Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2017., 11:33   #1
Velike životne prekretnice

Prije cca godinu i pol dana, pomagala sam starcima nešto oko posla, i s obzirom da je posao monoton i radim ga s pola mozga, imala sam vremena razmišljati. Bio je period oko Božića i bila sam na praznicima.

U tim razmišljanjima sam zaključila da se ne vidim više na faksu, ali niti u toj branši i da ću odustati od školovanja te se pokušati ugurati u posao koji me oduvijek zanimao. Na moje veliko iznenađenje, ljudi oko mene su dosta dobro reagirali na tu ideju, pogotovo kad se uzme u obzir da sam s VSS zanimanja prešla na ono za koje ti treba trogodišnja škola.

Jedno vrijeme sam još zadržala studentska prava i počela raditi u toj struci u koju sam ulazila. Vrlo brzo sam shvatila da imam bolje ideje od šefice i dala sam otkaz. Hvatala me panika i "ja to ne mogu" i "ja to nikad nisam", ali nekak sam se izborila s tim i počela si sama tražiti poslove.

S obzirom da nisam imala ništa konkretno za pokazati, bila sam uvjerena da nikad neću doći do prvih klijenata. Ispalo je da sam u krivu.
Ok, za prva tri - četiri sam se morala malo namučiti, a nakon toga su se stvari samo zarolale i imala sam super godinu. To sve je započelo prošle godine u petom mjesecu, dakle, ravno godinu dana je prošlo.

Danas imam ugovoreno duplo više poslova nego cijelu prošlu godinu, a upiti mi i dalje stižu.

Ostvarila sam neke super suradnje i tu mi se otvara cijeli novi svijet.

Položila sam ispit koji mi je trebao da mogu legalno obavljati posao.

Od sljedećeg mjeseca ulazim u svoj prvi poslovni prostor i trenutno tražim svog prvog radnika.

Uz to mi se dešava i hrpa dobrih stvari na privatnoj razini. Uselila sam s dečkom u vlastitu nekretninu, konačno rješavam vozački koji sam započela prije deset godina, zaručila sam se...

I imam osjećaj da je za sve to odgovoran onaj period od prije godine i pol kad sam donijela tu odluku da nešto promijenim. Stvari mi se doslovno same slažu, čak i malo predobro pa samo čekam kad će me realnost opizditi u facu. I istovremeno sam presretna i uzbuđena i pod ogromnim stresom i sva u panici i nemam pojma kaj sve ne.

Zanima me jel se i vama ikad u životu desilo da je postojala jedna stvar ili odluka koja vam je promijenila cijeli tok života? Kak ste se nosili s tim? Ako je krenulo na bolje, jel vas stalno bilo strah da ne može zauvijek tak dobro? Ak je bilo loše, jel ste se još godinama kajali i mislili ŠBBKBB? Jel vas diralo mišljenje okoline ili ste samo pičili po svojem, bez obzira na neshvaćenost?

Ne znam kaj očekujem od ove teme, osim kaj sam se morala negdje ispuhati jer već malo pucam po šavovima od silnih odluka i promjena i svega kaj se desilo u zadnjih 365 dana.
__________________
Delulu is the solulu.
Zla majkee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 11:52   #2
Poznat mi je strah da ne može vječno tako dobro. To treba jako dobro kontrolirati jer je to opća podvala .

Mene zanima koliko si puta čula - a lako tebi jer, blago tebi jer, bi i ja, ali ne jer?
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 12:42   #3
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Poznat mi je strah da ne može vječno tako dobro. To treba jako dobro kontrolirati jer je to opća podvala .

Mene zanima koliko si puta čula - a lako tebi jer, blago tebi jer, bi i ja, ali ne jer?
Konstantno.

Lako tebi, i starci ti se bave tim. (Ne bave. Ima dodirnih točaka, ali se ne bave tim poslom i nisu baš ni odobravali moj ulazak u to.)

Blago tebi, ti si sama svoj šef. (Što znači da radnim non stop, pogotovo vikendima.)

I ja bi pokrenuo nešto svoje, ali nemam vremena. (Osoba koja radi 5 dana u tjednu, samo ujutro, nema nikakvih drugih obaveza, živi sa starcima.)

__________________
Delulu is the solulu.
Zla majkee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 12:52   #4
Dok nisam postala mama, bila sam jebeno neustrasiva. Ja mogu sve

E i onda kad sam postala mama, bojim se apsolutno svega i igram samo na sigurno. Non stop ocekujem da me opizdi nesto lose.

I sad sam si lijepo dijagnosticirala anksioznost (sama sebi, nemam potvrdu)

Tome je doprinijelo nekoliko zescih sranja unazad par godina i pocelo mi se odrazavat na zdravlju. Ne znam jel to nesto sto bi svakog zahvatilo da je u mojoj situaciji, ali mene je. Planiram uskoro potrazit strucno misljenje u vezi tog konstantnog zivota u strahu jer nemrem vise.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 13:20   #5
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
D:

E i onda kad sam postala mama Non stop ocekujem da me opizdi nesto lose.

I sad sam si lijepo dijagnosticirala anksioznost (sama sebi, nemam potvrdu)

nemrem vise.
O kako te razumijem!

Ja nemam vremena prdnuti da oprostite, mama i svekrva mi stalno pizde: "ah svi smo mi to prosli" i takve fore, a da mogu misliti. Jednom tjedno mi je pod navikom vec rasplakati se i piljit u zid ko budala jer ne znam sta da vise napravim, sta da poduzmem po mogućnosti prije nego odem psihologu i on mi uvali antidepresive :
Pulank is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 13:43   #6
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post

I sad sam si lijepo dijagnosticirala anksioznost (sama sebi, nemam potvrdu)

Tome je doprinijelo nekoliko zescih sranja unazad par godina i pocelo mi se odrazavat na zdravlju. Ne znam jel to nesto sto bi svakog zahvatilo da je u mojoj situaciji, ali mene je. Planiram uskoro potrazit strucno misljenje u vezi tog konstantnog zivota u strahu jer nemrem vise.
Ovo.

Ja sam konstantno u strahu, anksioznost pojačana na najjače, napadaji panike koji me bude usred noći... A najčešće zbog gluposti.

Polagala sam taj ispit koji ok, fakat mi je bitan. Ali svi su mi rekli da je to više formalnost, dobro sam se pripremila, čak poznajem ženu iz komisije koja mi je rekla kak to sve izgleda. Unatoč tome, tjedan dana nisam spavala ni jela.
Naravno, položila sam bez problema.

Sad krećem na vozački. Prije deset godina sam položila propise, i odvozila hrpu sati, ali sklopom okolnosti nisam nikad završila. Ostalo mi je doslovno 12 sati za odvoziti.

Prije tjedan dana sam trebala krenuti s vožnjom i toliko sam se nastresirala da sam dobila temperaturu.

A sve zato jer mi jako teško pada da nešto ne znam, potičem iz familije di se neuspjeh jako kažnjava i baš osjetim posljedice toga. Stalno imam potrebu unaprijed sve znati.

I onda me uhvati taj paralizirajući strah. I čim dalje, tim gore, jer sad imam milijun novih stvari u životu i svaka me sekira.
__________________
Delulu is the solulu.
Zla majkee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 13:45   #7
Zlico, jako mi se sviđa tvoja priča. Malo optimizma konačno. Drži se.

Što se mene tiče; nemam se niti sam se ikada imala običaj žderati oko prošlosti, propuštenih prilika i slično, ali jednu stvar ne mogu prežvakati; tad sam išla protiv intuicije i sjebala se, barem tako ja mislim.
E sad ne znam kako da se ispetljam, možda i znam ali me uhvatila bezmudnost ili takvo nešto.
Što je posljedično dovelo do

Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
I sad sam si lijepo dijagnosticirala anksioznost (sama sebi, nemam potvrdu)
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 13:52   #8
Quote:
Zla majkee kaže: Pogledaj post
Ovo.

Ja sam konstantno u strahu, anksioznost pojačana na najjače, napadaji panike koji me bude usred noći... A najčešće zbog gluposti.

Polagala sam taj ispit koji ok, fakat mi je bitan. Ali svi su mi rekli da je to više formalnost, dobro sam se pripremila, čak poznajem ženu iz komisije koja mi je rekla kak to sve izgleda. Unatoč tome, tjedan dana nisam spavala ni jela.
Naravno, položila sam bez problema.

Sad krećem na vozački. Prije deset godina sam položila propise, i odvozila hrpu sati, ali sklopom okolnosti nisam nikad završila. Ostalo mi je doslovno 12 sati za odvoziti.

Prije tjedan dana sam trebala krenuti s vožnjom i toliko sam se nastresirala da sam dobila temperaturu.

A sve zato jer mi jako teško pada da nešto ne znam, potičem iz familije di se neuspjeh jako kažnjava i baš osjetim posljedice toga. Stalno imam potrebu unaprijed sve znati.

I onda me uhvati taj paralizirajući strah. I čim dalje, tim gore, jer sad imam milijun novih stvari u životu i svaka me sekira.
Tak sam ja bila nabrijana prije jedno dvanaestak godina. I prošlo me je, prije jedno pet. Sad sam kao lijeni mačor koji rutinirano radi i lagano se dosađuje. Puj, puj nije to ni loše. Trebala bi se pokrenuti, baš osjećam da mi treba neki novi vjetar, stagniram. A ne da mi se.

Uživaj, lijepa je ovo faza u kojoj si sad.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 16:15   #9
Quote:
Zanima me jel se i vama ikad u životu desilo da je postojala jedna stvar ili odluka koja vam je promijenila cijeli tok života?
Više ih je bilo takvih. Zadnja koja je uzrokovala puno promjena se ne bi dogodila da nije bilo one prije nje koja se ne bi dogodila da nije bilo one prije nje koja se ne bi dogodila da nije bilo one prije nje koja..., a velike odluke na stranu, sve bi se možda odvilo potpuno drugačije i da sam nekog jutra zakasnila na bus ili stala vezat odvezanu vezicu, a i sve odluke koje donosim, od velikih životnih do kilavljenja dok se ujutro spremam mogu započeti niz događaja koji će završiti kakvom tragedijom. Evo, i pisanje ovog posta. To me ispunjava užasom kojeg držim zakopanog ko nuklearni otpad.

Osjećam se imuno na sranja kad sam u kurcu, i kao da je život beskrajno krhak i svakog časa sve može otići u tri pičke materine ako sam sretna. Što sam više izazvala trenutnu situaciju djelovanjem, rizik izgleda veći.

Pravim se da sam normalna osoba i živim kao da se ništa od toga ne događa.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 16:30   #10
Draga Zlo, čestitke na odvažnosti.
Ovo što opisuješ mi zvuči kao da si pod prevelikim stresom.
Reci mi kada si imala posljednji put 2 slobodna dana za redom?
Jesi li bila na godišnjem odmoru otkako si pokrenula svoj posao?

Jako je bitno da se naučiš odvojiti vrijeme za sebe, kada ćeš raditi stvari koje nemaju veze s tvojim poslom.

Evo ti moje priče - prije 4 godine isto kao ti pretvorila hobi u posao, napokon našla dečka koji me nastavio zanimati i nakon početnog entuzijazma, posao ide super, udala se, kupili kuću u kojoj imam poslovni prostor. Sve savršeno.
Ono gdje je nama zapelo je - potomstvo. Ispalo je da ne možemo baš lako prirodno zanijeti pa sad idemo na potpomognutu oplodnju.
Sve u svemu, kad ti negdje i zapne, naći ćeš riješenje gurat ćeš i dalje.

Samo posveti vrijeme tome da se i odmaraš.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 16:35   #11
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Više ih je bilo takvih. Zadnja koja je uzrokovala puno promjena se ne bi dogodila da nije bilo one prije nje koja se ne bi dogodila da nije bilo one prije nje koja se ne bi dogodila da nije bilo one prije nje koja..., a velike odluke na stranu, sve bi se možda odvilo potpuno drugačije i da sam nekog jutra zakasnila na bus ili stala vezat odvezanu vezicu, a i sve odluke koje donosim, od velikih životnih do kilavljenja dok se ujutro spremam mogu započeti niz događaja koji će završiti kakvom tragedijom. Evo, i pisanje ovog posta. To me ispunjava užasom kojeg držim zakopanog ko nuklearni otpad.

Osjećam se imuno na sranja kad sam u kurcu, i kao da je život beskrajno krhak i svakog časa sve može otići u tri pičke materine ako sam sretna. Što sam više izazvala trenutnu situaciju djelovanjem, rizik izgleda veći.

Pravim se da sam normalna osoba i živim kao da se ništa od toga ne događa.

Ovo je baš jako iskreno slatko
Ok, brijem da tebi nije, ne zvuči ko super stvar bojati se biti sretan.

Ja sad baš razmišljam imam li problem s bivanjem sretnom u smislu straha da će se sad zacijelo sve sjebati, i, štajaznam, ne mogu reći da imam.
Samo, ja bih rekla da sam sretna ne samo zbog, nego i unatoč, nekim, uhmm, činjenicama i teško da bi mi se život mogao okarakterizirati kao san u svim pogledima, pa onda valjda nemam ni razloga bit opterećena time da će mi se moj savršeno super genijalan život u kojem je sve ružičasto i baloni i leptiri i povjetarac kroz krošnje u proljetni sunčan dan raspasti u miljon komadićaka.

Pokušavam se sjetit i je li mi život ikad bio sav u slonićima i leptirima i...ne mogu se sjetit. Ne znam. Mislim da nije, a opet, možda i je. Jesam li ja normalna?
Zapravo, vjerojatno sam samo stara i zaboravna.
__________________
Oronulost mi se dobro drži.
kukuriku is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 16:48   #12
bilo je tih odluka koje život okrenu naopačke, da.
doduše, kod mene nikako da se sve kockice slože pa da se pitam ajme, čime sam zaslužila takvu neviđenu sreću i kad će mi klavir pasti na glavu.

čestitam ti i svaka čast, jako mi je bilo lijepo ovo pročitati. e sad.

Quote:
Zla majkee kaže: Pogledaj post
Ovo.

Ja sam konstantno u strahu, anksioznost pojačana na najjače, napadaji panike koji me bude usred noći... A najčešće zbog gluposti.

Polagala sam taj ispit koji ok, fakat mi je bitan. Ali svi su mi rekli da je to više formalnost, dobro sam se pripremila, čak poznajem ženu iz komisije koja mi je rekla kak to sve izgleda. Unatoč tome, tjedan dana nisam spavala ni jela.
Naravno, položila sam bez problema.

Sad krećem na vozački. Prije deset godina sam položila propise, i odvozila hrpu sati, ali sklopom okolnosti nisam nikad završila. Ostalo mi je doslovno 12 sati za odvoziti.

Prije tjedan dana sam trebala krenuti s vožnjom i toliko sam se nastresirala da sam dobila temperaturu.

A sve zato jer mi jako teško pada da nešto ne znam, potičem iz familije di se neuspjeh jako kažnjava i baš osjetim posljedice toga. Stalno imam potrebu unaprijed sve znati.

I onda me uhvati taj paralizirajući strah. I čim dalje, tim gore, jer sad imam milijun novih stvari u životu i svaka me sekira.
s ovim si me podsjetila na nešto jako bitno što je meni jednom objasnila jedna draga stručna osoba, pa ću ti napisati, a to je da reagiraš, razmišljaš emocijama. očito je da te u tim situacijama stresa emocije obuzmu do razine da ti ometaju funkcioniranje i paraliziraju te, što si očito i sama svjesna da nije dobro. ako ništa drugo, odražava ti se na zdravlje.

a mislim da si i sama svjesna da ove situacije koje si opisala (ispit, vozački) su za tebe zapravo- piece of cake. kad dođe to takvih situacija koje te stresiraju, moraš (u caps locku) upaliti razum i posvijestiti si sve realne i racionalne argumente zbog kojih ti to možeš odraditi. jer drugih ni nema.

shvaćam da ti se taj crv uvukao od straha od neuspjeha, ali pročitaj opet svoj uvodni post i čestitaj si i daj si kredita jer se ti neuspjeha ne moraš bojati, uspjela si u nečem velikom i važnom. naravno da će u životu biti još milijun sitnih ispita koje ćeš možda pasti, ali nije kraj svijeta ako ih padneš, dokazala si već što sve možeš. i možeš probati opet, neće nigdje pobjeći.

nadam se da ne zvučim kao neki new age frik, nisam psiholog niti se pravim da jesam, ali meni je to strašno pomoglo jer dotad nisam uopće kužila da to radim ni da mogu imati kontrolu nad tim.

u lijepoj si životnoj fazi i bilo bi šteta da u njoj ne uživaš nego da te ždere stres.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 18:01   #13
Prije svega, svaka čast na hrabrosti i ostvarenom uspjehu.
To je ogromna stvar, i većina ljudi to ne može i nema niti će ikad imati muda napraviti.


Quote:
Zla majkee kaže: Pogledaj post
Zanima me jel se i vama ikad u životu desilo da je postojala jedna stvar ili odluka koja vam je promijenila cijeli tok života?
Je.
Nisam očekivala ni u ludilu da će ta odluka to sve toliko okrenuti, ali sam ju donijela jer sam vrlo duboko u sebi osjećala da je ispravna.
Drago mi je da jest.

Quote:
Zla majkee kaže: Pogledaj post
Kak ste se nosili s tim?
Jako dobro, iznenadila sam samu sebe.
Snašlo me odjednom, nisam imala vremena stresirati unaprijed.

Quote:
Zla majkee kaže: Pogledaj post
Ako je krenulo na bolje, jel vas stalno bilo strah da ne može zauvijek tak dobro?
Da.


Quote:
Zla majkee kaže: Pogledaj post
Jel vas diralo mišljenje okoline ili ste samo pičili po svojem, bez obzira na neshvaćenost?
Nije me diralo mišljenje okoline, ne.
Da budem iskrena, nije mi puno ljudi ni komentiralo ništa.
Možda zbog moje drage osobnosti u svim prethodnim situacijama kad su mi srali gdje ih se nije ticalo.

Quote:
Zla majkee kaže: Pogledaj post
Ne znam kaj očekujem od ove teme, osim kaj sam se morala negdje ispuhati jer već malo pucam po šavovima od silnih odluka i promjena i svega kaj se desilo u zadnjih 365 dana.
Polako.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 18:10   #14
Na prekretnici sam. I frka me. I vjerujem da ima ljudi koji me osuđuju, jer sam iz relativne sigurnosti krenula u nešto što mi se na više razina može obiti o glavu. Iako sam nešto promijenila i poduzela, još uvijek nisam zadovoljna; neću ni biti dok još neke stvari ne posložim.
Navikla sam da mi stvari naizgled padaju s neba i da imam više sreće nego pameti, i bojim se da je netko negdje zavrnuo tu pipu. Ujedno sam i svjesna iracionalnosti tog mišljenja.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 18:54   #15
Quote:
Zla majkee kaže: Pogledaj post
Prije cca godinu i pol dana, pomagala sam starcima nešto oko posla, i s obzirom da je posao monoton i radim ga s pola mozga, imala sam vremena razmišljati. Bio je period oko Božića i bila sam na praznicima.

U tim razmišljanjima sam zaključila da se ne vidim više na faksu, ali niti u toj branši i da ću odustati od školovanja te se pokušati ugurati u posao koji me oduvijek zanimao. Na moje veliko iznenađenje, ljudi oko mene su dosta dobro reagirali na tu ideju, pogotovo kad se uzme u obzir da sam s VSS zanimanja prešla na ono za koje ti treba trogodišnja škola.

Jedno vrijeme sam još zadržala studentska prava i počela raditi u toj struci u koju sam ulazila. Vrlo brzo sam shvatila da imam bolje ideje od šefice i dala sam otkaz. Hvatala me panika i "ja to ne mogu" i "ja to nikad nisam", ali nekak sam se izborila s tim i počela si sama tražiti poslove.

S obzirom da nisam imala ništa konkretno za pokazati, bila sam uvjerena da nikad neću doći do prvih klijenata. Ispalo je da sam u krivu.
Ok, za prva tri - četiri sam se morala malo namučiti, a nakon toga su se stvari samo zarolale i imala sam super godinu. To sve je započelo prošle godine u petom mjesecu, dakle, ravno godinu dana je prošlo.

Danas imam ugovoreno duplo više poslova nego cijelu prošlu godinu, a upiti mi i dalje stižu.

Ostvarila sam neke super suradnje i tu mi se otvara cijeli novi svijet.

Položila sam ispit koji mi je trebao da mogu legalno obavljati posao.

Od sljedećeg mjeseca ulazim u svoj prvi poslovni prostor i trenutno tražim svog prvog radnika.

Uz to mi se dešava i hrpa dobrih stvari na privatnoj razini. Uselila sam s dečkom u vlastitu nekretninu, konačno rješavam vozački koji sam započela prije deset godina, zaručila sam se...

I imam osjećaj da je za sve to odgovoran onaj period od prije godine i pol kad sam donijela tu odluku da nešto promijenim. Stvari mi se doslovno same slažu, čak i malo predobro pa samo čekam kad će me realnost opizditi u facu. I istovremeno sam presretna i uzbuđena i pod ogromnim stresom i sva u panici i nemam pojma kaj sve ne.

Zanima me jel se i vama ikad u životu desilo da je postojala jedna stvar ili odluka koja vam je promijenila cijeli tok života? Kak ste se nosili s tim? Ako je krenulo na bolje, jel vas stalno bilo strah da ne može zauvijek tak dobro? Ak je bilo loše, jel ste se još godinama kajali i mislili ŠBBKBB? Jel vas diralo mišljenje okoline ili ste samo pičili po svojem, bez obzira na neshvaćenost?

Ne znam kaj očekujem od ove teme, osim kaj sam se morala negdje ispuhati jer već malo pucam po šavovima od silnih odluka i promjena i svega kaj se desilo u zadnjih 365 dana.
Ja sam ti dosla samo dat podrsku i reci ti da te nista nece "opizditi u facu".
Sve si napravila ispravno i jako hrabro. Sve ce bit OK.
Samo lijepo mirno i stalozeno dalje.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 20:19   #16
Quote:
Zla majkee kaže: Pogledaj post
Prije cca godinu i pol dana, pomagala sam starcima nešto oko posla, i s obzirom da je posao monoton i radim ga s pola mozga, imala sam vremena razmišljati. Bio je period oko Božića i bila sam na praznicima.

U tim razmišljanjima sam zaključila da se ne vidim više na faksu, ali niti u toj branši i da ću odustati od školovanja te se pokušati ugurati u posao koji me oduvijek zanimao. Na moje veliko iznenađenje, ljudi oko mene su dosta dobro reagirali na tu ideju, pogotovo kad se uzme u obzir da sam s VSS zanimanja prešla na ono za koje ti treba trogodišnja škola.

Jedno vrijeme sam još zadržala studentska prava i počela raditi u toj struci u koju sam ulazila. Vrlo brzo sam shvatila da imam bolje ideje od šefice i dala sam otkaz. Hvatala me panika i "ja to ne mogu" i "ja to nikad nisam", ali nekak sam se izborila s tim i počela si sama tražiti poslove.

S obzirom da nisam imala ništa konkretno za pokazati, bila sam uvjerena da nikad neću doći do prvih klijenata. Ispalo je da sam u krivu.
Ok, za prva tri - četiri sam se morala malo namučiti, a nakon toga su se stvari samo zarolale i imala sam super godinu. To sve je započelo prošle godine u petom mjesecu, dakle, ravno godinu dana je prošlo.

Danas imam ugovoreno duplo više poslova nego cijelu prošlu godinu, a upiti mi i dalje stižu.

Ostvarila sam neke super suradnje i tu mi se otvara cijeli novi svijet.

Položila sam ispit koji mi je trebao da mogu legalno obavljati posao.

Od sljedećeg mjeseca ulazim u svoj prvi poslovni prostor i trenutno tražim svog prvog radnika.

Uz to mi se dešava i hrpa dobrih stvari na privatnoj razini. Uselila sam s dečkom u vlastitu nekretninu, konačno rješavam vozački koji sam započela prije deset godina, zaručila sam se...

I imam osjećaj da je za sve to odgovoran onaj period od prije godine i pol kad sam donijela tu odluku da nešto promijenim. Stvari mi se doslovno same slažu, čak i malo predobro pa samo čekam kad će me realnost opizditi u facu. I istovremeno sam presretna i uzbuđena i pod ogromnim stresom i sva u panici i nemam pojma kaj sve ne.

Zanima me jel se i vama ikad u životu desilo da je postojala jedna stvar ili odluka koja vam je promijenila cijeli tok života? Kak ste se nosili s tim? Ako je krenulo na bolje, jel vas stalno bilo strah da ne može zauvijek tak dobro? Ak je bilo loše, jel ste se još godinama kajali i mislili ŠBBKBB? Jel vas diralo mišljenje okoline ili ste samo pičili po svojem, bez obzira na neshvaćenost?

Ne znam kaj očekujem od ove teme, osim kaj sam se morala negdje ispuhati jer već malo pucam po šavovima od silnih odluka i promjena i svega kaj se desilo u zadnjih 365 dana.
Je. Slicno ko tebi.
Misljenje okoline - obazirala sam se samo na ono koje mi je islo u prilog (srecom od muza sam imala podrsku, a to mi je najvaznije). Saboteri su se samoodstranili ionako usput, a ako nisu prorijedila sam kontakt.
Rezultat - presretna sam i 3 godine poslije i jako mi je zao sto u sve to skupa nisam usla i prije
Znaci ne da se kajem vec potpuno suprotno.

Samo pici i

Puno radim, malo odmaram, ali u 30ima sam i mislim si - KAD cu ako sad necu?
Sad je peak i sad je vrijeme
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 21:30   #17
Zla majke, bravo za sve što si postigla!
To nije malo i nije uobičajeno i super da si se odvažila.
Radiš jako lijepe stvari

Što se tiče slaganja stvari, ovako bez nekog razmišljanja, padaju mi na pamet dvije situacije, kad sam nešto htjela, odlučila se, i stvari su se samo slagale.
u mom životu stvari, i dobre i loše dolaze u obiteljskim velikim paketima- znate ono kad je odvoz krupnog otpada? e pa takvi chunkovi meni padaju u život, neovisno kojeg su predznaka.

što se tiče ova dva primjera, za oba mogu reći da sam u sebi znala da radim ispravno, bez ikakve nesuglasice same sa sobom. kako je to sve lijepo glatko išlo!

bilo je još par puta kad su se slične stvari nudile, no bila sam kukavica i propustila sam, i danas mislim da sam fulala.

radiš stvari koje voliš, to je odlično. nemoj se bojati zlih dana. nije to neka garancija, da te nešto mora posrat.
zašto ti jednostavno ne bi bilo lijepo u životu, uz posao u kojem uživaš?

gušt mi te je čitati jer se ne bavim takvim poslom, mada radim na tome da barem izbalansiram nečim drugim tu potrebu za guštom.
nije me strah loših stvari u životu jer od straha nema neke vajde. radim puno toga da ili da do toga ne dođe, ili da budem spremna (koliko to mogu biti).
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 21:40   #18
E da, zaboravih i ja rec, bravo, ju gou girl, svaka cast. Da smo svi takvi, ne bi nam evropa uopce trebala, dolazili bi se kod nas uclanit u rvacku.
__________________
Oronulost mi se dobro drži.
kukuriku is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 21:42   #19
S jedne strane je normalno da se bojiš, ali pokušaj si zamisliti najgoru moguću situaciju, pa ćeš vidjeti da i nije tako strašno i da se uvijek nešto može napraviti, bar dok je posao u pitanju. Kada ti to sjedne, preostaje ti samo da nastaviš ovako i enjoy the ride Ovo su neponovljivi trenuci i trebaš uživati u tome što gradiš svoj business i karijeru. Očito znaš što radiš, nema razloga da ne bude dobro. Samo hrabro i uživaj cijelim putem.

Očito imaš hrabrosti za promjene, vjerojatno ih čak i voliš, tako da ti ništa neće biti problem. Znaš kako se kaže, dok je zdravlja, sve drugo se posloži. I to ti je istina, dakle, samo nastavi s tim što radiš i biti će dobro. Sreća prati hrabre.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 22:44   #20
Cure su vec sve rekle, ja cu samo dodat da povremeno lurkam vjencanja i bila sam uvjerena da radis 10+ godina.
Odlicno!
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:13.