Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2017., 15:02   #41
Quote:
Wog Boy kaže: Pogledaj post
Moram se sloziti sa drumom, od kad sam odselio u novi svijet svi ti novi ljudi koje sam upoznao su samo poznanici i frendovi iz interesa, tj zovu me kad trebaju pomoc.
Kontakt sa onim pravim prijateljima iz domovine se prorijedio kroz godine. Nije to vise to. Zakljucak, imam gomilu poznanika sto kroz posao sto kroz socijalizaciju ali niti jednog prijatelja za kojeg bi stavio ruku u vatru.
Meni je tako od kako sam se rodio pa do danas, ne moraju biti samo novi ljudi, svaka osoba koju sam sreo u zivotu nakon osnovne škole je iskljucivo stupala u kontakt samnom iz nekih osobnih uglavnom materijalnih i oportunistickih interesa, i uglavnom su to druzenje i taj prijateljski odnos dozirali prema meni dovoljno onoliko koliko je to potrebno da bi u mojim ocima ispali prijatelji i time osigurali da ce imat interes koji god od mene izvlace do daljnjega.

Onda kad sam prestao dopuštat ljudima da me iskorištavaju, razvlače i rastežu ka krpu tada sam izgubio sve "prijatelje".

I ne postoji nista, niti jedna živa ili neživa sila u ovom svemiru koja to moze promjeniti, pokušao masu puta, trudio se, ulagao i trud i energiju i novac u nova društva...ma kakvi, ljudi su materijalno oportunisticka stoka koja te tretira kao stoku i koju ne treba drugacije tretirati nego stoku jer u protivnom mozes samo najebat i ispast glup i naivan.

Ja konstantno boravim među ljudima, izlazim, socijalno i društveno sam aktivan, pa nisam jos nikada stekao pravog prijatelja, ljudi su me jedino zvali onda kad im nešto treba, nitko me do dana današnjeg osim moje partnerice i krugova moje uže obitelji nije nikada nazvao i pitao "kako si, jesi dobro?" Sada svi doslovno kad me nazovu pocinju rečenicu sa "Ej jel mi mozes molim te .... ili "Ej aj jel imaš auto da me odvezeš..." ili "Ej, aj molim te ako ti nije problem posudi mi" ili "Ej, aj treba mi ovo-ono, pliz pošalji"

Od kako sam naravno prestao bit naivan i na takve pozive poklapat, ostao sam bez društva i evo ostao sam solo.....Ili ces bit budala ili ces bit bez ekipe, tako sam ja bar shvatio društvo i svijet oko sebe.

Od onih kafanskih klošara, do vrsnih studenata i intelektualaca..........svi su oportunisticka stoka koja vlastito dupe stavlja ispred svega.....nema onoga "semper fi" umri za bližnjega svoga sunarodnjaka .....ideal i čast po kojemu sam ja naucio zivjeti. To su ideali koji su nekada zivjeli među časnim i vrijednim ljudima i nazalost davno izumrli u moru ove oportunisticke licemjerne samoljubljive stoke.
UniversalSapien is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 15:02   #42
Quote:
FilipWoggy kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

evo mene muči ova stvar navedena u naslovu, pa me zanimalo da li ima još sličnih ljudi kao ja.

Evo da malo sebe opišem, ja trenutno živim u Zg i nemam trenutno uopće prijatelja osim jednog s kojim se viđam jednom ili dvaput u godinu dana, tako da sam 99.9% vremena sam samcat, najviše bih volio imat neku curu koju bih volio kao i ona mene. Da se razumijemo, ja sebe itekako volim, da ne volim ne bi me bilo sad na ovom svijetu! Trenutno tražim posao u 3D umjetnostima i grafičkom dizajnu... i da, trenutno imam 24 godine i djevac sam.

I nemojte mi govorit da izlazim van ili da se više upetljavam među ljude. Mislim ovo zadnje je istina i trebao bih to no ja ne znam gdje, treba mi bar jedan prijatelj kojeg bih našao na netu s kojim bih dalje gradio i širio daljnje odnose i prijateljstva!
A kako ti zamisljas tu svoju vezu sa tom curom ili tog jednog prijatelja?
Opet ce te vas dvoje/dvojica biti sami ili sta?

Ti govoris o tome kao da ce oni biti tvoje vlasnistvo i tu ce biti iz jednog jedinog razloga da se ti vise ne osjecas sam.

A predpostavi imas scenario da ti je prijatelj jako drustven. I on izlazi na mjesta, prica i upoznaje se s ljudima, curama... gdje si ti tu? Kako zamisljas tu sliku? Ja vidim kako najvjerojatnije stojis sa strane i gledas kako ti se prijatelj zabavlja posto ne mozes ocekivat od nikoga da ti vadi rijeci kljestima ili da za tebe bude drustven. Znaci opet ces se osjecat sam uz razliku sto ces imat dezurnog krivca - svog prijatelja koji te razocarao.

Ako si asocijalan zasto mislis da ce te netko stalno zvat vanka? Jesi li ti toliko specijalan da ce ljudi lomit noge oko tebe?
Ti si mozda kvalitetna osoba koja ima puno za dat ali sta ti vrijedi kad stojis kao stup.

Ajmo drugi scenario. Koja cura zeli biti sa stupom? Koja cura zeli biti sa tipom kojeg ona mora motivirat da se pokrene.

Jedino rjesenje da nadjes curu stup ili prijatelja stupa, ali ze to je jako mala vjerojatnoca posto tipovi osoba kao ti sanjaju o istom i stoje kao zaliveni stupovi i krive kletu sudbinu.

Cak i da izgledas kao Apolon ljudi bi ti prestali prilazit zbog takvog stava.
Svi smo mi krvavi ispod koze. Svi ljudi moraju dat neki effort za sirenje svog drustvenog kruga. Nitko to nece napravit za tebe.

Dakle, sta hocu rec, sad imas 24 godine i sam si. Mozes docekat i 74 godine a da nista nista u zivotu nisi promjenio i da ti bude isti kao sad. Ima ljudi koji su tako prozivili cijeli svoj zivot, ali onda im je kasno da bilo sta naprave po tom pitanju.
Izbor je tvoj.
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 15:07   #43
Quote:
Wog Boy kaže: Pogledaj post
jesi ti neki life coach?

Svaka cast, svaka ti je na mjestu, bolje ni sam ne bi rekao
Nedobog

Stvar u socijalizaciji je ta da je to dvosmjerna ulica. Ako te ljudi zovu kad te samo trebaju, nisi okružen pravim ljudima. Ili jesi, ali u tom slučaju i ti funkcioniraš po tom principu. Za drugačiji odnos se i sam moraš drugačije ponašati. I ako kroz život stekneš i samo 2 prava prijatelja, možeš se osjećati bogatim.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 15:14   #44
Teenage prijateljstva su najbolja, onda ljudi nažalost odrastu.
Srećom, ima još ljudi koji unatoč godinama ne žele odrasti i ne gledaju da će izvući neku korist od tebe.
U duši vječna djeca, neiskvarena - su obično najbolji materijal za kvalitetnog prijatelja.
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 15:20   #45
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Teenage prijateljstva su najbolja, onda ljudi nažalost odrastu.
Srećom, ima još ljudi koji unatoč godinama ne žele odrasti i ne gledaju da će izvući neku korist od tebe.
U duši vječna djeca, neiskvarena - su obično najbolji materijal za kvalitetnog prijatelja.
Koliko god to romantično zvučalo, nije tako. Neodrasla osoba neće znati kako ti pomoći u nekoj ozbiljnijoj situaciji niti će osjetiti ozbiljnost.

Iskrena, a dobronamjerna osoba je nešto drugo.

Drumi, dokle god ti budeš tražio izgovore da ostaneš neodrasla osoba i okruživao se virtualno s istomišljenicima, nikud se nećeš pomaknuti. Ili bilo tko drugi tko to radi.

Ako mi krepa akumulator na autu, ne tražim po netu nekoga s istim kvarom da plačemo skupa ili se podržavamo, nego nađem mehaničara koji će mi popraviti auto.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 15:22   #46
Jednom rijecju ljudi ne uzimaju odgovornost za vlastiti zivot.
Lakse je rec drugi su u qurcu, oni su losi.
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 15:25   #47
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Jednom rijecju ljudi ne uzimaju odgovornost za vlastiti zivot.
Lakse je rec drugi su u qurcu, oni su losi.
Tako je. Dok god kriviš sve ostale, u svojim očima si ispravan. Samo, eto, nemaš sreće. Ili štovećne.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 15:32   #48
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Koliko god to romantično zvučalo, nije tako. Neodrasla osoba neće znati kako ti pomoći u nekoj ozbiljnijoj situaciji niti će osjetiti ozbiljnost.

Iskrena, a dobronamjerna osoba je nešto drugo.

Drumi, dokle god ti budeš tražio izgovore da ostaneš neodrasla osoba i okruživao se virtualno s istomišljenicima, nikud se nećeš pomaknuti. Ili bilo tko drugi tko to radi.

Ako mi krepa akumulator na autu, ne tražim po netu nekoga s istim kvarom da plačemo skupa ili se podržavamo, nego nađem mehaničara koji će mi popraviti auto.
Samo govorim svoje iskustvo i kakav prijatelj mi odgovara.
Od takvih kakve sam gore opisao me niti jedan nije iznevjerio niti ja njega.
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 15:33   #49
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Tako je. Dok god kriviš sve ostale, u svojim očima si ispravan. Samo, eto, nemaš sreće. Ili štovećne.
Ja imam misljenje da to ne dolazi samo od prevelike nesigurnosti. Postoji tu elemenat prevelikog uvelicavanja svoje vlastite vrijednosti.
Jer kako mislit da su svi u krivu i nepravedni? Znaci, kao sto kazes, oni su jedini ispravni. Svijet se treba oblikovat prema njima i njihovim potrebama, inace u suprotnom svijet je zao i pokvaren.
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 15:37   #50
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Samo govorim svoje iskustvo i kakav prijatelj mi odgovara.
Od takvih kakve sam gore opisao me niti jedan nije iznevjerio niti ja njega.
S 14 godina? Koliko te zapravo može netko u tim godinama iznevjeriti u nekom prosječnom odnosu? Većini je tada najveća izdaja ako ode van bez tebe. Ne govorim o ekstremima nego prosječnom tinejdžerskom prijateljstvu.

U odrasloj dobi se ipak susrećeš sa sasvim različitim životnim problemima i izazovima.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 15:42   #51
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Ja imam misljenje da to ne dolazi samo od prevelike nesigurnosti. Postoji tu elemenat prevelikog uvelicavanja svoje vlastite vrijednosti.
Jer kako mislit da su svi u krivu i nepravedni? Znaci, kao sto kazes, oni su jedini ispravni. Svijet se treba oblikovat prema njima i njihovim potrebama, inace u suprotnom svijet je zao i pokvaren.
Neprilagođenost i nesigurnost su povezani. A kad, uz to, uračunaš prirodnu potrebu za druženjem i nesnalaženje zbog preosjetljivosti, dobiješ osobu koja vjeruje da zaslužuje nešto, ne razumije što radi krivo, vjeruje da je dobra osoba i da bi to drugi trebali primjetiti, a svejedno ne ide. Što drugo zaključiti nego da su svi ostali krivi i da si neshvaćen i nepravedno izoliran. A ne zaslužuješ to.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 15:56   #52
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Neprilagođenost i nesigurnost su povezani. A kad, uz to, uračunaš prirodnu potrebu za druženjem i nesnalaženje zbog preosjetljivosti, dobiješ osobu koja vjeruje da zaslužuje nešto, ne razumije što radi krivo, vjeruje da je dobra osoba i da bi to drugi trebali primjetiti, a svejedno ne ide. Što drugo zaključiti nego da su svi ostali krivi i da si neshvaćen i nepravedno izoliran. A ne zaslužuješ to.
Recimo da poznam nekog kao iz tvog opisa, recimo da mi je na neki nacin stalo do te osobe i volio bi joj pomoci da vidi stvari kakve jesi. Kako pomoci toj osobi ako na svaki moj pokusaj razgovora i ukazivanja da je problem u njoj i sto bi bila solucija, dobijem "ni ti me ne razumijes" rezultat.
Wogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 16:01   #53
Quote:
Wog Boy kaže: Pogledaj post
Recimo da poznam nekog kao iz tvog opisa, recimo da mi je na neki nacin stalo do te osobe i volio bi joj pomoci da vidi stvari kakve jesi. Kako pomoci toj osobi ako na svaki moj pokusaj razgovora i ukazivanja da je problem u njoj i sto bi bila solucija, dobijem "ni ti me ne razumijes" rezultat.
Svi mi možemo u nedogled nekome pričati i objašnjavati, al dok taj sam ne shvati stvari, ništa nećeš postić. Pogotovo ako ta osoba uopće nije svjesna da je u nečemu problem. Obično se postigne samo to da ju naživciraš, budete oboje frustrirani i to je to. Ona jer ju ne razumiješ, a ti jer uzalud pričaš i nema pomaka. Jedino sami možemo mijenjati stvari na sebi.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 16:04   #54
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Svi mi možemo u nedogled nekome pričati i objašnjavati, al dok taj sam ne shvati stvari, ništa nećeš postić. Pogotovo ako ta osoba uopće nije svjesna da je u nečemu problem. Obično se postigne samo to da ju naživciraš, budete oboje frustrirani i to je to. Ona jer ju ne razumiješ, a ti jer uzalud pričaš i nema pomaka. Jedino sami možemo mijenjati stvari na sebi.
Zacarani krug!? To sam si i mislio. I bilo je bas tako, obostrano zivciranje pa opet ispocetka. Sad sam vec pomalo oguglao na izlive "tesko je, nitko me ne razumije, nemam srece itd itd", izignoriram i okrenem temu iako mi na momente bude zao.
Wogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 16:05   #55
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
S 14 godina? Koliko te zapravo može netko u tim godinama iznevjeriti u nekom prosječnom odnosu? Većini je tada najveća izdaja ako ode van bez tebe. Ne govorim o ekstremima nego prosječnom tinejdžerskom prijateljstvu.

U odrasloj dobi se ipak susrećeš sa sasvim različitim životnim problemima i izazovima.
Kod mene funkcionira normalno. Ljudi se s 30 ne mijenjaju toliko u odnosu na 18.
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 16:10   #56
Quote:
Wog Boy kaže: Pogledaj post
Zacarani krug!? To sam si i mislio. I bilo je bas tako, obostrano zivciranje pa opet ispocetka. Sad sam vec pomalo oguglao na izlive "tesko je, nitko me ne razumije, nemam srece itd itd", izignoriram i okrenem temu iako mi na momente bude zao.
Da. U pravilu ono što nas pokrene je neki događaj. Ponašanje drugih prema nama. Nešto što nas trgne na način da se sami osjetimo u obrnutoj sutuaciji ili nam nešto presloži prioritete. Ništa ne boli više nego kad isti tretman dobijemo od nekog drugog. Taste of my own medicine. Tek tada možeš sagledati situaciju iz druge perspektive.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 16:43   #57
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post

A predpostavi imas scenario da ti je prijatelj jako drustven. I on izlazi na mjesta, prica i upoznaje se s ljudima, curama... gdje si ti tu? Kako zamisljas tu sliku? Ja vidim kako najvjerojatnije stojis sa strane i gledas kako ti se prijatelj zabavlja posto ne mozes ocekivat od nikoga da ti vadi rijeci kljestima ili da za tebe bude drustven.
Pogodak u sridu mog ucestalog drustvenog problema, odem s ekipom negdje, oni se jave nekim svojim poznanicima stanu pricat, ja te ljude ne znam i onda moram izvadit mobitel pravit se da me u tom trenutku netko zove, izaci ispred, radit bilo što samo da nebi stajao kao kip drvene marije i mislio se "koji ja sad kurac tu radim dok se oni pozdravjaju medusobno"

Isto tako mi je uvijek bilo neugodno odlaziti u privatna okupljanja da me netko iz ekipe mora pozvati...tipa ono "jeli može on s nama", koliko puta sam ostao sam i morao ici taksijem kuci zato jer bi netko treci pozvao moju ekipu negdje, za mene naravno nebi bilo mjesta u autu i kao "ti se druže snađi mi cemo biti tu i tu pa ti dođi ako ti se da"

I naravno toga isto što nekad i u priči moram imat svog glasnogovornika, pa koliko sam puta prijatelju rekao da kaze nesto ekipi samo zato jer bi njega ozbiljno shvatili, jer ako bi im ja to rekao poceli bi me sprdat ili me jednostavno nebi slusali.

Dolazio bi i u situaciju da kad nesto hocu reci nitko me ne slusa, ali zato kad netk odrugi pisne sva koncentracija u drustvu je uperena u njih.

Jednostavno nije stvar biti "stup" ja i kad se trudim ne bit stup i kad pokusavam bit komunikativan nitko me ionako ne dozivljava, onda radije stanem sa strane, izvadim mobitel jer ionako me nitko ne jebe 2% zašto onda da ispadam očajan u društvu, ovako radije se pravim kao da sam ignorantan i kao da me ne zanima, tako se bar ne ponižavam.

A što se tice ujetanja i upoznavanja cura, ako su tu samnom 3 prijatelja, ja sam zadnji kojemu ce pruzit ruku i upoznat se, nakon toga koliko god pristupacan i komunikativan bia, ostat cu za čas u sekundarnom planu, netko u ekipi kaze nesto sve ga cure slusaju, ja pokusavam rec nesto...ma kakvi, triba ih silit da te pogledaju u oci i saslusaju, ja sam bar odgojen da kad mi se netko obraca da ga gledam u oci jer je to stvar opce kulture i postovanja sugovornika, 98.9% ljudi koje sam upoznao u zivotu ne znaju za takve manire i kulturu kada sam ja u pitanju.

Ne triba nitko nikome vadit rijeci iz usta, ali kakve koristi izgovarat ikakve rijeci, kada ih nitko ne dozivljava, koliko god pokušavao zasjati u ekipi, i dalje si manje primjetan od igle u plastu sjena.... tako da ti je ovaj scenarij malo preplitak, cak i kad bi se stvari u njemu odvijale skroz drukcije, to nista ne bi promjenilo, bar sam se ja uvjerio, ja koji sam također socijalno usamljen ali barem se forsiram izlazit imeđu ljude, razlicite ljude od kojih mi jos nitko do sad nije pokazao pravo prijateljsko poštovanje niti uzvratio tom srdacnom mjerom koju ja pruzam svima oko sebe.
UniversalSapien is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 20:05   #58
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
A kako ti zamisljas tu svoju vezu sa tom curom ili tog jednog prijatelja?
Opet ce te vas dvoje/dvojica biti sami ili sta?

Ti govoris o tome kao da ce oni biti tvoje vlasnistvo i tu ce biti iz jednog jedinog razloga da se ti vise ne osjecas sam.

A predpostavi imas scenario da ti je prijatelj jako drustven. I on izlazi na mjesta, prica i upoznaje se s ljudima, curama... gdje si ti tu? Kako zamisljas tu sliku? Ja vidim kako najvjerojatnije stojis sa strane i gledas kako ti se prijatelj zabavlja posto ne mozes ocekivat od nikoga da ti vadi rijeci kljestima ili da za tebe bude drustven. Znaci opet ces se osjecat sam uz razliku sto ces imat dezurnog krivca - svog prijatelja koji te razocarao.

Ako si asocijalan zasto mislis da ce te netko stalno zvat vanka? Jesi li ti toliko specijalan da ce ljudi lomit noge oko tebe?
Ti si mozda kvalitetna osoba koja ima puno za dat ali sta ti vrijedi kad stojis kao stup.

Ajmo drugi scenario. Koja cura zeli biti sa stupom? Koja cura zeli biti sa tipom kojeg ona mora motivirat da se pokrene.

Jedino rjesenje da nadjes curu stup ili prijatelja stupa, ali ze to je jako mala vjerojatnoca posto tipovi osoba kao ti sanjaju o istom i stoje kao zaliveni stupovi i krive kletu sudbinu.

Cak i da izgledas kao Apolon ljudi bi ti prestali prilazit zbog takvog stava.
Svi smo mi krvavi ispod koze. Svi ljudi moraju dat neki effort za sirenje svog drustvenog kruga. Nitko to nece napravit za tebe.

Dakle, sta hocu rec, sad imas 24 godine i sam si. Mozes docekat i 74 godine a da nista nista u zivotu nisi promjenio i da ti bude isti kao sad. Ima ljudi koji su tako prozivili cijeli svoj zivot, ali onda im je kasno da bilo sta naprave po tom pitanju.
Izbor je tvoj.
Nisam stup i radim na tome da to i ne budem, sad će faks u 9. mjesecu ako igdje upadnem nakon mature, ako ne onda posao, nadalje ić ću na tečajeve njemačkog i vozački. S doktorom sam razgovarao i rekao je da će me pokušat ubacit u neku udrugu pa ću i na to ić. Valda se upoznaju kroz to sve kakvi ljudi koji su slični meni, ako ne e tek tad mogu mislit o izlascima van bez plana i ideje, samo ispijat sam kave i živjet ovaj bijedni život nadajuć se da će se stanje popravit. - LUDOST

Ovo što si rekao da sam kvalitetna osoba i imam puno za ponudit je istina
FilipWoggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 14:25   #59
Apsurdno,ali sve vise ljudi na nasoj planeti zeli ovakav zivot

http://www.b92.net/zivot/vesti.php?y...nav_id=1274316
Zrakomlatski is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 15:59   #60
Quote:
Zrakomlatski kaže: Pogledaj post
Apsurdno,ali sve vise ljudi na nasoj planeti zeli ovakav zivot

http://www.b92.net/zivot/vesti.php?y...nav_id=1274316
Pa jasno, i bolje je da je tak, kapitalizam sve ruši pred sobom.
FilipWoggy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:21.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger