Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2017., 22:57   #81
Quote:
Luneta kaže: Pogledaj post
Zvuci kao kakav indijski Guru Gita stuff.

Salim se, nemoj se naljutiti.

No ozbiljno, vecina odgovora je apstraktne prirode. Pitanje je sto nas drzi zadovoljnima i sretnima kroz zivot?

Sto znaci biti sa sobom na cisto? Sto znaci biti bez ceznje za bilo kakvim drustvom kad znamo da je covjek drustveno bice?

Sto znaci osvjestiti vrline? Kako se to radi? Kako znati koje su mi vrline? U odnosu na sto?

Zasto ja u ogledalu ne bi trebala vidjeti sve kako zapravo je? Sto su nedostaci i opet - u odnosu na sto/koga?


Zasto sve ovo pisem i trazim da odgovorite - zato da bi shvatili da zivot nije sezonska pojava i da je ono sto nas drzi zdravima i sretnima kroz zivot nisu sezonske pojave.

Vec sam odogovorila, ono sto nas cini zdravima i sretnima kroz zivot, od malih nogu do starosti su veze s ljudima.
S tobom se ne bi složili mnogi koji svojevoljno žive sami u nekoj pustari. A u vezi ove čežnje krivo sam se izrazila, mislila sam reći da je loše tražiti bilo kakvo društvo, samo da nisi sam.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 23:01   #82
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Znam. Samo to je korak kojeg moraš napraviti sama. Stati pred ogledalo, pogledati se, pogledati sve ožiljke koje ti je život ostavio i reći samoj sebi, Stara moja, nakon svega toga šta si proživila držiš se odlično Nasmijati se i reći samoj sebi Moraš se više smijati jer si baš zgodna kad se smiješ

Pa kad to ekčueli i učiniš i kad skužiš da se smješkaš samoj sebi, onda zapamtiš taj dobar osjećaj i korak po korak napreduješ u tom smjeru.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 23:04   #83
Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
S tobom se ne bi složili mnogi koji svojevoljno žive sami u nekoj pustari. A u vezi ove čežnje krivo sam se izrazila, mislila sam reći da je loše tražiti bilo kakvo društvo, samo da nisi sam.
Sve one koje znam da da svojom voljom zive izolirani od drustva, zive tako upravo zbog nemogucnosti ostvarivanja zdravih veza s ljudima.

Slazem se da su biti sam i usamljen dva razlicita pojma.
Luneta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 23:08   #84
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Znam. Samo to je korak kojeg moraš napraviti sama. Stati pred ogledalo, pogledati se, pogledati sve ožiljke koje ti je život ostavio i reći samoj sebi, Stara moja, nakon svega toga šta si proživila držiš se odlično Nasmijati se i reći samoj sebi Moraš se više smijati jer si baš zgodna kad se smiješ

Pa kad to ekčueli i učiniš i kad skužiš da se smješkaš samoj sebi, onda zapamtiš taj dobar osjećaj i korak po korak napreduješ u tom smjeru.
Ne znam baš koliko je dugoročno dobro ovakvo ugađanje vlastitom egu.
Jer ego je nezasitan.
Meni je ideal onaj zen budistički. Da ne osjećam baš ništa kad se pogledam u ogledalo, a možda da se i ne prepoznam.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 23:12   #85
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Ne znam baš koliko je dugoročno dobro ovakvo ugađanje vlastitom egu.
Jer ego je nezasitan.
Meni je ideal onaj zen budistički. Da ne osjećam baš ništa kad se pogledam u ogledalo, a možda da se i ne prepoznam.
Kaj ti zelis biti mrtav?

Zen faza me pustila tamo negdje s 25+

Zdrav ego je najbolja i najvrednija stvar koju sam uspjela dosad izgraditi
Doduse, tek sam na temeljima, ali bit ce jos bolji.

Ljudi nemaju pojma sto je ego zapravo.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 23:13   #86
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Kaj ti zelis biti mrtav?

Zen faza me pustila tamo negdje s 25+

Zdrav ego je najbolja i najvrednija stvar koju sam uspjela dosad izgraditi
Doduse, tek sam na temeljima, ali bit ce jos bolji.

Ljudi nemaju pojma sto je ego zapravo.
Ako imas neku dobru knjigu o tome, slusam
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 23:13   #87
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Ne znam baš koliko je dugoročno dobro ovakvo ugađanje vlastitom egu.
Jer ego je nezasitan.
Meni je ideal onaj zen budistički. Da ne osjećam baš ništa kad se pogledam u ogledalo, a možda da se i ne prepoznam.
Istina. Ali pošto nemamo čarobni štapić onda si pomognemo s onim što imamo. Cilj je poboljšati si raspoloženje kao prvi korak poboljšanju mišljenja o sebi na jednostavan način, a opasnost padanja u duckface-ustamojahvaliteme-Crocelebrities stanje u ovom trenutku vidim kao malu vjerojatnost i stoga manje zlo

Ajde nabroji ti tri stvari za sebe, be a sport.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 23:17   #88
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Ako imas neku dobru knjigu o tome, slusam
Nema tu puno filozofije, krenes s osnovama ucenja o psihi, dakle Freudeom, pogotovo djela gdje objasnjava funkciju ega.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 23:20   #89
Thanks
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 23:20   #90
Kad počneš gradit samopouzdanje ovako kasno kao ja, zadovolji te malo mira. Ako nemaš potrebu za pokazivanjem/dokazivanjem drugima, to je ego bez opasnosti da postane smor.

Evo ja ću bit good sport: nikad ne paničarim, pravim orgazmičke kolače bez recepta, odlično igram na balote.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 23:23   #91
Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
Kad počneš gradit samopouzdanje ovako kasno kao ja, zadovolji te malo mira. Ako nemaš potrebu za pokazivanjem/dokazivanjem drugima, to je ego bez opasnosti da postane smor.

Evo ja ću bit good sport: nikad ne paničarim, pravim orgazmičke kolače bez recepta, odlično igram na balote.
To nije ego vec superego

Kad tvoje djelovanje ide iz ega, onda otprilike radis ono sto TI hoces raditi. Ne ono sto drustvo kaze da treba (ili roditelj ili bilo kakav autoritet), niti nesto sto ti nagoni nalazu da radis (ovo drugo je bitno i odvaja zdrav ego od bunta).

Znaci djelovanje iz ega nije bunt, vec prizemljeno funkcioniranje u skladu s realitetom i vlastitim ciljevima i potrebama.

Ne znam, nije da ne vidim neku poveznicu sa srecom overall
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 23:24   #92
Iskreno, mene je u fazama kad sam bila nezaposlena i besperspektivna i osjećala se kao da mi život nikad neće biti bolji, iako sam znala da dramim i da nekad valjda ipak hoće, tako savršeno bolio kurac što dobro slažem stvari u vrećicu i sve ostalo, jer kog boli kurac za slaganje stvari u vrećicu i sve ostalo, i mogla sam do preksutra nabrajat stvari koje dobro radim ili su u vezi mene dobre i svejedno mi je sve to izgledalo kao da nema nikakvog smisla i nije bitno.

Mislim da su evidence based strategije za povećavanje osjećaja zadovoljstva životom bolja strategija od drphilanja samog sebe.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 23:27   #93
Quote:
tirkizno kaže: Pogledaj post
Što je za vas sretan i ispunjen život? Živite li ga? Što je potrebno da bi zaista rekli eh što volim ovaj svoj život.

Malo sam u razmišljanju i u stanju depresije i učmalosti i nisam sretna ni malo s ničim. Eto,pišite.
Ja se volim ulogirati na sve portale redom pa onda pišem mrziteljske statuse i komentare ispod članaka


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 23:28   #94
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post

Mislim da su evidence based strategije za povećavanje osjećaja zadovoljstva životom bolja strategija od drphilanja samog sebe.
A sta ak nije drphilanje vec nesto kvalitetnije, npr kvalitetna terapija?

Jer netko se ne moze natejrati ni da potrazi taj posao iz tvog primjera, kuzis. Jer ga jebu govna iznutra kojih nije svjestan. A nesretan je.
Ili ce ga traziti pa ce mu svaki propadati, borba s vjetrenjacama.

Nije pitanje srece tako jednostavno.

Zapravo, nije ni samo njeno postojanje garancija icega. Kao sto rekoh, sreca je precijenjena. Iako postoji.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 23:30   #95
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Znaci djelovanje iz ega nije bunt, vec prizemljeno funkcioniranje u skladu s realitetom i vlastitim ciljevima i potrebama.

Ne znam, nije da ne vidim neku poveznicu sa srecom overall
Eto to, samo bolje objašnjeno.



Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Iskreno, mene je u fazama kad sam bila nezaposlena i besperspektivna i osjećala se kao da mi život nikad neće biti bolji, iako sam znala da dramim i da nekad valjda ipak hoće, tako savršeno bolio kurac što dobro slažem stvari u vrećicu i sve ostalo, jer kog boli kurac za slaganje stvari u vrećicu i sve ostalo, i mogla sam do preksutra nabrajat stvari koje dobro radim ili su u vezi mene dobre i svejedno mi je sve to izgledalo kao da nema nikakvog smisla i nije bitno.

Mislim da su evidence based strategije za povećavanje osjećaja zadovoljstva životom bolja strategija od drphilanja samog sebe.
Pa i ovo je evidence based. Funkcionalno slaganje stvari je podcijenjeno.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 00:21   #96
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
ja toliko volim ovu curu mislim da nisam u životu vidjela simpatičnije i toplije stvorenje.



što je ovo i kako se to vježba?
Mindfulness je meditacija tokom koje se fokusira na disanje, nakon par sekundi misli odlutaju negdje, bitno je prepoznat taj moment i vratiti fokus na disanje i sve tako do kraja. I kad se misli pojave, ne treba se osuđivati i ljutiti se na sebe, jer cilj je opuštanje. Bit svega je vježbanje držanja fokusa na sadašnjosti i onom što se sad događa, jer smo skloni neke razgovore iz prošlosti i situacije poslije vrtiti danima u glavi ili zamišljat i brinut o stvarima u budućnosti. Mene je ovo zainteresiralo jer sam imala užasne probleme s negativnim mislima i onda su kao posljedica došle hiperhidroza, nesanica, ponekad i depresivne epizode.
Inače, puno sam napredovala što se sreće tiče kad sam shvatila da je trebam naći u sebi iliti ono famozno voljeti sebe i biti okej sam sa sobom i kad te svi mrze i nikog nema pored tebe sreću uglavnom tražimo izvana, tipa kad nađem posao bit ću sretan, kad se udam bit ću sretna i onda zaručnik ispadne kreten koji me prevario, na poslu plaća nikakva, kolege zakurac i ode sreća.
Nevjerna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 00:46   #97
lilarose me podsjetila na jednu curu koju poznam, koja je bila zrtva pozara kao dijete i sad je u kasnim dvadesetima i super se drzi s obzirom da joj je cijelo lice unakazeno. no ja sam se pitala cesto, kako bi ja to podnijela, kao snazna sam si super sam si, al kad se sjetim nje, ne znam jel bi ja imala snage. operacija te dovede u neko ok stanje da, al i dalje je to unakazeno i ne znam :/ svaka joj cast, i svaka cast svima koji i dalje guraju unatoc sto kaze lilarose 'stanjima' nekim protiv kojih ne mozes sa 'optimizmom' ili 'drugacijom perspektivom'.
sweetkiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 01:08   #98
Quote:
tirkizno kaže: Pogledaj post
A što ako vidiš nedostatke i imaš manjak samopouzdanja zbog toga što si tako cijeli život tretiran,tad je jako teško stat i vidjeti se pozitivnim očima.
Pa ako znaš uzrok, znaš i štetu. Saniraj je. Možeš li to napraviti s fakultetom ili poslom? Osim ako nisi toliko loše da ni to ne možeš. Ako jesi obrati se nekome, nemoj se mučiti.

Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
To nije ego vec superego

Kad tvoje djelovanje ide iz ega, onda otprilike radis ono sto TI hoces raditi. Ne ono sto drustvo kaze da treba (ili roditelj ili bilo kakav autoritet), niti nesto sto ti nagoni nalazu da radis (ovo drugo je bitno i odvaja zdrav ego od bunta).

Znaci djelovanje iz ega nije bunt, vec prizemljeno funkcioniranje u skladu s realitetom i vlastitim ciljevima i potrebama.

Ne znam, nije da ne vidim neku poveznicu sa srecom overall
Superego ganja ideale. Ego ga obuzdava, nije li tako? Ego kaže auto, rolex, yoga pa zaustavi superegov iskorak. Nije li tako?
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 06:06   #99
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Kaj ti zelis biti mrtav?
Gledati se u ogledalo bez ikakvih emocija nije nekakav problem, radim to stalno.
A ovo drugo... To se isto možda može postići. Slično kao što ako jako dugo gledaš u neki simbol, počne se raspadati u dijelove (pojava poznata kao gestaltzerfall).
Ili kad dugo ponavljaš neku riječ, svijesti ti prestane biti dostupno njeno značenje (semantička zasićenost).

Quote:
Zen faza me pustila tamo negdje s 25+

Zdrav ego je najbolja i najvrednija stvar koju sam uspjela dosad izgraditi
Doduse, tek sam na temeljima, ali bit ce jos bolji.

Ljudi nemaju pojma sto je ego zapravo.
Mene je Freud pustio tamo nekad s 15-16, kad sam shvatio da to nema ni empirijske temelje, niti je opovrgljivo, nego se radi o tipičnoj pseudoznanosti.

S druge strane, kognitivna neuroznanost danas ima dosta jake argumente za to da ego ne postoji, nego se radi o nečemu, o priči, koju mozak konstruira da bi učinio smislenijima sva ta iskustva, emocije i misli koje ima svaki dan.
A svi ti procesi su zapravo nepovezani i ne postoji centralni subjekt, “ego”, kojemu se to dešava i koji je za upravljačem.
Za to objašnjenje ima gomila dokaza, kao što su npr. ljudi kojima su presječene veze između moždanih polutki, pa im se nakon toga dvije polutke ponašaju kao dvije “osobe” s dva različita “karaktera”, tj. s dva “ega”.

Dakle, ako te ego i misli i emocije povezane s njim muče, logično je malo suzbiti tu iluziju.
A budizam ima tehnike za to.

Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Istina. Ali pošto nemamo čarobni štapić onda si pomognemo s onim što imamo. Cilj je poboljšati si raspoloženje kao prvi korak poboljšanju mišljenja o sebi na jednostavan način, a opasnost padanja u duckface-ustamojahvaliteme-Crocelebrities stanje u ovom trenutku vidim kao malu vjerojatnost i stoga manje zlo

Ajde nabroji ti tri stvari za sebe, be a sport.
Nisam se mučio pitanjima imam li sretan i ispunjen život (takve stvari se obično svode na uspoređivanje s drugima i na egzogene želje i ciljeve, što ne volim). Ali kad imam nekakvu nelijepu emotivnu reakciju, prisilim se da prekinem tok misli vezan uz tu emociju i razmislim kakvog ona ima smisla u nekom širem kontekstu (recimo, podsjetim se da sam životinja koja ne zna ni koje joj je porijeklo ni kakva svrha u ovom svemiru, ali se sad živcira zbog dugog reda u Lidlu), a i kako bi mi izgledalo da se ta emocija dešava nekom drugom.
I to funkcionira jako dobro, onda najčešće nestane.

Slično kao što ljudi zamišljaju da imaju ego, korisno je zamisliti da u svojoj glavi imaju neurotičnog petogodišnjaka koji često nešto zahtijeva. No, moguće je svjesno i proračunato skrenuti pažnju tog petogodišnjaka od police sa slatkišima i tako ga (privremeno) obuzdati.
A s iskustvom i boljim tehnikama, njime se može manipulirati u potpunosti.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 07:27   #100
Višak slobodnog vremena i pravih problema obično dovode do stanja nezadovoljstva.

Tek kad sam u zadnjih godinu dana prošla sranja radi kojih me i dan danas frendovi pitaju kako sam preživjela bez da završim u ludnici, mogu reći da me svečano zaboli kurac za gluposti (bilo vlastite ili tuđe).

Dok ovo tipkam pijem kavu i gledam hrpu spakiranih kutija, čekam selidbu a pritom doslovno ne znam kamo selim , i po prvi put u životu me uopće ne plaši neizvjesnost. Zdrava sam, radim i okružena divnim ljudima punim podrške ( neke od njih sam upoznala upravo ovdje na forumu ).

Ukratko - zadovoljna sam.
Pangaea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:21.