Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Linux, UNIX i ostali unixoidi

Linux, UNIX i ostali unixoidi Open source OS-ovi i sve o njima

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2007., 02:34   #1
Smile Mandriva 2007, upomoć!

koristio do sada sve verzije dosa i windowsa, uspio, uz pomoć googla i hrpe cigareta instalirat mandrivu na usb disk. sad imam velik problem. Disk sam formatirao na dvije particije od kojih na jednu imam namjeru preselit HOME, ali ne znam kako. Isprobao dosta kombinacija (da ih sada ne objašnjavam) ali niti jedna ne valja. Sve to radi namjere da iskoristim 60 gb diska jer ukoliko pokušam iskopirat par gb materijala dojavljuje da je disk pun, a on je realno popunjen niti 10%.
Instalacija radi super i sve je ok. Za ova druga dotjeravanja i podešavanja ću se već snaći, ali ovaj problem ne mogu riješiti.

Inače Linux me odmah oduševio i mislim da ću zadržat XP reda radi (vistu sam već maknuo). Zahvaljujem unaprijed na pomoći i pozdravljam.
Glista is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 14:09   #2
preseljavanje /home direktorija na particiju?

1.) odaberes koju particiju mislis koristit i formatiras ju.
2.) premjestis podatke iz sadasnjeg /home/* na tu particiju.
3.) dodas u /etc/fstab novi upis da mounta tu novu particiju na /home i stvar je rijesena pri rebootu on ce mountat to i imat ces /home koji pokazuje na tu novu particiju.
lilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 01:58   #3
Quote:
lilo kaže: Pogledaj post
preseljavanje /home direktorija na particiju?

1.) odaberes koju particiju mislis koristit i formatiras ju.
2.) premjestis podatke iz sadasnjeg /home/* na tu particiju.
3.) dodas u /etc/fstab novi upis da mounta tu novu particiju na /home i stvar je rijesena pri rebootu on ce mountat to i imat ces /home koji pokazuje na tu novu particiju.
Da, hm, to sam i uradio, medjutim buni me to što mi ne dozvoljava prebacit više od 650 mb u npr. video dir., a slobodnih je 50 gb. Nije mi jasno.
Glista is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 02:26   #4
da nemas quotu ukljucenu? iako nevjerujem. Koji je tip filesystema kod te nove particije? Koju ti poruku tocno ispise?

pri toj gresci kako idu par zadnjih linija dmesg komande?
lilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 22:14   #5
Quote:
lilo kaže: Pogledaj post
da nemas quotu ukljucenu? iako nevjerujem. Koji je tip filesystema kod te nove particije? Koju ti poruku tocno ispise?

pri toj gresci kako idu par zadnjih linija dmesg komande?

To nije nova particija, radi se o čistoj usb instalaciji na externi hd (nisam dodavao particije i home ima 40 gb). Ne dojavljuje gresku, vec kad pokusam kopirati film u video dir dojavljuje da je disk full.
Glista is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:31.