Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2017., 21:57   #4761
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
jedno čišćenje neće puno pomoći ako kasnije nastavi pretrpavati bubanj. mora smanjiti količinu rublja koju stavlja na pranje, nema druge. i ne prati na preniskim temperaturama. što novija mašina tim manje vode uzima u ciklusu pranja, i tim je veći taj problem.
onda mislim da ću ovako. ja ću otići do nje to očistiti, a nakon toga idem bacit oko na sredstva koja koristi. kad to završim, odradim kratku edukativno-odgojnu vezano uz količine, temperaturu i potrebu za češćim čišćenjem filtera.
doista, imam problem s njom glede toga.

hvala ti na savjetima!
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 22:00   #4762
filteri su tu zapravo najmanji problem, nisam to dobro poredao po važnosti. ideja da se štedi tako da se rjeđe pere ali onda puno veša je osnovni problem.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 08:40   #4763
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
to s mrvicama, isto se događa i u perilicama za rublje, kad su pretrpane i nije dobro dozirano sredstvo za pranje. masnoća koagulira u ljepljivu masu od koje nastaju sitne kuglice.

uklonite ostatke hrane sa posuđa, ocijedite masnoću u staklenku (kad se nakupi odnesite u reciklažu), obrišite papirnatim ubrusom višak masnoće, umaka i sl.
ako nećete odmah prati suđe ili namočite u sudoperu, ili uključite ciklus ispiranja, zato da se suđe ne osuši. nakon toga ide full pranje, naravno.
(pazite i kako slažete suđe, otvori prema dolje. dodajem naknadno jer se sjetih da ni to neki ne znaju)
kad imate ekstra tvrdu vodu, kao u Zg, koristite i sol uz tablete koje već sadrže omekšivače.
perite suđe u 95% korištenja glavnim, dugim, najtoplijim ciklusom pranja. kratak ciklus je samo za rijetke, izuzetne slučajeve vrlo male količine slabo zaprljanog suđa.

suđerice već dovoljno štede i struju i vodu naspram ručnog pranja da nema nikakvog smisla to dodatno "štediti". uništiti će se stroj, inače, a to će biti veliki trošak.
hvala, čistim redovito, ne znam mogu li se one rupice na mlaznicima čistiti?

stavljam i ono sredstvo za čišćenje pa ju praznu upalim.
Jedino mi nije jasno jel normalno da imam dolje kad izvadim ono sito i onaj filter malo vode?
__________________
Volim brusnice.
Achamiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 10:24   #4764
Normalno je da voda iscuri kada se cisti filter, i da dolje jos ima malo vode. Inace ja u svako pranje u ves masinu dodam jos vode u masinu, jer sam primijetila da mi ves nije cist, kad ona pocne prati i uzima prasak i vodu, uopce se nije voda vidla, a ni pjena od praska. Od kad dodajem vodu ves mi je puno bolji.
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 16:47   #4765
Kako dodaš vodu?
Mazilymaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 18:53   #4766
Nalijem tamo gdje stavljam deterdzent, tus mi ima dovoljno dugo crijevo (2 metra), a kupaona mala. ..
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 11:28   #4767
Nije me bilo par dana i većina mojih dilema je ovdje razjašnjena!
I ja nekad znam imati te kuglice i nerviraju me, sad znam i kaj je!

Otkad ste me ovdje prosvijetlili, uopće više ne koristim kratke programe, samo "normalne".
Budem još i ovo s limunskom probala.

Što se tiče veš mašine, imam novu i dobru, perem rublje nakon jednog nošenja (ono, lagana haljina nošena cijeli dan u uredu, od kuće do posla i natrag, odmah navečer u bubanj), ali da veš baš ponekad "treba" (možda je to zbilja sve u mojoj glavi) i višu temp od uobičajene i dulji program i ne samo tekući detrdžent nego i prašak. Pa onda tu i tamo napravim neku iznimnku
drznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 12:18   #4768
Slavni grizly s tema o perilicama uvijek piše kako ne preporučuje te trikove s ocatom, kiselinama, soli isl. jer dugoročno rade više problema nego koristi. Pronjuškajte tamo, ima kupiti nekoliko specijaliziranih pjena/praškova za te namjene unutarnjeg čišćenja perilica. Isto tako preporučuje prašak za bijelo, tekući za škuro. Ja tako i perem i super sam zadovoljna. Uvijek stavim i nešto manje od preporučene doze detardženta, osim ako mi nije baš zaprljana odjeća u pitanju. Kad završi prođem trulexom vrata i gumu i ostavim otovoreno bar dva sata. Ladica za prašak mi se može skroz izvuć pa to i napravim i ostavim je da se suši, a unutra posušim krpom. Filter ispraznim svako petnaestak dana i isperem. Perilica kao da je sad iz dućana i nakon troznamenkastog broja pranja... Ne korisitit kratke programe osim za osvježiti tek kupljenu odjeću ili čistu iz ormara na prijelazu sezona... Isto i za perilice suđa, kratki programi su samo za novo posuđe dezinficirati.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 12:40   #4769
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Slavni grizly s tema o perilicama uvijek piše kako ne preporučuje te trikove s ocatom, kiselinama, soli isl. jer dugoročno rade više problema nego koristi. Pronjuškajte tamo, ima kupiti nekoliko specijaliziranih pjena/praškova za te namjene unutarnjeg čišćenja perilica. Isto tako preporučuje prašak za bijelo, tekući za škuro. Ja tako i perem i super sam zadovoljna. Uvijek stavim i nešto manje od preporučene doze detardženta, osim ako mi nije baš zaprljana odjeća u pitanju. Kad završi prođem trulexom vrata i gumu i ostavim otovoreno bar dva sata. Ladica za prašak mi se može skroz izvuć pa to i napravim i ostavim je da se suši, a unutra posušim krpom. Filter ispraznim svako petnaestak dana i isperem. Perilica kao da je sad iz dućana i nakon troznamenkastog broja pranja... Ne korisitit kratke programe osim za osvježiti tek kupljenu odjeću ili čistu iz ormara na prijelazu sezona... Isto i za perilice suđa, kratki programi su samo za novo posuđe dezinficirati.
Grizzly mi je i preporučio koju kupiti
Isto, kada opere, izbrišem truleksicom i ostavim da se suši. Iako, moja mater to u životu nije radila i nikad nije bilo pljesni, vlage niti ikakvih issues.

Filter nisam očistila godinu dana, možda bi i mogla, ha
drznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 12:45   #4770
Što ja znam računam bolje spriječiti nego liječiti... Prije se i voda puno manje klorirala i trovala tabletama, bila je i drugačije tvrdoć, zrak je isto bio drugačiji, puno je tu nekih tih detalja, na kraju krajeva i materijali su bili drugačiji, puno manje plastike, gume itd... Dok funkcionira neću mijenjat sistem, a realno mi uzme minutu, dvije vremena
Filter isto dvije minute, Nekad bude relativno čist, a nekad bude pijeska (nikako naučit mm da izvrne i otrese čarape pa se zna koja potkrast), dlaka, končića...
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 23:24   #4771
Kako da operem jaknu od brušene kože?
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 09:39   #4772
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
Kako da operem jaknu od brušene kože?
Nikak.
Neko kemijsko koje čisti kožne jakne samo
drznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 10:01   #4773
Quote:
drznica kaže: Pogledaj post
Nikak.
Neko kemijsko koje čisti kožne jakne samo
Ok, fala!
To sam nekak i mislila, ali onda opet pomislih u zadnji čas da ipak ima neko narodno rješenje za pranje.
Niš, idem tražit neku kemijsku koja pere takve jakne.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 22:47   #4774
Kako da izvučem smrad rigotine iz tapecirane kutne garniture? Naime, dijete se malo preveć smijalo pa mu pobjego doručak. Kompletni. I smrdi ko kuga. Jel bi pomoglo da ostavim sodu bikarbonu preko noći?
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 08:25   #4775
Mislim da bi ti bilo najbolje otvoriti oglasnik i pozvati nekog tko radi dubinsko čišćenje garnitura itd... Bojim se da ti neće tu to drugo ništa pomoći, samo će sve skupa još više spužva upiti...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 12:26   #4776
Kako očistiti bijelu kožu? Namještaj.

Nema nekih posebnih fleka, više njega.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 12:47   #4777
Dječje vlažne maramice s mlijekom, ili gaza i mlijeko 0,5 i briši.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 17:36   #4778
Hvala!

Mislim da sam to već čula, ako ne i radila. Napustila me memorija skroz.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 22:52   #4779
Vrlo vjerojatno jer je to stara stvar, moje bake tako čistile garniture, moji, a i ja danas sve kožno osvježavam mlijekom... Maramice su zgodne, al i gaza/pamučna krpa je uvijek palila.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 10:44   #4780
pomagajte. bijela bluza sa krupnim crnim točkama u pranju mi je postala siva, crne točke ostale crne ali bijela podloga je posivila. ima li načina kako da je pobijelim a da točke ostanu crne? zahvaljujem na savjetu.
novka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:48.