Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2010., 23:26   #41
i preporučam med Šuma iliti Medljikovac
ponekad stavim i matične mliječi al mi je odvratan okuss
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 00:34   #42
Quote:
gljivek kaže: Pogledaj post
jel itko igdje vidio g.šećer nema ni u jednom dm više?
Čuo sam da se povlači iz prodaje u dm marketima u onom pakovanju, da će uskoro doći u novoj ambalaži
Rocky_Balboa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 10:02   #43
Zzo je najbolje rekao,preveliku nauku radite od kreatina.
Pij 5 grama dnevno i to je to.
__________________
"Maybe, just once, someone will call me 'sir' without adding, 'you're making a scene'."
SemperVigilans is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 22:42   #44
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
visiš po teretana.net?

šta fali medu, majketi? imaš u njemu glukoze, imaš fruktoze, imaš masu hranjivih stvari i sve u svemu je prva liga.
Samo da te nabrazaka poklopim...
http://www.building-body.com/Zato-iz...-treninga.html

Pozdrav i mahanje od mene!
rickyika is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 23:38   #45
Quote:
rickyika kaže: Pogledaj post
Samo da te nabrazaka poklopim...
http://www.building-body.com/Zato-iz...-treninga.html

Pozdrav i mahanje od mene!
uh, al si me poklopio.

ajmo lagano: stranica koju si linkao prodaje proteine i gainere i skroz im je u interesu pljuvati neke druge oblike post-wo obroka, kao recimo voće.
ali, ajd.. možda samo ne znaju.
Quote:
Fruktozin puteljak
Nakon što u svoje tijelo unesete fruktozu, ona se mora probaviti nakon čega direktno odlazi u jetru gdje se pohranjuje u obliku glikogena. Kao što vidite, ovaj se proces razlikuje od onoga kada ugljikohidrati odu u mišićne stanice i tamo se pohrane u obliku glikogena. Zašto? Zato što tijelo neće koristiti glikogen uskladišten u jetri kao gorivo – bar ne u tolikoj mjeri kao što će iskoristiti onaj iz mišića. Dakle, konzumacijom veće količine fruktoze, onemogućujete potpuno iskorištavanje ostale hrane i ne popunjavate glikogenske zalihe na način na koji bi trebali. Također smanjujete svoje energetske kapacitete i umanjujete sposobnost mišića za izgradnju novog mišićnog tkiva ili eliminacije nepoželjnih masnih naslaga.
ovo je loše preveden bućkuriš loših informacija.

prva stvar: u medu ima i glukoze i fruktoze, kao i u većini voća. kad se g. i f. jedu zajedno, postiže se optimalno punjenje i zaliha glikogena u jetri (čemu više doprinosi fruktoza) i zaliha glikogena u mišićima (čemu više doprinosi glukoza).
punjenje glikogena se ne postiže jednim obrokom nakon treninga. trebat će i do cijeli dan da se sintetizira iz raznih ugljikohidrata iz hrane.

onaj dio o onemogućavanju potpunog iskorištavanja ostale hrane nema smisla. kojim to mehanizmom?
Quote:
Primjena na obrok poslije treninga (PWM)

Hm, pogledajmo na navedene činjenice iz naše, bodybuilding, perspektive. Nakon konzumacije obroka poslije treninga, koji je naš primarni cilj? Lansirati što je više moguće ugljikohidrata u mišićne stanice kako bi ih one iskoristile u svrhu izgradnje novog mišićnog tkiva i učinile nas VEĆIM.
krivo.
nije potrebno hitno dostaviti što više ugljikohidrata u mišiće, niti to hitno dostavljanje ubrzava rast mišića. jednako brzo će rasti i ako se pojede spori UH. poanta je da rast zaliha glikogena nije glavni faktor rasta mišića, nego je to SINTEZA PROTEINA u mišićima. ona nema nikakve veze sa ugljikohidratima, nego sa, jel, proteinima iz hrane.
Quote:
Ako su neki od ugljikohidrata, koje konzumirate u to vrijeme, fruktoza, hoće li se dogoditi ono što vi želite? Ne u potpunosti. Naravno da ćete sigurno obnoviti nešto glikogena, ali nećete maksimalizirati njegovu resintezu. Zar ne želite izgraditi što je više moguće mišića?
zato je od solo fruktoze ili solo glukoze (koja neće optimalno popuniti glikogen u jetri) bolja kombinacija ta dva šećera. npr. med ili voće.
plus, naravno, proteini. (mlijeko, ekšuli, ima sve navedeno).
Quote:
To sam i mislio. Dakle, ako stvarno jedete voće kako bi djelomično nadomjestili kvalitetan obrok poslije treninga, razmislite još jednom o tome. Nemojte me krivo shvatiti i potpuno izbaciti voće iz prehrane – ono je dakako vrlo zdravo i korisno. Jedino što trebate učiniti je pronaći neko drugo vrijeme u danu kada ga konzumirati. Mišići će vam biti zahvalni!
fali samo reklama za neki šejk i bio bi pravi t-muscle članak.

miks glukoza+fruktoza jednako djeluje na sintezu mišićnog glikogena kao samo glukoza (nije gledana sinteza glikogena u jetri), studija iz 2008.:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18799989
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 23:54   #46
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
fali samo reklama za neki šejk i bio bi pravi t-muscle članak.
Standardno

Ne znam napamet koji su sastojci meda ali znam da je jako zdrava namirnica, a ako ima uh zašto nebi išo u pwm.

Što se fruktoze tiče ima manji inzulinski index, pa je bolji izbor glukoza, pošto se ovdje radi o lučenju inzulina koji će kreatin dostavit u mišić, ali opet, doći će i ovako i onako.
__________________
Majkemi!
zzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 00:24   #47
Quote:
zzo kaže: Pogledaj post
Standardno

Ne znam napamet koji su sastojci meda ali znam da je jako zdrava namirnica, a ako ima uh zašto nebi išo u pwm.
med ima oko 1:1 omjer glukoze i fruktoze, to je većina mase, plus voda i ostali sastojci.
Quote:
Što se fruktoze tiče ima manji inzulinski index, pa je bolji izbor glukoza, pošto se ovdje radi o lučenju inzulina koji će kreatin dostavit u mišić, ali opet, doći će i ovako i onako.
ae
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 12:19   #48
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
krivo.
nije potrebno hitno dostaviti što više ugljikohidrata u mišiće, niti to hitno dostavljanje ubrzava rast mišića. jednako brzo će rasti i ako se pojede spori UH. poanta je da rast zaliha glikogena nije glavni faktor rasta mišića, nego je to SINTEZA PROTEINA u mišićima. ona nema nikakve veze sa ugljikohidratima, nego sa, jel, proteinima iz hrane.
To da nema veze s UH ne stoji ako tijelo, u manjku ugljikohidrata, deaminira te proteine koje uneseš iz hrane da ih iskoristi za energiju.
Što je izgledno.

I to se želi izbjeći. I u svakom pojedinom slučaju, i kao dugoročnije stimuliranje tih tjelesnih mehanizama.

Tako da ne bih predaleko išao s "to je sve svejedno svi UH su isti za ovakve namjene i nema razlike" praksom.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 12:38   #49
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
To da nema veze s UH ne stoji ako tijelo, u manjku ugljikohidrata, deaminira te proteine koje uneseš iz hrane da ih iskoristi za energiju.
Što je izgledno.

I to se želi izbjeći. I u svakom pojedinom slučaju, i kao dugoročnije stimuliranje tih tjelesnih mehanizama.

Tako da ne bih predaleko išao s "to je sve svejedno svi UH su isti za ovakve namjene i nema razlike" praksom.
-Stipe
iskorištavanje proteina za energiju će se dogoditi u nedostatku uh, kao što kažeš i ne vidim kakve to veze ima sa vrstom uh. slažem se da se to treba izbjeći, ali izgleda sasvim svejedno kojim tipom uh, dok god je količina dovoljna.

i ne bih rekao da su "svi uh isti za ovakve namjene", prije da je kombinacija različitih uh bolja od npr. solo glukoze ili solo fruktoze.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2011., 17:42   #50
pijem dnevno 10 g kreatina, koliko ib iblo dobro uz to popiti groadznog secera?
jel se grozdani secer pije smjesani skupa s kreatinom i ili posebno?
jel ih bolje piti prije ili poslije treninga?
vladek1611 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2011., 21:32   #51
Quote:
vladek1611 kaže: Pogledaj post
pijem dnevno 10 g kreatina, koliko ib iblo dobro uz to popiti groadznog secera?
jel se grozdani secer pije smjesani skupa s kreatinom i ili posebno?
jel ih bolje piti prije ili poslije treninga?
po ovim tvojim pitanjima mogu zakljucit, da ti ni prehrana nije sređena...
a ako si vec navalio pij ovako

u pwm, nakon treninga, 30g whey + 50-70 g glukoze iliti grozdjani secer + 5g kreatina
funkomatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 21:54   #52
oprostite na smetnji :P
ako mi netko molim vas moze reci koliko grama ima jedna kapsula onog weidera creatina??
i da li su te kapsule kao sumece tablete? jesu li otopljive u vodi ili ne?
i s kojom tekucinom bi ih trebao piti?? moze li netko odgovoriti na moja skromna pitanja bio bih vam zahvalan
denis fimboni is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 21:34   #53
ljudi, znam da je mozda bedasto pitanje al jbg..
znaci ja sam fakat zadovoljan s svojom definicijom al imam premalu kilazu i volumen i zanima me ako pocnem pit kreatin, i dok ce mi se misici povecati dal ce se samo onak ajmo reci "napuhnuti" i dal cu izgubit svoju definiciju ili to nema veze?
ofc idem u teretanu i vjezbam 3 put tjedno...
filip44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 22:48   #54
ne kužim
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 01:33   #55
Quote:
filip44 kaže: Pogledaj post
ljudi, znam da je mozda bedasto pitanje al jbg..
znaci ja sam fakat zadovoljan s svojom definicijom al imam premalu kilazu i volumen i zanima me ako pocnem pit kreatin, i dok ce mi se misici povecati dal ce se samo onak ajmo reci "napuhnuti" i dal cu izgubit svoju definiciju ili to nema veze?
ofc idem u teretanu i vjezbam 3 put tjedno...
Neće ti se mišići povećati od kreatina ako ne unosiš dovoljno proteina i kalorija. Kreatin samo pomaže da brže napreduješ i više dižeš,uz uvjet da unosiš dovoljno hrane,redovno treniraš i imaš dosta odmora kada mišići rastu.
Kreatin ne radi čuda i nije među najbitnijim faktorima za dobijanje mase,ali pomaže. Kako nabijaš mišiće ćeš svakako dobiti i nešto sala,ali treba gledati da to bude čim manje. Optimalno je dobijati od 250 grama do pola kile tjedno na težini.
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 16:58   #56
Quote:
filip44 kaže: Pogledaj post
ljudi, znam da je mozda bedasto pitanje al jbg..
znaci ja sam fakat zadovoljan s svojom definicijom al imam premalu kilazu i volumen i zanima me ako pocnem pit kreatin, i dok ce mi se misici povecati dal ce se samo onak ajmo reci "napuhnuti" i dal cu izgubit svoju definiciju ili to nema veze?
ofc idem u teretanu i vjezbam 3 put tjedno...
Bolje da uzmes proteine ako zelis misice povecati,kreatin navlaci vodu koja se kasnije povlaci(normalno da nesto i ostane) ...
Dado_Bm is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 01:59   #57
Quote:
babas kaže: Pogledaj post
Neće ti se mišići povećati od kreatina ako ne unosiš dovoljno proteina i kalorija.
Zapravo hoće, povećat će se, navlačenjem vode.

Quote:
Kreatin samo pomaže da brže napreduješ i više dižeš,uz uvjet da unosiš dovoljno hrane,redovno treniraš i imaš dosta odmora kada mišići rastu.
Kreatin pomaže, ugrubo, da dižeš isto, samo više puta.
Ne da dižeš više.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:38.