Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2009., 11:07   #61
Htio bih upozoriti, ako postoji potreba za bluray plejerom koji pleja i bilo koji mkv, ima LG BD350V koji provjereno čita NTFS i nestandardno kodirane mkv-e (da pojednostavnim opis problema) i dođe 1300 kn...nema LAN niti wireless, ali ako to nije presušna potreba...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 12:01   #62
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Htio bih upozoriti, ako postoji potreba za bluray plejerom koji pleja i bilo koji mkv, ima LG BD350V koji provjereno čita NTFS i nestandardno kodirane mkv-e (da pojednostavnim opis problema) i dođe 1300 kn...nema LAN niti wireless, ali ako to nije presušna potreba...
LG je definitivno jako dobar na ovom polju, ide rapidno svako malo naprjed sa jako dobrim BD/media playerima za malu lovu

u principu kad se sjetim i DVD-a LG je bio jedan od onih koji su nudili kučna kina i DVD playere za malu lovu u ono vrijeme a relativno kvalitetni i dobri uređaji
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 17:58   #63
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Htio bih upozoriti, ako postoji potreba za bluray plejerom koji pleja i bilo koji mkv, ima LG BD350V koji provjereno čita NTFS i nestandardno kodirane mkv-e (da pojednostavnim opis problema) i dođe 1300 kn...nema LAN niti wireless, ali ako to nije presušna potreba...
dobro , koji ne njegov catch onda?skuplji je samo 30 posto od wdtv livea , ali ima BR player.Da nije da prima samo FAT32 ili tako nesto?inace je to best buy , pa kosta kao ovaj Mede8ererer a ima opticki pogon..i ljepsi mi je osobno..
jer mora bit nekca caka , nebi bzvz postojao bd390

Zadnje uređivanje ivo patijera : 13.12.2009. at 18:10.
ivo patijera is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 19:46   #64
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Gotova je recenzija Mede8era

neću stavljat link na recenziju ,neka Nani otvori temu i u njoj stavi link na recenziju za koju svak[RIGHT]a čast odradio je zbilja fenomenalnu recenziju
Slobodno se mogu stavljat linkovi na recenzije kako na HD Televiziju tako i na HD Tehniku. Samo ne direktni linkovi na druge forume, pa tako i od ovih dviju stranica, iz razumljivih razloga. Takvi linkovi, na druge forume ili trgovine, preporučljivo je stavljati u [code]

Quote:
P.S. Tony kad se postavi tema stavi link na nju i na recenziju i opis ovog ljepotana u prvi post,jer definitivno zaslužuje mjesto kraj WD-a i PCH a i svoju zasebnu temu
Nema problema.
STony is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 10:04   #65
Quote:
ivo patijera kaže: Pogledaj post
dobro , koji ne njegov catch onda?skuplji je samo 30 posto od wdtv livea , ali ima BR player.Da nije da prima samo FAT32 ili tako nesto?inace je to best buy , pa kosta kao ovaj Mede8ererer a ima opticki pogon..i ljepsi mi je osobno..
jer mora bit nekca caka , nebi bzvz postojao bd390
pa napisao sam: nema mrežu, nema wifi, dakle nije BD2.0 kompatibilan, čita NTFS čita mkv-e bez kockanja, zapravo je funkcionalno identičan BD390...osim mreže i youtubea...BD370 je drugačiji, zapravo "stari" model baziran na starom čipsetu...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 18:48   #66
Jel' zna neko ponešto o Asus O!Play HDP-R1 HD Media Player strojčeku...?

http://www.bug.hr/vijesti/asus-oplay-hdp-r1/97013.aspx

Evo jedna od recenzija... Ima lan, ali nema wifi...

http://www.trustedreviews.com/multim...edia-Player/p1

Prijatelj ga je donija, pa sad mene pita jeli OK, a ja POOOJMA neman... Može li prikazat naše znakove u titlovima, može li nekako ipak 'skuvat DTS..? U ovoj recenziji (by neko sa ovih prostora ) na dnu prve stranice piše:
'...
As all other players, O!Play also plays AC3 sound on stereo speakers, but DTS is only passed thru. This will result in silence on stereo speakers as well as stereo on surround system. Luckily this can be corrected with one option that is easily accessible true menu system, which shows that ASUS engineers did thought about this problem.'
I onda ni riči kako je to korigirano...!!!

Ako neko zna više, ili može pronać više od mene kod googlaj Kana, molim za pomoć... Unaprijed najljepše zahvaljujem...
DoomsdayST is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 20:08   #67
Quote:
DoomsdayST kaže: Pogledaj post
Jel' zna neko ponešto o Asus O!Play HDP-R1 HD Media Player strojčeku...?

http://www.bug.hr/vijesti/asus-oplay-hdp-r1/97013.aspx

Evo jedna od recenzija... Ima lan, ali nema wifi...

http://www.trustedreviews.com/multim...edia-Player/p1

Prijatelj ga je donija, pa sad mene pita jeli OK, a ja POOOJMA neman... Može li prikazat naše znakove u titlovima, može li nekako ipak 'skuvat DTS..? U ovoj recenziji (by neko sa ovih prostora ) na dnu prve stranice piše:
'...
As all other players, O!Play also plays AC3 sound on stereo speakers, but DTS is only passed thru. This will result in silence on stereo speakers as well as stereo on surround system. Luckily this can be corrected with one option that is easily accessible true menu system, which shows that ASUS engineers did thought about this problem.'
I onda ni riči kako je to korigirano...!!!

Ako neko zna više, ili može pronać više od mene kod googlaj Kana, molim za pomoć... Unaprijed najljepše zahvaljujem...
nema načina da to središ osim konverzije

postoji neki program DTS u AC3 koji je razvijen za Popcorn Hour A-100 navodno odlično radi probaj googlat malo ili potražit tu
http://www.networkedmediatank.com/
http://www.networkedmediatank.com/wi....php/Main_Page

tu je negdje sigurno
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 02:38   #68
Pozdrav svima!
Planiram kupiti jedno od ovih čuda, a neka koja mene zanimaju su se spominjala i ovdje. Prvi je Verbatim Smart Disk 3.5" MEDIA STATION 500GB HD DVR, a drugi LG MS450H. Taman sam išao neki dan naručiti ovaj Verbatim kad mi je frend preporučio MS450H koji je, uz funkcije koje su me zanimale kod Verbatima (snimanje s TV-a, media centar, DVB-t...) još i blue-ray player. Zanima me da li netko zna čita li ovaj player hrv. subtitle i da li ih čita uopće, i postoje li kakvi problemi kod reprodukcije filmova sa vanjskog HDD-a?
Clint Beastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 12:01   #69
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
pa napisao sam: nema mrežu, nema wifi, dakle nije BD2.0 kompatibilan, čita NTFS čita mkv-e bez kockanja, zapravo je funkcionalno identičan BD390...osim mreže i youtubea...BD370 je drugačiji, zapravo "stari" model baziran na starom čipsetu...
Fucka mi se za mrezu i wireless , dok to natjeram da radi kupim BD390 i wdtvlive zajedno
znaci 390 funkcionalnost bez te dvije znacajke?to zvuci jako dobro.sad sam bas gledao manual od tog 350
http://www.lge.com/uk/support/produc...oduct-profile#

podrzava sve ove napredna audio formate (dolbyHD,DTS HD)

e ali u manualu jasno pise (iksto kao i u manualu od 390) :

da prima samo fat32 i fat16

e i drugpo pitanje : taj LG BD 350 pise da ima digital ouit , ali nekakav koakcijalni.Ja imam klasicni opticki ulaz na recieveru.To onda nejde jel?moram pogledat jel imam i taj koaksijalni ulaz.
ivo patijera is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 12:28   #70
Da, piše samo FAT ali nije tako, garantirano isprobano radi NTFS, evo mi ga ispod TV-a, svi 16 GB mkvi rade ali nisma ga zato uzeo nego jer imam dosta 720p mkva na DVD-R diskovima,a to ne mogu upogonit na WDTV-u...bez kupnje eksternog drivea i petljanja...

ja sam ga osim toga i uzimao specifično jer ima koaks, jer mi druga oprema zauzima oba optička ulaza na AV recu...moraš imati barem jedam koaks ulaz na AV recu...

samo par upozorenja: čita .vob datoteke ali odvojeno i bez menija, dakle nema titlova i sl. (ograničeno pravima)

za sada čita samo h.264/AVC zapis iz mkv-a nikaj drugo ne radi, nisam stavljao novi firmware, možda je to popravljeno...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 12:39   #71
U ,ti ga imas , tak reci

kak to mislis , samo h264/avc iz mkva .. kaj ne cita?
jesi probo nespecificne .mkv-ove , ono kaj smo pricali , kad nije klasicna rezolucija nego neznam 1920x880 i sl ?
jesi isprobo BR , kakva je slika?neki BR iz amerike , jel radi uopcE?

radi ntfs velis..meni pak je to najbitnije jer tak najvise gledam (kad ne spajam laptop) .
ivo patijera is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 13:29   #72
ne, američki BD-ovi ne rade, nema hacka za Regiju A...ali ima hack za DVD R1...

BD filmovi - nama tu nauke - izgledaju odlično (nema neke velike razlike među BD plejerima po tom pitanju)

mkv je samo kontejner, dakle može sadržavati bilo koji video i bilo koji audio zapis...za sada, u slučaju LG-ja, radi samo h.264 što je ujedno zapis koji se koristi u 99% HD filmova u mkv-u...ali ako je u mkv-u mpeg-2 ili vc-1 ili bilo kaj drugo neće plejati...imam par takvih slučajeva...WDTV ih bez problema pušta...također je moguće da je opet riječ o nekim pravima jer mi neće plejati niti m2ts s VC-1 zapisom, ali hoće s DVD-Ra...dakle, moguće je da, prema nekim licencim pravima, nije dopušteno čitati VC-1 recimo s USB-a...

ono što zoveš nespecifičnim mkv-ima: svaki je radio, nije to problem, problem je broj reframeova u kombinacji s rezolucijom - a s tim problema nema kao na BD370...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 18:48   #73
Quote:
Clint Beastwood kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Planiram kupiti jedno od ovih čuda, a neka koja mene zanimaju su se spominjala i ovdje. Prvi je Verbatim Smart Disk 3.5" MEDIA STATION 500GB HD DVR, a drugi LG MS450H. Taman sam išao neki dan naručiti ovaj Verbatim kad mi je frend preporučio MS450H koji je, uz funkcije koje su me zanimale kod Verbatima (snimanje s TV-a, media centar, DVB-t...) još i blue-ray player. Zanima me da li netko zna čita li ovaj player hrv. subtitle i da li ih čita uopće, i postoje li kakvi problemi kod reprodukcije filmova sa vanjskog HDD-a?
I mene interesira odgovor na ovo pitanjce, pa ako netko moze odgovoriti bio bi i ja zahvalan..
By the way, koji bi uredjaj preporucili koji ima funkcije kao Verbatim 1TB EXTSmart Disk 3.5" MEDIA STATION DVR a da je dostupan u HR i da je FULL HD (mkv i sl.)?
Postoji li takav uopce?
iggy_pop is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 15:49   #74
Molio bih ako netko moze odgovoriti, namjeravam ici u kupovinu a nebih se bas htio zaletiti..
Hvala!
iggy_pop is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 15:59   #75
Neznam ti za LG , ali ovaj Vebratim ti navodno ne čita sve rezolucije nego samo cisto 1080 ili 720 ...tako je neka fora bila. Rekla-kazala ,probaj na avforums mozda ima tamo nesto vise napisano.
moj savjet ti je da dobro provjeris sve moguce nedostatke prije kupovine , par tjedana sim tam.
ivo patijera is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 09:28   #76
LG nema problema niti s rezolucijom niti s bitrateom niti s reframeovima...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 15:08   #77
lg bd390, neki dan napravjen update novog fw, čita samo određene mkv,
npr kad sa makeMKV prekodiram dvd, lg ga ne čita, (ni mkv ni dvd, s usb-a naravno) a wdtv uredno čita i jedan i drugi format
been is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 22:55   #78
Quote:
been kaže: Pogledaj post
lg bd390, neki dan napravjen update novog fw, čita samo određene mkv,
npr kad sa makeMKV prekodiram dvd, lg ga ne čita, (ni mkv ni dvd, s usb-a naravno) a wdtv uredno čita i jedan i drugi format
to sam gore objasnio: čita samo mkv sa H.264 videom unutra, ništa drugo ne čita u mkv-u (za sada), pa ni mpeg-2...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 15:09   #79
mogu li koristiti kakav drugi program umjesto makeMKV koji će od dvd-a napraviti mkv file s H.264 ili prekodirati postojeće mkv u h.264
been is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 15:10   #80
probaj handbrake...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:02.