Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2012., 14:01   #41
Quote:
Lachen kaže: Pogledaj post
Ti si jedna od onih koje se bore? Nije ti lako, pogotovo ako znamo da se ženina životna borba ispunjava u jednom cilju: uloviti ambiciozni pimpek.
Riga mi se od vaše 'borbe'.
Pronašao si potpuno krivu osobu za liječenje i ispoljavanje svojih frustracija.
Pa ću te od sada potpuno ignorirati, ti promašeni slučaju.


Što se tiče same ispraznosti, po meni ona proizlazi iz dosade, a dosada proizlazi iz same osobe koja je sama po sebi - dosadna. A dosada je kad se ne možemo duže usredotočiti na stvarnost oko sebe i u njoj otkriti išta zanimljivo.
Dosada je kad nam je sve nezanimljivo od transvestita u Brazilu do problema nevidljive djece u Africi.
Meni se osobno to zna događati - kad me obuzme dosada no zbog toga ne krivim objekte izvana nego uzrok i razlog tražim iznutra.

Slično je i s ispraznim osobama koje kukaju na kavama. Umjesto da potraže razloge svoje mrzovolje u sebi, oni krivnju svaljuju na recesiju, banana državu itd.
Gizela_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 21:30   #42
Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
da, moderno je.

kuknjava i cviljenje nad samim sobom zapravo je traženje isprike da se ne mrda dupetom i ništa ne radi.

dodatno, mediji su nas uvjerili da je sve strašno i da je bolje da nas nema.

savijet? prestani voditi ženske na kave i počni raditi nešto aktivnije (planinarenje? izlet? teretana? bazen...?) pa ti se dejtovi neće svoditi na razgovor.
Dobro nije se samo radilo o dejtanju ima tu i drugih shema ali tvoj "recept" mi ne djeluje dobro jer ja mogu otic igrat nogomet sa 20 ljudi i moze mi biti super ( znaci i musko drustvo ne moraju samo biti djevojke upitanju) ali na nogometu cu tesko saznat da li s nekim zelim biti prijatelj.

Quote:
SvP kaže: Pogledaj post
Na ovo i ja nailazim, ovisno o subjektu, zaključujem je li to posljedica obrambenog mehanizma ili samo razmaženosti. Uglavnom je riječ o razmaženosti, odnosno nekakvoj neodgojenosti. Takvi ljudi podrazumijevaju da se sve vrti oko njih, da im sve mora biti ugodno, da su njihovi problemi najveći itd.. U današnjem svijetu, ponajviše se medijima sve prave vrijednosti, uključujući i one ne-prave nastoje potrpati u istu vreću - ugodno. Nije važno je li nešto korisno ili ne, dobro ili ne, važna je ugodnost. Netko je jako lijepo u prethodnom postu spomenuo...



...pa to ne ostavlja mnogo mjesta za rad na sebi, ljudima oko sebe i sl., naglašavanje da smo "svi jednaki", što uopće fizički nije moguće, a kamoli psihički, dok ni politički u praksi taj model ne stoji, ima za posljedicu gomile i gomile pojedinaca koji sebe pošto-poto smatraju posebnima, čak i kad, a to je najčešće, uistinu nemaju što ponuditi. Ono što imaju je apatija kojoj se prepuštaju, eventualno poročnost i otpor roditeljima/ obitelji/ profesorima i sl., koji je koliko sam ja dosad vidjela (ne ulazim u teške situacije u obiteljima i sl., sad razmatram ljude koje sam ja srela) samo otpor, bez nekog argumentiranog razloga. Ideali mladosti, apatije, djeteta u svakome od nas, kao i onog - seksualni objekti i romantična ljubav kao jedina prava ljubav, produciraju gomile nezrelih, napuklih, nepotpunih itd. ljudi koji se uopće ne mogu posvetiti, najprije sebi, a zatim bilo kome/ kakvoj konstruktivnoj aktivnosti itd., pr. čitanje (dobre!) knjige.





Quote:
pipi21 kaže: Pogledaj post
Što sam starija to su mi ljudi dosadniji.
Meni je zapelo za oko - 300 ljudi u tri godine! (jesam dobro zapamtila taj podatak, morat ću se vratiti na početi post) Pa kaj je to neka oklada bila?
U tom nekom periodu kad sam dejtala, nakon nekog vremena su mi svi muškarci postali nezanimljivi, na isti kalup i zamorni da jedan duži period više nisam htjela nikog upoznati.
Mozda se nismo najbolje razumili ili se ja nisam najbolje izrazio, nisam ja sve te osobe upoznao do same njihove srzi, nego koje sam upoznao vise ili manje, tu sam pribrojao i ove kratkorocne dejtove, veze, poznanstva na faxu i naravno da nisu svi ti ljudi isti ali nisam vidio kod nikog nesto vise ( moguce lako da nije nitko ni kod mene jer recimo ne pise mi na celu da volim umjetnost, filmove, sport, a inace nisam nametljiva osoba - ovo sam naveo kao neke karakteristike koje bi mozda nekom mogle biti zanimljive ne mislim da su nesto extra).

A ovak mogu pokusati cak i pobrojat, imam vije sestricne ovdje putem njih sam upoznao barem izmedu 20-30 ljudi sto putem kava, partija, zajednickih izlazaka.

Teretana, mali nogomet, sport na faxu tu sam upoznao minimalno 40 ljudi jer sa faxa nisam znao nikoga, a na nogometu 1 osobu.

Zatim imam par susjeda i birtiju u koju zalazim tu sam upoznao jos barem 10tak osoba.

Na fax idem vec neko vrijeme tu je barem 50 osoba koje sam upoznao vise manje dobro.

Pa onda ima barem 10 tak osoba koje su "od doma", a s kojima se cujem tu i tamo cisto jer smo iz istog mjesta, a sada tu u zg.

Preko zice sam neke upoznao, nesto ostalo na online komunikaciji na dopisivanju s barem 10 tak osoba.

Dejtovi i djevojke isto cine jedan solidan broj, ne zelim ga pisati jer nije niti bitan na kraju.

Pa konstatno odlazenje u domove na Savi i Šara, upoznas znacajan broj ljudi.

Radio sam dva posla i tako ima milion stvari, mislim da se nismo razumili iako sam napisao upoznao cak sam mislio i na one s kojima sam ili duze vremena pricao ili ponovio barem par puta ta neka druzenje, a ne konkretno na one s kojima sam se samo upoznao i rekao ime takvih je valjda milion.

Vidio sam da je par ljudi bilo u pa eto odgovora
__________________
...I've been misunderstood for all of my life...
pjesnik_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 21:36   #43
Quote:
eleuthera kaže: Pogledaj post
Kakav je to ambiciozni pimpek? Po čemu se razlikuje od neambicioznog?

Pitam jer čini mi se da sam do sada imala iskustva samo s potonjima.


OT:

Autore, nemoj se ljutit, ali meni je tvoj uvodni post bio za čitanje upravo onakav je tvoj naslov. Pun ispraznosti i kukanja. Pomalo naporan za čitanje.
"Ja ja ja ja" i ništa više. Svi su glupi i dosadni , isprazni, ne pričaju o ničem zanimljivom, jedino ti si osoba od sadržaja? Kaman.

I ovo ti govorim kao osoba kojoj većina ljudi ide na kurac. Koja ne nalazi lako ljude slične sebi. Pa opet, nekako ih nađem. Neću ih nać sto, naći ću ih nekoliko. Zar ih je uopće potrebno sto?

Pričaš s visoka i s gađenjem o curama s kojima dejtaš koje su u depresiji i kukaju, a ti baš nisi ništa bolji.

Jesi li ti jedan od onih koji traži "normalnu" da bi se pored nje i sam osjećao normalan? jesi li ti....emocionalni vampir?
Necu se ljutit, zasto bih? To je tvoje misljenje.

Mozes li mi precizirati sto je kukanje u mom postu?

Pa ( iako mislim da nije bas toliko) moram govoriti ja, ja, ja jer su to moja razmisljanja i zakljucci. Sta da govorim? Vodim se svojim iskustvima, svojim razmisljanjima i svojim spoznajama zato sam i napisao post da vidim da li ljudi razmisljaju slicno ili razlicito, napisao sam da je moguce da sam ja cudan i da ja ne valjam, a ne drugi - nigjde nisam napisao da sam ja savrsen ili super-uber-mega-kul-zanimljiva-inteligentna osoba ili bilo sta od toga, sve sto sam napisao je subjektivno zapazanje i sebe i okoline i kao takvo ne mora biti ispravno, tu smo da raspravljamo, valjda.

Ovo nisam nikada rekao.

Mislim da sam vise puta naglasio da je to subjektivno misljenje, cak sam i trazio potvrdu, ne pricam s gadenjem ( totalno prezestoka rijec), a o sebi zaista nisam puno pricao tako da molim te iako je ovo psihologija nemoj mi radit psihoprofili na osovnu jednog posta.
__________________
...I've been misunderstood for all of my life...

Zadnje uređivanje pjesnik_zg : 02.06.2012. at 21:42.
pjesnik_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 22:16   #44
Quote:
batas kaže: Pogledaj post
Svak će reći da je njegovo vrijeme bilo zajebano ali ja mislim da je ovo trenutno extra zajebano za mlade i da nije ni čudo što ih večina kuka..,ogromna večina.
Kao prvo recesija je napravila svoje i mnogi mladi koji bi sebe pronašli u poslu su besposleni po cijele dane i dosta ih je ogrezlo ponajviše radi dosade u razne poroke, a s time dolazi i depresija, beznađe i ravnodušnost.
Kao drugo mediji su odigrali ogromnu ulogu...svi bi odma sve, propagira se mladost, seks, novac, moć, bogatstvo i onda se dosta ljudi zapita zašto ja ne mogu tako živit, što su drugi toliko bolji od mene, ili su samo sretniji.
Ako nemaš ono što vidiš svaki dan i s čim si bombardiran s vremenom postaješ frustriran.
Uglavnom internet i recesija su glavni uzrozi općeg kukanja po meni.
Da nas je vratiti u doba trampe i fizičkog rada cijeli dan svi bi nakon nekog vremena aklimatizacije bili puno sretniji.
U potpunosti se slažem.Ovo je najbolji post na ovoj temi do sada.

Tehnologija je dvosjekli mač i općenito bi bili sretniji bez nje.
Mediji nas konstantno zaglupljuju i zatupljuju.To se širi kao virus među ljudima.
Ljudi prenose negativne vibracije i tako to ide u krug.Trebati će još puno vremena da se stvari vrate u normalu,ako se ikada vrate.

Da,ljudi su i prije kukali,kada se puno više fizički radilo,ali opet su se osjećali bolje jer rad je lijek.Čovjek nije nastao zato da sjedi cijeli dan pred televizorom,računalom itd. već da fizički troši energiju.
Koliko se bolje osjećate nakon dobrog treninga ili fizičkog rada?
San je nakon toga puno slađi i osjećaj da smo nešto uradili/postigli je veći.
Moderni način života je uzrok depresije i ravnodušnosti.
Kako to popraviti to je već druga priča.
__________________
"This is the blues!Are you listening?!" Freddie King
Otis Spann is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2012., 08:29   #45
Ne kukaju samo mladi: danas je kukanje nacionalni sport rašireniji od nogometa .

Vrijeme je "extra zajebano" za - sve: mladi ulaze u svijet u kojem ne vide perspektivu, stari(ji) žive u svijetu u kojem su - stari . Mladi imaju problem "nepostojanja čvrste točke u svemiru pomoću koje bi se pomaknula Zemlja" (nepostojanje nekakvoga institucionalnog "neupitnog pozitivnog autoriteta"); "stari" imaju dodatni problem da se bilo kakav oblik nostalgije - a nostalgija je prirođena starosti - nerijetko zatomljuje da ne bi bio osuđen kao "politička nostalgija". Ako izuzmemo ratove i kojekakve katastrofe, vjerujem da nikad nije bilo teže biti roditelj, niti je ikad bilo teže biti dijete.

Potpiši i zbroji: logični su i kuknjava i sklonost ispraznosti .

BTW, nikako se ne slažem da bi nekakav "povratak fizičkom radu" doveo do društva sretnijih ljudi. Cijela "mudrost" je u tome da fizički rad kao dominantna dnevna aktivnost "skraćuje dan", odnosno ostavlja puno manje vremena u kojem se čovjek može/želi baviti nečim drugim - pa onda i vremena u kojem može konstatirati svoje nezadovoljstvo i/ili nesretnost.

Ako je "rješenje" za otklanjanje uzroka kukanju i ispraznosti onemogućiti čovjeka da misli, lobotomija je puno učinkovitija.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2012., 23:02   #46
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ne kukaju samo mladi: danas je kukanje nacionalni sport rašireniji od nogometa .

Vrijeme je "extra zajebano" za - sve: mladi ulaze u svijet u kojem ne vide perspektivu, stari(ji) žive u svijetu u kojem su - stari . Mladi imaju problem "nepostojanja čvrste točke u svemiru pomoću koje bi se pomaknula Zemlja" (nepostojanje nekakvoga institucionalnog "neupitnog pozitivnog autoriteta"); "stari" imaju dodatni problem da se bilo kakav oblik nostalgije - a nostalgija je prirođena starosti - nerijetko zatomljuje da ne bi bio osuđen kao "politička nostalgija". Ako izuzmemo ratove i kojekakve katastrofe, vjerujem da nikad nije bilo teže biti roditelj, niti je ikad bilo teže biti dijete.

Potpiši i zbroji: logični su i kuknjava i sklonost ispraznosti .
Ukratko: teško je biti čovjek. A najteže je biti čovjek koji žudi za Bogom, koji želi vjerovati, ali ne može.
Lachen is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 00:13   #47
Quote:
Lachen kaže: Pogledaj post
Ukratko: teško je biti čovjek. A najteže je biti čovjek koji žudi za Bogom, koji želi vjerovati, ali ne može.
Nije bitan nikakav Bog nego je bitno kakav si ti čovjek i kako gledaš na svijet.Ne usudim se reći da je svijet baš neko lijepo mjesto ali zašto ne probati živjeti bar donekle ok život.
Evo baš danas nakon košarke sam s dečkima sjeo ispred dvorane i oni su pili pivu a mene su pošto imam sch uhvatile baš tada jake prisilne misli i maknuo sam se par metara od njih i sjeo sam na klupicu i bilo mi je dosta to što su oni vidjeli da nisam baš 100% svoj,jer znaju za moj problem,to razumjeli i ponašali se kao da je sve ok i ja sretan.
Naravno da me ta ekipa ne zove van i masu sam "prijatelja"izgubio zbog bolesti ali ja sam sretan što sam živ i što još mogu misliti svojom glavom,poslušati dobru pjesmu i što sam danas bio najbolji u košarci.

Jednostavno kad udariš u taj zid napravljen od samoga sebe i kad vidiš da nema bježanja u planine ili neznam kaj onda počinješ graditi sebe i počinješ se voljeti takvog kakav jesi ali realno bez neke romantike a zbog toga počneš drugačije i percipirati druge i skužiš da se skoro u svakom čovjeku može naći nešto dobro zato jer si to isto tražio u sebi kako bi se zavolio.
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!

Zadnje uređivanje Altec777 : 04.06.2012. at 00:15. Reason: edit
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 00:27   #48
Quote:
Altec777 kaže: Pogledaj post
Nije bitan nikakav Bog nego je bitno kakav si ti čovjek i kako gledaš na svijet.
Ako Boga nema, onda nije bitno kakav sam ja čovjek i kako gledam na svijet.
Ako Boga nema, ništa nije bitno.
Lachen is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 08:02   #49
Quote:
Lachen kaže: Pogledaj post
Ako Boga nema, ništa nije bitno.
Vidim da te (ne)postojanje Boga temeljito uznemirava. Priznajem da ne razumijem quotano.

Razumno je pretpostaviti da sada, ovog trenutka, za svakog od nas postoji nešto što je "apsolutno" bitno, i postoji nešto što mu je "relativno" bitno. Quotana rečenica najdoslovnije znači da sve to što je bilo bitno i sve to što nam je bitno, odjednom prestaje biti bitno uslijed eventualne spoznaje da Boga nema.

Na koji način bi ta spoznaja ubila sve te do tada postojeće bitnosti?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 08:16   #50
Quote:
angela1234 kaže: Pogledaj post
Imam stariju sestru, studenticu med.fakulteta (4.g) koja je cijelo vrijeme u depresiji, ne želi uopće izlaziti vani, teško joj je otići do dućana, govori da nema volje za ništa, da joj se ne da živjet, da ne shvaća smisao života. Ti se samo pitaš, ja s takvom osobom živim i ne mogu joj pomoć.
ajde ti probaj upisati i zavrsiti medicinu pa onda kenjaj po seki
ako ode dod ducana od joj vrijeme koje je mogla ulupati u nesto korisnije pogotovo ukoliko je u stisci s vremenom



Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Zar ne bi liječnici trebali biti ekstrovertirani?


meni ova teme nema smisla jer svi ljudi nisu isti

mene recimo zivciraju ljudi koji imaju milijun frendova -i stalno ocekuju nekakvu animaciju od drugih ljudi
kao drugo pjesnice, pobogu zasto bi ljudi citali knjige

vecina studosa jednostavno nema vremena citati knjige i izigravati nekakve intelektualce
mislim to citanje moue biti kul od djetinjstva dok si u srednjoj pa izigravas da si zrel i tako....
ali kada odes na faks jednostavno nemas vremena, kasnije posao , kuca birtija i to ti je opet la vie

a, uostalom tko si ti da procjenjujes da li netko smije kukati ili ne ?
Mozda mladi ljudi ne bi toliko kukali da je veca sigurnost kao u doba njohovih oceva i djedova
Mantis Religiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 09:37   #51
Quote:
Mantis Religiosa kaže: Pogledaj post
zasto bi ljudi citali knjige


Zato što su lijepe?
Zato što je to lijepo?
Zato da bi jasnije vidjeli i bolje razumjeli svijet oko sebe?
Zato da bi se bili u stanju ako ne zanimljivo, onda barem smisleno izražavati u svijetu oko sebe i o svijetu oko sebe?
Zato da bi imali nekog klinca za reći drugim ljudima i znali kako drugim ljudima prenijeti tog klinca?
iditditditd...
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 12:56   #52
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post


Zato što su lijepe?
Zato što je to lijepo?
Zato da bi jasnije vidjeli i bolje razumjeli svijet oko sebe?
Zato da bi se bili u stanju ako ne zanimljivo, onda barem smisleno izražavati u svijetu oko sebe i o svijetu oko sebe?
Zato da bi imali nekog klinca za reći drugim ljudima i znali kako drugim ljudima prenijeti tog klinca?
iditditditd...
Ne.

Čovjek je jedina poznata životinja koja je u stanju svoje znanje i iskustvo intenzivno prenositi indirektnom komunikacijom, dakle putem medija.

Knjige su mediji.

Dakle, čitanjem kniga u sebe primamo znanje i iskustvo "predaka" te na osnovu njih možemo steći znanja bez potrebe da neke situacije iskusimo na svojoj koži.

Također, totalni je kretenizam dapače teška debilana progutati ideju našeg pokakanog obrazovnog sustava gdje se rječju "knjiga" naziva samo i jedino arhaično, vremenom pregaženo irelevantno "umjetničko" djelo. Studenti čitaju gomile knjiga; tko god je studirao (na fakultetu, ne na nekom govnetu tipa hotelijerstvo ili sl) bio je prisiljen za svaki kolegij pročitati bar jednu, a vrlo često i više knjiga. Možda ne od korica do korica, ali da.

Kao drugo. Totalni je kretenizam dapače teška debilana progutati ideju "knjige" kao agregatnog stanja. "Universe in a nutshell" Stephena Hawkinga nije ništa manje "knjiga" čitali je vi u ukoričenom, meko uvezenom, pdf, e-pub, mobi ili neznamkakvom drugom izdanju.

Kao treće. Ako studenti, i kasnije akademski građani neće BITI intelektualci, TKO BI TREBAO BITI INTELEKTUALAC?
Što misliš točno tko će za 20-30-40 godina voditi ovu državu, biti predsjednik, premijer, ministar? Ekipa koja danas upisuje 1. godinu. Ako im je krajnji domet kuća-birtija - možemo odmah otpisati sve skupa.
__________________
Spasite život...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 13:17   #53
Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
TKO BI TREBAO BITI INTELEKTUALAC?
A zašto ti vičeš na mene? Mene si quotala.


Ja sam se ograničio na navodno "nepotrebne" knjige (područja izvan onog što u širem smislu nazivamo "stručnom literaturom").
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 13:28   #54
mladi kukaju što žive u Rvackoj. To je cijela mudrost.
dildo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 14:12   #55
Paaa, možda nisam bila dovoljno eksplicitna pa ispada da se cijemi moj post odnosi na taj jedan quote - sorry, neću se više derati na tebe dok ne zaslužiš

Paaa, OK, ako ćemo "nepotrebnu literaturu" definirati kao "literaturu nepovezanu sa strukom kojoj se partikularna osoba bavi", onda ćemo ovu definicju srušiti sljedećim argumentima:

čovjek nije samo profesionalno (radno) već i socijalno, političko, obiteljsko, fizičko itd biće. Dakle, čovjek mora adekvatno funkcionirati i u ostalim, a ne samo u profesionalnoj sferi. prosječan inženjer, liječnik, mesar... je vjerojatno i roditelj, surpug/a, vozač/ica, glasač/ica, vjernik/ca ili ateist/ica, te se mora znati snaći u svim tim ulogama. dodatno, navedena osoba vrlo vjerojatno ima i tijelo, te se mora znati za isto pobrinuti u smislu zdrave prehrane, vježbanja, higijene itd.

Jako važna je i činjenica da ljudi moraju dunkcionirati ne samo kao individue, već i kao društvena bića. Veliki dio "nepotrebne" literature odnosno fikcije, zapravo je psihološko modeliranje nestvarnih ali mogućih događaja i proučavanje funckioniranja čovjeka (lika u priči) kao individue i svijeta u priči kao društvene cjeline i njihovih reakcija na podražaje. Kao najlakši primjer mogu se uzeti bajke koje nam pričaju ili ih čitamo kao djeca: kroz nestvarne, zabavne priče odnosno "lako štivo" socijalizirani smo u društvo učeći njegove temeljne vrijednosti i, nasuprot njima, obrasce neprihvatljivog ponašanja.
Također ovdje možemo uvrstiti i biblijske i ine priče, koje alegorijski pokušavaju prenijeti istu vrstu poruke; dakle, opet, socijalizirati pojedinca u smislu općeprihvaćenih društvenih vrijednosti.

Djela modern(ij)e književnosti imaju ili sličan utjecaj na nas, ili nam daju uvid u nešto slično. Također, mnoge knjige zabavnog karaktera u sebi sadržavaju velike količine praktičnih znanja. Npr, Krležina "Gospoda Glembajevi" daju nam uvid u moralnu kaljužu jedne obitelji i tjeraju nas da promišljamo o vrijednostima i moralu. Nasuprot tome, iz knjiga Philippa Kerr-a koji piše thrillere može se naučiti jako puno o pojedinim temama kojima se bavi (npr. proizvodnja aviona i "ispodhaubično" funkcioniranje velikih multinacionalnih firmi). Čitanje, ne znam, Agathe Christie otkriti će ljudima interesantne metode zapažanja sitnica koje inače zanemarujemo. Čitanje Zagora i Bleka stene naučiti će ciljanu populaciju značaju časti i poštenja. Alan Ford, pak, naučiti će čitatelja kritičkom mišljenju i sarkazmu.

Jedan fenomenalan oblik literature su memoari i biografije. Čitanje Chruchillovih memoara nešto je bez čega nitko ne bi smio napustiti gnijezdo i vinuti se u spominjanje povijesti svog ili ijednog drugog naroda. A fenomenalnu rečenicu koju je rekla jedna, meni osobno manje fenomenalna osoba - "Narod koji zaboravlja svoju povijest ponavlja svoje greške" - treba shvatiti ozbiljno!
Nadalje, biografije znanstvenika, sportaša, poduzetnika... uče nas ne samo njihovim dostignućima već i disciplini, onome što su prošli, onome što je bilo potrebno za uspjeh.

Zapravo; cijeli moj post može se sažeti u: "dobro je čitati jer knjige prenose tuđa iskustva, a bolje je iskustvo poprimiti preko tuđih nego svojih leđa".

Mislim da je opći problem što mladi misle da su nužno osuđeni na neuspjeh i u tome pronalaze alibi za svoj nerad. U bilo kojem smislu.
__________________
Spasite život...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 14:22   #56
Baš kako je napisao jedan kolega forumaš ne kukaju samo mladi već to radi cijela nacija . Nekima je stvarno teško , prošli su sve i svašta i njih se može razumit dok ima oni koji kukaju radi loše osobne financijske situacije , a imaju 2-3 stana , velika primanja.... Ova bolest vata većinu bez obzira na dob .
Achtung_1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 14:51   #57
Zadnjih 3 strane se u biti svodi na "je, situacija je skroz grozna i drzava je u kurcu a mediji nam serviraju sranja.."





__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 17:13   #58
Quote:
Mantis Religiosa kaže: Pogledaj post
ajde ti probaj upisati i zavrsiti medicinu pa onda kenjaj po seki
ako ode dod ducana od joj vrijeme koje je mogla ulupati u nesto korisnije pogotovo ukoliko je u stisci s vremenom







meni ova teme nema smisla jer svi ljudi nisu isti

mene recimo zivciraju ljudi koji imaju milijun frendova -i stalno ocekuju nekakvu animaciju od drugih ljudi
kao drugo pjesnice, pobogu zasto bi ljudi citali knjige

vecina studosa jednostavno nema vremena citati knjige i izigravati nekakve intelektualce
mislim to citanje moue biti kul od djetinjstva dok si u srednjoj pa izigravas da si zrel i tako....
ali kada odes na faks jednostavno nemas vremena, kasnije posao , kuca birtija i to ti je opet la vie

a, uostalom tko si ti da procjenjujes da li netko smije kukati ili ne ?
Mozda mladi ljudi ne bi toliko kukali da je veca sigurnost kao u doba njohovih oceva i djedova
Ne znam zasto komentiras ako ti nema smisla, vidim da se javio neki broj ljudi pa pusti nas da raspravljamo ako tebi vec nema smisla.

Ovo si vec napisala na jednoj temi pa sam tu bio prekinuo raspravu

Citanjem knjiga se ne postaje intelktualac ( samo citanjem) dosta knjiga koje ja procitam su poput filmova ( iako ima i dosta koje su u drugom smjeru ali nije to sada bitno) jednostavno zabavno stivo, samo po sebi citanje siri i razvija mnoge sposbnosti koje se tesko mogu dobiti nekim drugim putevima.

Bas citanjem izigravas da si napredan ili ne znam sta fantasticno razmisljanje

Ovo mogu priznati osobama koje idu na (mozda) dva-tri fakulteta svi ostali itekako imaju vremena ( mislim mene tako zaboli hoce netko citati knjige i to sto je za mene to porazno ne utjece na nikog niti sam ja bilo kada bilo gdje gurao nekom knjigu pod nos i govorio da tako se postaje dostojan bilo cega ali da je prema mom razmisljanju porazno, je). Isto kako netko kuka da nema vremena smrsaviti i slicno.


Po 169. put, briga me, cak me briga i da li netko kuka ili ne. Jesam li ja bilo gdje rekao da netko ne smije kukati?

Pricao sam s frendicom i dosli smo do slicnog zakljucka i otvorio sam temu da eto raspravljamo ( ako netko zeli raspravljati) i da netko potvrdi moje misljenje ili kaze totalno si na pogresnom tragu jer sam se otpocetka postavio da je to samo moje osobno videnje i da ga kao takvog ne uzimam za aposlutnu istinu i da razumijem da ne moram biti upravu.

p.s zar stvarno? zasto bi netko citao knjige? ono najstvarnije?

p.p.s ako nemas siroku paletu zanimanja i ako nemas osnove za raspravu, razgovor i ako su ti dometi sto sam jucer kupio, jesi vidio onog ovog, meni je tesko na faxu, kako cu se u subotu nalokat po meni si isprazan. Ponavljam to su moji zakljucci i tebi mogu biti debilni ( i jesu vjerovatno - tvoje pravo) ali oni su moji.

Ne znam. Danas odem s najboljim frendom do tvornice i u tri sata pretresnom politiku, europsku uniju, ratove, povijest, film, glazbu, knjigu sta ja znam, meni je to gust imati takvu osobu.

Izigravati nekog intelektualca pred osobom koju znam 10 godina na terasi obicnog kafica, mos mislit.
__________________
...I've been misunderstood for all of my life...

Zadnje uređivanje pjesnik_zg : 04.06.2012. at 17:27.
pjesnik_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 18:04   #59
Quote:
pjesnik_zg kaže: Pogledaj post
p.p.s ako nemas siroku paletu zanimanja i ako nemas osnove za raspravu, razgovor i ako su ti dometi sto sam jucer kupio, jesi vidio onog ovog, meni je tesko na faxu, kako cu se u subotu nalokat po meni si isprazan. Ponavljam to su moji zakljucci i tebi mogu biti debilni ( i jesu vjerovatno - tvoje pravo) ali oni su moji.

Ne znam. Danas odem s najboljim frendom do tvornice i u tri sata pretresnom politiku, europsku uniju, ratove, povijest, film, glazbu, knjigu sta ja znam, meni je to gust imati takvu osobu.
Mozda kad bolje upoznas ljude prestanu biti isprazni? Mozda si lijen upoznati ljude? Da obrazlozim...
Jako rijetko se dogodi da se sa nekim novim, nepoznatim "kliknes" i da odma imas ful puno tema za razgovor jer ne znas na kojoj su valnoj duljini, dok sa ljudima sa kojima si jako dobar nemas taj problem. Dakle, mozda je stvar cisto u nekim tvojim predrasudama, ako si ti otvoren za razgovor o svemu i svacemu sa nekim poznanikom, ne mozes znati da li je i on, ili je vise rezerviran tip.

Meni je generalno tip razogovora koji si naveo u prvo pasusu savrseno poznat i ogranicavam ga na ljude sa kojima ponekad zavrsim na kavi/pivi, dakle, frend od frend, poznanik sa faksa, itd. iz cistog razloga sto me vecinom NE ZANIMA sto oni misle o necem dubljem, dok sa dugogodisnjim prijateljima razgovaram o svemu.
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 11:53   #60
Quote:
pjesnik_zg kaže: Pogledaj post


Citanjem knjiga se ne postaje intelktualac ( samo citanjem) dosta knjiga koje ja procitam su poput filmova ( iako ima i dosta koje su u drugom smjeru ali nije to sada bitno) jednostavno zabavno stivo, samo po sebi citanje siri i razvija mnoge sposbnosti koje se tesko mogu dobiti nekim drugim putevima.


Ovo mogu priznati osobama koje idu na (mozda) dva-tri fakulteta svi ostali itekako imaju vremena ( mislim mene tako zaboli hoce netko citati knjige i to sto je za mene to porazno ne utjece na nikog niti sam ja bilo kada bilo gdje gurao nekom knjigu pod nos i govorio da tako se postaje dostojan bilo cega ali da je prema mom razmisljanju porazno, je). Isto kako netko kuka da nema vremena smrsaviti i slicno.


Pricao sam s frendicom i dosli smo do slicnog zakljucka i otvorio sam temu da eto raspravljamo ( ako netko zeli raspravljati) i da netko potvrdi moje misljenje ili kaze totalno si na pogresnom tragu jer sam se otpocetka postavio da je to samo moje osobno videnje i da ga kao takvog ne uzimam za aposlutnu istinu i da razumijem da ne moram biti upravu.


p.p.s ako nemas siroku paletu zanimanja i ako nemas osnove za raspravu, razgovor i ako su ti dometi sto sam jucer kupio, jesi vidio onog ovog, meni je tesko na faxu, kako cu se u subotu nalokat po meni si isprazan. Ponavljam to su moji zakljucci i tebi mogu biti debilni ( i jesu vjerovatno - tvoje pravo) ali oni su moji.

Ne znam. Danas odem s najboljim frendom do tvornice i u tri sata pretresnom politiku, europsku uniju, ratove, povijest, film, glazbu, knjigu sta ja znam, meni je to gust imati takvu osobu.

Izigravati nekog intelektualca pred osobom koju znam 10 godina na terasi obicnog kafica, mos mislit.
Slažem se što se tiče čitanja knjiga. Međutim uistinu nemaju svi vremena ili su manje usmjereni na beskonačno kontempliranje koje uglavnom nikud ne vodi(kao ja) a više na akciju, sport i sl. Ja sam svojim roditeljima u nekoj adolescentskoj dobi zamjerala što nisu dovoljno "intelektualni" pa su mi dosadni. A ljudi su gradili, stvarali, radili, odgajali djecu i jednostavno nisu imali vremena za drugo. Ne mislim da su zato manje pametni. Što uopće intelektualnost i zašto je odvajkada postavljeno da je bitnija od fizičkog rada, beats me. Ali to je neka druga tema.

Okej, dakle spomenuo si frenda i frendicu koji su na istoj valnoj duljini s tobom. I? Ti bi htio još?
The key je prihvatiti ljude takvi kakvi jesu. Ni ja ne razgovaram sa svima o svemu što me zanima. Ali se više ni ne opterećujem time. Nađem knjigu koja potvrđuje moje razmišljanje ili me nešto na netu zainteresira ili nešto na telki... hvala bogu na informatizaciji, ja se uopće ne osjećam otuđeno, dapače.
Moguće je da je hrpa ljudi "isprazna" i kukaju (to sigurno) ali to je, i kako je već spomenuto, zbog serviranja medija. A ispraznost je tvoj dojam, nekim drugima nije.
Paradoksalno je da o tome pričaš na forumu sa možda jednako "ispraznim" ljudima. Ljudi su isprazni ali idem o toj temi si malo popričati na forum s ljudima.
Btw - sve te to zamara sad dok studiraš, i mene je, prođe te poslije ta faza, selektiraš ljude u svom životu, nađeš još neke svoje interese, dođu još neke obveze i jednostavno sve rjeđe razmišljaš tko je isprazan a tko nije.
pipi21 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:27.