Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2013., 22:43   #61
Quote:
Gnomic kaže: Pogledaj post
u njemackoj me nerviraju njemci.
Gnomic ovo je odlicno zapazanje. Ja bi htjela cuti jos, ozbiljno.
Nicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 22:45   #62
Quote:
zlatana kaže: Pogledaj post
Mene nervira sto se nasi ljudi prave da ne pricaju istim jezikom kao i ja a vidi se da razumiju, jer se smjeskaju.
Mene to ne nervira jer razumijem. Da su htjeli pricati tim istim jezikom ostali bi tamo odakle su pobjegli. Jezik i kultura su obiljezja jednog naroda. Kad vise ne zelis biti pripadnik toga naroda pokusavas zaboraviti i jezik.

Mozda je zalosno, pateticno, jadno i sve sto ide s tim ali to je druga tema.
Nicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 00:01   #63
Busanje u prsa nekakvim "duhovnim vrijednostima" (values) je nešto što mi se ne dopada kod većine Amerikanaca. Nekakva hinjena religioznost a zapravo hipokricija s kojom neka iskrena vjera nema ničeg zajedničkog.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 04:01   #64
Quote:
Gnomic kaže: Pogledaj post
u njemackoj me nerviraju njemci.

na prvom mjestu tupost i neosjetljivost njemca. njemac pati od lakse forme autizma. drugog covjeka i medjuljudske situacije ne uspjeva razumjeti i zato bi radije da su medjuljudski odnosi formalni i uvjek u celofanu obzirnosti. na taj nacin zadovoljava svoju kronicnu nesigurnost i bojazljivost ("german angst"). ako njemac uope ima emociju onda je to jedan bazni strah. on ce toliko toga zrtvovati preventivama, da mu zivot sigurno nije neki gust. poznato je njemacko bjesnilo zabranjivanja. njegova cuvena temeljitost i redoljubstvo pociva na panicarskom karakteru.
nespontanost, kukavicluk, proracunatost i izbjegavanje svakog rizika. uopce kalkulacija rizika je kod njemca totalno neralna. u svakoj i najbanalnijoj situaciji mu se ukljucuje aparat razuma sa nekim kalkulacijama totalno nevezanim uz zivotnu stvarnost, koje mu ubijaju flow i cine od njega rahiticara. njemac je u dubini svog bica nesposoban da se prepusti diktatu sadasnjosti, ne postoji nespontanije bice na zemlji. znaci, ta nespotanost nije samo neki svjesni gard njemca, nego je to u dubini njegovog bica, on nema ni tjelo za trans, njegovo lice je smrznuto i nema muskulaturu za polet i radost.
Moja prva susjeda je Njemica. Mislim da zena ima 10 alarma na kuci. Radi se o malom mjestu od 5000 stanovnika. Koliko se ja sjecam u zadnjih 10 godina najveci zabiljezen kriminal je bila kradja bicikla. Kada negdje putuje obavezno me zamoli da pazim na kucu.

S druge strane gospodja je izuzetno osjetljiva prema siromasnima i potrebitima. Usvojila je djevojcicu ciji su roditelji bili narkomani iako je vec imala dvoje svoje djece. Stalno prikuplja hranu i odjecu za siromasne, donira novac za razne potrebe i slicno.
__________________
Dictionary is the only place that success comes before work.
Maped444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 14:24   #65
Quote:
Inter_shupen kaže: Pogledaj post
Busanje u prsa nekakvim "duhovnim vrijednostima" (values) je nešto što mi se ne dopada kod većine Amerikanaca. Nekakva hinjena religioznost a zapravo hipokricija s kojom neka iskrena vjera nema ničeg zajedničkog.
Inter, ti nisi pratio propagandu za referendum? Mene jako žalosti, ali tih religioznih licemjera je u Hrvatskoj svakim danom sve više. Nekada sam se i sama sprdala s red neck iz bible belta, ali više mi nije smiješno, sada i doma čujem takvih nebuloza da mi je mučno.
__________________
Generation X
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2013., 19:08   #66
Austin,TX

Cons: Ruzna, plosna, prasna arhitektura. Svaki kvart izvan Centra i East side je isti; nekad se stiltam i ne znam gdje sam. KOMARCI. Nedostatak plocnika (osim djelomicno u centru). Nedostatak pjesackih prijelaza, svako pretrcavanje je suicide mission. Rapidna izgradnja, unistenje duha i raznolikosti grada masovnim dotepencima iz Kalifornije (zbog slicnih razloga sam sam napustila Zagreb i sama postala dotepenec). KOMARCI. Danonocne sirene i koncentrirana prisutnost policije na cestama, a nista se ne dogadja: svaka i najmanja prijava rezultira slanjem EMSa, vatrogasnog vozila i policijskog automobila. KOMARCI. Nedostatak zeljeznickih rampi; konstantne sirene teretnih vlakova. Nepostojanje putnickih vlakova. Kult organskih proizvoda. Joga. Trcanje. Kult tijela. Totalno kulinarsko izdrkavanje. KOMARCI. Disanje na skrge ljeti. Alergije. Prenapuhane napojnice za SVAKU uslugu.


Pros: Najbolji BBQ na svijetu, divni ljudi, pristojnost, lezernost, pristupacnost, muzika na svakom uglu, sarenilo i raznolikost, otvorenost, inteligencija, postovanje razlicitosti, pomoc bliznjem, svako pitanje rezultira konkretnim i efikasnim odgovorom, fantasticna briga i ljubav prema zivotinjama, ALAMO Drafthouse kino, mos napraviti sve kaj si zamislis jer ce ti uvijek neko pomoci, zdravo, cvrsto i odgovorno civilno drustvo.
Styxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2013., 22:49   #67
Quote:
Nickiannita kaže: Pogledaj post
Gnomic ovo je odlicno zapazanje. Ja bi htjela cuti jos, ozbiljno.
o.k.
sitnicavost njemca. ako u njemackoj sretnes netkog tko izgleda srednjoevropski i pri tom ima izvjesnu sirinu karaktera, djeluje u voluminoznim, zaokruzenim potezima i prezire sitnicavost - imas osnove sumnjat da je to njemac. isto kao sto je sirok, srdacan osmjeh na licu jednog plavookog njmackog gradjana solidna indicija da to nije punokrvni njemac.
taj sitnicarski karakter je od davnina etabliran u kulturi, tako da i neki stranci koji su rodjeni u njemackoj imaju prvotni impuls da traze centu nazad. tipicna je prica, gdje dva prijatelja njemca sjede u kaficu i kontemlpiraju o humanosti i covjekoljubstvu i onda se na kraju razracunavaju u centu. njemcu je velikodusnost istvojetna sa netakticnoscu. ako mu nesto bezrezervno poklonis, producirao si samo nelagodu, jer njemac to moze razumjeti samo kao trgovinski odnos, kao, uradio si duznika od njega.

neautenticnost njemca. njemac je fakticki posten covjek. ne pretvara se iz koristoljublja ili castohleplja kao nasi ljudi. ali njemci su do te mjere tupi da naginju zauzimati odredjene stilove zivota i reprezentirati svjetonazore kojima emocionalno nisu dorasli. tako medju njemcima ima izvana gledano hard core bikera, punkera, hard rockera, darkera i sl. koji su iznutra cisti cinovnici. dok ti predikuju o vaznosti anarhije i iracionalnosti, cujes im u glasu kako skripi goli razum. uz simulaciju zivota naravno ide i simulacija emocija. cesto sam bio svjedok na partijima gdje se kolektivna euforija samo simulira. nisu u pitanju sebicne namjere nego njmac pokusava na njemu svojstven naivan nacin dignuti level. izgleda da ta legendarna njemacka "innerlichkeit" (nutrina, unutrasnji zivot) postoji samo u literaturi. svakodnevni njemac je u svemu vanjski, objektivan. zato slijedi sve sto ga izvana pokrece kao prije svega duznost. motivira se vise juristickim finesama nego savjescu. zato provodi slobodno vrijeme radije regulirano izvana, u organiziranim interesnim udruzenjima, a improvizacija i kretivnost mu uvjek izaziva nelagodu.
Gnomic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 03:23   #68
Quote:
Styxxx kaže: Pogledaj post
Austin,TX

Cons: Ruzna, plosna, prasna arhitektura. Svaki kvart izvan Centra i East side je isti; nekad se stiltam i ne znam gdje sam. KOMARCI. Nedostatak plocnika (osim djelomicno u centru). Nedostatak pjesackih prijelaza, svako pretrcavanje je suicide mission. Rapidna izgradnja, unistenje duha i raznolikosti grada masovnim dotepencima iz Kalifornije (zbog slicnih razloga sam sam napustila Zagreb i sama postala dotepenec). KOMARCI. Danonocne sirene i koncentrirana prisutnost policije na cestama, a nista se ne dogadja: svaka i najmanja prijava rezultira slanjem EMSa, vatrogasnog vozila i policijskog automobila. KOMARCI. Nedostatak zeljeznickih rampi; konstantne sirene teretnih vlakova. Nepostojanje putnickih vlakova. Kult organskih proizvoda. Joga. Trcanje. Kult tijela. Totalno kulinarsko izdrkavanje. KOMARCI. Disanje na skrge ljeti. Alergije. Prenapuhane napojnice za SVAKU uslugu.


Pros: Najbolji BBQ na svijetu, divni ljudi, pristojnost, lezernost, pristupacnost, muzika na svakom uglu, sarenilo i raznolikost, otvorenost, inteligencija, postovanje razlicitosti, pomoc bliznjem, svako pitanje rezultira konkretnim i efikasnim odgovorom, fantasticna briga i ljubav prema zivotinjama, ALAMO Drafthouse kino, mos napraviti sve kaj si zamislis jer ce ti uvijek neko pomoci, zdravo, cvrsto i odgovorno civilno drustvo.
Nothing about Longhorns ?
__________________
Dictionary is the only place that success comes before work.
Maped444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 09:32   #69
Quote:
Gnomic kaže: Pogledaj post
o.k.
sitnicavost njemca. ako u njemackoj sretnes netkog tko izgleda srednjoevropski i pri tom ima izvjesnu sirinu karaktera, djeluje u voluminoznim, zaokruzenim potezima i prezire sitnicavost - imas osnove sumnjat da je to njemac. isto kao sto je sirok, srdacan osmjeh na licu jednog plavookog njmackog gradjana solidna indicija da to nije punokrvni njemac.
taj sitnicarski karakter je od davnina etabliran u kulturi, tako da i neki stranci koji su rodjeni u njemackoj imaju prvotni impuls da traze centu nazad. tipicna je prica, gdje dva prijatelja njemca sjede u kaficu i kontemlpiraju o humanosti i covjekoljubstvu i onda se na kraju razracunavaju u centu. njemcu je velikodusnost istvojetna sa netakticnoscu. ako mu nesto bezrezervno poklonis, producirao si samo nelagodu, jer njemac to moze razumjeti samo kao trgovinski odnos, kao, uradio si duznika od njega.

neautenticnost njemca. njemac je fakticki posten covjek. ne pretvara se iz koristoljublja ili castohleplja kao nasi ljudi. ali njemci su do te mjere tupi da naginju zauzimati odredjene stilove zivota i reprezentirati svjetonazore kojima emocionalno nisu dorasli. tako medju njemcima ima izvana gledano hard core bikera, punkera, hard rockera, darkera i sl. koji su iznutra cisti cinovnici. dok ti predikuju o vaznosti anarhije i iracionalnosti, cujes im u glasu kako skripi goli razum. uz simulaciju zivota naravno ide i simulacija emocija. cesto sam bio svjedok na partijima gdje se kolektivna euforija samo simulira. nisu u pitanju sebicne namjere nego njmac pokusava na njemu svojstven naivan nacin dignuti level. izgleda da ta legendarna njemacka "innerlichkeit" (nutrina, unutrasnji zivot) postoji samo u literaturi. svakodnevni njemac je u svemu vanjski, objektivan. zato slijedi sve sto ga izvana pokrece kao prije svega duznost. motivira se vise juristickim finesama nego savjescu. zato provodi slobodno vrijeme radije regulirano izvana, u organiziranim interesnim udruzenjima, a improvizacija i kretivnost mu uvjek izaziva nelagodu.
ok ali tu se vidi tocna razlika izmedju juga i sjevera, ili ako hoces istoka i zapada, mi smo emocionalni, sve nesto emocije ovo ono, nisi ziv ako ne osjecas nesto. oni su racionalni, emocije su zamka u koju upadaju glupani i na kraju najebu, taj spiesser mentalitet, ta sitnicavost je odraz digitrona koji stalno nesto racuna, jel se isplati, jel pametno, ocel me gdje zajebat. zapravo posljedica dvije razlicite kulture, kod nas neces najebat bas tako cesto, osim kad hoces a onda do jaja. kod njih se moze svakodnevno najebat, ko ne pazi taj nema buducnosti, nema opstanka u tom drustvu bez obzira sto svabo pokusava da se organizira socijalisticki do odredjene mjere. postoje i razlike zapadne i istocne njemacke, recimo svabama na istoku je zivot do te mjere odredjivala partija da su ih uclanjivali u odredjene klubove po direktivi a kad se istok rsapao ljudi se nasli pogubljeni, nisu znali sta sad da rade, nisu navikli da nema nekog da misli za njih. na zapadu je mozda interes ali je barem iskren interes, svabu nemos nac da je prevrtljiv i da mulja ili ako vec mulja to je toliko prozirno da je smijesno, barem za nas juznjake. ili da se ne interesira a nesto i da pokusava kvalitetno da zivi, to je prakticno imperativ, pa zivi se i radi za sto bolji zivot a ne za neke ideje i ideale., tj. jedini ideal i jedina ideja je dobar zivot. nerjetko vidim grc na licu kojekakvih siromasnijih ili eto prosjecnih svaba kad vide recimo nigera u mercedesu, citav svijet im se srusi, kako to on ima a ja nemam a ubi se od posla, nije im logicno i zato su kivni na strance do boga. a crnca boli kita, da je osto u africi vozio bi slona a ne mercedes i dok ide, ide. onda kao stranac osjetis tu distancu kod svabe, oni u svakom vec vide nigera koji jedva ceka da se docepa mercedesa preko reda a s obzirom da ne prezamo ni do cega vece su nam i shanse i zato nas svabe ne vole, s jedne strane racionalno jer im unistavamo tako savrseno logicno izgradjeno drustvo a s druge jer u njima budimo one stare emocije, nekad se setam gradom i gledam ove doslje, ko biljojedi a svabe okolo ko zvijeri i kontam nek se nesto samo malo sjebe jebat ce im svabo svima mater ko i cetresprve.

ima jos i po meni odlicna ajmo rec tradicija a to je da se covjek dokazuje kroz rad, jako se cijene sposobni ljudi bez obzira na karakterne osobine, ima cudaka svakakvih ali ako su dobri u svom poslu onda je nevazno kakve tikove imaju. to je znaci ajmo rec "kult" digitrona, cijeni se umnost. kod nas se cijeni lukavost, prepredenost, poltronstvo. sve to stvara i odredjenog covjeka i fokus onda na emocije ili razum. meni se vec riga od emocija, nasi ljudi ako iza neceg ne stoji neka jaka emocija uopce ne trzaju a odluke donose na osnovu najjacih mogucih emocija, tipa ljubav ili mrznja i redovno se zajebu. zadnji put kad si je svabo dozvolio takvo nesto zapalio je po evrope, tako da.....znaju svabe sta rade, dok se ne pogube a onda najbolje bjezat sto dalje.
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 11:29   #70
Svakom Njemcu je upola lakse doci do mercedesa nego bilo kojem strancu, a oni su kao ti radisni...
__________________
prinudna dijaspora...
Rajnus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 12:15   #71
Ljudi, necistoca, smradovi, neurednost, hrana, trgovine, lazna uljudnost, nerazumijevanje, nesrčanost, fejkanost prema van, sirevi, povijest, nezainteresiranost za druge.

Ljudi su hladni, nikada ne caste, broje sve u cent kad ste zajedno na cugi/rucku, da ne bi slucjano ostavili jedan cent oni vise, prave se najbitnijima, najvaznijima na svijetu, vrte ocima na razlicitost, a kao mix su svega i svacega i tako otvoreni i sve prihvacaju, samo kad im trebaju eksli. Misle da su centar svega.
U filmovima prikazuju samo najbolje i najljepse, odaju dojam uber kul grada, drzave, nacije pa su zato najposjeceniji na svijetu.
Moja misija je razbiti tu iluziju i zato sam ovdje. Eto.

Hrana je da gora ne moze biti. Ne idem na wc po 10dana. Meso je cudne smrdljive boje, mozda za psice napustene kod nas jadne koji skupljaju meso po kontejnerima. hrana nema mirisa! Udem u pekaru, svi nesto jeduckaju, rezuckaju, boje zivopisne, sve izgleda koliko toliko okej, ali nema mirisa. Wtf.
Kava je valjda na mom nivou kad sam imala sest godina i radila baki kavu. Ono fuj fuj. Vodena, smrdljiva, a dobijes tako malo da ti jedva bude dosta za posrkat. Nemaju nescafe od vanilije.

Zivcira me i smrad na ulicama, metrou, vlakovima, svuda po cesti su zvake, govanca, opusci. Cak kad dodes u bar ne dobijes pepeljaru vec je potpuno normalno treskati pepeo na pod, ako sjedis vani, uz bar.
U trgovinama te stalno pozdravljaju, cak i onaj tip koji slaze police, ako prolazis pored njega, vice ti dobar dan, te si ti onda uzasno nepristojan ako ne odzdravis, onak de fak of. Ljubazni su na krivim mjestima. Ispricavaju se i pozdravljaju kad ne trebaju, tipa slucajno me gurne ili dotakne i ispricava se, a kad me fakat nagazi, nista. Jako su hladni, nedruzeljubivi, ledenosantni su zapravo.

I kad pricaju sve je tako ledeno i povrsno u razgovoru. Puno se njih svatko sa svakim kuca khm khm.
Uff, zene su dlakave po svuda. Pazuh, noge, pizze, nije da sam zagovornik brijacine, al kad sjedi pored tebe u metrou pa ti ulazi smrad u pore uf uf. Nekad obuku odjecu, nose jedan dan, operu se pa obuku isto. Dosadni su sa svojim molim te izvolite hvala. brdo deckiju koji nisu gej, daju takav privid. Nikad ne znas na kog si naisao.
Zato uvijek kad vidim dva decka zajedno, moram dobro razmisliti. U kinu ne rezerviraju sjedala vec moras doci ranije i ganjati dobro sjedalo.

Uglavnom, ostatak je na blogu
Breaking locks is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 12:39   #72
gdje ti to zivis ?
Mortiis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 12:47   #73
Pa zar se ne kuzi nakon svega napisanog? sirevi ovo ono Francuskoj..
Breaking locks is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 14:43   #74
Meni nije jasna ta Francuska politika, nit se zivi od povjesti nit je kog briga, a i taj smrdljivi Pariz, mamu mu, platim pol litre vode 3,5€… ko da je zlatna...

I ovi smrdljivi Belgijanci nisu culi za sapun, ok voda je skupa al svejedno(kubik 16€ ;-) )...

Takodjer mi se dize zeludac od "si vu ple"....(drugacije se pise) i "sa-va" na sve zivo i nezivo...
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati

Zadnje uređivanje thumb : 05.12.2013. at 14:48.
thumb is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 16:22   #75
Quote:
Gnomic kaže: Pogledaj post
o.k.
sitnicavost njemca. ako u njemackoj sretnes netkog tko izgleda srednjoevropski i pri tom ima izvjesnu sirinu karaktera, djeluje u voluminoznim, zaokruzenim potezima i prezire sitnicavost - imas osnove sumnjat da je to njemac. isto kao sto je sirok, srdacan osmjeh na licu jednog plavookog njmackog gradjana solidna indicija da to nije punokrvni njemac.
taj sitnicarski karakter je od davnina etabliran u kulturi, tako da i neki stranci koji su rodjeni u njemackoj imaju prvotni impuls da traze centu nazad. tipicna je prica, gdje dva prijatelja njemca sjede u kaficu i kontemlpiraju o humanosti i covjekoljubstvu i onda se na kraju razracunavaju u centu. njemcu je velikodusnost istvojetna sa netakticnoscu. ako mu nesto bezrezervno poklonis, producirao si samo nelagodu, jer njemac to moze razumjeti samo kao trgovinski odnos, kao, uradio si duznika od njega.

neautenticnost njemca. njemac je fakticki posten covjek. ne pretvara se iz koristoljublja ili castohleplja kao nasi ljudi. ali njemci su do te mjere tupi da naginju zauzimati odredjene stilove zivota i reprezentirati svjetonazore kojima emocionalno nisu dorasli. tako medju njemcima ima izvana gledano hard core bikera, punkera, hard rockera, darkera i sl. koji su iznutra cisti cinovnici. dok ti predikuju o vaznosti anarhije i iracionalnosti, cujes im u glasu kako skripi goli razum. uz simulaciju zivota naravno ide i simulacija emocija. cesto sam bio svjedok na partijima gdje se kolektivna euforija samo simulira. nisu u pitanju sebicne namjere nego njmac pokusava na njemu svojstven naivan nacin dignuti level. izgleda da ta legendarna njemacka "innerlichkeit" (nutrina, unutrasnji zivot) postoji samo u literaturi. svakodnevni njemac je u svemu vanjski, objektivan. zato slijedi sve sto ga izvana pokrece kao prije svega duznost. motivira se vise juristickim finesama nego savjescu. zato provodi slobodno vrijeme radije regulirano izvana, u organiziranim interesnim udruzenjima, a improvizacija i kretivnost mu uvjek izaziva nelagodu.

Nevjerovatno zapazanje i pisanje na tragu jednog Sopenhauera. Svaka cast.

Hvala na ovome. Zapanji me i osvjezi mi dan kad vidim da ima jos onih koji vide i misle.

Anyway ja cu biti opet slobodna pitati za jos pisanja, opazanja, ne mora biti o Njemcima. Sigurna sam da pises i o drugim aspektima drustva. Kako bi ova svoja zapazanja o Njemcima doveo u vezu sa Niceovim? Iz nekog razloga mislim da si citao Nicea i njegove stavove o Njemcima.
Nicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 22:48   #76
Quote:
Gnomic kaže: Pogledaj post
o.k.
sitnicavost njemca. ako u njemackoj sretnes netkog tko izgleda srednjoevropski i pri tom ima izvjesnu sirinu karaktera, djeluje u voluminoznim, zaokruzenim potezima i prezire sitnicavost - imas osnove sumnjat da je to njemac. isto kao sto je sirok, srdacan osmjeh na licu jednog plavookog njmackog gradjana solidna indicija da to nije punokrvni njemac.
taj sitnicarski karakter je od davnina etabliran u kulturi, tako da i neki stranci koji su rodjeni u njemackoj imaju prvotni impuls da traze centu nazad. tipicna je prica, gdje dva prijatelja njemca sjede u kaficu i kontemlpiraju o humanosti i covjekoljubstvu i onda se na kraju razracunavaju u centu. njemcu je velikodusnost istvojetna sa netakticnoscu. ako mu nesto bezrezervno poklonis, producirao si samo nelagodu, jer njemac to moze razumjeti samo kao trgovinski odnos, kao, uradio si duznika od njega.

neautenticnost njemca. njemac je fakticki posten covjek. ne pretvara se iz koristoljublja ili castohleplja kao nasi ljudi. ali njemci su do te mjere tupi da naginju zauzimati odredjene stilove zivota i reprezentirati svjetonazore kojima emocionalno nisu dorasli. tako medju njemcima ima izvana gledano hard core bikera, punkera, hard rockera, darkera i sl. koji su iznutra cisti cinovnici. dok ti predikuju o vaznosti anarhije i iracionalnosti, cujes im u glasu kako skripi goli razum. uz simulaciju zivota naravno ide i simulacija emocija. cesto sam bio svjedok na partijima gdje se kolektivna euforija samo simulira. nisu u pitanju sebicne namjere nego njmac pokusava na njemu svojstven naivan nacin dignuti level. izgleda da ta legendarna njemacka "innerlichkeit" (nutrina, unutrasnji zivot) postoji samo u literaturi. svakodnevni njemac je u svemu vanjski, objektivan. zato slijedi sve sto ga izvana pokrece kao prije svega duznost. motivira se vise juristickim finesama nego savjescu. zato provodi slobodno vrijeme radije regulirano izvana, u organiziranim interesnim udruzenjima, a improvizacija i kretivnost mu uvjek izaziva nelagodu.
Švabu moraš jednostavno napiti. Poslije dvije pive popuste te njihove kočnice pa su sasvim ugodni i da se s nima pričati.

S ostalim napisanim potpuno se slažem.
__________________
"Imamo Hrvatsku", povikaše lopovi, osnuju Domovina d.o.o. i rasprodaše zemlju nizašto.
Valium nation is my inspiration.
Tko je jamio, jamio, na Golom Otoku par godina onda čamio.
Uskok Marko is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 23:23   #77
Malo me ovdje u njemackoj zivciraju ovi stranci, koji dolaze da zarade i kulturno mogu zivjeti od zaradjenog, a serendaju po nijemcima. Malo vise me zivciraju oni imigranti, koji vise energije ulazu u procjeni nijemaca, nego da posteno nauce njihov jezik i kulturu. Nesto malo vise me ovdje zivciraju oni, koji primaju socijalu a rade na tri strane na crno, da bi otisli masnom bembarom ili meckom u domovinu, ne govore niti uredno njemacki ni materinji jezik, ali svejedno serendaju po nijemcima.
mio8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 09:14   #78
I mene takvi zivciraju u austriji.
pogotovo jer su na svim javnim mjestima najglasniji, jedino oni telefonirajuu javnom prijevozu(od pocetne do zadnje stanice), iz auta tresti glasna muzika, stalno misle da ih netko sikanira zato jer su iz ***.
A bitnije od integracije u drustvo im je najnoviji model mobitela.

Ustvari, takvi su me nervirali I u hr...
putovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 12:03   #79
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
Inter, ti nisi pratio propagandu za referendum? Mene jako žalosti, ali tih religioznih licemjera je u Hrvatskoj svakim danom sve više. Nekada sam se i sama sprdala s red neck iz bible belta, ali više mi nije smiješno, sada i doma čujem takvih nebuloza da mi je mučno.
univerzalno stanje vecine ljudskih bica, nije rezervirano samo za "hrvate" ili "amerikance"..

zato ne valja patiti previse od sterotipa ...(ne ti oosobno)

recimo mene su ti isti sterotipi "iznenadili" kad smo stigl u UAE...Eastern European...zene su vecinom obiljezene kao prostituke I jeftina roba..jer su mahom u pocetku prostitutke dolazile iz bivseg sovjetskog saveza.Ponesto I nashih "manekenki".. ovo je samo djelic sterotipa...

opcenito kao zensko sa zapada, religiozno gledajuci, si takodjer sterotipno obiljezena.

face to face, na individualnoj bazi, je posve druga prica I ljudi su ljudi...svi dolazimo obiljezeni vlastitom kulturom iz zemlje porijekla, obiteljiskim vrijednostima I odgojem, religijom...itd.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.

Zadnje uređivanje happygoose : 07.12.2013. at 12:15.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2013., 08:34   #80
Da kod njemaca je čudna ta recimo obaveza da ti vrate uslugu! Seli se radna kolegica i nikoga ne pita za pomoć! Ja organizirala 5-6 kolega i da nismo došli još bi se ona selila jer su njoj jedina pomoć bili roditelji i sestra! Ali ajme gdje bi ona pitala kao najnovija za pomoć! I da nije od mene morala zatražiti taj extra dan godišnjeg za selidbu nebi valjda ni znali da se selila! Njemac se tu osjeća dužan! I nada se da će što prija svi koji su im pomogli isto seliti da bi se mogao odužiti! Osim toga mi smeta da treba se imati razlog za slaviti! Nemaš ono ajmo se nas 5 naći i kuda to nije dosta razloga za dobro raspoloženje! Pozitivna iznimka su stvarno gayici, koji su više kao mi nego kao tipični njemci!
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:13.