Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver

Hardver Hardverske teme, sve osim pitanja, problema i oglasa.
Podforumi: Stolna, Prijenosna računala, Periferija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2016., 19:21   #41
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Zato jer sam opremio stan, a imam vjenčanje krajem ljeta, plus malo širim firmu pa tih 2000-3000 kn za novu grafičku iako nije puno, radije bih iskoristio na reklamu tvrtke ili tako nešto. Nije mi sila još.
Onda ju prodas kad zelis, ili ju poklonis.

Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Napisao je Nino (vlasnik Uzia) na PCEskpertu da ije rasprodana nego još nije došla
Ne sumnjam da ce bit u roku par dana out of stock Ovi kaj cekaju s nestrpljenjem 1080 ce definitivno dat 7000 kn.
Jedan frend si za novu konfu pripremio 3000 € i to cuva za nesto sa 1080Ti kad izadje.

Znaci ono, to je grafa ciljano za ekipu koja u biti ni ne pita za cijenu.

Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Ma previše je to, možda jednog dana....ja gledao za 4000kn od Dell-a 27" IPS matrica itd., sline do poda :klap:
Za gejmanje ili visenamjensko?
Za gejmnje bi tu bio bolji jedan ultra wide monitor od 29 ili 34'', i svakako jeftinije od tog Della. Uz to ce ti se i graficka manje mucit.

Ja cekam za koji dan valjda krenut u nabavu onog LGa od 29'' ultra wide. Takodjer je IPS panel, a cijena oko 2300.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 19:31   #42
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Onda ju prodas kad zelis, ili ju poklonis.
Vjerojatno ću svoje računalo dati obitelji da je koristi u poslu jer im kronično fali računala.


Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Ne sumnjam da ce bit u roku par dana out of stock Ovi kaj cekaju s nestrpljenjem 1080 ce definitivno dat 7000 kn.
Jedan frend si za novu konfu pripremio 3000 € i to cuva za nesto sa 1080Ti kad izadje.

Znaci ono, to je grafa ciljano za ekipu koja u biti ni ne pita za cijenu.
To je meni ludost, prije ne, prije bih dao ho ho ho, ali sada mora postojati crta. Kada će uopće te grafičke doći u prodaju ?



Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Za gejmanje ili visenamjensko?
Za gejmnje bi tu bio bolji jedan ultra wide monitor od 29 ili 34'', i svakako jeftinije od tog Della. Uz to ce ti se i graficka manje mucit.

Ja cekam za koji dan valjda krenut u nabavu onog LGa od 29'' ultra wide. Takodjer je IPS panel, a cijena oko 2300.
Ja imam u2412h ili m, nemam pojma, a stari ih ima 2x, tako da sam se stvaro zaljubio u te dell-ove. Za sljedeći komp kada bude sam mislio upiknuti jedan 27", a 24" da bude secondary. A ne gledam niti filmove/serije više na kompu, sada prebacim na TV pa gledam na njemu. Tako da će biti manje više surf+igrnaje :klap:


btw, ima netko neki dobar savjet za slušalice do cca 800-1000 kn. Uvjet je da moraju biti iz Linksa. Dobivam povrat za zvučnike pa gledam da uzmem slušalice, a komp spojim na liniju. Prijatelj će mi uletjeti u četvrtak Logitech G430 da isprobam par sati, čini mi se kao bestbuy, headset.
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 19:56   #43
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
btw, ima netko neki dobar savjet za slušalice do cca 800-1000 kn. Uvjet je da moraju biti iz Linksa. Dobivam povrat za zvučnike pa gledam da uzmem slušalice, a komp spojim na liniju. Prijatelj će mi uletjeti u četvrtak Logitech G430 da isprobam par sati, čini mi se kao bestbuy, headset.
Imam ja. Nijedne
donktard is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 20:53   #44
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Vjerojatno ću svoje računalo dati obitelji da je koristi u poslu jer im kronično fali računala.
I to je dobra opcija.
Samo da se prije toga ne desi ''slucajni'' kvar grafe

Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
To je meni ludost, prije ne, prije bih dao ho ho ho, ali sada mora postojati crta. Kada će uopće te grafičke doći u prodaju ?
Znaci zajednicki zivot te ipak opametio malo, ha Definitivno se slazem da crte moraju postojat

1080 je cini mi se vec u prodaji u Americi. Bar se pricalo tako da ce krajem svibnja ak se dobro sjecam jer vidim da 1070 ima datum 10. lipnja a rekli su da ce bit oko 2-3 tjedna razmak izmedju njih.
Pitaj u Uzi Shopu kada im stize na lager 1080.

Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Ja imam u2412h ili m, nemam pojma, a stari ih ima 2x, tako da sam se stvaro zaljubio u te dell-ove. Za sljedeći komp kada bude sam mislio upiknuti jedan 27", a 24" da bude secondary. A ne gledam niti filmove/serije više na kompu, sada prebacim na TV pa gledam na njemu. Tako da će biti manje više surf+igrnaje :klap:
Meh, na tvu nije tak dobra slika kao kad gledas BluRay na kompu Osim ak mislis na USB pa prebacit na tv koji ima 1080p. Jer inace ove nase mreze u HR nemaju HD emitiranje pa ti badava imat 1080p tv. Jedino HRT2 ima HD zbog utakmica (pih )

Jebiga, ja volim pogledat filmove na kompu tim vise jer koristim headset umjesto izlaznih zvucnika. Jedino me zanima kak ce mi bit gledat serije s obzirom da su one za razliku od filmova format 16:9.

Mislim da su i neki gejmeri presli sa dual ili tripe monitor setupa na single ultra wide

Baci oko na ove detalje (scrollaj). Tesko mi je bilo ostat ravnodusan na ovo

Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
btw, ima netko neki dobar savjet za slušalice do cca 800-1000 kn. Uvjet je da moraju biti iz Linksa. Dobivam povrat za zvučnike pa gledam da uzmem slušalice, a komp spojim na liniju. Prijatelj će mi uletjeti u četvrtak Logitech G430 da isprobam par sati, čini mi se kao bestbuy, headset.
Ako ce ti frend posudit te Logitechove onda u tom cjenovnom rangu preporucam te iste. Meni je Logitech odlican i za headsete.
Ja koristim model G930, ali mu je cijena napuhana jer je wireless.


TNG, ili bilo ko drugi ko se kuzi u monitore detaljno - Danas sam malo bacio oko na reviewe za onaj LG 29'' ultra wide, i vidim da su svi uglavnom temeljeni na modelu 29UM57, a na nabavi.het vidim da je u ponudi samo 29UM58.

Zanima me koja je tocno razlika izmedju ta dva modela i dali je uopce ima?

Zadnje uređivanje *Hades* : 31.05.2016. at 21:04.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 22:32   #45
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post


btw, ima netko neki dobar savjet za slušalice do cca 800-1000 kn. Uvjet je da moraju biti iz Linksa. Dobivam povrat za zvučnike pa gledam da uzmem slušalice, a komp spojim na liniju. Prijatelj će mi uletjeti u četvrtak Logitech G430 da isprobam par sati, čini mi se kao bestbuy, headset.

https://www.links.hr/hr/slusalice-se...crne-100506655




Inace bih oko tih novca uzeo AKG K240, ali ih nema u Linksu
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 22:45   #46
Slutim da nemaju 7.1 zvuk
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 07:47   #47
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
I to je dobra opcija.
Samo da se prije toga ne desi ''slucajni'' kvar grafe
Cijenim novac, da me starci financiraju, možda bih je i pokvario. Samo što bi onda vjerojatno stari dao svoju staru grafu meni, a sebi uzeo novu



Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Znaci zajednicki zivot te ipak opametio malo, ha Definitivno se slazem da crte moraju postojat

1080 je cini mi se vec u prodaji u Americi. Bar se pricalo tako da ce krajem svibnja ak se dobro sjecam jer vidim da 1070 ima datum 10. lipnja a rekli su da ce bit oko 2-3 tjedna razmak izmedju njih.
Pitaj u Uzi Shopu kada im stize na lager 1080.
Ma u biti me niti ne zanima kada je neću imati, samo da će koštati kao suho zlato, to da.



Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Meh, na tvu nije tak dobra slika kao kad gledas BluRay na kompu . Osim ak mislis na USB pa prebacit na tv koji ima 1080p. Jer inace ove nase mreze u HR nemaju HD emitiranje pa ti badava imat 1080p tv. Jedino HRT2 ima HD zbog utakmica (pih)

Jebiga, ja volim pogledat filmove na kompu tim vise jer koristim headset umjesto izlaznih zvucnika. Jedino me zanima kak ce mi bit gledat serije s obzirom da su one za razliku od filmova format 16:9.
Polagao mi umire panel u TV-u, pa će vjerojatno negdje sljedeće godine i on morati na zamjenu. Kada budem uzimao, ciljam na FHD, samo iz razloga što 99% vremena kada sam ispred TV-a jest kada gledam seriju/film preko HDMI kabla, a tada je to bluray izdanje ili minimum 720p

Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Mislim da su i neki gejmeri presli sa dual ili tripe monitor setupa na single ultra wide

Baci oko na ove detalje (scrollaj). Tesko mi je bilo ostat ravnodusan na ovo
Izgleda pre OP, sada je pitanje da li bi 140cm stol mogao podnijeti jednog dana 27+24" ili 29+24". Kakav je način rada na tako velikim monitorima, da li bih mogao igrait neki FPS (overwatch hi hi hi) normalno, ili. Pretpostavljam da bi, samo nisam nikada radio na tako velikom monitoru.


Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Ako ce ti frend posudit te Logitechove onda u tom cjenovnom rangu preporucam te iste. Meni je Logitech odlican i za headsete.
Ja koristim model G930, ali mu je cijena napuhana jer je wireless.
Prvobitno sam mislio G630, ali nadodati još 100e na to, ne hvala. Vidjeti ću sutra kada mi posudi slušalie kakve su.



[QUOTE=juretherebel;58872353]https://www.links.hr/hr/slusalice-se...crne-100506655

Nemaju mikrofon :klap:


Quote:
juretherebel kaže: Pogledaj post
Inace bih oko tih novca uzeo AKG K240, ali ih nema u Linksu
Mislim da će biti G430, za koga su i dobre su. Provjerim još sutra
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 12:38   #48
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Izgleda pre OP, sada je pitanje da li bi 140cm stol mogao podnijeti jednog dana 27+24" ili 29+24". Kakav je način rada na tako velikim monitorima, da li bih mogao igrait neki FPS (overwatch hi hi hi) normalno, ili. Pretpostavljam da bi, samo nisam nikada radio na tako velikom monitoru.
Ako je widescreen onda ćeš morat izračunat i podesit Field Of View ako imaš mogućnost u igri inače će sve izgledati traljavo (preusko po defaultu)

Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Slutim da nemaju 7.1 zvuk
Nijedne nemaju.
Al vidio sam, proizvodile su se prije 5 godina nekakve koje imaju par zvučnika u headbandu, dakle doslovce na vrhu tvoje glave, ali oni su zatvoreni u kanalima koji šalju taj zvuk do tvog lijevog i desnog uha i zbog toga (vremenske udaljenosti i smjera iz kojeg zvuk dolazi) navodno dobivaš jako dobro surround iskustvo. Al više se ne proizvode
donktard is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 13:16   #49
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Ma u biti me niti ne zanima kada je neću imati, samo da će koštati kao suho zlato, to da.
EVGA modelu je cijena 7000 kn. No EVGA je kolko mi se cini jedan od dkupljih brandova kao i ASUS, tako da ce mozda bit i par stotina kn manje.
No nama smrtnicima to ionak nis ne znaci kad nam je to much

Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Polagao mi umire panel u TV-u, pa će vjerojatno negdje sljedeće godine i on morati na zamjenu. Kada budem uzimao, ciljam na FHD, samo iz razloga što 99% vremena kada sam ispred TV-a jest kada gledam seriju/film preko HDMI kabla, a tada je to bluray izdanje ili minimum 720p
Ja uzimao ove godine JVC fullHD od 42'', ali ga koristim za serije na tv vise manje...
Inace sam slabi tv korisnik tak da mi je to bilo tracenje para.

Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Izgleda pre OP, sada je pitanje da li bi 140cm stol mogao podnijeti jednog dana 27+24" ili 29+24". Kakav je način rada na tako velikim monitorima, da li bih mogao igrait neki FPS (overwatch hi hi hi) normalno, ili. Pretpostavljam da bi, samo nisam nikada radio na tako velikom monitoru.
Ako na stolu ne mislis drzat i kuciste, stala bi i dva takva 29'' monitora. Jedan taj od 29'' ima po sirini 70 cm.

Baci oko na par reviewa na youtube 29UM57 (mada je ovo kod nas UM 58 al je isti k.) i ekipa kaze da je odlican monitor za filmove i gejmanje. Cak i ciljan za FPS, RTS i racing igre.
Danas ionako mnoge igre (pogotovo AAA naslovi) imaju podrsku za 21:9 format. Jedino nije na cisto sa Diablo III igrom ali kazu da se to lako rijesi samo podesavanjem u igri na borderless umjesto fullscreen. I opet pokrije cijeli ekran kao 21:9.
Taj monitor je idealan i za foto i video editing isto.

Odlucio sam da ipak danas idem po njega dok je jos na lageru.

Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Prvobitno sam mislio G630, ali nadodati još 100e na to, ne hvala. Vidjeti ću sutra kada mi posudi slušalie kakve su.
Ako ti je budjet 1000 kn, mogao bi se protegnut jos 200 kn pa za 1200 uzet G930 model. Ili, nabavit preko ebaya ko ja duplo jeftinije
Do prosle godine je G930 bio 1300-1800 kn u HR.

Ja sam skroz zadovoljan sa G930 modelom, ali me jako privlaci i G933 model, samo kaj je do prosle godine bio preskup. +100€ na cjenu od G930.
Sad ima G933 kod nas za ''samo'' 1500 kn. S obzirom da je bio oko 2500 to je jos dobar pad.

Quote:
donktard kaže: Pogledaj post
Ako je widescreen onda ćeš morat izračunat i podesit Field Of View ako imaš mogućnost u igri inače će sve izgledati traljavo (preusko po defaultu)
Ima ovaj LG u svojim postavkama brojne funkcije za te stvari.
Field of view ne treba uopce ni dirat, samo se prebaci na 21:9 format slike, a u slucaju da nema te reze onda borderless.

Quote:
donktard kaže:
Nijedne nemaju.
Kostaju soma kuna a nemaju niti mikrofon, niti 7.1 zvuk. Jebes to
Kuzim da ovi streameri kupuju takve slusalice pa onda dodatno mikrofone, al nekom prosjecnom korisniku je to samo dodatni trosak. Radje uzmes sve u setu.
Srecom headseti vise nisu tak skupi ko prije.

Quote:
donktard kaže:
Al vidio sam, proizvodile su se prije 5 godina nekakve koje imaju par zvučnika u headbandu, dakle doslovce na vrhu tvoje glave, ali oni su zatvoreni u kanalima koji šalju taj zvuk do tvog lijevog i desnog uha i zbog toga (vremenske udaljenosti i smjera iz kojeg zvuk dolazi) navodno dobivaš jako dobro surround iskustvo. Al više se ne proizvode
Zvucnici u headbandu? To mi je moram priznat prvi glas za tak neki dizajn

Zadnje uređivanje *Hades* : 01.06.2016. at 13:27.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 13:41   #50
Ja definitivno uzimam RX 480 iza ljeta...1.500-2.000kn za performanse između gtx980 i fury (non X) je za mene sasvim dovoljno za slijedećih 2-3 godine (do izlaska Navi-a) buduće ne mislim prelazit sa 1080p na veću rezoluciju.

Stvarno ne vidim scenarij u kojem bi ikome na 1080p trebala gtx1080
__________________
"If everyone is thinking alike, someone isn't thinking." - General George Patton Jr
number47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 17:43   #51
Svi su nešto uzbuđeni oko novih grafulja i procesora, nisam vidio ovoliko uzbuđenja u zadnjih par godina
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 18:40   #52
A već godinama odgađam zamjenu svoj hd7850
__________________
"If everyone is thinking alike, someone isn't thinking." - General George Patton Jr
number47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 18:46   #53
*Hades* 57 ima refresh rate 60hz, dok 58 ima 75hz
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 18:51   #54
Je, vidio sam to na tomshardware jucer. No tam na LG stranici sa reviews korisnika neki kazu da je i ovaj 58 model isto 60 Hz.
No 60 ili 75 meni nece igrat nikakvu ulogu.
Narucio sam danas u MagazinRS taj LG, sutra idem po njega.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 18:55   #55
Koji od ta 2?
Na službenoj za 58 kažu da je 75hz
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 18:56   #56
Na nabava.net ima u ponudi samo 58 model. Njega sam narucio.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 19:14   #57
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post


Ima ovaj LG u svojim postavkama brojne funkcije za te stvari.
Field of view ne treba uopce ni dirat, samo se prebaci na 21:9 format slike, a u slucaju da nema te reze onda borderless.
Bez obzira na 21:9 mogućnost ako postoji u rezolucijama FOV još uvijek zna bit sjeban i izgleda puno bolje ak ga ručno podesiš. No u većini slučajeva je po defaultu čist ok.


Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Kostaju soma kuna a nemaju niti mikrofon, niti 7.1 zvuk. Jebes to
Kuzim da ovi streameri kupuju takve slusalice pa onda dodatno mikrofone, al nekom prosjecnom korisniku je to samo dodatni trosak. Radje uzmes sve u setu.
Srecom headseti vise nisu tak skupi ko prije.
7.1 je driver/procesor koji uglavnom dobiješ s njima, znači simulacija. Smiješno i tužno zapravo što taj DSP ne dobiješ bez obzira na kupljeni model/proizvod jer u stvari nije bitno kaj imaš na ušima ak ionak slušaš simulirani surround. Imam ja nekakav modificirani driver za virtualni surround, a mislim da i neki novi Razerovi driveri nude besplatnu opciju, no nije mi ništa posebno. Isto okruženje dobiješ i sa solidnim slušalicama.

Btw, bezbroj puta sam već preporučio modmic + neki superlux model sluški koji mi je za tu cijenu puno bolji i pristupačniji od tih svjetlećih gamerskih headsetova
http://www.modmic.com/

Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Zvucnici u headbandu? To mi je moram priznat prvi glas za tak neki dizajn
http://www.psykoaudio.com/#axzz4ALh9HzUT

Mislim da nije zaživjelo
donktard is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 19:17   #58
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Danas ionako mnoge igre (pogotovo AAA naslovi) imaju podrsku za 21:9 format. Jedino nije na cisto sa Diablo III igrom ali kazu da se to lako rijesi samo podesavanjem u igri na borderless umjesto fullscreen. I opet pokrije cijeli ekran kao 21:9.
Ne podržava diablo 21:9, borderless ide ali mi je malo trzav
donktard is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 19:18   #59
Quote:
donktard kaže: Pogledaj post
http://www.psykoaudio.com/#axzz4ALh9HzUT

Mislim da nije zaživjelo
Šta je to fotelja za glavu
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 19:31   #60
Quote:
donktard kaže: Pogledaj post
Bez obzira na 21:9 mogućnost ako postoji u rezolucijama FOV još uvijek zna bit sjeban i izgleda puno bolje ak ga ručno podesiš. No u većini slučajeva je po defaultu čist ok.
Nisam nikad imao potrebe to dirat Po defaultu mi je ok.

Quote:
donktard kaže: Pogledaj post
no nije mi ništa posebno. Isto okruženje dobiješ i sa solidnim slušalicama.

Btw, bezbroj puta sam već preporučio modmic + neki superlux model sluški koji mi je za tu cijenu puno bolji i pristupačniji od tih svjetlećih gamerskih headsetova
http://www.modmic.com/
Vraga Meni je definitivno razlika stereo sustav sluski i 7.1.
A za ove na onom linku nisam nigdje vidio da pise 7.1 pa zato rekoh.

Quote:
donktard kaže: Pogledaj post
http://www.psykoaudio.com/#axzz4ALh9HzUT

Mislim da nije zaživjelo
Ovo kao da je dizajniro neko nadrogiran
Kaj su to pipci hobotnice na tjemenu?

Quote:
donktard kaže: Pogledaj post
Ne podržava diablo 21:9, borderless ide ali mi je malo trzav
Zajeb. Nije rijec o samoj borderless opciji nego windowed fullscreen zapravo. LINK
Quote:
It is not possible to do in "full-screen" mode.
The 21:9 ratio can only be achieved with "windowed" mode. Personally I use "windowed-borderless" mode.
Note: When you select the mode mentioned above the game's resolution will automatically switch to your native (desktop) resolution .
Inace Diablo III ne podrzava 21:9 (bar tako neki pricali), ali sa ovom postavkom se ipak moze to namjestit.

Zadnje uređivanje *Hades* : 01.06.2016. at 19:42.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:11.