Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2017., 17:24   #141
Zaboravila najbitniju -higijena- tuširanje i pranje zubiju je svakodnevna aktivnost

I valjda sve šta je @isadora w napisala
'ti si tako pametna' mi je zanimljivo u kojem si to kontekstu negativno doživila?sarkazam ili?možda se stvarno dive tvojoj pameti?
miss busy bee is offline  
Old 19.07.2017., 19:21   #142
@isadora Zar nisi pametna? Prepoznajem se u nekima, ali to vidim kao osobnu preferenciju (hint: knjize možda još poneka).

Osobno, ne znam. Ne bih rekao toliko neke točke u ponašanju da me odbijaju koliko neki išjui s kojima se ne želim nositi.



Pretjerano komplimentiranje i ljubaznost mi često izgledaju kao maska preko stvarne, trule osobe.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...

Zadnje uređivanje rocket86 : 19.07.2017. at 20:03.
rocket86 is offline  
Old 19.07.2017., 20:00   #143
Nehigijena, općenito zapušten izgled te nebriga o vlastitom izgledu.
Umišljenost.
Bilo kakav oblik snobizma.
Zadrtost i seljačka filozofija.
Kad nema manira.
Manjak opće kulture.
Da ju zanimaju samo stvari iz Red Carpeta i te spike.
Ono držanje, da je pametnija, da je bolja od drugih.
Kad u nekim mislima i filozofijama lebdi tri metra iznad zemlje, nema veze s realnošću.
Kad ne zna što želi od života.
Kad ju niš osim tračanja ne zanima.
sicky is offline  
Old 19.07.2017., 20:36   #144
Quote:
miss busy bee kaže: Pogledaj post
Zaboravila najbitniju -higijena- tuširanje i pranje zubiju je svakodnevna aktivnost : mudri:

I valjda sve šta je @isadora w napisala
'ti si tako pametna' mi je zanimljivo u kojem si to kontekstu negativno doživila?sarkazam ili?možda se stvarno dive tvojoj pameti?
ne, oni (generaliziram na sve sad, za potrebe posta : D) to kažu kao kompliment, ne sarkastično ni bezobrazno.
ali često prije i poslije toga imam dojam da se stiltaju ako se kužim u neku temu bolje od njih, najčešće oko politike. jer je valjda neženstveno i neočekivano za ženu, što li.
uglavnom sam primijetila neke neizrečene komplekse u tom smislu i pošto su ti odnosi često ubrzo doživjeli opći potop i njihove cure obično imaju drukčije zanimacije, sad mi kapak zatitra čim to čujem
tipove koji se pogube ako upotrijebiš neku 'veliku' riječ nema smisla ni da spominjem.

nisam baš einstein da mi se dive, pa ono isto kao što mi se znalo dogoditi da upoznam nekoga tko se sav pogubi kad čuje što studiram/što sam studirala i onda na moje kontra pitanje 'a što ti radiš', kažu 'radim' i neće reći što. pošto nisam nuklearna fizičarka ni ništa tako genijalno i zastrašujuće, meni to izgleda kao kompleks, a to mi je bezveze. u rangu toga da pitaš nekoga gdje živi, a on kaže 'živim'.

Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
@isadora Zar nisi pametna? Prepoznajem se u nekima, ali to vidim kao osobnu preferenciju (hint: knjize možda još poneka).

Osobno, ne znam. Ne bih rekao toliko neke točke u ponašanju da me odbijaju koliko neki išjui s kojima se ne želim nositi.

Pretjerano komplimentiranje i ljubaznost mi često izgledaju kao maska preko stvarne, trule osobe.
odgovorila sam gore na to, pa da ne pišem romane.

što se knjiga tiče, nemam problem s tim da netko ne voli čitati (iako ), imam problem s tim da se prema nekim stvarima odnosi kao seljačina izašla ispod kamena, pa se hvali na sva zvona kako ne čita jer je to glupo, hahah, hehehe, tko još čita novine. po onoj 'budala se diči...'. onda se čudi što gledam 'čudne' filmove jer je njemu čudno sve što nije američki blockbuster, ideš na balet, bahah, odeš na festival i spavaš u šatoru, a budale, hahah, pa kakva mi je to opskurna glazba, kad bi uopće znao riječ 'opskurna'...neki su svjetovi nepomirljivi, valjda.

ajme, zaboravila sam na najveći red flag ikad- 'sjeban sam'.
ma pobresito.

Zadnje uređivanje isadora w. : 19.07.2017. at 20:57.
isadora w. is offline  
Old 19.07.2017., 23:50   #145
Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
- imitira tvoje pokrete, brzinu govora
Ovo je uobičajeno nesvjesno ponašanje ljudi u socijalnim situacijama, osobito kad im se netko sviđa. Zašto je to red flag?
Almost Rosey is offline  
Old 20.07.2017., 05:08   #146
Brzo odustajem ako vidim da drugu stranu:
- ne zanima politika (naša i svjetska)
- ne zanima ekonomija (nije nužno ići u detalje)
a usto i zrači pesimizmom, sklona je samosažaljevanju, a horoskop (tu mislim na psihološku i karmičku astrologiju) smatra grijehom i glupošću.
Zapravo, red flag mi je od sekundarnog značenja jer uvijek intelektualno-svjetonazorski klik stavljam na prvo mjesto kad je u pitanju upoznavanje i prihvaćanje random ljudi, a za veze mi je najbitniji taj isti klik uz emotivnu komponentu.
Uvijek me iznova začude dva načina razmišljanja osoba koje upoznajem, a po meni su oba ekstremna. Jedan je život po inerciji, od danas do sutra bez razmišljanja što je smisao života i kamo sve to vodi?
Drugi je način razmišljanja usredotočenost na samoga sebe cijelo vrijeme i potpuna nesvjesnost one izreke da su groblja puna nezamjenjivih.
__________________
"Ako u raju nema pasa, onda kad umrem želim ići tamo gdje je moj pas!"
yildirim is offline  
Old 20.07.2017., 06:42   #147
Samopozivanje meni doma a pritom izbjegavanje ugošćavanja kod sebe. Nažalost, tek nedavno sam osvijestila taj red flag.
Pangaea is offline  
Old 20.07.2017., 08:15   #148
Ne bi li "red flag" trebao označavati ono nešto što je isključivi povod za odlazak iz veze / neulazak u vezu, a ne kap koja prelijeva čašu veznih sranja?

Ako je tako (a tako je ), nikako ne razumijem otkud "nije me pozvao sebi doma kmekme" može biti red flag. WTF, potrošila si previše na Domaćica-kekse i kavu? Ubila se čisteći stan? Shvatila da te sigurno ne misli ženit' jer te ne želi odvest' doma?
Lord Byron is offline  
Old 20.07.2017., 08:17   #149
Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post
Ovo je uobičajeno nesvjesno ponašanje ljudi u socijalnim situacijama, osobito kad im se netko sviđa. Zašto je to red flag?
Zato što je, kao i u jako, jako puno ostalih priloženih fun with flags, imitator imao i tisuću drugih nedostataka.
Lord Byron is offline  
Old 20.07.2017., 08:24   #150
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ne bi li "red flag" trebao označavati ono nešto što je isključivi povod za odlazak iz veze / neulazak u vezu, a ne kap koja prelijeva čašu veznih sranja?

Ako je tako (a tako je ), nikako ne razumijem otkud "nije me pozvao sebi doma kmekme" može biti red flag. WTF, potrošila si previše na Domaćica-kekse i kavu? Ubila se čisteći stan? Shvatila da te sigurno ne misli ženit' jer te ne želi odvest' doma?
Vrlo jednostavno - prvi koji me nije pozvao sebi doma je imao curu s kojom je živio za koju, naravno, nisam znala.

Drugi se htio doseliti meni doslovno preko noći ne bi li riješio svoje stambeno pitanje, lik je doslovno bio parazit.

Treći je vječno imao izgovor "stan mi je u neredu".

Po meni to nisu normalna ponašanja.
Pangaea is offline  
Old 20.07.2017., 10:16   #151
Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post
Ovo je uobičajeno nesvjesno ponašanje ljudi u socijalnim situacijama, osobito kad im se netko sviđa. Zašto je to red flag?
Da, kao i većinu ostalog što sam napisala (smije se forama, dijeli komplimente, oduševljen svime što ima veze s tobom).

Problem je kad to glumi, znači svjesno i namjerno oponaša jer je to pročitao u nekoj pua ili sličnoj knjizi da se tako dobiju žene i to se može primjetiti (ne čeka da prođe neko vrijeme, bar pola minute, nego odmah).

U tom mojem slučaju, još mi je i rekao da mu je teško tako brzo pričati (ja brzo pričam, a on izrazito sporo), znači to mu je bilo pod normalno da se on meni mora prilagođavati. I kako da onda zaista upoznaš nekog tko je tako izvještačen i ne svoj.

Očito ima razlog zbog kojeg nastoji sakriti pravog sebe!

Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Zato što je, kao i u jako, jako puno ostalih priloženih fun with flags, imitator imao i tisuću drugih nedostataka.
Ma čak bi se moglo smatrati red flagom i ako postoje pojedinačno.

Nisu to neki nedostaci - dapače, to su vještinje zavođenja, vrlo je ugodno kad se osoba kad je s tobom odjednom transformira u tvog idealnog muškarca i kad se žena osjeća kao kraljica. (Vjerujem da je to socijalna inteligencija i da su zbog toga takvi muškarci i jako uspješni u poslu primjerice.) Ali je i opasno jer se žena tu može lako prepustit i zaljubit, ništa lakše, a njemu je to sve igra i gluma i neće mu bit stalo do te zaljubljene žene ni 1%.

Da ne pričam da takav pozitivni ekstrem može vrlo brzo doći u negativan s takvim likovima: vrijeđanje, ponižavanje, prevare, zabrane itd. itd.

Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ne bi li "red flag" trebao označavati ono nešto što je isključivi povod za odlazak iz veze / neulazak u vezu, a ne kap koja prelijeva čašu veznih sranja?

Ako je tako (a tako je ), nikako ne razumijem otkud "nije me pozvao sebi doma kmekme" može biti red flag. WTF, potrošila si previše na Domaćica-kekse i kavu? Ubila se čisteći stan? Shvatila da te sigurno ne misli ženit' jer te ne želi odvest' doma?
Ovako, terminološko pojašnjenje: red flag nije povod niti kriterij za nešto ili sranje samo po sebi, nego pokazatelj koji ti već na početku može pokazati da lik ima nekih problema sam sa sobom, nečista posla, neiskrene namjere, da bi takva veza bila noćna mora ili sl. pa je bolje ili odustati ili biti jako jako oprezan s takvom osobom kako ne bismo nadrljali (ono što najprije padne na pamet je primjerice da ima ženu koju krije, da je igrač i sl.)

Tako primjerice netko je naveo nehigijenu - to bi bio red flag ukoliko to osobi predstavlja znak da je ti primjerice sklon prevari, totalno svadljiv ili nešto. Ako je samo do higijene same po sebi, onda je to više turn off odnosno kriterij koji je osobi važan, a ne red flag.

Zadnje uređivanje Alienica : 20.07.2017. at 10:33.
Alienica is offline  
Old 21.07.2017., 00:39   #152
Koliko analiziranja, nije ni čudo da vam ne ide u vezama.. tko je što rekao, kako je rekao, zašto je rekao, način na koji je rekao, je li to stvarno mislio, što je u pozadini iza toga što je rekao, normalan čovjek time se ne bavi. Eto meni je to red flag.
aaaaaaaa is offline  
Old 21.07.2017., 03:28   #153
Kad mi u svakoj trećoj rečenici spomene moje ime. Znam kako se zovem, ne treba mi podsjetnik niti sam maloumno dijete. To je iz priručnika "Manipulacija za glupane". Oslovljavajte je imenom, duboko gledajte u oči...

Kad krene blatiti svoj spol nabrajajući neka ponašanja. Tipa "znaš, ima muškaraca koji ti stalno kritiziraju žene". A onda ispadne da je on upravo takav.

Kad preburno reagira na nešto banalno, underlying issues i kompleksi.

Ili oni paćenici koji odmah istovare na tebe svoju "nesretnu životnu priču". Stari, who cares, plati si terapiju. Za takve sam prije imala beskonačno strpljenja. A sad je više- tko jebe i tebe i tvoje traume, svi ih imamo, deal with it. Kad krene "moram ti nešto reći", smrznem se, imam ptsp.
ex anais is offline  
Old 21.07.2017., 12:48   #154
Zadnji red flag mi je bio kad je lik sa Tindera napisao da cemo se nac kad budem "tip top".
Majkemi, skoro sam se izrigala .

Kad idem upoznavat nekog trudim se prezentirat u najboljem svjetlu. Bio to dejt ili kava sa frendicom moje frendice, uvijek cu doci "tip top" (po vlastitim mjerilima).
Kad netko u startu ocekuje tako nesto malo se stiltam.
Jel potrebno naglasavati da se vise nikad nisam osjetila dovoljno "tip top"?
dire Dawn is offline  
Old 21.07.2017., 13:07   #155
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Kad mi u svakoj trećoj rečenici spomene moje ime. Znam kako se zovem, ne treba mi podsjetnik niti sam maloumno dijete. To je iz priručnika "Manipulacija za glupane". Oslovljavajte je imenom, duboko gledajte u oči...

Kad krene blatiti svoj spol nabrajajući neka ponašanja. Tipa "znaš, ima muškaraca koji ti stalno kritiziraju žene". A onda ispadne da je on upravo takav.

Kad preburno reagira na nešto banalno, underlying issues i kompleksi.

Ili oni paćenici koji odmah istovare na tebe svoju "nesretnu životnu priču". Stari, who cares, plati si terapiju. Za takve sam prije imala beskonačno strpljenja. A sad je više- tko jebe i tebe i tvoje traume, svi ih imamo, deal with it. Kad krene "moram ti nešto reći", smrznem se, imam ptsp.
Sve al ovo dvoje pogotovo nisan znala da je iz priručnika al kad me neko zove punim imenom van poslovnog okruženja obično mislin da san nešto skrivila a intenzivno gledanje u oči mi nije u skladu opuštenim razgovorom

Te koji 'uče' iz priručnika i po raznim metodama zavođenja nakraju cure odbiju zbog bizarnog ponašanja
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Zadnji red flag mi je bio kad je lik sa Tindera napisao da cemo se nac kad budem "tip top".
Majkemi, skoro sam se izrigala .
Kad idem upoznavat nekog trudim se prezentirat u najboljem svjetlu. Bio to dejt ili kava sa frendicom moje frendice, uvijek cu doci "tip top" (po vlastitim mjerilima).
Kad netko u startu ocekuje tako nesto malo se stiltam.
Jel potrebno naglasavati da se vise nikad nisam osjetila dovoljno "tip top"?
Užas koja nezrela budala
A šta bi bilo njegovo 'top izdanje'? tuširanje eventualno (+lobotomija)
miss busy bee is offline  
Old 21.07.2017., 13:16   #156
Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
Ovako, terminološko pojašnjenje: red flag nije povod niti kriterij za nešto ili sranje samo po sebi, nego pokazatelj koji ti već na početku može pokazati da lik ima nekih problema sam sa sobom, nečista posla, neiskrene namjere, da bi takva veza bila noćna mora ili sl. pa je bolje ili odustati ili biti jako jako oprezan s takvom osobom kako ne bismo nadrljali (ono što najprije padne na pamet je primjerice da ima ženu koju krije, da je igrač i sl.)

Tako primjerice netko je naveo nehigijenu - to bi bio red flag ukoliko to osobi predstavlja znak da je ti primjerice sklon prevari, totalno svadljiv ili nešto. Ako je samo do higijene same po sebi, onda je to više turn off odnosno kriterij koji je osobi važan, a ne red flag.
Da, imaš pravo za termin ja san počela s red flagovima pa nastavila s kriterijima
Nehigijena je eventualno red flag za lijenost il depresiju
miss busy bee is offline  
Old 21.07.2017., 13:25   #157
Cajke, horoskop i chemtrailsi, ne znam kako bih se mogao povezati s nekim tko otkida na nešto od toga.
KurtTank is offline  
Old 21.07.2017., 13:46   #158
Stavljati u istu ravan cajke i horoskop.
__________________
"Ako u raju nema pasa, onda kad umrem želim ići tamo gdje je moj pas!"
yildirim is offline  
Old 21.07.2017., 13:50   #159
"Leptirići" kao nužan preduvjet nečeg, bitan sastojak ili conditio sine qua non, ako to izgovara osoba mojih godina zvoni na uzbunu...
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Old 21.07.2017., 14:09   #160
Quote:
yildirim kaže: Pogledaj post
Stavljati u istu ravan cajke i horoskop.
Meni je jedno i drugo signal poremećenog mentalnog sklopa, a ti slobodno možeš imati drugačije mišljenje. Nećemo se družiti i problem riješen.
KurtTank is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:27.