Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2018., 15:57   #2281
boky1979 is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 16:42   #2282
Quote:
Kabanko kaže: Pogledaj post
A ti se kao ne bi bunio.
http://www.prva-stambena.hr/home/kal...=1.300&pr0=767. Nemam m-zabu al evo ti ovo
U čemu je problem?


Lik otvori štednju gdje je EKS 0%, ranit ću se
Pametan Nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 21:00   #2283
Ima ugovorenu stednju i nema blage veze sto ugovorni iznos znaci

Ne moras se brinut da ce ti uzet iko 40 000 kn poreza jer toliko neces niti imat sveukupno kad ti zavrsi stednja
__________________
mi ti u kroejši rijetko imamo kante za separirane otpatke.. nama je svako smeće jednakovrijedno (c) sunček
cilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 21:06   #2284
Ali najbolje od svega da mu je EKS 0%...pozajmi banci dvije godine novac mukte hahhahahah
Pametan Nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 21:23   #2285
Quote:
Pametan Nick kaže: Pogledaj post
Ali najbolje od svega da mu je EKS 0%...pozajmi banci dvije godine novac mukte hahhahahah
Misliš da znam šta je EKS. Imam 223 godina gdje sam to trebo naučit kad u obitelji nemamo ekonomiste. Ušo sam u štednju samo da skupim što više novaca da što manje moram biti u kreditu. Jel to greška? Svejedno uz pare koje sam dao mukte dobit ću više nego onaj koji je gore napiso da nakon 5 godina i uloženih 25,000 kn izvuče 28,000. I šta ako se bunim na to da mi država uzme 40,000 kn. Nije nikome drago plaćati porez pogotovo ako se radi o takvim glupostima (jest da nisam za njega kopo ni oro ali sam odvajo od stipendije).
Kabanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 22:16   #2286
Quote:
Kabanko kaže: Pogledaj post
Misliš da znam šta je EKS. Imam 223 godina gdje sam to trebo naučit kad u obitelji nemamo ekonomiste. Ušo sam u štednju samo da skupim što više novaca da što manje moram biti u kreditu. Jel to greška? Svejedno uz pare koje sam dao mukte dobit ću više nego onaj koji je gore napiso da nakon 5 godina i uloženih 25,000 kn izvuče 28,000. I šta ako se bunim na to da mi država uzme 40,000 kn. Nije nikome drago plaćati porez pogotovo ako se radi o takvim glupostima (jest da nisam za njega kopo ni oro ali sam odvajo od stipendije).
dobit ćeš točno koliko si i uplatija...de reci mi da se zajebaješ
Pametan Nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 02:19   #2287
Quote:
Pametan Nick kaže: Pogledaj post
dobit ćeš točno koliko si i uplatija...de reci mi da se zajebaješ
Ne. Prosvjetlite me sta je ugovorni iznos a sta eks. Googlo sam sta je eks spominje se samo u kreditima.
Koja je onda poanta stambene stednje (ne govorite dps i ne oslanjajte se na njega jer to je samo dio onoga sto odere drzava na stednji). Da banka dobije besplatni kapital? Da drzava zaradi? Da me izjebu svi od reda.
Kabanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 11:47   #2288
Imas 23 godine i studiras (pretpostavljam ak imas stipendiju) i nisi u stanju proucit po internetu sto je stambena stednja prije nego sto si je odlucio ugovorit.
a i da prouci na sto i koliki se porez placa.


I ne moras biti ekonomist da shvatis da nema banke, stedionice, stogod vec koja ce ti nakon dvije godine stednje dati kamate u iznosu duplo vecem od glavnice.
__________________
mi ti u kroejši rijetko imamo kante za separirane otpatke.. nama je svako smeće jednakovrijedno (c) sunček
cilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 13:00   #2289
Quote:
Kabanko kaže: Pogledaj post
Ne. Prosvjetlite me sta je ugovorni iznos a sta eks. Googlo sam sta je eks spominje se samo u kreditima.
Koja je onda poanta stambene stednje (ne govorite dps i ne oslanjajte se na njega jer to je samo dio onoga sto odere drzava na stednji). Da banka dobije besplatni kapital? Da drzava zaradi? Da me izjebu svi od reda.
Ugovoreni iznos, konkretno ovdje 100.000,00 kn je štednja (u tvom slučaju 30.000,00 kn)+ kredit od 70.000,00 kn koji možeš podići na osnovu te štednje nakon što ostvariš pravo na dodjelu ugovorenog iznosa. EKS je ona kamata koju stvarno dobiješ nakon što se zbroji kamata koju štedionica daje + dps, a oduzmu naknade koje plaćaš (ulazna naknada od 1.000,00 kn + 33 kn godišnje vođenje računa).
Ako nećeš dizati kredit, ova štednja ti je apsolutno neisplativa i isto je držao novce doma ili ovdje. Jedino je dobro, ako inače nisi štedljiv, što ćeš se ovako prisiliti da uplaćuješ svaki mjesec i nešto skupiš, odnosno da novce sakriješ sam od sebe.
makyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 16:01   #2290
Quote:
makyca kaže: Pogledaj post
Ugovoreni iznos, konkretno ovdje 100.000,00 kn je štednja (u tvom slučaju 30.000,00 kn)+ kredit od 70.000,00 kn koji možeš podići na osnovu te štednje nakon što ostvariš pravo na dodjelu ugovorenog iznosa. EKS je ona kamata koju stvarno dobiješ nakon što se zbroji kamata koju štedionica daje + dps, a oduzmu naknade koje plaćaš (ulazna naknada od 1.000,00 kn + 33 kn godišnje vođenje računa).
Ako nećeš dizati kredit, ova štednja ti je apsolutno neisplativa i isto je držao novce doma ili ovdje. Jedino je dobro, ako inače nisi štedljiv, što ćeš se ovako prisiliti da uplaćuješ svaki mjesec i nešto skupiš, odnosno da novce sakriješ sam od sebe.
nema DPS-a na dvogodišnju štednju, ukoliko se ne digne kredit.
Pametan Nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 16:28   #2291
Quote:
Pametan Nick kaže: Pogledaj post
nema DPS-a na dvogodišnju štednju, ukoliko se ne digne kredit.
Istina, zaboravila sam to napomenit.
makyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 02:13   #2292
Da li se vama kojim ima otvorenu stambenu isplati drzat novce u njoj. Vidio sam da je dps za 2017. 90 kuna.
Cezos is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2018., 11:48   #2293
Quote:
Cezos kaže: Pogledaj post
Da li se vama kojim ima otvorenu stambenu isplati drzat novce u njoj. Vidio sam da je dps za 2017. 90 kuna.
165kn za 2017, za 2018g je 90kn.
Pametan Nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2018., 20:27   #2294
Za one koji imaju štednju u PSŠ ona se pripaja ZABA-i.
Da li će se moći ugovoriti sš u banci ili je to kraj da li zna neko?

Zadnje uređivanje Cezos : 02.05.2018. at 20:29. Reason: Aded content
Cezos is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2018., 13:52   #2295
imam 15 000 kn u Hrvatskoj poštanskoj banci i pošto je otvorena štednja danas sam donijela još 1000.

Pitala me službenica , pošto su kamate svugdje jako male, da li bi razmislila o stambenoj štednji i određenu svotu novca od te štednje (npr. 5000 kn) stavila na stambenu štednju?
Naime, 5000 kn je minimum koji bi se trebalo oročiti kako bi se još od države dobila neka poticajna sredstva na stambenu štednju.

Ima tko s tim iskustva?
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2018., 14:34   #2296
Da, ja imam stambenu i ako uplatis 5000 kn godisnje dobijes max poticaj od drzave. Tako sam ja dobio prvu godinu stednje a dalje prestao uplaćivati pa vise ne pratim haha
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2018., 13:18   #2297
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
imam 15 000 kn u Hrvatskoj poštanskoj banci i pošto je otvorena štednja danas sam donijela još 1000.

Pitala me službenica , pošto su kamate svugdje jako male, da li bi razmislila o stambenoj štednji i određenu svotu novca od te štednje (npr. 5000 kn) stavila na stambenu štednju?
Naime, 5000 kn je minimum koji bi se trebalo oročiti kako bi se još od države dobila neka poticajna sredstva na stambenu štednju.

Ima tko s tim iskustva?

ovi državni poticaji, njih dobiješ samo ako odlučiš se nakon stambene štednje uzeti stambeni kredit ili kako?

Zanima me što mi se najviše isplati. Planiram montažnu kuću za jedno 5, 6 godina izgraditi, računam da mi treba oko 100 000 eura i za kuću, papire, priključke...

Mislio sam 2000 kn mjesečno izdvojiti u štednju pa me zanima što mislite gdje i kako mi se najviše isplati?

Za kredit još nisam siguran hoće li se uzimati jer postoji mogućnost da će se jedan objekt prodati.
Crodahaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2018., 13:10   #2298
već uplatili DPS na stambenu štednju za 2017g, mora biti da se proračun brutalno puni...
Pametan Nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2019., 20:11   #2299
stambena štednja Wustenrot

Možda mi netko može pomoći ,jer mi kod isplate iznosa stambene štednje nešto nije jasno:
2013. sam otvorila stambenu štednju kod Wustenrota, tj. ondašnje Hypo banke zbog boljih kamata na oročenu štednju, i na račun stavila iznos od 3360 Eura, koje su oni konvertirali u kune. Dobila sam otplatnu tablicu na kojoj je navedeno da ću na kraju štednje, zajedno s kamatama i DPS imati 4208,35 Eura.Iznos štednje mi navodno obračunavaju po srednjem tečaju i taj iznos u kunama uplaćuju na tekući, i na kraju sam dobila protuvrijednost od 3853,63 Eura ?! Kamata i DPS -a je trebalo biti znači 848 Eura.Ako još odbijem porez na kamate od 12% koji bi trebao biti max. 100 Eura ,gdje je nestala razlika od cca 200 Eura?Možda netko zna kako to ide kod njih, jer sutra namjeravam otići u poslovnicu, pa da znam što ih treba pitati, jer su na kraju ispali najgori lopovi - tri konverzije,da bih opet došla do svojih novaca, i onda još čekaš 15 dana da ti ih isplate na račun, a kad to naprave, onda ti isplate manje ?! Najgore što u startu ne kažu da će isplata biti u kunama,već šute ko kurve.
Makar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2019., 20:18   #2300
Quote:
Makar kaže: Pogledaj post
Možda mi netko može pomoći ,jer mi kod isplate iznosa stambene štednje nešto nije jasno:
2013. sam otvorila stambenu štednju kod Wustenrota, tj. ondašnje Hypo banke zbog boljih kamata na oročenu štednju, i na račun stavila iznos od 3360 Eura, koje su oni konvertirali u kune. Dobila sam otplatnu tablicu na kojoj je navedeno da ću na kraju štednje, zajedno s kamatama i DPS imati 4208,35 Eura.Iznos štednje mi navodno obračunavaju po srednjem tečaju i taj iznos u kunama uplaćuju na tekući, i na kraju sam dobila protuvrijednost od 3853,63 Eura ?! Kamata i DPS -a je trebalo biti znači 848 Eura.Ako još odbijem porez na kamate od 12% koji bi trebao biti max. 100 Eura ,gdje je nestala razlika od cca 200 Eura?Možda netko zna kako to ide kod njih, jer sutra namjeravam otići u poslovnicu, pa da znam što ih treba pitati, jer su na kraju ispali najgori lopovi - tri konverzije,da bih opet došla do svojih novaca, i onda još čekaš 15 dana da ti ih isplate na račun, a kad to naprave, onda ti isplate manje ?! Najgore što u startu ne kažu da će isplata biti u kunama,već šute ko kurve.
DPS si dobila samo za 2013, jer si samo tu godinu i IZVRŠILA uplatu. Svaku godinu ti treba uplata u protuvridnosti 5000kn da bi za tu godinu dobila DPS.

DPS ti je po godinama išao ovako(uz uvjet uplate svake godine od 5000kn):

2013g 500kn

2014g 0kn

2015g 245kn

2016g 205kn

2017g 165kn
Pametan Nick is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:12.