Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2018., 15:43   #3841
Možda ćeš eventualno morati doći potpisati nekakav ugovor o revolving kreditu.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 17:26   #3842
mali tip za ostale...da neprodete kao ja,,,posto sam isao 2 puta u addiko probati za blic kredit...2 put odbijen...sad me u hpb banci traze potvrde da nisam u addiko realizirao kredit...a papire iz addiko sam bacio sad ponovo u addiko po potvrde...
lega_iz_osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 19:24   #3843
Quote:
JayDeena kaže: Pogledaj post
Možda ćeš eventualno morati doći potpisati nekakav ugovor o revolving kreditu.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk

a valjda, jer u zahtjevu poklikas i poslovnicu u kojoj zelis podignuti karticu ako ti odobre, eto nadam se onda kroz koji dan da ce valjda poslat sms/mail da je stigla
mislim da ne treba duze od tjedan dana za takvo nesto
Cvrcak i Mrav is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 14:57   #3844
Recimo da odlučim dignut stambeni kredit i bančin procjenitelj procjeni stan na manje od tražene cijene. Jel moguće tada odustati od kredita? Ako da, jel taj odustanak za sobom povlači neka davanja banci?
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 10:49   #3845
Quote:
lega_iz_osijeka kaže: Pogledaj post
mali tip za ostale...da neprodete kao ja,,,posto sam isao 2 puta u addiko probati za blic kredit...2 put odbijen...sad me u hpb banci traze potvrde da nisam u addiko realizirao kredit...a papire iz addiko sam bacio sad ponovo u addiko po potvrde...
Aha to je ono da se ne ulazi u hrok ili?
Ja cekam novu platnu listu jer sam dobila povisicu pa cu otic u par poslovnica vidjeti gdje su najpovoljnije kamatne stope i tamo zatraziti.
Mislim nema razloga da me odbiju...nisam blokirana, nemam minusa nikakvih niti koristim kreditne kartice.
Ono kod mene nemaju sto provjeravati ali procedura je takva pa idemo po protokolu.

Al ne hoda mi se od banke do banke tako zbog tih njihovih razloga ako nisi realizirao kredit u jednoj banci da moras drugoj donijeti potvrdu.
Sto se to ne moze odmah vidjeti dal je kredit realiziran?
A kako ce ljudi znati ako ne ide provjera dal mogu dobiti ili ne.
Rece mi frendica da to prije nije bilo tako.
Moglo je se u par dana otici u par banaka i da banka kod hroka provjerava dal ste uredni.

Sto su ti jos trazili od papira u HPB?
kajjetebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 12:30   #3846
koliko se ceka izrada same kartice? imam feeling da ju pjeske na rukams nose
Cvrcak i Mrav is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 13:25   #3847
Quote:
Bilobrkster kaže: Pogledaj post
Recimo da odlučim dignut stambeni kredit i bančin procjenitelj procjeni stan na manje od tražene cijene. Jel moguće tada odustati od kredita? Ako da, jel taj odustanak za sobom povlači neka davanja banci?
Kopiram od na pr RBA
"Potrošač ima pravo na odustajanje od kredita unutar razdoblja od 14 dana bez
navođenja razloga.
Da bi odustanak od Ugovora bio valjan, potrošač je dužan:
 o namjeravanom odustanku obavijestiti Banku prije isteka roka od 14
dana od dana sklapanja Ugovora, i to pisanim putem, preporučenom
pošiljkom ili predajom pisane obavijesti neposredno Banci,
 u roku od 30 dana od dana otposlanja obavijesti o odustanku platiti Banci
cjelokupni iznos glavnice i redovnu kamatu od dana korištenja kredita do
dana plaćanja."

Znači, 14 dana NAKON potpisa ugovora
__________________
Life's a Bitch and Then You Die
zvonkotelefonko is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 18:55   #3848
Quote:
kajjetebi kaže: Pogledaj post
Al ne hoda mi se od banke do banke tako zbog tih njihovih razloga ako nisi realizirao kredit u jednoj banci da moras drugoj donijeti potvrdu.
Sto se to ne moze odmah vidjeti dal je kredit realiziran?
Ako ti dođeš u banku i informiraš se to nema veze s HROK-om. Kao što kažeš, nećeš predat zahtjev u pet banaka, nego samo u onoj u kojoj ti ponude najpovoljnije uvjete, ili ti se iz nekog drugog razloga najviše svidi. Tek kad potpišeš banci izjavu da smiju raditi uvid u HROK, banka provjerava tvoja dugovanja, i u HROKu se vidi da je banka tražila ispis i u koju svrhu. To služi tome da nebi tražila kredit u svim bankama odjednom. Jedino što mi se čini kreditna sposobnost na rubu ako čekaš novu platnu listu jer mislim da neki traže zadnje tri...
Hater Deluxe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 19:05   #3849
Čekaj, zar nije HROK osnova da banka uopće priča s tobom, odnosno da ti ponude išta? Kad sam došo pitat što bi mi mogli ponuditi prvo sam to morao potpisati pa smo onda mogli pričat

Čak mislim da mi je najveći za*eb bio što je HROK bio potpuno čist, nemam odobren minus, nemam kreditnu karticu, nisam imao kredita... i ponudili mi zaista sranje uvjete, ali kako nije iznos baš neki pristao sam. Ove godine idem tražit drugi kredit i nadam se boljim uvjetima.
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 20:57   #3850
Quote:
Hater Deluxe kaže: Pogledaj post
Ako ti dođeš u banku i informiraš se to nema veze s HROK-om. Kao što kažeš, nećeš predat zahtjev u pet banaka, nego samo u onoj u kojoj ti ponude najpovoljnije uvjete, ili ti se iz nekog drugog razloga najviše svidi. Tek kad potpišeš banci izjavu da smiju raditi uvid u HROK, banka provjerava tvoja dugovanja, i u HROKu se vidi da je banka tražila ispis i u koju svrhu. To služi tome da nebi tražila kredit u svim bankama odjednom. Jedino što mi se čini kreditna sposobnost na rubu ako čekaš novu platnu listu jer mislim da neki traže zadnje tri...
Pa da, to je jasno sto se tice informacija.
Ajd sad na stranu uvjeti. Al da bi uopce znao dal bi ti banka odobrila kredit mora prvo vidjeti uvid u HROK.
I sto ce netko tko bude odbijen, cekati mjesec dana da prodje taj neki rok pa opet na novo u drgu banku.

Mislim da ne. Na svim stranicama od banke stoji platna lista. Negdje traze ovjerenu platnu listu od poslodavca.
Nisam nigdje naisla da pise 3 platne liste.

Sestra mi je digla kredit nedavno u erste i cini mi se da cu tamo otici. Ok su kamatne stope. Ne moras biti klijent banke. Ne traze ovjeru od poslodavca.
Samo zadnju platnu listu i osobnu.
Bila kasno popodne kod njih na razgovoru da bi dan kasnije u podne na salteru dobila isplatu.
Nije moglo jednostavnije.
Ispali su jednostavni da jednostavniji ne mogu biti.

Znam da je isla jos u dvije banke informirati se.
Jedna je trazila da se prebace primanja kod njih.
Isto mi nije rekla da je itko trazio tri platne liste.

Ako znas koja banka trazi napisi da znamo!
kajjetebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 20:43   #3851
Quote:
kajjetebi kaže: Pogledaj post
Aha to je ono da se ne ulazi u hrok ili?
Ja cekam novu platnu listu jer sam dobila povisicu pa cu otic u par poslovnica vidjeti gdje su najpovoljnije kamatne stope i tamo zatraziti.
Mislim nema razloga da me odbiju...nisam blokirana, nemam minusa nikakvih niti koristim kreditne kartice.
Ono kod mene nemaju sto provjeravati ali procedura je takva pa idemo po protokolu.

Al ne hoda mi se od banke do banke tako zbog tih njihovih razloga ako nisi realizirao kredit u jednoj banci da moras drugoj donijeti potvrdu.
Sto se to ne moze odmah vidjeti dal je kredit realiziran?
A kako ce ljudi znati ako ne ide provjera dal mogu dobiti ili ne.
Rece mi frendica da to prije nije bilo tako.
Moglo je se u par dana otici u par banaka i da banka kod hroka provjerava dal ste uredni.

Sto su ti jos trazili od papira u HPB?
hrok se svugdje mora provjeriti,i cim ti provjere u jednoj banci u drugoj mogu sumnjati da si usla u realizaciju...potvrdu uvijek dobijes,samo sam ja svoje pobacao
u hpb od papira trebas ip obrazac i ovjrene platne liste...
lega_iz_osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 14:10   #3852
Zna li netko koliko cca ispadnu troškovi bilježnika za stambeni kredit 50000 eura, solemnizacija i ovjera založnice? Samo jedan dužnik.
__________________
Objektivno ne postoji, subjektivno se ne broji.
greyish is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 08:01   #3853
Od koje banke je račun koji počinje sa HR52236, može li se to znati?
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 08:06   #3854
ZaBa
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 08:06   #3855
Zagrebačka.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 08:09   #3856
Zahvaljujem @the.elles.d i @Mephisto
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 17:45   #3857
Quote:
lega_iz_osijeka kaže: Pogledaj post
da zakljucim pricu za sad...bio u maticnoj banci...nude mi zatvaranje svih dugovauz ok kamatu...max iznos uz samo zaduznicu je 220000kn na rok od max godina,tako da sad idem u tom smjeru...otprilike 180000kn na 10 godina rata 1900kn,posto sad imam 2 kredita na jos 8 godina u iznosu od cca 1750kn ovo mi je ok i podnosljivo,e sad samo da se realizira hvala svima na pomoci...da samo dopisem da ovdje max pola place moze biti u kreditu...
da rezimiramo...sutra mi ide plasman kredita,200000 na 10 godina,rata 2200,kn,zatvaraju mi 2 kredita od 130k,diners od 20k,visa i mastercard od 10k,sindikalnu pozajmicu od 8k i minus od 12k,uglavno ostat ce nesto i za mene i nadam se da mi je ovo novi pocetak i pamet u glavu
lega_iz_osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 18:14   #3858
Quote:
lega_iz_osijeka kaže: Pogledaj post
da rezimiramo...sutra mi ide plasman kredita,200000 na 10 godina,rata 2200,kn,zatvaraju mi 2 kredita od 130k,diners od 20k,visa i mastercard od 10k,sindikalnu pozajmicu od 8k i minus od 12k,uglavno ostat ce nesto i za mene i nadam se da mi je ovo novi pocetak i pamet u glavu
Sretno i da, pamet u glavu

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 18:19   #3859
hvala,visa i master su vec prerezani diners ostavljam jer mi je besplatan,uglavnom osjecam olaksanje
lega_iz_osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 19:12   #3860
Quote:
lega_iz_osijeka kaže: Pogledaj post
da rezimiramo...sutra mi ide plasman kredita,200000 na 10 godina,rata 2200,kn,zatvaraju mi 2 kredita od 130k,diners od 20k,visa i mastercard od 10k,sindikalnu pozajmicu od 8k i minus od 12k,uglavno ostat ce nesto i za mene i nadam se da mi je ovo novi pocetak i pamet u glavu
ne da nemas sanse, nego nemas jebene sanse

to jest imas...da pocnes zaradjivati 3x vise...
__________________
stacking satoshis
testing is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:17.