Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2018., 09:42   #101
Quote:
fbuki kaže: Pogledaj post
Za psihičke bolesnike "najbolji" lijek/pomoć je strpljiva pažnja s razumijevanjem, osjećaj da su prihvaćeni i voljeni takvi kakvi jesu.
Ako si u psihozi jedino ti antipsihotik može pomoći, nikakvo razumijevanje i pažnja, to je nula bodova dok te tableta ne dovede u stabilno stanje.

I onaj na videu stvarno trabunja gluposti kaže ako imaš šećernu bolest u Hrvatskoj imaš ju i u Americi, a sa psihičkim bolestima kao nije tako, ako imam šizu u Zagrebu imam ju sasvim sigurno i u Londonu.
Cisco Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 11:57   #102
Quote:
Cisco Kid kaže: Pogledaj post
Ako si u psihozi jedino ti antipsihotik može pomoći, nikakvo razumijevanje i pažnja, to je nula bodova dok te tableta ne dovede u stabilno stanje.

I onaj na videu stvarno trabunja gluposti kaže ako imaš šećernu bolest u Hrvatskoj imaš ju i u Americi, a sa psihičkim bolestima kao nije tako, ako imam šizu u Zagrebu imam ju sasvim sigurno i u Londonu.
Na kratke staze da dok se stanje ne stabilizira. Ali ne samo to i to je to....
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 15:56   #103
Quote:
infra red kaže: Pogledaj post
Na kratke staze da dok se stanje ne stabilizira. Ali ne samo to i to je to....
Molim da se preciznije izraziš, ne razumijem što kažeš?
Cisco Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 16:45   #104
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
To što sam napisao je prosta činjenica, s tim da su brojnija iskustva i daleko bogatija nego u zapadnoj civilizaciji orijentisanoj na materijalno.
Na osnovu cega utvrdjujes tu cinjenicu? Postoji li neka statistika ucestalosti misticnih iskustava?

Ako se pogleda europa prije prosvjetiteljstva sva je bila puna mistike, mistika i sujevjerja. Pitaje je samo stupnja razvoja razuma, sve su primitivne civilizacije jako misticne.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2021., 22:30   #105
Hvaljen Isus i Marija!
Danas sam bas otisao kod doktorice opce prakse zbog psiholoskih problema (nesanica, tjeskoba).
Nakon toga sam se zaputio u jednu molitvenu zajednicu koja odrzava otvoreni program ponedjeljkom i tamo sam u toku zaziva Duha Svetoga dozivio njegov silazak na mene. Sjedio sam na stolici i samo odjednom sam se od bokova prema gore zabacio unazad. Imao sam dojam da ce mi se kraljesci koji su bili na naslonjacu stolice unerediti ali se ro nije dogodilo. 3x sam malo jace izdahnuo, te sam takoder kad sam se pokusao ispraviti nakon par sekundi bio u nemogucnosti napraviti isto zbog siline koja me zadesila. Osjecam se sretnije nego prije
Ako bude volja Gospodnja, mozda ce se/su se problemi zbog kojih sam i otisao kod doktorice uklonili.
Neka vas Bog dragi blagoslovi sve!
brnaze is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2021., 22:56   #106
Quote:
brnaze kaže: Pogledaj post
Hvaljen Isus i Marija!
Danas sam bas otisao kod doktorice opce prakse zbog psiholoskih problema (nesanica, tjeskoba).
Nakon toga sam se zaputio u jednu molitvenu zajednicu koja odrzava otvoreni program ponedjeljkom i tamo sam u toku zaziva Duha Svetoga dozivio njegov silazak na mene. Sjedio sam na stolici i samo odjednom sam se od bokova prema gore zabacio unazad. Imao sam dojam da ce mi se kraljesci koji su bili na naslonjacu stolice unerediti ali se ro nije dogodilo. 3x sam malo jace izdahnuo, te sam takoder kad sam se pokusao ispraviti nakon par sekundi bio u nemogucnosti napraviti isto zbog siline koja me zadesila. Osjecam se sretnije nego prije
Ako bude volja Gospodnja, mozda ce se/su se problemi zbog kojih sam i otisao kod doktorice uklonili.
Neka vas Bog dragi blagoslovi sve!
Vjernici se lakše opravljaju od psihičkih oboljenja nego ateisti. Vidi se i na forumu!
rosnatrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2021., 10:32   #107
@brnaze,


https://book.hr/dopusti-duhu-svetom-...-zeli-za-tebe/

Koje je najbolje svjedočanstvo Otac dao o svome Sinu Isusu kad je bio na zemlji? „Ovo je Sin moj, Ljubljeni moj, koga sam odabrao.“ Osobno želim da moj nebeski Otac uživa u meni. To je ono što obogaćuje sada i za svu vječnost! Da bih to mogao postići, Duh Sveti me najprije treba uvjeriti u grijeh. Duh Sveti ne uvjerava samo u grijeh, On uvjerava i u pravednost. Najprije u to da naša vlastita pravednost ne vrijedi ništa. Mi smo ljudi čudna stvorenja. Nema gotovo ni jednoga čovjeka na zemlji koji o sebi ne misli da je dobar. Naravno, to često ne priznajemo, ali u biti svi tako mislimo. U onim stvarima u kojima ti osobno imaš pobjedu, a drugi ne, postavljaš se iznad njih i misliš da si bolji. Točno, zar ne? Duh Sveti je onaj koji nas uvjerava da je naša pravda kao okaljana haljina. Do ovoga smo trenutka možda često imali visoko mišljenje o sebi, ali kad nas Duh Sveti počne uvjeravati i djelovati na nas, stvari postaju sasvim drukčije. Tada, poput onoga carinika koji je stajao podalje u hramu vapimo: „Bože, smiluj se meni grešniku!“


Slobodno napisite svoja svjedocanstva.
zvonac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2021., 12:05   #108
Quote:
rosnatrava kaže: Pogledaj post
Vjernici se lakše opravljaju od psihičkih oboljenja nego ateisti. Vidi se i na forumu!
Oni samo uočavaju način na kojeg se mogu zaliječiti a često i svrhovitost svojeg oboljenja.
Bog im je dao bolest da im se tako približi.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2021., 12:08   #109
Quote:
brnaze kaže: Pogledaj post
Hvaljen Isus i Marija!
Danas sam bas otisao kod doktorice opce prakse zbog psiholoskih problema (nesanica, tjeskoba).
Nakon toga sam se zaputio u jednu molitvenu zajednicu koja odrzava otvoreni program ponedjeljkom i tamo sam u toku zaziva Duha Svetoga dozivio njegov silazak na mene. Sjedio sam na stolici i samo odjednom sam se od bokova prema gore zabacio unazad. Imao sam dojam da ce mi se kraljesci koji su bili na naslonjacu stolice unerediti ali se ro nije dogodilo. 3x sam malo jace izdahnuo, te sam takoder kad sam se pokusao ispraviti nakon par sekundi bio u nemogucnosti napraviti isto zbog siline koja me zadesila. Osjecam se sretnije nego prije
Ako bude volja Gospodnja, mozda ce se/su se problemi zbog kojih sam i otisao kod doktorice uklonili.
Neka vas Bog dragi blagoslovi sve!

Energija otvara čakre pa se čovjek bolje osjeća to je ipak daleko od iscjeljenja jer se one ponovno zatvaraju.

Rijetka su spontana iscjeljenja (ali su moguća) ona koja trajno mijenjaju stanje organizma.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2021., 12:32   #110
Svaka religijska praksa, organizacija i vjerski sklop nudi takve oblike koristi, vidio sam ista svjedocanstva bas svugdje - od velikih svjetskih religija do zadnjih ocuto prevarantskih sekti. Sto upucuje ba to da se radi o psihologiji, a ne onostranosti.

Tajodjer je uglavnom slucaj da pomoc traje dok traje aktivno odrzavanje sektaske persone i da se napustanjem iste unutar par godina stvari vrate na temeljne postavke.

Ergo, na stranu jednako besmislena lupetanja o cakrama, prema mom je iskustvu ND u pravu, u pitanju su kompenzacije i privremena olaksanja, rijetko trajne promjene u temeljnim strukturama licnosti.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2021., 13:43   #111
E vas dvoje ste urnebes, jedna pise o cakrama, a drugi iznio psihoanalizu..

Nit jedno niti drugo ima ikakve veze s vasim upisima.
zvonac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2021., 14:20   #112
Quote:
zvonac_1 kaže: Pogledaj post
E vas dvoje ste urnebes, jedna pise o cakrama, a drugi iznio psihoanalizu..

Nit jedno niti drugo ima ikakve veze s vasim upisima.
A s čime ima, sa Eurokremom?

Kako se Duh Sveti uobličuje?

Kao mrkva?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2021., 14:47   #113
Čakre su više neki koncept u hinduizmu, budizmu i jogi.
To jednostavno nema nikakve veze s kršćanstvom, a još manje s Duhom Svetim, pa to bi bar i ti trebala znati..

https://kristofori.hr/10-clanci/2354-reiki-i-katolici

New age tema postoji na ovom pdf-u.
zvonac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2021., 15:02   #114
Quote:
zvonac_1 kaže: Pogledaj post
Čakre su više neki koncept u hinduizmu, budizmu i jogi.
To jednostavno nema nikakve veze s kršćanstvom, a još manje s Duhom Svetim, pa to bi bar i ti trebala znati..

https://kristofori.hr/10-clanci/2354-reiki-i-katolici

New age tema postoji na ovom pdf-u.


Vidi se da kršćani nemaju čakre, nemaju energetske točke i na njih akupunktura ne djeluje.
Čak ni sa feng shui-om su slabi jer njihovi prostori ne trpe prozračnost životne sile Chi.

"Orgon, Prana, Chi, Ki, Akaša, Baraka, Bioplazma, Biodinamični eter, Brahma, Fluoroplazmična energija, Dige, Manitu, Mana, Mungo, Bio-kosmička energija, Digin, Neutralna sila, Tahionska energija, Tondi, Vril, Skalarna energija, Telezma, Sv. Duh… ili životna energija, je nešto što je oduvijek bilo prisutno u ovom univerzumu, a nekima još i odavno poznato".

"Ako želite razumjeti univerzum, razmišljajte o energiji, frekvenciji i vibraciji".

Što ćeš sad?

Sakriti sa u sakristiju i ne dati da te tamne sile svemira ili reikija pronađu?

Nikola Tesla.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2021., 15:12   #115
Nije sve u umu ima i u emociji.
Toledot is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2021., 16:49   #116
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post


Vidi se da kršćani nemaju čakre, nemaju energetske točke i na njih akupunktura ne djeluje.
Nemaju ih, kao niti itko drugi.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2021., 19:29   #117
Quote:
Toledot kaže: Pogledaj post
Nije sve u umu ima i u emociji.
Emocije rastu na drvetu ili?
Keskese is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2021., 20:22   #118
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Nemaju ih, kao niti itko drugi.
To kaže čovjek koji je godinama u tome bio!
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2021., 20:44   #119
Quote:
brnaze kaže: Pogledaj post
Danas sam bas otisao kod doktorice opce prakse zbog psiholoskih problema (nesanica, tjeskoba).
Nakon toga sam se zaputio u jednu molitvenu zajednicu ....
Eto, veza je ocita.
Da nisi vjernik, ne bi imao psiholoskih problema.

No, mozemo to i detaljnije analizirati.
Bog (tvoj) je svemoguc, nista se ne dogadja bez bozje privole.
Tvoj bog ti je poslao tu bolest, sa namjerom da od te bolesti patis.
I ti se sad protivis bozjoj volji i namjeri, i odlazis lijecniku!!!
Logican slijed je taj, da ce ti se stanje pogorsati.
(U molitvenoj zajednici ti je vrag pokusao pomoci ublazavanjem simptoma, ali samo na kratko.)
RobinUd is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2021., 20:52   #120
Quote:
brnaze kaže: Pogledaj post
Hvaljen Isus i Marija!
Danas sam bas otisao kod doktorice opce prakse zbog psiholoskih problema (nesanica, tjeskoba).
Nakon toga sam se zaputio u jednu molitvenu zajednicu
Što ti je doktorica rekla?

Mantranje molitvi je efektivno meditacija, ptice na grani znaju da meditacija može pomoći kod anksioznosti. Nije to nikakvo čudo niti je specifično za neko praznovjerje.
Keskese is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:58.