Natrag   Forum.hr > Društvo > Teens

Teens Napast in training

Pogledaj rezultate ankete: Znate li kuhati?
Da 249 58.31%
Ne 178 41.69%
Glasovatelji: 427. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2007., 23:00   #1
Question Znate li kuhati?

Nije li prilično ironično da postoji osoba koja uspješno sudjeluje na državnim natjecanjima iz kemije, a u kuhinji nije odmaknula dalje od najnajnajjednostavnijih stvari (podgrijavanje spremljenog jela, tjestenina, juhe i sl. iz vrećice)? Da, ja sam takva osoba. Kad pokušavam išta drugo samostalno skuhati, zagori ili ispadne čudno... Čak i u onim rijetkim slučajevima kad izgleda ok, moje kuhanje je toliko ozloglašeno da se moj brat ne želi ni približiti jelu za koje zna da sam ga ja skuhala.
Nakon što sam s vama podijelila svoju sramotu, molila bih vas da podijelite sa mnom svoja iskustva s takvim stvarima. Još bi više bio dobrodošao savjet kako da u što kraćem roku naučim kuhati i prestanem izlagati svoju obitelj smrtnoj opasnosti loše pripremljene hrane.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2007., 23:01   #2
Jedino kaj znam koristiti je mikrovalna, a ovak ni hrenovke neznam skuhati...

d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2007., 23:11   #3
Znam dosta jednostavnih jela napravit...cak sam preuzela kuhinju na par dana..jednostavno me zanimalo...znam da ce mi to trebat u zivotu...
__________________
...U sTvArNoStI Jr ReAlNoSt SaSvIm DrUgAčijA...
krejzi_mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2007., 23:12   #4
Sve osnovno (poput omlet, skuhat hrenovke i tako to)... i jos neke kompliciranije stvari (meni)... pizza, spageti...
__________________
Throw off the bowlines, sail away from the harbour, catch the trade winds in your sails... Explore. Dream. Discover.
Darkstone_33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2007., 23:15   #5
Quote:
d._m. kaže: Pogledaj post
Jedino kaj znam koristiti je mikrovalna, a ovak ni hrenovke neznam skuhati...
Čini se da od dečki nitko ni ne očekuje da kuhaju (čast izuzecima!)Spomenuti moj brat ne zna si sam pripremiti ni prokleti doručak (hmm, vjerojatno zna, samo što mu nije ni na kraj pameti dok sam ja ili netko odrasli u blizini), a nije baš toliko mlađi od mene... no, prigovarati zna
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2007., 23:17   #6
pa zakaj bi ja moral kuhati dok mi more neko drugi
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2007., 23:21   #7
Da. Sve.
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2007., 23:25   #8
Quote:
Štreberica :) kaže: Pogledaj post
Spomenuti moj brat ne zna si sam pripremiti ni prokleti doručak (hmm, vjerojatno zna, samo što mu nije ni na kraj pameti dok sam ja ili netko odrasli u blizini), a nije baš toliko mlađi od mene...
Jedno jutro neka mu nitko ne pravi dorucak. Tako i moj brat. Ili ce sam napravit ili ce ostat gladan. (Nadan se da ti brat nije idiot ka moj koji je pola dana provea gladan ).
__________________
Throw off the bowlines, sail away from the harbour, catch the trade winds in your sails... Explore. Dream. Discover.
Darkstone_33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2007., 23:37   #9
Quote:
d._m. kaže: Pogledaj post
pa zakaj bi ja moral kuhati dok mi more neko drugi
Da se ne mogu jednim pogledom uvjeriti da čvrsto spava, pomislila bih da to kroz tebe progovara moj brat No, što ako se ne uspiješ oženiti prije nego što se budeš morao (ili htio) odseliti od roditelja?
Quote:
Darkstone_33 kaže: Pogledaj post
Jedno jutro neka mu nitko ne pravi dorucak. Tako i moj brat. Ili ce sam napravit ili ce ostat gladan. (Nadan se da ti brat nije idiot ka moj koji je pola dana provea gladan ).
na savjetu ali pokušala već više puta no ne može se podnijeti njegovo zanovijetanje Ostaje misterij kako je preživio nekolicinu jutara kad mene nije bilo kod kuće a roditelji su bili, naravno, na poslu... Ma, treba njemu , razmaženo derište, ali poanta ovoga je kako da ja ne budem više jednako tako razmaženo stvorenje i naučim bolje hraniti sebe i njega, a po potrebi i druge.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2007., 23:38   #10
vježbom do savršenstva...ili barem blizu toga...
mišica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 00:04   #11
da, kuham i ono kaj ja skuham uvijek se pojede do kraja (dokaz da je moja familija proždrljiva)
 
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 00:06   #12
znam malo bolje od kajgane i podgrijavanja...znao bi spagete sa raguom, vec sam radio lungiće i snicle i tak
nedafeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 00:09   #13
A joj... Kuhinja moja najslabija strana, ja jedva znam kruh izrezat. A to je presmiješno kada ja krenem kuhat... čak mi ne uspiju ni ove stvari iz vrečice... a naučit ću jednom, valjda, nadam se
__________________
ESC with me...
Unfaithful** is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 01:22   #14
Pa ja znam dosta toga skuhat samo kaj se meni to baš i neda...al kad smo buraz i ja solo doma,skuham si neš il si ispečem šnicle il nekaj...
inače...znam radit i palačinke koje vole svi u kvartu...hehe...
I radila sam neki dan sarmu sa majkom...I sarmu vole u kvartu...hehe...

Ma snalazim se ja...

A to baš moraš imat volju za kuhanjem i pečenjem...Ak ti se nekaj neda radit,a radiš to zato kaj moraš il ono reda radi...ispadne bzvz...a kad radiš nekaj sa voljom...ispadne jestivo...

 
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 01:47   #15
Mene moja draga mati pokušava naučiti neš konkretno skuhati. Njeni pokušaji su ostali na dnevnoj konverzaciji "Daj, dođi malo, idem raditi ručak!" s mojim odgovorm "Neću, pusti me, spavam!"
Cijelo ljeto se jadna trudi da me prisili stati uz štednjak.
Meni se jednostavno ne da.
Ima vremena.
Znam napraviti pomfri, ispeći meso od leda npr ribice ili ono sa mrvicama, juhu, pa kolače ili pizzu.
Što ću ja sa sarmom ili čušpajzom radit sada? To mogu naučiti tjedan dana prije nego se preselim...što će hm doći dosta brzo ma ima vremena
 
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 01:49   #16
Dovoljno da ne umrem od gladi kad mi nema nikoga doma...
 
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 02:35   #17
Quote:
malehico_girl kaže: Pogledaj post
Pa ja znam dosta toga skuhat samo kaj se meni to baš i neda...al kad smo buraz i ja solo doma,skuham si neš il si ispečem šnicle il nekaj...
inače...znam radit i palačinke koje vole svi u kvartu...hehe...
I radila sam neki dan sarmu sa majkom...I sarmu vole u kvartu...hehe...

Ma snalazim se ja...

A to baš moraš imat volju za kuhanjem i pečenjem...Ak ti se nekaj neda radit,a radiš to zato kaj moraš il ono reda radi...ispadne bzvz...a kad radiš nekaj sa voljom...ispadne jestivo...

Točno, moraš imat volje, a ja je nemam nakon što su frendice umrle od smijeha na moje kuhanje, a bar zabavljam ljude
__________________
ESC with me...
Unfaithful** is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 10:41   #18
Nisam ni ja znao, ali bzvz iso probat i uvijek si sam napravim jest!

Sta znam? Ispec i skuhat jaja (kajgana, na oko), napravit palacinke, salate, roštilj, hrenovke, juhe.

Sigurniji sam kad sam svoje jedem!!
__________________
avantgard is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 11:46   #19
ja uvijel imam volje kuhat, prezabavno mi je to. nekad znam rec mami da pusti i da si sam napravim rucak
__________________
I feel like I spend my weeks apologizing for my weekends.
nedafeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 12:42   #20
Znam skuhat juhu,ispeci jaja,snicle.....one ribice od leda,raviole,spagete,knedle,palacinke....ledove strukle...i to je to ja mislim
Haley James Scott is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:30.