Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2009., 07:26   #81
Quote:
nicol0502 kaže: Pogledaj post
Evo da se javim ako nekog interesira, danas mi je isplacen kredit u OTP banci i samo mogu reci da sam i vise nego zadovoljna poslovanjem banke.
pozz
sigurno te plaćaju da govoriš lipo o njima, pričekaj par miseci pa ćemo vidit šta ćeš imati za reći
jopa29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 07:32   #82
Quote:
Maranatha kaže: Pogledaj post
Kao što neko reče, svaka banka ima zadovoljne i nezadovoljne klijente. Zadovoljstvo ne ovisi uvijek i samo o banci (ponudi, djelatnicima) nego i o očekivanjima klijenta (realnim, nerealnim), te o stanju u državi/svijetu/tržištu.
Svi već znaju da je HNB ograničila kvote svim bankama, a one se snalaze kako znaju. Ako pređu dozvoljeno, plaćaju velike penale. To se naravno odražava i na kredite građanima.
Informacija iz prve ruke: OTP normalno daje kredite, nekad se čeka duže, nekad se dobiju brzo, sve ovisi o sposobnosti planiranja vrha banke ali i nižih struktura (mislim po poslovnim centrima). Kamate su porasle lani (2008.) na tako reći sve vrste kredita, a krajem godine su postroženi i drugi uvjeti (kred.sposobnost, visina procjene) upravo da bi se smanjio broj kredita zbog smanjenih kvota.
I točno je da ljudi ne čitaju ugovore koje potpisuju, bitno je dobiti lovu što prije. Treba dobro iskalkulirati treba li ti uopće taj kredit i možeš li ga vraćati. Nartavno da danas ništa nije sigurno, mislim na posao, ali treba donijeti čvrstu odluku hoćeš li ući u kreditni rizik!
I na kraju, da stanem u obranu svojih kolega diljem Lijepe naše; nisu uvijek djelatnici krivi za nesporazume, vrlo često su klijenti razmaženi i imaju nerealna očekivanja. Rad na šalteru banke podrazumijeva da si bankar, psiholog, socijalni savjetnik, pravnik,a bogami ponekad i doktor!
daj ne kakaj molim te!!!!!!!!!!!!
jopa29 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 14.10.2009., 07:39   #83
Quote:
Bilobrkster kaže: Pogledaj post
Mene bi zanimalo da mi objasniš zašto ti misliš da je ta povećana kamata lihvarska?
pa čovječe naravno da su lihvari; ima sam i prije kredite, ali da dignu kamatu s 8,99 na 12,49 to još doživio nisam. računa sam na podizanje kamate, al na ovoliko nisam sigurno. prijatelj mi za isti kredit u Splitskoj banci plaća kamatu 8,5 %. bezobrazni su i nemaju pojma na šalterima
jopa29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 15:15   #84
Quote:
jopa29 kaže: Pogledaj post
pa čovječe naravno da su lihvari; ima sam i prije kredite, ali da dignu kamatu s 8,99 na 12,49 to još doživio nisam. računa sam na podizanje kamate, al na ovoliko nisam sigurno. prijatelj mi za isti kredit u Splitskoj banci plaća kamatu 8,5 %. bezobrazni su i nemaju pojma na šalterima
Ne jopa, nisu oni lihvari, oni su iskoristili svoje pravo promjenjive kamate koje si im ti dao (svojim potpisom na kreditu) da se osiguraju da ne izgube na ovoj krizi. Da su podigli iznad 14% onda bi bili lihvari, jer je to zakonska maksimalna kamata
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 16:17   #85
jopa, malo se sredi. neke osnovne stvari moraš znati prije nego počneš o nečem pričati! a na kraju krajeva, uvijek ti ostaje splitska banka, prebaci kredit kod njih, po manjoj kamati i mirno dalje!
problem kod ljudi je taj, kad imaju neki problem s bankom, uvijek su sve banke super, najbolje, samo ona u kojoj su jadni oni, nije!
gami88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 21:16   #86
Quote:
jopa29 kaže: Pogledaj post
2007. godine digao sam nenamjenski kredit u kunama(185 000HRK) po kamatnoj stopi 8,99 % . Nakon samo 4 mjeseca počelo je dizanje kamatne stope i danas taj kredit otplaćujem po lihvarskoj kam.stopi od 12,49 %. Mjesečna rata mi se povećala za 400kn. Samo bih vam želio skrenuti pažnju da bježite od te banke ako mislite dizati kredit. Ako tko ima sličan slučaj neka napiše svoje mišlljenje......
kamata je otišla na 10,49% a ti si odnio plaću na drugu banku pa ti je povećana na kamatu za neklijente .. to ti je to
Maranatha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 21:20   #87
Quote:
jopa29 kaže: Pogledaj post
pa čovječe naravno da su lihvari; ima sam i prije kredite, ali da dignu kamatu s 8,99 na 12,49 to još doživio nisam. računa sam na podizanje kamate, al na ovoliko nisam sigurno. prijatelj mi za isti kredit u Splitskoj banci plaća kamatu 8,5 %. bezobrazni su i nemaju pojma na šalterima
tipično za nekoga ko nema pojma o čemu govori ..
Maranatha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 09:11   #88
OTP banka-uplata plaće

Ispričavam se unaprijed ako postoji slična tema!

Trebao bi mi vaš savjet i pomoć. Naime, poslodavac mi je uplatio placu ( OTP banka) po prvi puta ovaj mjesec. Vrsi individualnu uplatu plaća. Da bi mi se priznala uplata kao PLAĆA trebao je uplatiti prema navedenim uputama (Upute za individualnu uplatu plaća). To je navodno i učinjeno.

Jutros kad je uplata "sjela" na račun još uvijek se ne vidi među mojim podacima tko je uplatitelj (na ekranu stoji: radna organizacija) tj. naziv firme.

Da li je potrebno neko vrijeme da sustav te podatke "pokupi"?
Aviss is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 18:42   #89
Quote:
Aviss kaže: Pogledaj post

Jutros kad je uplata "sjela" na račun još uvijek se ne vidi među mojim podacima tko je uplatitelj (na ekranu stoji: radna organizacija) tj. naziv firme.

Da li je potrebno neko vrijeme da sustav te podatke "pokupi"?
Muž mi je već godinama klijent Dubrovačke / Nove / OTP banke. Uvijek u opisu transakcije piše PLAĆA i ništa drugo. Oni to podrazumijevaju kao uplatu poslodavca, jer na osnovu toga dobije dozvoljeni minus.
__________________
"Wenn uns die Menschen, die wir lieben, genommen werden, dann können wir sie trotzdem behalten, indem wir nie aufhören sie zu lieben"
Goleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 21:35   #90
KREDITI U OTP BANCI

AKO NEKOGA ZANIMA, U OTP BANCI SE DAJU VRLO POVOLJNI NENAMJENSKI KREDITI ZA MLADE ( DO 8.000,00 EUR BEZ JAMACA I POLICE OSIGURANJA )
mejo5 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 13.05.2010., 20:02   #91
Quote:
Aviss kaže: Pogledaj post

Jutros kad je uplata "sjela" na račun još uvijek se ne vidi među mojim podacima tko je uplatitelj (na ekranu stoji: radna organizacija) tj. naziv firme.

Da li je potrebno neko vrijeme da sustav te podatke "pokupi"?


Ne kupi sustav podatke, nego je pslodavac krivo knjižio plaću. Nije pravilno upisan model i poziv na broj na virmanu, pa sustav u banci ne prepoznaje tu uplatu kao plaću, nego kao individualnu uplatu koju je uplatila neka firma. Potrebno je pod Model upisati: 07 i u nastavku pod Poziv na broj: matični broj poslodavca koji uplaćuje plaću...i u Opis plaćanja, navesti: PLAĆA

Zadnje uređivanje Lavica02 : 13.05.2010. at 23:52. Reason: ispravak quote-a
coala is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 13:21   #92
Za sve ljubitelje banaka

Zbog povečanja rate kredita što zbog tečajne razlike, a što zbog VIŠESTRUKIH povećanja kamata, došo u probleme sa otplatom i na direktan upit u banci, doživio sam lagani odheb.

Pitanje: Da li odobravate poček, produženje otplate, zamrzavanje police životnog ili bilo koji drugi instrument olakšavanja moje trenutne situacije?

ODGOVOR: NE, NE MOŽETE NITI U JEDNOM TRENUTKU PRESTATI PLAČATI (OVO LIHVARENJE KOJE SMO VAM NABILI NA GRBAČU), NITI AKO OSTANETE BEZ POSLA NITI AKO SE RAZBOLITE.... AKO NE PLAČATE POKREČEMO ODUZIMANJE IMOVINE, PLAĆE I SVEGA OSTALOG neki g. Banovac, e pa kako kaže stara zagorska, "daobog, tebi duple nesreće"

Za sve koji se još nisu opametili, bolje vam je radi vlastitog zdravlja, izbjegavat banke opčenito ali pogotovo LIHVARSKI OTP!
evoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 15:31   #93
Da i baš je taj Banovac kriv, jer ti je on mogao omogućiti poček ali baš tebi nije htio??? I zato njemu ti želiš nesreću?
Kao da tebi kao npr. vozaču autobusa netko poželi prometnu, jer mu nisi htio otvoriti vrata (što nikako ne smiješ) na nekom neprikladnom mjestu...

I da, nemaju sve banke mogućnost počeka, a ako i imaju, to znači da i dalje moraš plaćati GLAVNICU koja ti je vjerojatno 65% ukupnog mjesečnog anuiteta, pa opet s time ne bi ništa dobio.
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 20:00   #94
Za korisnika " evoga " i njemu sličnima...
To što ti ne možeš plaćati kredit, nije kriv ni gsp. Banovec, ni OTP banka niti ikoja druga... Jer tebi nitko nije frkao ruke da uzmeš taj kredit, nego svi dolazite u banke i molite za kredite a većinu onoga što vam se govori i piše u ugovorima ne slušate i ne čitate... Dobro se zna da su u HR svi krediti "lihvarski", da nisu samo banke za to krive.. zato pametni neće uzimati kredite, a oni koji nemaju izlaza se neće buniti na posljedice. Nitko u bankama nije nikoga prevario. Zna se koja je cijena podizanja kredita, samo što svi žele čuti samo ono : "možete dobiti kredit" i na sva daljna objašnjenja i upozorenja jednostavno začepe uši.. Nije im čak niti kamata bitna, a kamoli šta drugo... Pa kad stisnu rate, kad se ostane bez posla, kad se ne može više plaćati...tko je kriv? - gsp.Banovec! Zlo mi je od takvih neukih, neupućenih licemjera. Dizanje kredita nije kupnja gajbe pive, nego štrik oko vrata, koji se s vremenom sve više steže i o tome treba prvo razmišljati, a onda potpisivati...
Lako je pljuvati po bankama zbog ovakvih problema, a banke apsolutno nikome to ne nameće (dizanje kredita). Svatko ima izbora...
Ali zato nemamo izbora što se tiče HRT pretplate i tome slično...jer to je nešto što nam je nametnuto i što MORAMO plaćati pod svaku cijenu... A pa po njima pljujte!
coala is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 17:08   #95
Pa mnogi se nemogu složiti sa tvojom izjavom, pogotovo ne oni koji su nasjeli na reklame banaka o kreditima sa tom kamatom a onda brzo izgovore za prvih šest mjeseci dok negovore kolika će kamata biti nakon šest mjeseci.
takođe se nemogu složiti oni koji su digli kredit vezan za erolibor ili libor u švicarcima gdje banke dižu kamatu kad eurolibor ili libor rastu a onda opet ih dižu kad eurolibor ili libor padaju nepridržavajući se ugovora.
Trebalo bi donijeti zakon da klijent mora u ugovoru ili predugovoru biti obavješten o svim detaljima i da se kredit nesmije pustiti dok klijent ne prouči ugovore i nepotpiše izjavu da je sve detalje proučio a taj rok nebi trebao biti kraći od sedmicu dana, na zato što klijent nije sposoban sve proučiti za jedan dan već će banke zlouptrijebiti svoj položaj i gledati klijentima uskratiti mogućnost proučavanja ugovora, takođe treba klijentima omogućiti da mogu bez posljedica odustati od kredita bez bilo kakve naknade banci kao i naknade banke klijentu uslijed njegovih troškova, naime svak snosi svoje troškove pa uslijed takvog stanja ni klijent ni banka neće se služiti manipulacijama i dovoditi jedni druge u zabludu. Nakon ovakvog postupka kad je dato klijentu vremena da pročita dali su navedeni uslovi u ugovoru dogovoreni odnosno oni koje je banka ponudila i na koje je klijent pristao i kad se zabrani da banka može slobodno odlučivati o promjeni kamata ili drugih uslova nakon plasmana sredstava biće bolje svima.
Predložio bih da se banke obavežu da će obračunavati kamatu i da će je mijenjati u skladu sa kamatama koje određuje Hrvatska narodna banka za kredite u kunama kao i prema kretanju libora za kredite u švicarcima i erolibora za kredite u eurima. Promjene mimo tih kretanja su obična pljačka koja je moguća zbog monopola i nezaštićenosti klijenata, pa se mnogo nerazlikuje od pljačkaša koji uđe u banku naoružan i otme novac od trenutno slabijih koristeći svoju moć naoružanosti.
horn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 08:18   #96
Kredit u OTP banci

Suprug ima gotovinski kredit u OTP banci koji smo htijeli prijevremeno otplatiti. Na naše veliko iznenađenje, kad smo došli u Banku neotplaćeni dio glavnice je skočio za 1.500 HRK u odnosu na inicijalni anuitetski plan koji smo dobili kod dizanja kredita. Obrazloženje - kad su podigli kamate, promijenio se odnos otplate glavnice i kamate. Znači, nakon što je OTP banka povisila kamate na kredit, ne samo da nam je rata jadnog kredita porasla sa 643HRK na 710 HRK, nego nam je naglo narasla i neotplaćena glavnica. Uz lihvarske kamate otplaćujemo i kao da smo dobili 41.500 HRK a ne 40.000,00. Sad idemo dalje sa žalbama, ali ne vjerujemo u ništa.
gandalf99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 15:14   #97
Suprug isplaćuje nenamjenski kredit u OTP banci...bez jamaca..ali ga je dobio uz ugovaranje osiguranja...sad bi htio dignuti također nenamjenski kredit bez jamaca..te bi s tim novim isplatio ovaj stari..ali me zanima..u ponudi se opet ima nenamjenski bez jamaca uz ugovaranje osiguranja..dali treba znaći za dizanje još jednog kredita ugovoriti još jedno osiguranje ili to može proći s ovim prvim osiguranjem????? Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru
LUNA000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 16:28   #98
Polica osiguranja ima određeno pokreće- osiguranu svotu i trajanje. Za novi kredit potrebno je prilagoditi staru policu novim zahtjevima kreditne linije, ali možda je polica napravljena na dovoljan iznos i dovoljno trajanje, pa neće biti potrebno ništa mijenjati, osim možda vinkulaciju vezati uz novi kredit...
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 16:43   #99
Stari kredit je na 7 godina 10 ooo eura i osiguranje na 20 godina...a novi bi bio isto najvjerovatnije 10 000 eura i isplatu na 7 godina...
LUNA000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 20:14   #100
a da pitaš u banci?
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:00.