Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2015., 20:24   #121
Quote:
xtinaaaaa kaže: Pogledaj post
ali kada je došla isplata dobila sam novce u kunama a trazila sam ga u eurima
Kome bi i što platila u eurima?
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 09:08   #122
Quote:
xtinaaaaa kaže: Pogledaj post
ja imam pitanje u vezi kredita...falilo mi je 7000e za stan i trebao mi je brzinski kredit u eurima i digla sam ga za par dana jer sam imala dobre uvjete...ali kada je došla isplata dobila sam novce u kunama a trazila sam ga u eurima ~~~~~nije mi bilo jasno koko politika banke funkcionra jer djelatnica u banci mi govori da je to normalno
Zasto si primila novac koji ti ne odgovara?
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 21:32   #123
Quote:
xtinaaaaa kaže: Pogledaj post
ja imam pitanje u vezi kredita...falilo mi je 7000e za stan i trebao mi je brzinski kredit u eurima i digla sam ga za par dana jer sam imala dobre uvjete...ali kada je došla isplata dobila sam novce u kunama a trazila sam ga u eurima ~~~~~nije mi bilo jasno koko politika banke funkcionra jer djelatnica u banci mi govori da je to normalno
Koje sranje od banke.
registriran_clan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 10:37   #124
Quote:
xtinaaaaa kaže: Pogledaj post
ja imam pitanje u vezi kredita...falilo mi je 7000e za stan i trebao mi je brzinski kredit u eurima i digla sam ga za par dana jer sam imala dobre uvjete...ali kada je došla isplata dobila sam novce u kunama a trazila sam ga u eurima ~~~~~nije mi bilo jasno koko politika banke funkcionra jer djelatnica u banci mi govori da je to normalno
A kako bi ti isplatili u Eurima? Sredstvo plaćanja u HR su jedino Kune. Tebi je samo kredit vezan za Eure zbog vlautne klauzule. Oni ti MORAJU isplatiti kredit u Kunama, a ti nakon toga možeš te novce promijeniti u Euro, ako ti baš trebaju Euri. Ili bilo koju drugu valutu. To je isto kao i zabuna sa švicarskim frankom. Nikome nije kredit isplećen u švicarcima, nego isključivo u kunama, franak je bio samo valuta uz koju je kredit vezan.
bluebunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 11:34   #125
Quote:
bluebunny kaže: Pogledaj post
A kako bi ti isplatili u Eurima? Sredstvo plaćanja u HR su jedino Kune. Tebi je samo kredit vezan za Eure zbog vlautne klauzule. Oni ti MORAJU isplatiti kredit u Kunama, a ti nakon toga možeš te novce promijeniti u Euro, ako ti baš trebaju Euri. Ili bilo koju drugu valutu. To je isto kao i zabuna sa švicarskim frankom. Nikome nije kredit isplećen u švicarcima, nego isključivo u kunama, franak je bio samo valuta uz koju je kredit vezan.
Pa zašto joj onda nisu htjeli zamjeniti u Eure? Sranje od banke.
registriran_clan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 11:43   #126
To niti meni nije jasno. Vjerojatno je ona inzistirala na isplati u Eurima, što su rekli da ne može, a valjda joj nitko nije rekao da te kune koje dobije može promijeniti u Eure. Ili ako je bio veći kredit, možda nisu imali trenutno toliko deviza, ovisi kakva je poslovnica.
bluebunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 13:17   #127
Quote:
bluebunny kaže: Pogledaj post
To niti meni nije jasno. Vjerojatno je ona inzistirala na isplati u Eurima, što su rekli da ne može, a valjda joj nitko nije rekao da te kune koje dobije može promijeniti u Eure. Ili ako je bio veći kredit, možda nisu imali trenutno toliko deviza, ovisi kakva je poslovnica.
To je i meni palo na pamet, no u tom slučaju trebali su je ili uputiti u drugu poslovnicu ili dogovoriti se da joj se isplate ojri neki drugi dan. Očito nisu. Očito smeće od banke.
registriran_clan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 00:26   #128
Unhappy OTP banka - raskid internet bankarstva

Bok!
Imam problem, za mene veliki, znaci u otp banci vec godinama imam ziro, tekuci i devizni racun koje sam otvorila dok sam radila, u meduvremenu sam ostala bez posla, no racune sam zadrzala, tu i tamo radim honorarno nesto pa uspijem pokriti clanarinu. Nedavno su mi ponudili da uzmem internet bankarstvo i da ce mi to sve spojit u lepezu i to ce me doci 2 kn vise nego do sad sto sam clanarinu placala, e sad tu pocinje problem. Meni je onaj token pao i napukao, no najnormalnije je radio neko vrijeme i danas gledam, nece se upalit, naravno oni su odmah pripisali ostecenje (znam kriva jesam), ali da bih dobila novi token moram platiti 300 kn!!! 300!! Takoder ako zelim prekinuti internet bankarstvo moram opet platiti 300 kn, sto sada. Ja toliko novaca nemam, mjesecno zaradim jedva 200 kn na tom honorarnom poslu jer me zovu svega 2 puta. Da li je netko bio u slicnoj situaciji ili ima pokoji savjet?

Zadnje uređivanje Vanesaa1 : 19.08.2015. at 00:41.
Vanesaa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 01:13   #129
Nikad nisam čuo da se za prekid internet bankarstva traži ikakva naknada? Možda je tih 300kn za uništeni token?
sebastijan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 01:17   #130
Da, zbog tokena se placa 300 kn, ali nije mi jasno kako neke banke (npr. Zaba) uopce ne naplacuju te tokene ako ih izgubite ili ostetite (barem tako pise na njihovom webu), a ovi tako puno, skroz sam u soku
Vanesaa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 11:46   #131
Račune je najbolje imati kod Zabe i PBZ-a, vjerojatno je i Erste OK. I tako samo velike banke.
sebastijan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 23:59   #132
Sve ozbiljnije banke ti imaju naknadu za "izgubljeni" token.Ili unisteni u tvom slucaju.
Probaj razgovarati s voditeljem poslovnice, objasni situaciju da mjesecno zaradis koliko je taj token
iskreno, ionak ce se 90% baciti u elektronski otpad kad je vraćen, bio on ispravan ili ne
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 13:54   #133
Bok.zanima me da li ima ko novijih iskustava sa otp kreditima? Cula sam da daju kredite zaposlenima na odredeno?? Taj bi mi trebao
bilaboja01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 10:09   #134
Poštovani, molim vas tko se razumije da se uključi.
Što mislite o ovom: https://www.otpbanka.hr/hr/gradani/p...topom-u-eurima

prve tri godine fiksna na 2,99, a kasnije promjenjiva.

Naime, radi se o tome da imam stambeni kredit kod ZABE, i preostalo mi je još 20 godina. naravno prvo je bio u CHF, sada je promijenjen u EUR.
Uzeo bih kredit kod OTP i zatvorio kod ZABA. U prve tri godine, kada je fiksna kamata, bih uštedio cca 21.000 kn.
Da li ići u taj projekat?
Na osnovu ponude OTP banke, sam išao u ZABU, ponudili su mi za cca 300 kn nižu ratu ali uz promjenjivu kamatnu stopu.
freerider is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 10:11   #135
Poštovani, molim vas tko se razumije da se uključi.
Što mislite o ovom: https://www.otpbanka.hr/hr/gradani/p...topom-u-eurima

prve tri godine fiksna na 2,99, a kasnije promjenjiva.

Naime, radi se o tome da imam stambeni kredit kod ZABE, i preostalo mi je još 20 godina. naravno prvo je bio u CHF, sada je promijenjen u EUR.
Uzeo bih kredit kod OTP i zatvorio kod ZABA. U prve tri godine, kada je fiksna kamata, bih uštedio cca 21.000 kn.
Da li ići u taj projekat?
Na osnovu ponude OTP banke, sam išao u ZABU, ponudili su mi za cca 300 kn nižu ratu ali uz promjenjivu kamatnu stopu.
freerider is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2016., 21:06   #136
Quote:
xtinaaaaa kaže: Pogledaj post
ja imam pitanje u vezi kredita...falilo mi je 7000e za stan i trebao mi je brzinski kredit u eurima i digla sam ga za par dana jer sam imala dobre uvjete...ali kada je došla isplata dobila sam novce u kunama a trazila sam ga u eurima ~~~~~nije mi bilo jasno koko politika banke funkcionra jer djelatnica u banci mi govori da je to normalno
Pa svaka banka uvijek isplacuje sve kredite samo u kunama pa ih ti poslije mijenjaj u sta god hoces. Nije to nikakva politika banke nego zakon drzave koji se mora postivati.
Tako bi onda u svakoj trgovini trebali moci placati u bilo kojoj valuti kako kome prdne. A ne mozemo. Nekog reda mora biti.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 00:07   #137
diže li netko sad sunčani kredit poput nas...imate iskustav da iskomentiramo...dvoumimo se oko splitske i njih
ivankovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2016., 00:32   #138
ja trenutno u realizaciji kredita POS i čekam već skoro tri mjeseca od kad sam sve papire predao, više od tri mjeseca od predaje zahtjeva... katastrofalno sporo... mislim ako imate puno posla, kao što govorite, zaposlite još ljudi, očito vam treba... u svakom slučaju nikom neću preporučit oTP, a bome će svi oko mene čut samo loše stvari o njima
zezo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 21:53   #139
Netko s bilo kakvim novim informacijama?
Hvala
lulalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 17:20   #140
podizanje studentskog(nenamjenskog) kredita OTP

Bok ekipa

Dakle nemam nikakva iskustva s kreditima, a stvar je sljedeca. Radi se o kreditu do 3000eura kojeg namjeravam podici. Redovan sam student, radim studentski posao i namjeravam radit taj isti posao sljedece 3 godine.Isti taj kredit bi stavio na otplacivanje kroz 3 mozda cak i 2 godine. Moje pitanje je, da li je moguce da mi banka dozvoli odredeni iznos. Da li je moguce podici kredit (u mom slucaju) bez jamaca? Trebaju li mi neki dodatni podaci ili dokumenti ili jos neke stvari koje ja nemam? Svaka informacija ce mi dobro doci. Ekipa zivjeli
zghouse is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:21.