Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2004., 11:31   #1
Diners Club kartica - iskustva

Danas kad sam dobio račun, doslovno sam popizdio. Ali da krenemo redom. Prije par godina, aktiviram ja VIPme roaming preko trajnog naloga Diners cluba, i pošto je Diners dobio moj broj mobitela, redovito mi šalju reklamne poruke. Kad ih ja nazovem na info telefon i u čudu ih pitam "zašto"? - odgovaraju - "ako ne želite primati obavjesti putem sms-a, molimo, pismeno nas obavjestite". Ma zamisli, oni mene siluju sa svojim idiotskim porukama, a ja moram moliti da prestanu.
E to je još nekako podnošljivo, ali jednom sam se registrirao na njihov online servis za provjeravanje stanja računa i sve je bilo ok dok nije prije koji mjesec došla na moju adresu famozna "E-card" za kupnju preko interneta. Ne moram napominjati da nisam tražio tu karticu. Naime, automatizmom svakom online korisniku šalju E-card. i još su napisali da ako je želim koristiti da moram naručiti čitač i CD s programskim paketom, a sve to za nekih 200-250 kuna. Ja sam samo odmahnuo rukom, jer već posjedujem čitače od PBZ-a i Amexa.
I tako danas dođe račun sa stavkom "Članarina za E-card - 50,00 kn"
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

I opet ja zovem famozni info telefon, da bi mi ljubazna gospođa rekla, da ako ne želim koristiti E-card, da je vratim i da ih "pismeno obavjestim" o svojoj odluci. Onda ja kažem: "pa nikad nisam ni izrazio volju da koristim E-card, pa ste je bez pitanja poslali - po automatizmu , i onda po tom istom automatizmu naplatili 50,00 kn". S druge strane šutnja, a ja kažem njoj da neću samo polsati natrag E-card, nego i Osnovnu i Business karticu.

Ima li koji odvjetnik koji bi se želio zajebavat s tužbom protiv Dinersa i onoe stare ojebine Žarka Kraljevića? Ja financiram.

I to nije sve. Postoji još jedan razlog za tužbu.
Naime, za kašnjenje plaćanja, Diners zaračunava zateznu kamatu od 20%, a svime je jesno da je zakonom dopuštena 18%, dok za svoja kašnjenja u plaćanju (imam trgovinu koja prima Diners), ne plaćaju kamate koje im zaračunam.
Moonlight Cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2004., 11:55   #2
Ova gornja situacija je jako poznata, stovise o tome je bilo u novinama o tome kako je po nekom automatizmu E-card urucena svakome i naravno ja kao korisnik on-linea na dienrs.hr sam dobio E-card a da me nisu nista upitali da li hocu tu karticu.
Tamo na dnu pisma vrlo sitnim slovima je pisalo da ako necu da ja moram vratiti E-card nazad u glavnu poslovnicu Dinersa u Prasku...

kako sam jako dobro znao da ce mi naplatiti ako ostavim E-card i bez citaca, uspio sam izdvojiti neko vrijeme i osobno otici tamo u poslovnicu i vratio sam E-card. Auto sam parkirao tik uz Prasku na sva cetiri zmigavca na nedozvoljeno mjesto i zurno sam se vratio i uvidio da ipak mi pauk nije dignuo auto.

Poslije toga sam posve zaboravio ovaj ruzan detalj u mom zivotu.

Istina je da je ovaj marketinski trik cisti lopovluk, ali stvarno mi je bilo mrsko potegnuti noge do glupave poslovnice i vratiti E-card te ponisiti tu istu karticu. A mogli su lijepo prvo pitati ili nesto drugacije a ne da mi trcimo do njih. Oni su tu da nama usluzi, a ne da mi usluzimo njih.

A sto se tice odvjetnika, mislim da ce to biti jako tesko i unaprijed ces biti izgubljen jer na pismu je pisalo da ako ne zelis E-card onda si to trebao vratiti, a ne ostaviti, u pismu nadalje pise da ako si suglasan(bilo presutno, bilo zaboravljivoscu, bilo icega drugoga) da ce poceti oduzeti 50kn radi clanarine od te kartice.

Lose je, ali takav je ludi marketinski trik...
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2004., 14:22   #3
Hmmmm, nisam siguran da je to bas zakonito.

Vojky, help
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2004., 14:26   #4
Kako nisi siguran.Prvo oni uvale E-card pa na kraju pisma pise ako ne zelis onda vratis tu karticu, a ako zelis, onda ostaje plus 50kn clanarine. To je barem jasno iz pisma. Ja bih prije rekao da je to marketinski trik. Ne vidim nista nezakonitoga u tome...
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2004., 15:48   #5
ja vidim itekako puno nezakonitoga u tome , iako nisam pravnik
po istoj logici , konzum ti moze poceti ostavljati robu pred vratima , a tebi ako se ne svida - vrati do 18:00 ili ce ti ju zaracunati
mislim da ti nitko nema pravo naturivati nesto sto ti nisi explicitno rekao da zelis
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2004., 16:08   #6
Quote:
banderas kaže:
Hmmmm, nisam siguran da je to bas zakonito.

Vojky, help
Zakon o obveznim odnosima:

Šutnja ponuđenog

Član 42.

(1) Šutnja ponuđenog ne znači prihvaćanje ponude.

(2) Nema učinak odredba u ponudi da će se šutnja ponuđenog ili neko drugo njegovo propuštanje (na primjer, ako ne odbije ponudu u određenom roku ili ako poslanu stvar o kojoj mu se nudi ugovor ne vrati u određenom roku i sl.) smatrati kao prihvaćanje.

(3) Ali, kad ponuđeni stoji u stalnoj poslovnoj vezi s ponudiocem u pogledu određene robe, smatra se da je prihvatio ponudu koja se odnosi na takvu robu ako je nije odmah ili u ostavljenom roku odbio.

(4) Isto tako, osoba koja se ponudila drugom da izvršava njegove naloge za obavljanje određenih poslova, a i osoba u čiju poslovnu djelatnost spada obavljanje takvih naloga, dužna je izvršiti dobiveni nalog ako ga nije odmah odbila.

(5) Ako u slučaju iz prethodnog stava ponuda odnosno nalog nije odbijen, smatra se da je ugovor sklopljen u trenutku kad je ponuda odnosno nalog stigao ponuđenom.


Ne brinite, imaju oni dobre pravnike, ali, sve što je pravno ne mora biti moralno.

I ja sam popizdio kada sam to dobio i vratio u roku odma. To je jedan o većih gafova koji su sebi mogli napraviti.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2004., 22:49   #7
Trebalo bi ih zatrpati protestnim emailom! Sramota!
Blues Dada is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2004., 19:06   #8
Quote:
Vojky kaže:
Zakon o obveznim odnosima:


(3) Ali, kad ponuđeni stoji u stalnoj poslovnoj vezi s ponudiocem u pogledu određene robe, smatra se da je prihvatio ponudu koja se odnosi na takvu robu ako je nije odmah ili u ostavljenom roku odbio.

Uskoro ce i Hrvati u Hrvatskoj shvatiti da su karticne i kreditne kompanije jace od boga. Ovaj clanak ZOO jasno govori da je legalno i moguce postupati na nacin na koji se karticne kompanije ponasaju.

Zato treba citati fine print i pogledati svaki komad korespondencije koji se dobije od karticne kompanije s kojom imate posla.

I ne, nisu one tu da sluze vama, nego vi njih.

Jer razlike izmedju loan sharks ili kamatara i karticnih kompanija nema.

Kamate od 18, 20, 25 ili 30 posto nisu zatezne kamate nego regularne kamate koje ste se obavezali platiti. I u svakom trenutku vam ih mogu povisiti onoliko koliko oni to zele.

Jos kada dodje registar duznika i credit history...kada se bez kartice ne bude moglo ni stan iznajmiti...
XeiX is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 12:01   #9
Zato treba odjeba tu gamad iz Dinersa, vrlo jednostavno. Sličnih sranja sam imao s tekučim računom u Zagrebačkoj banci.Nikad mi nije ništa štimalo na računu i na masteru.Lijepo sam ih odjebao i prešao u RBA.Otada ruže cvatu
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 13:23   #10
Pitanje

I ja sam sad isla pregledati racune online, s obzirom da nisam u zemlji vec neko vrijeme nisam ni skuzila da su mi poslali tu karticu, nisam im je mogla ni vratiti, sad vidim da su mi uredno naplatili tu karticu koju ja nisam ni vidjela.

I kaj sad da ja radim, poslala sam im e-mail no znajuci ih sumnjam da ce biti neke korist, a sto je najgore racun je vec podmiren ionako.
mirta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 13:51   #11
Quote:
Vincent Vega kaže:
Zato treba odjeba tu gamad iz Dinersa, vrlo jednostavno. Sličnih sranja sam imao s tekučim računom u Zagrebačkoj banci.Nikad mi nije ništa štimalo na računu i na masteru.Lijepo sam ih odjebao i prešao u RBA.Otada ruže cvatu
Cuo gomilu takvih slucajeva, ali kad RBA nema puno bankomata
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2004., 00:16   #12
I meni je stigla famozna E-card pa sam im poslao odjebavački mail zatraživši da mi vrate već skinutih 50k, uz napomenu kako ni pod razno ne namjeravam kupovat robu preko neta, pa mi njihova kartica NE TREBA! Još sam učtivo nasr'o kako ju nisam ni tražio i kako me nije baš razveselilo naturanje nečega za što nisam pokazao nikakvo zanimanje.

Ispričali su se (mailom) nakon 2-3 dana, vratili oduzetih 50k, a da nisu tražili da im vratim e-card.
magic_tree is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2004., 00:21   #13
Quote:
magic_tree kaže:
Ispričali su se (mailom) nakon 2-3 dana, vratili oduzetih 50k, a da nisu tražili da im vratim e-card.
Sad se baci u šoping! Možda ti ni računi nikad ne stignu.
Paragalactic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2004., 04:22   #14
Quote:
Vojky kaže:
(3) Ali, kad ponuđeni stoji u stalnoj poslovnoj vezi s ponudiocem u pogledu određene robe, smatra se da je prihvatio ponudu koja se odnosi na takvu robu ako je nije odmah ili u ostavljenom roku odbio.
U redu, ali moglo bi se reci da je u ovom slucaju ta odredjena roba E-card, a ne Dinersova kreditna kartica. Tj, argument: Moonlight je u stalnoj poslovnoj vezi s Dinersom u pogledu svoje kreditne kartice, ali nije u stalnoj poslovnoj vezi u pogledu E-carda. E-card se moze konstruirati kao novi produkt za koji se ne podrazumijeva da ce automatski biti ponudjen u paketu sa kreditnom karticom, stoga se i ne moze ocekivati da bi Moonlightova sutnja znacila automatski pristanak. Da je u pitanju, recimo, obnova kreditne kartice kad joj istekne rok, onda bi ovaj clanak definitivno imao tezinu.

Jos jedan argument je da mnogi ljudi ne citaju pazljivo takva reklamna pisma, i da su mu trebali posebno skrenuti paznju na cinjenicu da ih mora pismeno obavijestiti ukoliko ne zeli karticu. Makar i o tome bi se dalo raspravljati.

Moonlight, tuzi ih, iako ocito za svoje zadovoljstvo jer naravno da ces puno vise platiti odvjetnika nego 50 kn.
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2004., 13:41   #15
Isto se i meni desilo. To je bila kap koja mi je prelila čašu...
Samo što sam ja pismeno otkazala E-card i prerezala i Diners osnovnu karticu i sve im zajedno vratiila poštom... I platila poštarinu, naravno...

I onda bezobrazluka... zove mene tip na mobitel... jer su mi, naravno, slali reklame... I pita me što se dogodilo s mojom kartcom? Mislim, kaj je on mislio da mi je pala pod vlak pa ju je vlak prerezao na pola?

Kad sam mu rekla da sam ogorčena njihovim načinom poslovanja (jer uredno za kredit na svakoj rati obračunavaju manipulativne troškove...), a i još brdo gluposti... on meni počinje pričati da nema problema, da će oni meni izdati novu karticu i da će sve biti ok...
__________________

I've learned that no matter how much I care,
some people are just ASSHOLES.
BabyAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2004., 16:35   #16
Eh da. Vratio sam im i E-card i osnovnu i business. Pun mi ih je kufer. Nisu jedini. Evo recimo Amex je daleko poslovniji i nemam nikakvih prigovora za sad. mogu ja i bez Dinersa. samo se nadam da će mnogi slijediti moj primjer, kao i primjer s gornjeg posta.
Moonlight Cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 15:17   #17
Nakon sto sam skuzila da su mi poslali karticu citajuci ovaj topic i ja sam im poslala mail, sutradan su se ispricali, napisali da ce karticu otkazat i vratit mi novce na iducem racunu.

Ljudi hvala, ne bih ni skuzila, kako ne koristim puno karticu ovdje nisam ni provjeravala racun
mirta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 01:20   #18
Da fakat treba zahvalit ljudima koji su im zbog ovog spam podlog shita otkazali sve usluge, i tako im je (nadam se) doslo iz guzice u glavu i sad uz skruseno ispricavanje pokusavaju zadrzati ljude...

Ja da imam tu karticu, isto bi im bez razmisljanja sve vratio i ne imao vise posla sa njima...
AMex je cool...
MAnipulativne troskove ti navedu jos kad ugovaras kredu i daju ti papir unaprijed sa svim svotama i iznosima stanjima kako ce teci otplata sve znas jos prije negi im platis prvu ratu ...
ZEGA
ZEGA is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2004., 03:42   #19
Quote:
Moonlight Cat kaže:
Eh da. Vratio sam im i E-card i osnovnu i business. Pun mi ih je kufer. Nisu jedini. Evo recimo Amex je daleko poslovniji i nemam nikakvih prigovora za sad. mogu ja i bez Dinersa. samo se nadam da će mnogi slijediti moj primjer, kao i primjer s gornjeg posta.
papalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2004., 03:44   #20
Quote:
Moonlight Cat kaže:
Eh da. Vratio sam im i E-card i osnovnu i business. Pun mi ih je kufer. Nisu jedini. Evo recimo Amex je daleko poslovniji i nemam nikakvih prigovora za sad. mogu ja i bez Dinersa. samo se nadam da će mnogi slijediti moj primjer, kao i primjer s gornjeg posta.
Ja bi rado tvojim koracima , ali sam vec vratila amex prije godinu dana.
Sve su to lopine, ali tesko se zivi bez plastike...
papalina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:31.