Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2009., 17:45   #121
uzmi sve te police osiguranja, nađi koje tablice invaliditeta se primjenjuju i traži da ti ih osiguranje dostavi, pa onome kome budeš povjerila rješavanje odštete po AO polici daj i to neka mu neki cenzor pogleda, odvjetnicima ioanko doktori pregledaju dokumentaciju prije nego se krene prema osiguranju.
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 18:25   #122
zvali su me iz splitske banke i rekli da mi šalju formulare za popuniti pa će onda oni to proslijediti u to osiguranje preko kojeg oni osiguraju korisnike svojih kartica. rekli su da imam mjesec dana za popunit te formulare i poslat svu medicinsku dokumentaciju.

da napravim to ili da prije angažiram odvjetnika za sve to?
misstony is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 19:35   #123
Imaš puno više od mjesec dana.
Po meni, bolje traži direktno od osiguranja te tablice pa s tim odvjetniku, kad već nisi na ti sa svim tim osiguranjima.
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 15:23   #124
Bus na zaustavnoj traci pokupio auto, kako tužiti?

Prije nekoliko dana desila se prometna na način: Marko zaustavi auto na zaustavnoj traci, digne haubu, ide u bunker po trokut za označavanje i pritom, dok je nagnut u bunker, s leđa dolazi bus, koji je pokupio cijelu lijevu stranu auta. Bus se uspio zaustaviti više od 100m dalje od auta.
Marko je dobio udarac s poklopcem bunkera po glavi. Trenutno ima Shantzov ovratnik i traži odvjetnika. Pitanje bi bilo: koga tužiti, vozača busa ili tvrtku u čijem je vlasništvu bus?
I imali kakvo značenje to što je vozač i tvrtka iz BiH?
Možete li mi molim vas dati neki savjet ili pomoć?
Silvijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 09:57   #125
Quote:
qwer kaže: Pogledaj post
Makar, bilo bi dobro da se mwm javi, meni AO plus nije skroz najjasniji...malo kaznena obrana, malo naruženje, pa sža....
Ao plus je nešto modernizirana verzija nekadašnje kombinacije B, ili proširenog pokrića koje možeš ugovoriti uz policu auto odgovornosti. Trenutno možeš ugovoriti pokriće zastupanja u kaznenom postupku vozača (dakle pravna pomoć u slučaju kada skriviš prometnu nezgodu) i proširenje pokrića za štetu koju pretrpi i sam vozač.
Nemam informacija kako to izgleda u praksi i bojim se da je to jedna od većih gluposti, pogotovo oko pravne pomoći. Što se događa kada se sudare dva vozila koja su osigurana kod iste kuće? Dužan si pružiti pravnu pomoć jednome od vozača, a istovremeno si u sukobu interesa jer je i druga strana tvoj osiguranik.
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 13:34   #126
Bok svima!

Molim pomozite naivnoj glupači!
23.07. oko 12,00 h imala sam nezgodu na T križanju gdje nema znaka STOP ni s jedne strane (nema ni jednog znaka), te sam prema pravilu desne strane progledala u desno pa lijevo i skrenula. Kada sam skrenula, skužila sam motor Kavasaki kako juri po pola ceste i pokušava me izbječi. Naravno nije uspio i udario me u lijeva zadnja vrata, te je pao na samo križanje. Mali nema ni osobnu, vozačku a vozio je neregistriran motor. Počeo se derati na mene, kako je to vozim, mogao je poginuti, sva sreća što on zna voziti itd... Sa mnom u vozilu je bilo moje dijete od 3 god, moje dijete od 13.g. i dečko iz susjedstva koje sam povezla kući. Rekla sam pozvat ću policiju, na što je mali počeo kukati da ne zovem policiju ni hitnu, stari će ga ubiti zato što je uništio motor. Ja se kreten sažalim i kažem da ćemo se dogovoriti, odvezem ga kući i sa majkom razmijenim telefone i sve ok. Nakon pola sata zove otac od malca da se nađemo ponovo na mjestu nesreće, jer njegov sin nije kriv. Ja to učinim i ponovo ne uspijemo riješiti situaciju, te ja zovem policiju. Policija dođe, kaže da je mali 100% kriv, ali bez obzira na sve oba dvije strane moraju platiti 5.000,00 kn zato što nismo odmah zvali policiju. Tada majka od malca obeća pred policijom da će platiti moju štetu a mene preklinje da dam svoju policu da se oni mogu pokitri s popravkom motora. Ja idiot pristanem, na sugestiju policije da je to najbolje za obje strane (bez obzira što je mali vozio bez vozačke i neregistriran), odemo do majstora i dogovorimo se da se nađemo sutra u osiguravajućoj kući (Euroherc). Sutra dan dolazimo, na moj spomen cifre za popravak od 5.000,00 kn(koliko je njihov majstor zaračunao) žena podivlja i odustane od dogovora, a ja osta bez policijskog zapisnika i para za popravak. Podnosim zahtjev za odštetu od AO, pa me zanima da li će mi htjeti isplatiti štetu iako nemam zapisnika od policije, a radi se o neregistriranom i ne osiguranom motoru koji je skrivio nesreću!
tessa5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 13:47   #127
Quote:
tessa5 kaže: Pogledaj post
Molim pomozite naivnoj glupači!
23.07. oko 12,00 h imala sam nezgodu na T križanju gdje nema znaka STOP ni s jedne strane (nema ni jednog znaka), te sam prema pravilu desne strane progledala u desno pa lijevo i skrenula. Kada sam skrenula, skužila sam motor Kavasaki kako juri po pola ceste i pokušava me izbječi. Naravno nije uspio i udario me u lijeva zadnja vrata, te je pao na samo križanje. Mali nema ni osobnu, vozačku a vozio je neregistriran motor. Počeo se derati na mene, kako je to vozim, mogao je poginuti, sva sreća što on zna voziti itd... Sa mnom u vozilu je bilo moje dijete od 3 god, moje dijete od 13.g. i dečko iz susjedstva koje sam povezla kući. Rekla sam pozvat ću policiju, na što je mali počeo kukati da ne zovem policiju ni hitnu, stari će ga ubiti zato što je uništio motor. Ja se kreten sažalim i kažem da ćemo se dogovoriti, odvezem ga kući i sa majkom razmijenim telefone i sve ok. Nakon pola sata zove otac od malca da se nađemo ponovo na mjestu nesreće, jer njegov sin nije kriv. Ja to učinim i ponovo ne uspijemo riješiti situaciju, te ja zovem policiju. Policija dođe, kaže da je mali 100% kriv, ali bez obzira na sve oba dvije strane moraju platiti 5.000,00 kn zato što nismo odmah zvali policiju. Tada majka od malca obeća pred policijom da će platiti moju štetu a mene preklinje da dam svoju policu da se oni mogu pokitri s popravkom motora. Ja idiot pristanem, na sugestiju policije da je to najbolje za obje strane (bez obzira što je mali vozio bez vozačke i neregistriran), odemo do majstora i dogovorimo se da se nađemo sutra u osiguravajućoj kući (Euroherc). Sutra dan dolazimo, na moj spomen cifre za popravak od 5.000,00 kn(koliko je njihov majstor zaračunao) žena podivlja i odustane od dogovora, a ja osta bez policijskog zapisnika i para za popravak. Podnosim zahtjev za odštetu od AO, pa me zanima da li će mi htjeti isplatiti štetu iako nemam zapisnika od policije, a radi se o neregistriranom i ne osiguranom motoru koji je skrivio nesreću!
Jesi, zakomplicirala si ga do bola.

Kao prvo, ti sa sinom-mamom-tatom ne trebaš kontaktirati. Pokušali ste riješiti dogovorno i niste uspjeli, dakle ti potražuješ odštetu od svoje osiguravajuće kuće i tebe ostalo ne interesira. Policajci koji su bili na mjestu događaja sačiniti će zapisnik. Tvoja osiguravajuća kuća zatražiti će suglasnost Hrvatskog ureda za osiguranje (koji plaća štete od neosiguranih vozila) i isplatiti ti štetu. HUO će refundirati štetu tvojoj kući, a naknadno tražiti od momka novce nazad.
Što se tiče kazne zbog nepozivanja policije na očevid, na prekršajnom sudu lijepo i polako objasni što se je dogodilo. Vjerujem da će sudac imati sluha i osloboditi te kazne.
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 22:24   #128
Quote:
mwm kaže: Pogledaj post
Jesi, zakomplicirala si ga do bola.

Kao prvo, ti sa sinom-mamom-tatom ne trebaš kontaktirati. Pokušali ste riješiti dogovorno i niste uspjeli, dakle ti potražuješ odštetu od svoje osiguravajuće kuće i tebe ostalo ne interesira. Policajci koji su bili na mjestu događaja sačiniti će zapisnik. Tvoja osiguravajuća kuća zatražiti će suglasnost Hrvatskog ureda za osiguranje (koji plaća štete od neosiguranih vozila) i isplatiti ti štetu. HUO će refundirati štetu tvojoj kući, a naknadno tražiti od momka novce nazad.
Što se tiče kazne zbog nepozivanja policije na očevid, na prekršajnom sudu lijepo i polako objasni što se je dogodilo. Vjerujem da će sudac imati sluha i osloboditi te kazne.
Sve bi to bilo tako da je policija napisala zapisnik, ali budući da smo se mi "dogovorili" pred policijom, oni nisu sačinili zapisnik nego su rekli da oni kao da nisu ni bili na mjestu događaja. Naknadno sam otišla u policiju tražiti taj zapisnik, budući da do dogovora na kraju nije došlo, ali su mi rekli da oni naknadno ne mogu pisati zapisnik i da je to za njih gotov slučaj. Jedino što sam saznala da oni one bilješke koje pišu prije sačinjavanja zapisnika čuvaju i moraju ih proslijediti u PU, te se mogu tražiti sudskim putem na uvid. Zanima me samo da li HUO može službeno tražiti takvo što? Puno hvala na trudu da mi se pomogne!
tessa5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2009., 07:32   #129
Quote:
tessa5 kaže: Pogledaj post
Sve bi to bilo tako da je policija napisala zapisnik, ali budući da smo se mi "dogovorili" pred policijom, oni nisu sačinili zapisnik nego su rekli da oni kao da nisu ni bili na mjestu događaja. Naknadno sam otišla u policiju tražiti taj zapisnik, budući da do dogovora na kraju nije došlo, ali su mi rekli da oni naknadno ne mogu pisati zapisnik i da je to za njih gotov slučaj. Jedino što sam saznala da oni one bilješke koje pišu prije sačinjavanja zapisnika čuvaju i moraju ih proslijediti u PU, te se mogu tražiti sudskim putem na uvid. Zanima me samo da li HUO može službeno tražiti takvo što? Puno hvala na trudu da mi se pomogne!
Bez brige, napraviti će oni zapisnik naknadno.
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2009., 08:03   #130
Quote:
mwm kaže: Pogledaj post
Bez brige, napraviti će oni zapisnik naknadno.
Puno hvala na pomoći. Kada sve završi, javit ću ishod!
Pozdrav!
tessa5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2009., 09:28   #131
evo novog problema...
splitska banka mi je poslala obrazac pijave nersretnog slučaja prije par dana. tj. ne splitska banka direktno nego neka tvrtka fortius d.o.o. za posredovanje u osiguranju, a koja povezuje splitsku banku i triglav osiguranje (jer sam dobila obrazac sa logom triglava). Kao što sam već rekla prilikom otvaranja paketa računa u spomenutoj banci ušla sam u osigurateljni program kartica Visa Electron i Visa Classic i trebala bih imati nekakvo pravo s obzirom na nesreću.
E sad, qwer, iako ste mi rekli da imam i više od mjesec dana, fortius je u svom pismu obraćanja meni napisao da imam mjesec dana od primitka obrazca da isti popunim i vratim u fortius sa svom medicinskom dokumentacijom koju sam do sada dobila kako bi oni mogli pokrenuti proceduru rješavanja te će me oni obavijestiti o statusu moje štete!?!

Drugi problem je što me traže broj police, a ona je vjerojatno u banci i ne znam kako da dođem do nje pošto sam ja još u bolnici - evo skoro mjesec dana i bit ću još 2 tjedna pa idem u toplice tako da nema šanse da to stignem poslati.

Ali to nije sve.

Treći problem je taj što u obrazcu za prijavu štete mogu prijaviti jedan od dva ponuđena slučaja (osigurana rizika): 1. Smrt kao posljedica nesretbog slučaja u a)vlastitoj zemlji, i b)na putovanju u inozemstvu i 2. Trajna potpuna nesposobnost na putovanju u inozemstvu.
Kad sam pričala sa ženom iz fortiusa rekla sam joj da se nesretni slučaj dogodio u zadru ali ona mi je obrazac svejedno poslala. Ne razumijem. Niti mi se da razumijeti. Svi oni su se s ovim obrascem debelo osigurali, tako da ništa od toga.

Ako budem angažirala odvjetnika naravno da ću mu sve pokazati, samo sumnjam da se tu nešto može izvući. Kako ni životno ne pokriva moju nesreću ostaje mi još samo AO...

jel mi može samo još netko reći na koliko novca mogu računati, otprilike preko police AO? da znam što mogu očekivati?

Velik pozdrav svima!
misstony is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2009., 11:31   #132
pozdrav

nesreca se dogodila polovinom 5.mj.izvrsen je policijski uvidjaj ( opis: stajao sam na pjesackom prijelazu propustajuci
vozilo iz drugog smjera da skrenem lijevo, od pozadi velikom brzinom udarilo me osobno vozilo )
moje vozilo je dostavno (skoda van, 1999. god, 80.000 km, uredno servisirano i reg.) i sluzi za obrt.
vozac koji je izazvao nesrecu pio je (0,6)nije bio reg.
(istekla reg. 10-ak dana prije nesrece).
sada sljedi tipicno HR natezanje koje cu razjasniti ako bude potrebe...
dakle, prije par dana dobijem obavijest od njegovog
osiguranja (croatia osiguranje) da su utvrdili svoju odgovornost te da se sto hitnije javim radi isplate stete.
ukratko, oni su procjenili da je auto totalna steta
i zele mi isplatiti 4.500 kn
kalkulacija je bila oko 11.000 kn (dakle ruke i djelovi)
ja sam auto popravio o svom trosku za 8.oookn.
na razgovoru u CO kazu da moj automobil vrijedi 7.000kn
po katalogu i da se mogu zaliti...
uvidom u trziste (internet) moje vozilo se prodaje (tip i god.) za 20.000-ak kn,
sto dalje ?

zahvaljujem na pomoci
digresijamala is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 17:59   #133
@misstony
Za AO imaš tri godine od štetnog događaja, kod težih ozljeda i malo više al ne da mi se sad pisat, tri godine su ti sasvim dovoljne. Po toj polici ćeš dobiti najviše love, tj. tu dobivaš odštetu (bolovi, strah, naruženje....), dok sve ove police od nezgode idu po principu; svota osiguranja npr. 100.000,00 kn, lom ruke po tablicama konkretnog osiguranja nosi npr. 5%, dakle 5 tisuća kn.
Neku konkretnu svotu mi je teško reći, pucam napamet 30-50 tisuća, čini mi se tu negdje.

@digresijamala
Priloži izvatke iz oglasa, imaš i službene kataloge pa piši prigovor.
Uzmi u obzir da na te 4,5 tisuće još vjerojatno tebi ostaju ostaci vozila koje treba pribrojati, ali uvali ti ostatke njima pa nek ti plate 4,5 + vrijednost ostataka.
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 19:45   #134
Quote:
qwer kaže: Pogledaj post


@digresijamala
Priloži izvatke iz oglasa, imaš i službene kataloge pa piši prigovor.
Uzmi u obzir da na te 4,5 tisuće još vjerojatno tebi ostaju ostaci vozila koje treba pribrojati, ali uvali ti ostatke njima pa nek ti plate 4,5 + vrijednost ostataka.
zahvaljujem na odgovoru
vozilo sam odmah popravio, ostecen blatobran, stop svjetlo i zadnja vrata sto je najveca stavka
ovako, naravno da cu pisati prigovor i pitanje
kako doci do sluzbenog kataloga
digresijamala is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 06:21   #135
Croatia osiguranje - traže zapisnik koji ne postoji!??

Molim vas za savjet jer nisam siguran kako postupiti u ovom slučaju.

Pred petnaestak dana dok sam bio u posjetu prijatelju u kninu, pred zgradom sam usred dana zamijetio znatno oštećenje na stražnjem braniku vozila, očito udarcem drugog vozila. Srećom, gospođa koja stanuje u zgradi vidjela je s prozora incident, te je zapisala registracijsku oznaku.

Policija je pronašla počinitelja, a radilo se o nekom starijem gospodinu (rođ. 1926.) koji je napustio mjesto nezgode jer navodno nije bio svjestan da je prouzročio veću štetu, te je ponudio da će platiti, gotovinom ili putem osiguranja. Kako nisam bio u mogućnosti sam procijeniti štetu, složili smo se (na preporuku kninske policije) da ćemo ispuniti europsko izvješće o prometnim nezgodama u kojemu je spomenuti gospodin potpisao da se smatra odgovornim za nesreću.

Nakon odlaska na procjenu štete u njegovo osiguranje (Croatia), rečeno mi je da pričekam nekoliko dana te da ću dobiti rješenje s kojim ću otići u ovlašteni servis na popravak.
No, umjesto toga, stigao mi je papir u kojemu piše otprilike ovako:
"S obzirom da iz priložene dokumentacije nismo u mogućnosti utvrditi odgovornost niti procjenu štete, zatražili smo zapisnik od PP Knin, te ćemo po njegovu primitku ponovno razmotriti vaš odštetni zahtjev".


Tko je ovdje lud?? Policija NIJE pravila zapisnik, već smo samo ispunili europsko izvješće o nezgodi. Kome da se obratim u osiguranju da mi razjasni stvar, odnosno kako da dobijem odštetu koja mi pripada kad u osiguranju očito iz nekog razloga nisu u stanju utvrditi štetu sa europskog izvješća u kojemu je krivac jasno potpisan uz izjavu "Smatram se odgovornim za nezgodu", već su odlučili čekati nepostojeći zapisnik???
__________________
"….Take your protein pills and put your helmet on.."
Mathan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 07:17   #136
Europsko izvješće nije dovoljno, trebali ste otići obojica na osiguranje tako da se mogu pregledati oba vozila. Valjda ti je jasno da ti temeljem komada papira nitko neće platiti štetu. Zatražili su službenu zabilješku ili zapisnik od policije iz kojega će se vidjeti da te je oštetio taj konkretan automobil. To je već dovoljno da ti se isplati šteta.
Dakle, ili pregled oba vozila ili zapisnik policije. Treći način naplate štete ne postoji.
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 10:13   #137
mwm, pozdrav
zamolio bih komentar moga slucaja
zahvaljujem
digresijamala is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 10:33   #138
Quote:
digresijamala kaže: Pogledaj post
mwm, pozdrav
zamolio bih komentar moga slucaja
zahvaljujem
qwer ti je već odgovorio. Ja bih samo dodao da ako se radi o Škodi Feliciji Van našao sam ipak drugačije cijene na tržištu od one koje si naveo. Nadalje, imaj na umu da je tvoje vozilo u sustavu PDV-a, te da njegova vrijednost nije ista na tržištu kao vozila fizičke osobe.
Ovo ti napominjem iz razloga što pretjeran zahtjev zna biti kontraproduktivan, nema smisla napuhavati cijene.
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 13:41   #139
Quote:
mwm kaže: Pogledaj post
qwer ti je već odgovorio. Ja bih samo dodao da ako se radi o Škodi Feliciji Van našao sam ipak drugačije cijene na tržištu od one koje si naveo. Nadalje, imaj na umu da je tvoje vozilo u sustavu PDV-a, te da njegova vrijednost nije ista na tržištu kao vozila fizičke osobe.
Ovo ti napominjem iz razloga što pretjeran zahtjev zna biti kontraproduktivan, nema smisla napuhavati cijene.
hvala
digresijamala is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 14:26   #140
evo nasao sam par oglasa


http://www.autoglobal.hr/browse_by_m...licia+Pick+Up/


http://www.automotozilla.com/oglasi/Skoda/Felicia/35327

http://ba.emarket365.com/item.php?SE...926&id=4918851

http://www.njuskalo.hr/auti/skoda-fe...p-oglas-334476

http://www.nettiauto.com/skoda/felic...757?sitelang=1

ja sam vidio ove cijene i to je taj model

dakle da zakljucim
zalit cu se, mozda dobijem malo vise i zaboraviti ovu epizodu u zivotu...
digresijamala is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:39.