Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2018., 13:14   #1281
Doći će ti riješenje. Gleda se prosjek za godinu iza, dakle ako si npr u 2016 imala uvjete za besplatino, imaš besplatno cijelu 2017. Pošto radiš godinu dana, doći će ti riješenje uskoro.
klavkalas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 00:19   #1282
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Prije ili kasnije ćeš nekom upasti u oko, vjerojatno prolaziš ispod radara. Ne znam koliko si i kad zadnji put koristila usluge, ja bi se napravila blesava i otišla tamo, rekla da sam počela raditi i da bi ugovorila DZO. Poznato je da u našoj državi gotovo ništa ne ide automatski.
Prije par tjedana sam kupila tablete na recept i nisam morala plaćati punu cijenu nego par kn nadoplate, znači da ga imam. Inače nisam pretjerano koristila, tu i tamo tablete, pregled kod dr možda dva puta sveukupno u godinu dana. Glupo mi je to što nisam dobila nikakvu obavijest, ali da, znam da se radi o Hrvatskoj i ništa nije iznenađujuće.
ParadisoInferno is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 00:26   #1283
Quote:
klavkalas kaže: Pogledaj post
Doći će ti riješenje. Gleda se prosjek za godinu iza, dakle ako si npr u 2016 imala uvjete za besplatino, imaš besplatno cijelu 2017. Pošto radiš godinu dana, doći će ti riješenje uskoro.
U 2016. sam radila samo 6 mj, s tim da je 2 mj bio plaćeni staž (2400 kn), i 4 mj sezonskog rada tako da smatram da sam imala uvjete. 2017 sam cijelu radila, to znači da sam ju imala besplatno i trebala bi ustvari tek od 1 mj 2018. početi plaćati?
ParadisoInferno is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 11:07   #1284
Da, ne mora biti baš od 1.1.2018. To ovisi o tome kada si točno prestala ispunjavati uvjete za besplatno dopunsko. Meni je osobno došlo riješenje sa točno navedenim datumom prestanka. Tako da će i tebi.
klavkalas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 19:26   #1285
Do sada sam plaćala dopunsko zdravstveno osiguranje preko HZZO.
Od ove godine firma nam plaća preko Croatia osiguranja. Ima li neke razlike? Da li su u svakom slučaju pokriveni (isti) troškovi tj.usluge?
dalmatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 09:45   #1286
imam jedno pitanje. imam osnovno i dopunsko osiguranje preko HZZO-a.
dobio sam recept (od privatnog liječnika) za lijek sa osnovne liste lijekova.
otišao u ljekarnu i platio.
zanima me zašto taj lijek nisam dobio besplatno?
nisam pokazao karticu osnovnog i dopunskog osiguranja. zaboravio, a i nije mi tražila ljekarnica nikakve kartice.
imam li pravo na povrat novca ili sam ja pogrešno razumio bit osnovne liste lijekova?
SEYOboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 10:03   #1287
Privatni liječnik ti može napisati samo bijeli recept ili privatni recept koji plaćaš, osim ako ima ugovor s hzzo pa ti pošalje recept elektronički na koji onda plaćaš samo neku dopunu ili čak ništa, ovisno na kojoj je listi I kakvo imaš osiguranje.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 09:48   #1288
Quote:
SEYOboy kaže: Pogledaj post
imam jedno pitanje. imam osnovno i dopunsko osiguranje preko HZZO-a.
dobio sam recept (od privatnog liječnika) za lijek sa osnovne liste lijekova.
otišao u ljekarnu i platio.
zanima me zašto taj lijek nisam dobio besplatno?
nisam pokazao karticu osnovnog i dopunskog osiguranja. zaboravio, a i nije mi tražila ljekarnica nikakve kartice.
imam li pravo na povrat novca ili sam ja pogrešno razumio bit osnovne liste lijekova?
zašto nisi sa mišljenjem specijaliste privatnika otišao kod svog dr opće prakse, i tražio recept za taj lijek?
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 13:29   #1289
Bok! Pitanje. Prije no sto sam navrsila 18 godina dosla mi je kartica dopunskog osiguranja od hzzo-a. Medjutim ja nikakav ugovor nisam potpisala cime bi potvrdila da sam ja to dopunsko vadila,a zdravstvena iskaznica mi je istekla odmah nakon 18tog rodjendana te nisam isla vaditi novu jer sam u neznanju mislila da je ovo dopunsko to, nakon sto sam se raspitivala receno mi je da ne mogu dobiti dopunsko bez zdravstvene iskaznice i ako ja to iskljucivo sama nisam zatrazila. Imam papir na kojem pise od kad do kad je premija i koja je cijena godisnje premije te da ako se ne placa na vrijeme da dobis doma opomenu koju ja nisam vidla zadnjih 10mj odkad navodno imam dopunsko. S obzirom da sam prijavljena na burzu kako bi se mogla zaposliti isla sam vaditi generali osiguranje zbog ortodontskih troskova, neznajuci da jedno vec imam..
Moze li mi netko pojasniti cijelu ovu situaciju?
looper24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 09:47   #1290
9.2.2018. kupljeno dopunsko osiguranje preko hzzo web shopa
kreditna kartica je uspjesno terecena za iznos od godinu dana 840 kn
nakon 7 dana dolazi iz podrucnog ureda na kucnu adresu obavijest sa datumima i iznosima na koji moram svaki mjesec uplacivati
kartice nema, a ni potvrde
nakon danasnjeg upita na 0800, salju me u podrucni ured gdje bi mi trebali izdati papirnatu potvrdu da je dopunsko aktivno jer "imaju problema sa plastikama iz Austrije, pa postoji mogucnost da je ni nece biti sljedecih mjesec, 2 ili 3 "
zivila digitalizacija drzavne uprave , na kraju opet zavrsis na necijem salteru oces ili neces
da su ovi na trzistu ala ebay koliki bi im feedback bio?
__________________
Da je Zemlja od zlata, posto bi bila kila blata?
emilioti is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 10:10   #1291
http://www.hzzo-net.hr/statos_OIB.htm
http://www.hzzo-net.hr/20_16_10.htm

Tu s vremena na vrijeme provjeravaj je li sve ok. Ako štima zanemari papiruštinu, ako piše dug ili nije polica evidentirana onda im sjedni za vrat.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 15:21   #1292
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
http://www.hzzo-net.hr/statos_OIB.htm
http://www.hzzo-net.hr/20_16_10.htm

Tu s vremena na vrijeme provjeravaj je li sve ok. Ako štima zanemari papiruštinu, ako piše dug ili nije polica evidentirana onda im sjedni za vrat.
dosla kartica danas postom
bilo bi previse uz karticu poslati ispriku za kasnjenje ili barem poslati mail
__________________
Da je Zemlja od zlata, posto bi bila kila blata?
emilioti is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2018., 11:47   #1293
Jel moguce od hhzo za dopunsko traziti uplatnice sa 2d kodom tako da se moze platiti na tisku...ovajo moram ispunjavat uplatnicu i nosit u finu sto mi je tlaka...koje su jos opcije placanja

Internet bankarstvo nemam
murof7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2018., 12:22   #1294
ne, mislim da oni uopće ne šalju uplatnice. tako da ostaje popunavanje i fina/pošta/banka. ako imaš potrebu za dugotrajnim plaćanjem, onda možeš ugovoriti trajni nalog u banci.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2018., 12:37   #1295
Ima godinu dana da se na tisku mogu plaćat i uplatnice bez 2d koda... ako žena ne na, reci joj da je nauče ili nađi drugu trafiku. Moglo se i u Plodinama ili nekom centru platit sve uplatnice... nisam sigurna.
Što se tiče tražit od njih, dobro da pošalju i onaj mail s podacima...
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2018., 13:38   #1296
Vidt cu onda da uplacujem po 4 mjeseca odjednom unaprijed pa cu nekako pregrmit 3 odlaska god u finsku
murof7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2018., 12:31   #1297
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Ima godinu dana da se na tisku mogu plaćat i uplatnice bez 2d koda...
Ali moraju biti strojno otisnute. Rukom popunjene ne primaju.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2018., 13:12   #1298
A da... Nisam o tome razmišljala... Mislila samo na 2D...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2018., 23:20   #1299
Gdje ima primjer izjave za dopunsko zdravstveno osiguranje da nisam radio nigdje u inozemstvu?
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2018., 13:07   #1300
Kako ste zadovoljni sa allianz dopunskim osiguranjem? U srijedu ima akcija da se uzme za 30 kn mjesečno. Do sada sam imao Croatia, obavio sam dosta pretraga ove godine i sve je uredno prolazilo. E sad, privlači me ovaj Allianz jer je više od duplo jeftiniji.

Također, zanima me koji su uvjeti za raskid ugovora u Croatiji.
Bugy is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:20.