Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2014., 16:19   #481
me ne zanima previše, svi znaju ko šta i kako
wesnoth is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 10:36   #482
Quote:
Dejan3 kaže: Pogledaj post
Dobro, možda jesam no name, ali danas sutra mogu postat name i cilj mi je zaštit to da netko ne pokrade prije nego se to dogodi.

Dok ne zaštitim ne želim slat okolo, pa se očito niti ne mogu proslavit.
Postoje primjeri no name izvođača čije stvari su pokradene i iskoštene za neke slavne izvođače, a da ovi to nisu mogli dokazat.
Meni je taj zakon bul shit ko ti može ukrast tvoju glazbu???

Sam ju izvodiš, kad ju snimiš na medij odričeš se svih prava na nju zbog slobode medija, osim da ju izvodiš uživo.

Jednom kad je snimiš na medij završit će na internetu koji je slobodan za sve!

Deal with it!

Možeš s nekom medijskom kučom potpisat ugovor i oni proadaju album kao fizičku kopiju ili digitalnu kopiju fanovima ali nemoj očekivati da tvoj rad niko neće kopirati i podijeliti s ostalima preko interneta.

Ovo društvo je postalo pre pohlepno svi bi okrenuli milijune. Umjesto da pokre trošak produkcije malo za svoj đep i radi dalje.
Nova tehnologija kopiranja i slobodno društvo ne toleriraju pohlepu.
__________________
Sorry for typos.
oss is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 14:03   #483
Advokatska kuća tuži zbog povrede autorskih prava u Njemačkoj(uploadanje filma)

Dobar dan svima!
Dakle,bio sam kod frendice u Berlinu u posjeti 8 dana.
Par dana nakon što sam se vratio,javlja mi se ona i pita da li sam skidao film Nymphomaniac dok sam bio kod nje.
Naime,dobila je kaznu na 815e od advokatske kuće koja zastupa tu,vjerovatno,kompaniju koja pak zastupa tu filmsku kuću.
Na papiru piše da je film uploadan u trajanju od minutu i 25 sekundi!!???
Dakle,ili su mi torrenti ostali na kratko upaljeni kad sam stigao pa sam ih zagasio ili sam ih slucajno upalio na kratko.
Suluditis,nakon 8 dana stiže kazna na 815e za uploadanje u trajanju minutu i 25sec
Sad,ona uopće( na nju glasi ip adresa) nije bila kući u to vrijeme i ima dokaz(karta za kazalište).
Na njenom kompu nema ni traga tome i ona je spremna dati svoj komp na uvid.
Nitko od njih tamo nema uopće torrente instalirane!!!
Iz advokatske kuće su joj odgovorili da se njih to ne tiče jer da ona mora pazit kome daje šifru!!??
Kako je moguće da ona bude kažnjena kada očigledno nije bila kući tu min i 25sec,plus daje svoj komp na uvid na kojem se vidi da nije počinila prekršajno dijelo???
Da li je to uopće moguće?
Pa to je kao da ja posudim nekom auto a taj napravi prekršaj i mene se tereti zbog toga!!??
Imamo 2 tjedna za prigovor a advokatska kuća inzistira da ih ne zanima njeno pismo nego isključivo druge advokatske kuće!!!
Jel smiju oni to tražit?
Jel moguće da svaku žalbu za bilo šta u Njemackoj mora pisat advokatska kuća?
I da li znate kako ide dalje postupak i šta je vjerovatno da se dalje dogodi dođe li to do suda?
Eto,upozorenje svima da se ovakve stvari događaju,gasite torrente kad idete u zapadne zemlje!
Puno fala na odgovoru
lukasi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 14:09   #484
da bilo je već o tome, u pravilu dobre se pare zarađuju na tome jer ljudi u strahu plate a oni su ti (mislim) nagodbu poslali a ne kaznu, sad da te tuže kako to na njihovim sudovima prolazi (kad bi se upustio u spor) neznam. Ali dobre pare se vrte na tome u odvjetničkim društvima. A ovo da mora imat zastupnika (odvjetnika) mi nije jasno.
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 14:12   #485
Fala na odgovoru.Da,nagodba je,ali mi nije jasno na koji način oni misle nju kaznit kad je očigledno da ona to nije mogla napravit.Ne vejrujem da tako nešto može proći u uređenoj zemlji kakva je Njemačka!!!
Ni meni nije jasno ovo da traže da advokat piše pismo!!??
Suludo
lukasi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 14:13   #486
Svi nasi emigranti vise manje zbog neinformiranosti najebu zbog torrenta. Uglavnom frendice ce ti morati platiti to, eventualno kad da dokaze da ona nije skidala moci ce u ratama platiti.

Frend je imao sličan slučaj, bio kod tete u Minhenu i skinuo nekoliko filmova , doslo teti 2500€
Kako je teta invalid, preko odvjetnika je sredila da su joj mozda medicinske sestre koje dolaze svakodnevno u posjet ukrale lozinku tako da je platila manji iznos i u ratama
Scopio is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 14:22   #487
Minuta i 25 sekundi upaljenog torrenta gdje se nije moglo skinut ni desetina filma i par filmova ne vjerujem da je isto na sudu.
Kod par filmova se vidi definitivna namjera.zar ne?
Jel se sjećaš kako je točno išao postupak i u kojem stupnju i kod koga je kazna smanjena i plaćena na rate?
lukasi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 14:25   #488
Čekaj jel ovo samo u Njemačkoj ili postoji još koja zemlja gdje je ovako?
Klarion is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 14:25   #489
Zbilja ne znam nego o tome je pričao na kavi kad se prepricavaju događaji iz njemačke tako sa sam samo to upamtio za u buduće
Scopio is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 14:35   #490
To ti se dogodi kad zaboravis da vise nisi u banana drzavi gdje je kradja i izbjegavanje zakona normalna pojava. Ako si siguran da nisi kriv, nek plati odvjetnika i nek se zali, ali moze joj se desit da na kraju plati mnogo vise. Tj. da ti platis, zena te ugostila pa ne bi bio red da je zajebes.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 14:41   #491
Zamolio sam za savjet,ako netko ima iskustva a moralne prodike i savjeti zaista nisu potrebni.
lukasi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 14:46   #492
Probaj proguglat na njemačkim forumima ili se rapitaj vezano za ta autorska prava i kakva je praksa sa time (na sudovima), to može isto bit i ko utvrđivanje HRT preptplate dakle klasični ako prođe prođe sistem. Tj. ti se usereš i platiš, a da odeš sa njima na sud postoji možda neka "caka" koja se uvijek koristi i oni izgube spor. Jbg to ti je pravo... uvijek ima neka rupa.
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 14:55   #493
Nažalost,ne znam njemački pa to ostavljam frendici.Zvuči mi suludo da sud može kaznit nekoga tko ima dokaz da nije bio kući u to vrijeme a ako se komp da na analizu,vidjet će se da na njega ništa nije skinuto.Ali opet,nisam pravaš i tko zna gdje to može otići
lukasi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 14:57   #494
Ponavljam,uploadanje je trajalo minutu 25sec,u vrijeme dok je žena bila u kazalištu(sa kartom kao dokazom)!
Dakle,ona to nije mogla napraviti(nema ni torrente instalirane niti je ikada imala)
Kad bi prihvatili 200,300e za ovakav glup i benigan prekršaj,platio bih odmah
lukasi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 14:58   #495
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
To ti se dogodi kad zaboravis da vise nisi u banana drzavi gdje je kradja i izbjegavanje zakona normalna pojava. Ako si siguran da nisi kriv, nek plati odvjetnika i nek se zali, ali moze joj se desit da na kraju plati mnogo vise. Tj. da ti platis, zena te ugostila pa ne bi bio red da je zajebes.
OFF topic... Malo starija reklama protiv ilegalnog skidanja:
dali bi ukrali torbicu?
ne
dali bi ukrali televizor?
ne
Dali bi ukrali auto
Da, kad bi ga mogao downloadat
Rostilj-peka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 14:59   #496
A kaj ako joj je netko provalio šifru za internet? Možda da se na to proba izvuć.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 15:11   #497
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
To ti se dogodi kad zaboravis da vise nisi u banana drzavi gdje je kradja i izbjegavanje zakona normalna pojava. Ako si siguran da nisi kriv, nek plati odvjetnika i nek se zali, ali moze joj se desit da na kraju plati mnogo vise. Tj. da ti platis, zena te ugostila pa ne bi bio red da je zajebes.
a ti nikad ništa nisi "skinuo" s neta... vidiš, ja sam si radio neku kolekciju što filmova što dokumentaraca... spičio na to više tisuća kuna dok nisam otkrio torente
Stoga drago mi je da živim u banana državi (barem po tom pitanju )
Rostilj-peka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 15:51   #498
Da, čitao sam već o tome da su Nijemci jako gadni po tom pitanju, no nisu jedini u EU sa takvim zakonima.

Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
To ti se dogodi kad zaboravis da vise nisi u banana drzavi gdje je kradja i izbjegavanje zakona normalna pojava. Ako si siguran da nisi kriv, nek plati odvjetnika i nek se zali, ali moze joj se desit da na kraju plati mnogo vise. Tj. da ti platis, zena te ugostila pa ne bi bio red da je zajebes.
U principu, naši zakoni dozvoljavaju skidanje sadržaja sa interneta, ako će se koristiti za osobne potrebe i neće se dalje dijeliti, tako da ako skidaš torrent morao bi isključiti opciju dijeljenja sa ostalima dok se materijal skida ili jednostavno skidati direkt sa servera. I naravno, ne raspačavati dalje.

Neka me netko ispravi ako sam u krivu.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 16:09   #499
Quote:
lukasi kaže: Pogledaj post
Ponavljam,uploadanje je trajalo minutu 25sec,u vrijeme dok je žena bila u kazalištu(sa kartom kao dokazom)!
Dakle,ona to nije mogla napraviti(nema ni torrente instalirane niti je ikada imala)
Kad bi prihvatili 200,300e za ovakav glup i benigan prekršaj,platio bih odmah
moraš razmišljat logicki a i sa pravne strane... onda bi svako mogao se branit na taj način, ni karta (da si bio tamo) ni prazan komp (koji se lako poslje formatira, očisti) normalno da nije nikakav dokaz. Dokaz je da si ti lociran po ip i da ti kao vlasnik linije moraš znat tko se i kako koristi sa njome. Naveo si auto ako si dao nekom pa napravi prekšaj, šta policija napravi ako ne dostaviš podatke tko je vozio a napravio prekršaj? dobiš kaznu zbog nedostavljanja podataka 3 milje kuna.
Kažem ne znam kako je to tamo ustrojeno ali lako se pravno tužitelj ogradi od takvih pokušaja "izvlačenja".
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 16:24   #500
Quote:
Opaki kaže: Pogledaj post
moraš razmišljat logicki a i sa pravne strane... onda bi svako mogao se branit na taj način, ni karta (da si bio tamo) ni prazan komp (koji se lako poslje formatira, očisti) normalno da nije nikakav dokaz. Dokaz je da si ti lociran po ip i da ti kao vlasnik linije moraš znat tko se i kako koristi sa njome. Naveo si auto ako si dao nekom pa napravi prekšaj, šta policija napravi ako ne dostaviš podatke tko je vozio a napravio prekršaj? dobiš kaznu zbog nedostavljanja podataka 3 milje kuna.
Kažem ne znam kako je to tamo ustrojeno ali lako se pravno tužitelj ogradi od takvih pokušaja "izvlačenja".
Da li si ti pravnik?
Jel ovo sto pises mi bas nema smilsa
Da li si ikada cuo za alibi?
Vjerovatno jesi
Ako je kazneno djelo pocinjeno na točci A a ti imas dokaz da si u to vrijeme bio na točci B, kako mozes biti kriv?
Komp se moze formatirat a hoce li gore imat sve filove prije tog datuma?
Jesi strucnjak za to pa znas?
Da,policija te kazni al NE zbog prekrsaja koji je pocinjen jer je ocigledno da ga ti nisi napravio.
lukasi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:37.