Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2009., 14:03   #21
Quote:
Tursiops truncatus kaže: Pogledaj post
Hvala!
Zapravo mi najvise znaci podrska i to sto si jedan od rijetkih koji ne misli da sam luda i namjeravam uciniti nemoguce. Vecina ljudi mi predlozi herbicide i cude se kad spomenem da zemlja nije tretirana slicnim sredstvima... kao, zar je to uopce bitno i tko jos uopce promislja o tome...
Nemaš ti 350 hektara gustiša za krčiti. Znoja će biti, ali ćeš biti sretnija i na neki ćeš način biti bliža svojoj hrani kad vidiš koliko truda treba u nju ulagati.

Znaš li koje blago imaš? Zakon o ekološkom uzgoju nalaže održavanje tla i uzgoj minimalno tri godine bez ikakve kemije da bi bio u skladu sa standardom. Znaš sada zašto su eko-proizvođačima najzanimljivije parcele koje su tijekom rata bile pod minama

BTW ja sam rijetka, ne rijedak
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 23:04   #22
Quote:
Tursiops truncatus kaže: Pogledaj post
Da li ce to stetiti vockama koja se nalaze na dijelu parcele? Unistit ce i travnatu povrsinu? Najme, ja zelim na vecem djelu povrsine zadrzati travu.
ja sve svoje nasade, cak i one zasadjene u studenom tretiram iduce sezone cidokorom/herbocorom. prije toga izrezem sve zelene izboje ( platim zene jer fizicki ne mogu sama), odstranim sve lisce do prve zice, visina nekih 60 cm i nikada, ama bas nikada nisam imala problema. herbicidni pojas u nasadima, po standardima integrirane proizvodnje mora biti 70 cm sa svake strane vocke i tu nema odstupanja.

vocke mi se nisu posusile ( jesu ako je voluharica pozderala korjen) a sredina se malcira i pokosena trana istrune i to mi je dodatna prirodna ishrana za vocke. nazovi dr. krpinu pa pitaj jesam li u pravu. on me malo bolje poznaje nego svi vi skupa i dan danas otimam njegovo znanje.

lako je mantrati kad imas 10 jabuka, 3 sljive, 5 tresanja, 4 breskve. dodji ti sinko u moj vocnjak gdje je na hektar zasadjeno 3 500 sadnica, evo motika pa kopaj. ja necu. ili prskanje preskupom bastom ili herculesom? ili reglone kojeg litra kosta 180 kuna a na hektar ih treba 5 i jos ne unisti korjen ves stabljiku? nemam love na bacanje. tko ima nek fantazira.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 14:39   #23
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
lako je mantrati kad imas 10 jabuka, 3 sljive, 5 tresanja, 4 breskve. dodji ti sinko u moj vocnjak gdje je na hektar zasadjeno 3 500 sadnica, evo motika pa kopaj. ja necu. ili prskanje preskupom bastom ili herculesom? ili reglone kojeg litra kosta 180 kuna a na hektar ih treba 5 i jos ne unisti korjen ves stabljiku? nemam love na bacanje. tko ima nek fantazira.
Ja sam upravo ovako, podebljano, shvatio inicijalni upit. Nitko nije spominjao 3500 sadnica voca na hektaru Toliko o matranju
Smiljan_HR is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:41.