Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2009., 17:13   #41
5$ je busel trenutno. Koliko je kod nas otkupna cijena + poticaj?
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 21:33   #42
Da možda danas a šta nagodinu kada se situacija okrene,ili sutra kada zavisimo od uvoznog lobija koji dribla cene kako hoće pa je cena napolju recimo 0,80 a oni ovde naplaćuju recimo 1,5 a pravdaju se cenom goriva,carinama itd.pitam se onda koliko bi koštao hleb na kojima ionako imaju dooobru zaradu a kukaju kako je socijalna kategorija,ma dajte molim Vas.
sacma is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 03:03   #43
Onda cemo jesti kolace...
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 03:05   #44
I neznam zasto mislite da je neka velika zarada na kruhu?
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 11:22   #45
Imam nekoliko prijatelja koji su u biznisu i znam koliki su ulazi a po koliko prodaju hleb i razna peciva.Hleb kod nas je ja mislim najjeftiniji 3,75 kn a imaju zaradu od 1 kn po komadu onda me interesira kolika je zarada u gradu gde je hleb skuplji.O pecivima da nepričam.Brašno,kod našeg lokalca prodaje se po 2,8 kn/kg u prodavnicama je oko 3,6 kn/kg ovaj naš lokalac ima pristojnu zaradu a kolika li je onda kod ovi koji imaju po kunu na kilu više.Eto zato mislim da je tu dobra zarada koju ratari nikada neće videti.
Inače nezameram prkarima i mlinarima svako gleda kako da zaradi a niko nije kriv poljoprivrednicima što nisu ujedinjeni.
sacma is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 12:09   #46
Pa onda otvori pekaru. Ne vidim problem.
Zarada sigurno nije kako ti mislis, u gradovima su ostali troskovi jako veliki. I jos moras cijelu noc pec kruh na +40 C, dok poljoprivrednik spava ko beba.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 20:54   #47
Na žalost nisam pekar a i nemam dovoljno novca za takvu ekspediciju.Bez šale,nepričam ja o malim pekarima koji imaju jednu radnju i peku čitavu noć,ja govorim o onima koji imaju svoje mlinove i silose i mogu da diktiraju cene.E a što se tiče toga da poljoprivrednici spavaju kao bebe,neznam čime se ti baviš ali ako zavisiš od Onoga gore pa malo strepiš što ima previše kiše pa je pšenica loša i klijava a ti nemožeš u njivu da je ovršiš,posle toga ti dođe previše sunca pa ti spali kukuruz a zrno nikakvo,a pri svemu tome proizvodnja te košta više nego što možeš da naplatiš sa takvim prinosima,samo lud čovek ili onaj koji leži na milionima može da spava kao beba.
sacma is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 23:28   #48
Exclamation

Quote:
somied kaže: Pogledaj post
Pa onda otvori pekaru. Ne vidim problem.
Zarada sigurno nije kako ti mislis, u gradovima su ostali troskovi jako veliki. I jos moras cijelu noc pec kruh na +40 C, dok poljoprivrednik spava ko beba.
e u mađarskoj kila kruha 3,5 kuna a kod nas 7 kuna 700grama pa to vidi i malo djete da neko masno zarađuje po kojem to receptu mađari peku kruh s tim da su još na zaradi i s tom cjenom pa ako se ne isplati kod nas ništa radit onda posadimo šume svaka opčina neka izgradi golf igralište i bit ćemo zemlja sporta ,ekologije,ali i zemlja s največim porezima pa i mi moramo u nečem biti najbolji
mrkva666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 23:58   #49
http://www.budapest-tourist-guide.co...-budapest.html

Nesto je jeftinija Budimpesta nego Zagreb po tome, medjutim u Madzarskoj su i prosjecne place skoro duplo manje nego u Hrvatskoj. Oko 450 EUR, naprema skoro 800 u Hrvatskoj.

Sto ti ne otvoris pekaru, kad je tako profitabilno?
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 08:59   #50
Quote:
somied kaže: Pogledaj post
http://www.budapest-tourist-guide.co...-budapest.html

Nesto je jeftinija Budimpesta nego Zagreb po tome, medjutim u Madzarskoj su i prosjecne place skoro duplo manje nego u Hrvatskoj. Oko 450 EUR, naprema skoro 800 u Hrvatskoj.

Sto ti ne otvoris pekaru, kad je tako profitabilno?
očeš reći da se cijena kruha formira po prosječnoj plači,glupost ma koju pekaru uvozit ću kruh direktno iz hungary ima i dostava
mrkva666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 10:11   #51
Quote:
somied kaže: Pogledaj post
http://www.budapest-tourist-guide.co...-budapest.html

Nesto je jeftinija Budimpesta nego Zagreb po tome, medjutim u Madzarskoj su i prosjecne place skoro duplo manje nego u Hrvatskoj. Oko 450 EUR, naprema skoro 800 u Hrvatskoj.

Sto ti ne otvoris pekaru, kad je tako profitabilno?
Nego, dobar ti je tečaj........oš meni prodat koji EiUR
I.G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 11:39   #52
Quote:
mrkva666 kaže: Pogledaj post
očeš reći da se cijena kruha formira po prosječnoj plači
Indirektno, da. Za domacu zadacu pokusaj shvatit kako, ako ne uspijes, vrati se i objasnit cemo ti.
Monsignor.m is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:14.