Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2007., 11:00   #1
IRL - Irska

Nakon 4 godine, katolici i protestanti prvi puta ponovo biraju svoju skupštinu, i pokrajinsku vladu. Pitaje je da li će ova zaživjeti, ili će je opet suspenirati zbog neslaganja Sinn Feina i Unionista
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 20:29   #2
Prema prvim rezultatima, vrlo očekivano vode ekstremnije opcije, katolički Sunn Fein Gerrya, Adamsa, i protestantski DUP, Iana Paisleya.
Inače Sjevernoirska skupština ima 108 mjesta.

Imam osijećaj da će ovo završiti kao i u BiH, država bez vlasti, kojo stranci (Britanci) kroje politiku, a susjedi (katolički Irci i protestanski Škoti) se mrze...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 23:35   #3
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Prema prvim rezultatima, vrlo očekivano vode ekstremnije opcije, katolički Sunn Fein Gerrya, Adamsa, i protestantski DUP, Iana Paisleya.
Inače Sjevernoirska skupština ima 108 mjesta.

Imam osijećaj da će ovo završiti kao i u BiH, država bez vlasti, kojo stranci (Britanci) kroje politiku, a susjedi (katolički Irci i protestanski Škoti) se mrze...
Ja isto imam osjećaj da će završit kao i BiH. .Ja se nadam de će se barem kad tad sj.Irska vratit Irskoj jer je to uvijek bila Irska koju su svjetski pljačkaši Englezi okupirali u zamjenu za Neovisnost ostatka Irske.A Churchill mi je najveći idiot i budala stara pijana u povijesti.Inače nisam zagovaratelj ekstremizma ali podržavam IRA-u u njenim naumima da više protjeraju Engleze iz Irske.
__________________
Here’s Johnny
MiG 0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 22:28   #4
Evo službenih rezultata:
http://www.ark.ac.uk/elections/
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 22:32   #5
Katoličke su ukupno osvojili 45% glasova, a po prvi puta osvojili su većinu u svim područjima zapadnog dijela Ulstera, kao i u 2 od 4 distrikta Belfasta
Kao i u gradu Londonderryu (distrikt Foyle)
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 22:34   #6
iliti Derry.
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 22:36   #7
Evo karte, i Protestanti imaju East Londonderi, koji uopće nije taj grad, nego okolne selendre, nešto ko Srbi sa Istočnim Sarajevom...

http://www.ark.ac.uk/elections/wm05.gif
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 22:41   #8
Quote:
j.a. kaže: Pogledaj post
iliti Derry.
Nažalost općinsko vijeće je podnijelo zahtjev za promjenom imena, ali britanske vlasti ne dopuštaju

Zasad...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 22:45   #9
nabijem britanske vlasti :2up:
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 12:38   #10
Situacija će po Britance biti sve gora i gora. Popis stanovnika pokazuje da su oni staro, a Irci mlado stanovništvo.
__________________
Mir i i harmonija može, s istim pravima i tolerancijom. A države s mirom i tolerancijom može biti jedino bez ili s 3 entiteta. Do tada, jebeš ti tu toleranciju gdje se tolerira da drugi biraju hrvata u predsjedništvo, određuju ko im valja,a ko ne valja na pozicijama koje hrvati trebaju popuniti. To je okupacija,a ne tolerancija. Za okupaciju imam 0% tolerancije.
okobrb is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 13:52   #11
Quote:
okobrb kaže: Pogledaj post
Situacija će po Britance biti sve gora i gora. Popis stanovnika pokazuje da su oni staro, a Irci mlado stanovništvo.
Istina, u prve razrede osnovnih škola je preko 50% katoličke djece (u usporedbi sa 45% katolik općenito), tako da će broj katolika stalon rasti
IRA
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 14:07   #12
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Istina, u prve razrede osnovnih škola je preko 50% katoličke djece (u usporedbi sa 45% katolik općenito), tako da će broj katolika stalon rasti
IRA
Pogledaj zadnji popis. Britanskih "umirovljenika" je skoro dva puta više dok ih Irci šišaju u mlađim kategorijama. Pa tako u regijama gdje u ukupnom broju je omjer 2:1 za Britance od 0-25 je 1:1.
__________________
Mir i i harmonija može, s istim pravima i tolerancijom. A države s mirom i tolerancijom može biti jedino bez ili s 3 entiteta. Do tada, jebeš ti tu toleranciju gdje se tolerira da drugi biraju hrvata u predsjedništvo, određuju ko im valja,a ko ne valja na pozicijama koje hrvati trebaju popuniti. To je okupacija,a ne tolerancija. Za okupaciju imam 0% tolerancije.
okobrb is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 15:05   #13
englezi će izgubit ulster jednako kao i srbi kosovo-natalitetom.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 20:55   #14
plus kaj poljaci masovno dolaze, a nema žešćih katolika od njih.
dudu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 22:55   #15
Evo malo offtopic, za sve vas irskoljupce... Upravo se vratih s malog pohoda po Dublinu i na svakom kutku je vidljivo da su izbori ...

Nažalost nisam uspjela do Belfasta skočit...
__________________
Half a bee, philisophically, must ipso facto half not be.
Eric The Half A Bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 00:50   #16
Vođa Sinn Feina Gerry Adams(katolici) i vođa DUP Ian Paisley(protestanti) dogovorili su zajedničku vladu. Oporbene stranke ostaju katolička SDLP i protestantska UUP.
Adams i Paisley nisu se rukovali nakon potpisivanja sporazuma, što je loš znak...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 21:55   #17
Ne kuzim se bas u unutarnju politiku SI al ako sad konacno zavlada mir, nitko sretniji od mene...(mozda jedino oni u SI)...

pozz miki
__________________
Tko ne misli, zlo ne misli
Michael Schumacher is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 02:32   #18
Mir vlada vec dugo (barem onaj fizicki), a politika stabilnost bi i sada trebala. Inace do jucer su trebali sloziti tu vladu, ali im je britanija opet produzila rok za 6 tjedana i sada ce opet da odugovlace!
Quote:
Evo karte, i Protestanti imaju East Londonderi, koji uopće nije taj grad, nego okolne selendre, nešto ko Srbi sa Istočnim Sarajevom...
HEJ, ja zivim u tom east londonderry i to nije selendra nista vise nego Karlovac! To nije okolica grada nego County Londorderry koji se sastoji od hrpe malih gradica (i nekih vecih).
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 11:27   #19
Quote:
Archangel kaže: Pogledaj post
Mir vlada vec dugo (barem onaj fizicki), a politika stabilnost bi i sada trebala. Inace do jucer su trebali sloziti tu vladu, ali im je britanija opet produzila rok za 6 tjedana i sada ce opet da odugovlace!

HEJ, ja zivim u tom east londonderry i to nije selendra nista vise nego Karlovac! To nije okolica grada nego County Londorderry koji se sastoji od hrpe malih gradica (i nekih vecih).
Ali pravi grad Derry nije u tom countyu, zašto?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 20:13   #20
Je, Derry je srediste (opcinsko, ne geografsko), ali su bile neke promjene nedavno pa sada vise nisam niti siguran.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:14.