Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2011., 21:38   #41
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Tesko je reci sto je bolje.
Meni neka dobitna kombinacija je stediti u kunama , a u jeku turisticke sezone - 15.07 - 15.08 čekatu low point i kupiti eure - to orociti a dalje stedjeti u kunama.
istina, tu se uvijek može dobiti koji postotni poen viška. To je sigurno zbog sezone, a druge valute spadaju pomalo u forex špekulacije...
CHF je trenutno u laganom padu, ali dugoročno bi se trebao održat, posebno uz nemirnu globalnu situaciju, europske dužničke krize...
http://www.rast.hr/hr/trziste/grafik...F&f%5Btip%5D=1
Lord_Vader is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 21:25   #42
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
uopce ne kuzim na temelju cega mozes reci da ce franci sigurno rasti. to je nebuloza nad nebulozama. isto kao sto ce nekretnine uvijek sigurno rasti, pa kad balon prsne svi panicare.

prije bi se slozio s zabotinskim i stedio u australskim dolarima. i drzava i gospodarstvo koje stoji iza toga je puno vece od svicarskog, i puno sigurnije.
treba čitati neznam napamet , evo tu su dečki isto složni s AUD , par postova unazad
__________________
"I have seen the enemy...and it is me."
zaboky is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 02:02   #43
Australiju čekaju loše vijesti i neodgovorna lijeva vlada je nedavno dobila reizbor

KN ili franci ak se nekome špekulira



ako u hrvatskoj imamo prelabavu monetarnu politiku i inflaciju višu od poželjne, nominalni tečan u odnosu na euro se praktično ne miče s mjesta, a realni godinu + realno deprecira, što nam to kaže o stvarnoj inflaciji u eurozoni?

edit: OK, kada pažljivije pogledam sliku nominalni tečaj isto deprecira, al svejedno, eurozona je u kurcu

Zadnje uređivanje sjeverni vjetar : 18.04.2011. at 02:22.
sjeverni vjetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2011., 12:27   #44
Quote:
sjeverni vjetar kaže: Pogledaj post
Australiju čekaju loše vijesti i neodgovorna lijeva vlada je nedavno dobila reizbor

KN ili franci ak se nekome špekulira



ako u hrvatskoj imamo prelabavu monetarnu politiku i inflaciju višu od poželjne, nominalni tečan u odnosu na euro se praktično ne miče s mjesta, a realni godinu + realno deprecira, što nam to kaže o stvarnoj inflaciji u eurozoni?

edit: OK, kada pažljivije pogledam sliku nominalni tečaj isto deprecira, al svejedno, eurozona je u kurcu
na temu svega kaj si napisao(a dobro si napisao),skini s neta "Inside Job" kako su banke i osiguravajuće kuće stvorile krizu...i kako su baš na svim pozicijama ...židovi...interesantno i poučno za pogledat
__________________
"I have seen the enemy...and it is me."
zaboky is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 13:32   #45
ima li ikakve nade da će švicarac ikako pasti u sljedećih godinu dvije??
__________________
Life is a bitch and Im gonna fuck it
Lion_punk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 14:22   #46
Quote:
Lion_punk kaže: Pogledaj post
ima li ikakve nade da će švicarac ikako pasti u sljedećih godinu dvije??
Ima, ako ja promjenim svoju ušteđevinu u švicarce, prošli je put baš ljosnuo
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 16:31   #47


bogomotica moraćeš počet pratit forex.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 20:37   #48
Quote:
sjeverni vjetar kaže: Pogledaj post

ako u hrvatskoj imamo prelabavu monetarnu politiku i inflaciju višu od poželjne, nominalni tečan u odnosu na euro se praktično ne miče s mjesta, a realni godinu + realno deprecira, što nam to kaže o stvarnoj inflaciji u eurozoni?

edit: OK, kada pažljivije pogledam sliku nominalni tečaj isto deprecira, al svejedno, eurozona je u kurcu
hrvatska ima sve samo ne prelabavu monetarnu politiku.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 14:34   #49
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post


bogomotica moraćeš počet pratit forex.
Evo, baš gledam. Nisam ni mislila kakva je to napetica
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 14:41   #50
tek da vidiš koja je stiska kad recimo kupiš dolare a oni zadnja dva mjeseca tonu li tonu na sve strane.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 18:45   #51
jel neko zna da li se kod nas mogu kupiti juani il štedjeti u njima.jučer pitao u mjenjačnici a gospođa me blijedo gleda
astifan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 18:47   #52
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ima, ako ja promjenim svoju ušteđevinu u švicarce, prošli je put baš ljosnuo
hahaha.... bar ti nije kreda u njima.... i to još duuugo duuugo
__________________
Life is a bitch and Im gonna fuck it
Lion_punk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 11:38   #53
Kako vam se čini štednja u Srbiji? Imaju dobre kamate, ali ne znam ništa o financijama, tutlek sam oko toga. Zdrava logika mi veli da je to zato jer su percipirani kao nesigurna zemlja.

Što vi mislite o tome?

Jel zeznuto za nas otvoriti tamo štednju?
mirabelo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 01:32   #54
Jeli istina da će mo kad uđmo u EU plaćati na štednnju 35% poreza ?

Ja glasam protiv EU a trebali bi i svi koji imaju šednju, a takvih ima dosta budći da je oko 20-ak mlrd eura građana oročeno u RH bankama.
MarioZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 11:12   #55
Nadam se da će glasati protiv i oni koji nemaju vezanu štednju, jer EU nam ne donosi ništa dobro.
Ako je to istina, lijepio mjesec dana prije ulaska u tu tvorevinu, dignem svoje novce pa nek se država lijepo h.be zajendo sa svojom EU. E tak !
__________________
Mrzim 503 Service Unavailable !!!
Romantica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 13:18   #56
Quote:
MarioZG kaže: Pogledaj post
Jeli istina da će mo kad uđmo u EU plaćati na štednnju 35% poreza ?

Ja glasam protiv EU a trebali bi i svi koji imaju šednju, a takvih ima dosta budći da je oko 20-ak mlrd eura građana oročeno u RH bankama.
Samo ispravak, to nije porez na štednju nego porez na kamate na štednju i nema veze sa EU (ima ga i Srbija npr.) i najvjerovatnije će ga uvesti i slijedeća vlada.

Quote:
Romantica kaže: Pogledaj post
Nadam se da će glasati protiv i oni koji nemaju vezanu štednju, jer EU nam ne donosi ništa dobro.
Ako je to istina, lijepio mjesec dana prije ulaska u tu tvorevinu, dignem svoje novce pa nek se država lijepo h.be zajendo sa svojom EU. E tak !
I ja se nadam da će oni koji žele da nama i našoj djeci bude bolje glasati protiv EU
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 13:36   #57
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
I ja se nadam da će oni koji žele da nama i našoj djeci bude bolje glasati protiv EU
To je ok,ali ako postoji neki protuprijedlog kako da bude bolje.
Kratkoročno dobro je imati stabilnost,jer ovi "naši" gore su toliko nepouzdani i korumpirani,da ne velim posve,sasvim,da mi se Eu ne čini krajem svijeta,pod jednim bitnim uvjetom da osviještenost naroda o situaciji u kojoj se nalazi bude na bitno većoj razini.
Sve se svodi na to je li većina spremna na odricanja i pravnu državu uz uravnotežen proračun.Dakle,ako unutarnja situacija bude u balansu sve dobro,ako ne onda ne.A Eu i euro kako su krenuli sami bi sebe mogli satrat jer vidim i dalje postoje neke fikcije.
mizuzul is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 16:52   #58
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Samo ispravak, to nije porez na štednju nego porez na kamate na štednju i nema veze sa EU (ima ga i Srbija npr.) i najvjerovatnije će ga uvesti i slijedeća vlada.
Lako za Srbiju, kod njih je godišnja kamata na štednju u dinarima 11%, a u eur 5,75%,
a kod nas eur 3% godišnje.

Nema logike oporezivati štednju jer na taj novac je već plaćen porez.
MarioZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 17:01   #59
Quote:
MarioZG kaže: Pogledaj post
Lako za Srbiju, kod njih je godišnja kamata na štednju u dinarima 11%, a u eur 5,75%,
a kod nas eur 3% godišnje.

Nema logike oporezivati štednju jer na taj novac je već plaćen porez.
Ponovo, ne oporezuje se štednja nego zarada od štednje, da si taj novac uložio negdje drugdje i zaradio isto bi platio porez zar ne?

btw. ni meni nebi bilo drago da se taj porez uvede ali eto...
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 14:21   #60
Quote:
MarioZG kaže: Pogledaj post
Lako za Srbiju, kod njih je godišnja kamata na štednju u dinarima 11%, a u eur 5,75%,
a kod nas eur 3% godišnje.

Nema logike oporezivati štednju jer na taj novac je već plaćen porez.
Kao sto Neno rece, radi se o oporezivanju prinosa ("prihoda") a ne substance a na taj prinos porez nije placen vec eventualno samo na glavnicu.
Ako se oporezuje prihod od rada, vjerujem da se slazes da je logicno da se oporezuje i prihod od kapitala. To manje vise citav svijet radi (kao i oporzovanjeimovine) i ne znam po cemu bi mi to trebali bit iznimka i sigurno ce se i kod nas to uvesti. No tu se ne radi o nekim visokim proracunskim prihodima i vlade to odgadjaju jer se boje da ce izgubit glasace pa radije se zaduze. A problem sa oporezovanjem kamata je ta da se stednja vrlo lako prebaci u neku drugu drzavu ako je tamo prinos veci.
Nikome od nas stedisa ne bi bilo drago da se to uvede, ali treba bit realan a i korektan. Dok god su potrosnja i efikasnost drzave takva kakva je (o tome mozemo na drugom topicu), takvih poreza ce prije ili kasnije morat bit.
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:52.