Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2015., 02:21   #61
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
I tebi je upalo u oči,da dečko vraća roditeljsje dugove,ali nisam isčitala kakvi su to dugovi tj kako su nastali.
Jeli uopće rijeć o kreditu,koji čovjek nikad zaposlen(OTAC) nije ni mogao dobiti.
Majka je li bila zaposlena pa podigla kredit,pa ga sad uslijed bolesti ne može vračati?
U što su uloženi tj upotrebljeni ti njihovi dugovi?
Možda kupnju stana ili školovanje sina?
Ima u toj priči poprilično neodgovorenih tj nejasnih pitanja.
No jedno autorica jasno navodi.Preselila se njima jer je tako i tako stalno spavala tamo.Dakle vjerujem da se tamo u to vrijeme,nije samo uvlačila i izvlačila iz dečkovog kreveta,već se vjerojatno morala i oprati,pojesti nešto ili makar popila kavu ili što već.Na čiji trošak?
Tada je odnos između sina i roditelja i nije baš smetao.
No čim se preselila počelo ju je sve smetati,jer ona je kao što je sama rekla očekivala da ona i dečko počnu živjezi sami,sjajno i bajno bez njegovih roditelja i ikakvih obveza prema njima.
Svakako nije se ni trebala doseliti,ako može preživjeti sama od svog novca.
I zato bi trebala i iseliti prije njegovog odlaska na brod.
Pa će vidjeti što joj budućnost te veze,ako će opstati donijeti..
Dobro ona nije nigdje spomenula ko je digao kredit , ti prepostaljas da je majka tako i ja mislim . Otac nije mogao zato sto nigdje ne radi .
S ostalim se slazem , moje misljenje je sve dok ona nije udata za njega mislim da ona nema sta pricati o tim ljudima niti se mjesati u njihov zivot . Dosla je kod njih i hoce da komanduje svima . Ona njemu nije zena na to se ne smije zaboravit. Ja dok sam gazda te kuce zivjeces po mojim pravilima , ako ti se ne svidja seli se jos da mi dira roditelje , ma napicala bih ga nogom u dupe . Tvoj tata ovo , tvoja mater ono jos galami na njega on jadan suti .

Ja isto nebi imala srca ostavit nepokretnu majku , pa kad bi bio princ u pitanju , kuzis . Ali to sam ja i ja sam na deckovoj strani . Ja mislim da on postupa glavom I srcem , samo je napravio greska kad je dozvolio da se ona useli. Valjda covjek nije ocekivao da ce do ovog doci. Vjerovatno je nije dobro poznavao i nije se nadao ovom.
Jer dok je se dolazila I odlazila nije joj nista smetalo , usluga ko u hotelu , klinac u hotelu se mora platit soba da bi prespavala I oprala se , ona jos dobila i frajera u krevetu a nije nista platila .
Ona bi trebala oselit i naci nekog frajera gdje ce sve biti po njenom. Ali daj Boze da naleti na takvog .

Zadnje uređivanje Anja : 20.10.2015. at 03:46.
Anja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 08:46   #62
Quote:
Anja kaže: Pogledaj post
Pa sta su toliko dizali ? Ali meni ovdje nesto opasno smrdi . Koja banka ce mu dati kredit ako nije zaposljen ? Ili je se zaduzio u trgovini za mlijekom I kruh ?

Ima li u hrvatskoj pravo na socijalnu pomoc ? Pitam vas forumase , ona ocito ne zna da zna izganjali bi nesto .

I jos nesto prvo je rekla 10 tisuca duga sad kaze 50 tisuca eura . Na kraju ce reci 100, covjek koji nije dana radio , uh eto i mene u hrvatsku da dignem kredit .
Ili kredit, ili su se dugovi gomilali po raznoraznim institucijama, a netko im je progledavao kroz prste. Mislim da imaju masu dugova i za komunalije.

Što se tiče kredita, da je za taj stan, ne bi oni mogli živit tamo, mislim da bi ih izbacili, da su dužni za to. Možda ih izvlači, ako im je to jedina nekretnina, ali ne znam kako bi neka banka to trpila.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 08:47   #63
Quote:
Anja kaže: Pogledaj post
Dobro ona nije nigdje spomenula ko je digao kredit , ti prepostaljas da je majka tako i ja mislim . Otac nije mogao zato sto nigdje ne radi .
S ostalim se slazem , moje misljenje je sve dok ona nije udata za njega mislim da ona nema sta pricati o tim ljudima niti se mjesati u njihov zivot . Dosla je kod njih i hoce da komanduje svima . Ona njemu nije zena na to se ne smije zaboravit. Ja dok sam gazda te kuce zivjeces po mojim pravilima , ako ti se ne svidja seli se jos da mi dira roditelje , ma napicala bih ga nogom u dupe . Tvoj tata ovo , tvoja mater ono jos galami na njega on jadan suti .

Ja isto nebi imala srca ostavit nepokretnu majku , pa kad bi bio princ u pitanju , kuzis . Ali to sam ja i ja sam na deckovoj strani . Ja mislim da on postupa glavom I srcem , samo je napravio greska kad je dozvolio da se ona useli. Valjda covjek nije ocekivao da ce do ovog doci. Vjerovatno je nije dobro poznavao i nije se nadao ovom.
Jer dok je se dolazila I odlazila nije joj nista smetalo , usluga ko u hotelu , klinac u hotelu se mora platit soba da bi prespavala I oprala se , ona jos dobila i frajera u krevetu a nije nista platila .
Ona bi trebala oselit i naci nekog frajera gdje ce sve biti po njenom. Ali daj Boze da naleti na takvog .
Nažalost neznamo dečkovu stranu priče.
No sigurno je da ima osječaj odgovornosti prema roditeljima ma kakvi se oni curi činili.
Ne znamo ni kakvi su curini odnosi s vlastitim roditeljima.Možda ona od svojih nema nikakvu podršku,pa se sama brine o sebi.To bi bar malo opravdalo njenu besčutnost i škrtost,mada naglašava kako je voljna pomoći čovjeku u bijedi tj njegovim roditeljima.Jer ih po vlatitim navodima hrani...ali
ne može ih smisliti i u tome je cijela poanta.
Doduše neznamo jel taj otac loče cijeli dan pivo ili popije jednu dnevno,jel puše 10 cig na dan ili 4 kutije,bilo kako bilo,ćim mi netko kaže da su u stanju potrošiti 200 kn u jednom danu,neznam bili se smijala ili zaplakala.
Što je danas 200 KN?
Koliko dugo se može preživjeti tim novcem i to više od jedne osobe?
Što se može kupiti za taj novac da bi se preživjelo samo tjedan dana?
Najbolje da ode odmah iz te kuće,tako da i taj dečko zna na čemu je s njom.
A i ona da si nađe nekog u jako dobro financijskom položaju,pa da ne mora ni o čemu brinuti.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 09:34   #64
Quote:
Hinny Pie kaže: Pogledaj post
Vidim da su me neki osudili uvjereni da ja dečku skačem po glavi i prigovaram mu svaki dan jer pomaže svojim starcima, a ja sam eto, vještica koja čuva svoje novce pod jastukom.
Ne znam na koga misliš jer ja nikog ne osuđujem ali sam citirala tvoje riječi poput frustrirana, sebična itd. pa me zanima zašto si to uopće spominjala ako si načisto s tim da si u pravu s nekim svojim stavovima.
Quote:
Hinny Pie kaže: Pogledaj post
Ja sam apsolutno za pomaganje ljudima i uvijek ću dati onima kojima treba više nego meni, pa premda ja ne imala. Ali da netko od 60 godina nema dana radnog staža i da uopće NE ŽELI raditi jer eto, ima dijete da ga financira, to ne razumijem.
Budimo realni, nisi ti apsolutno za pomaganje nego relativno, ali to je nebitno. Meni nije jasno sljedeće:
Quote:
Hinny Pie kaže: Pogledaj post
Imam dečka već 2 godine i s obzirom da studiram u njegovom gradu, već neko vrijeme živimo zajedno sa njegovim roditeljima u njihovom stanu.
Dakle, kako to da ti ove stvari nisu prije smetale, jer 2 godine nije baš malo i zašto si uopće došla živjeti u obitelj koju ne razumiješ i koja ti ne odgovara? Te stvari si trebala raščistiti sa samom sobom prije nekog useljenja u tuđi životni prostor gdje ionako ne možeš komandirati, nego od tamo možeš samo otići što su ti neki ovdje i sugerirali.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 09:39   #65
Quote:
Hinny Pie kaže: Pogledaj post
Hvala Vam svima na odgovorima, da se ne zahvaljujem sad svima pojedinačno..
Vidim da su me neki osudili uvjereni da ja dečku skačem po glavi i prigovaram mu svaki dan jer pomaže svojim starcima, a ja sam eto, vještica koja čuva svoje novce pod jastukom.
Međutim to uopće nije tako.
Ja sam apsolutno za pomaganje ljudima i uvijek ću dati onima kojima treba više nego meni, pa premda ja ne imala. Ali da netko od 60 godina nema dana radnog staža i da uopće NE ŽELI raditi jer eto, ima dijete da ga financira, to ne razumijem. Da ne želi skupljat boce jer mu je to ispod časti, a zadnjim novcima kupuje cugu. Alkohol i duhan nisu neophodni za egzistenciju, to je jedino što mi smeta.
Ovdje ne govorimo o ljudima koji su se silom prilika našli u siromaštvu, oni imaju preko 300 000kn duga u poreznoj.
Kad im dečko prigovori, kao što sam rekla, onda igraju na emotivnu kartu i emocionalna ucjenjivanja.
Mi bismo htjeli zajednički život, eventualno djecu u nekoj budućnosti, ali zbog njih to je neizvedivo.
to bi ti htjela ili zajednički razgovarate o tome?
koliko ste stari?
sasvim sigurno nisi vještica ali imam dojam da mu skačeš po glavi;
koliko god se njihov život činio besmislenim i ludim (i ako je točno sve što pišeš, imaju poprilično problema), nije na tebi da uređuješ njihove odnose
očito je da tako žive već dugo i ako će doći do promjena, doći će onda kad ih tvoj dečko sam odluči provesti
trenutno mu se najpametnije učinilo otići zaraditi ali i pobjeći od svih vas kojima mora udovoljavati
i umjesto da prekrajaš njegovu obitelj, seksajte se i volite prije nego otputuje
a onda se nastavite smireno i sabrano dopisivati i razmatrati mogućnosti samostalnog zajedničkog života

previše si fokusirana na nešto što se tebe ne tiče i kao odgovor na naslov teme - ne mogu više gledati njegove roditelje - ti ne moraš gledati njegove roditelje!!!
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 10:34   #66
Quote:
Hinny Pie kaže: Pogledaj post
Ali da netko od 60 godina nema dana radnog staža i da uopće NE ŽELI raditi jer eto, ima dijete da ga financira, to ne razumijem.
oni imaju preko 300 000kn duga u poreznoj.
Ja ne razumijem ovdje više stvari. Prvo ne razumijem ovo što si napisala, tj da osoba koja nema dana radnog staža ima 300 000 kn duga u poreznoj. Na temelju čega Drugo ne razumijem kako ti to znaš ako s dečkom nemaš baš najbolju komunikaciju jer to baš (i da je istina) nisu stvari s kojima bi se netko hvalio, tj spada u sferu pričanja o trećima osobama koje nisu dio para i tu se nadovezuje treće gdje ne razumijem što se tebe tiče kakve netko ima dugove. Na kraju ponavljam da ne razumijem zašto uopće živiš tamo. Kakvi god da jesu, primili su te u svoj dom a ovo što pišeš o njima mi je krajnje neukusno. Nisi tamo trebala ni useliti, nitko te nije silio.
Dobro ti je Baja rekla- ne moraš ih gledati. Oni tebe zbog sina očito moraju.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 19:00   #67
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ja ne razumijem ovdje više stvari. Prvo ne razumijem ovo što si napisala, tj da osoba koja nema dana radnog staža ima 300 000 kn duga u poreznoj. Na temelju čega Drugo ne razumijem kako ti to znaš ako s dečkom nemaš baš najbolju komunikaciju jer to baš (i da je istina) nisu stvari s kojima bi se netko hvalio, tj spada u sferu pričanja o trećima osobama koje nisu dio para i tu se nadovezuje treće gdje ne razumijem što se tebe tiče kakve netko ima dugove. Na kraju ponavljam da ne razumijem zašto uopće živiš tamo. Kakvi god da jesu, primili su te u svoj dom a ovo što pišeš o njima mi je krajnje neukusno. Nisi tamo trebala ni useliti, nitko te nije silio.
Dobro ti je Baja rekla- ne moraš ih gledati. Oni tebe zbog sina očito moraju.
Bila je ona neka cura iz Osijeka koja se je uspijela zadužiti za milijun i pol kn a da se nitko nije stigao niti osvrnuti na to da mala nema dana staža i tri pare u džepu. Dešava se, neki ljudi su nesposobni za biti čovjek ali biti muljator im zapravo posve dobro ide. I uklapa se u opis truta koji po cijeli dan sjedi pred TVom, pije pivo i gleda BB sada kada su mu se kombinacije urušile.
Ako zna za kredit normalno je da zna i za čega je dignut. Ne znam koliko ti s partnerima pričaš o financijama, meni je kad s nekim počmem živjeti to već normalna tema i uopće mi nije čudno da ona zna te podatke.

Možemo mi sad tu o karakteru i pristojnosti ali čemu tražiti manu sad u svakoj sitnici?
lurker312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 09:26   #68
Quote:
lurker312 kaže: Pogledaj post
Bila je ona neka cura iz Osijeka koja se je uspijela zadužiti za milijun i pol kn a da se nitko nije stigao niti osvrnuti na to da mala nema dana staža i tri pare u džepu. Dešava se, neki ljudi su nesposobni za biti čovjek ali biti muljator im zapravo posve dobro ide. I uklapa se u opis truta koji po cijeli dan sjedi pred TVom, pije pivo i gleda BB sada kada su mu se kombinacije urušile.
Ako zna za kredit normalno je da zna i za čega je dignut. Ne znam koliko ti s partnerima pričaš o financijama, meni je kad s nekim počmem živjeti to već normalna tema i uopće mi nije čudno da ona zna te podatke.

Možemo mi sad tu o karakteru i pristojnosti ali čemu tražiti manu sad u svakoj sitnici?
Koliko se tko zadužio,iz kojih razloga,jeli netko nije plačao komunalije itd,sjedi li netko kao trut pred tv,u ovoj temi i nije bitno.
Mislim da je malo običnih hrvatskih građana,koji su bez ikakvog duga,više ih je koji ne mogu preživjeti bilo bez pretegnutog računa, zakašnjnja plaćanja komunalija i inih nameta kojima nas država zasipa.
U ovoj temi je po mom mišljenju bit da je klon neke korisnice,iznio stanje svog odnosa sa obitelji svog dečka.
I oslikava nam prije svega netrpeljivost prema ljudima u čiji se životni prostor uselila,te im zamjera svaku slabost ili promašaj, očekuje od svog dečka da se odrekne odgovornosti za roditelje,želi upravljati njihovim životima i navikama,jer ona očekuje nešto drugo i više od onoga što joj partner daje.
Po mom mišljenju ona bi dečka,ali ne bi roditelje,mada živi u njihovom prostoru.Iz bilo kojeg razloga,ona bi njega već sada preodgajala za njihovu nekakvu budućnost.Empatija joj je očitio na nultoj razini,mada se želi prikazati kao vrlo suosječajna osoba...,u svim njenim postovima upravo ista gadno nedostaje,a ljubav da ne spominjem.
Meni se nameće utisak da je tog dečka izabrala ne iz ljubavi već poradi svojih vlastitih planova i slike budućnoti vlastite obitelji,kakvu sebi oslikava.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 11:39   #69
Quote:
lurker312 kaže: Pogledaj post
Ne znam koliko ti s partnerima pričaš o financijama, meni je kad s nekim počmem živjeti to već normalna tema i uopće mi nije čudno da ona zna te podatke.

Možemo mi sad tu o karakteru i pristojnosti ali čemu tražiti manu sad u svakoj sitnici?
Meni je u komunikaciji s partnerom važnije znati njegove planove, nego financijsko stanje njegovih roditelja. U konkretnom slučaju on odlazi na brod na 6 mjeseci bez da je o tome uopće razgovarao s njom, nego joj je tek dao do znanja da je primljen pa ako je tebi normalnije da su umjesto o tome, razglabali o tuđim dugovima onda OK, ali dopusti da svatko ima pravo na svoje prioritete
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 11:47   #70
Nažalost, on će te dugove naslijediti, kad tad. Najgore od svega je to što njegovi postupci njih samo još više potiču da se ne moraju brinuti oko ničega, pa ko ga jebe, ajmo dalje.

Možda on očekuje da naslijedi tu nekretninu, a s takvim dugovima, to će na bubanj.

Nije baš sve tako crno-bijelo.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 12:31   #71
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Možda on očekuje da naslijedi tu nekretninu,
Možda, ali autorica to nije nigdje napisala. Jer, ako je lik proračunat pa se zato brine za njih da bi ih naslijedio, onda mu i nije neka računica.
Isto kao ni njoj kad je mislila besplatno stanovati u gradu gdje studira.

Meni se u ovoj priči ne sviđa samo što se dvoje koji se očito ne mogu ili ne znaju dogovoriti, izvlače na treće osobe kod kojih btw žive a ne moraju.
I kraj priče

Mada, tko zna, možda je on s njima sklopio neki ugovor o doživotnom uzdržavanju, ali nije siguran u nju pa joj prodaje spike da ne bi kasnije u slučaju prekida nešto morali dijeliti. Jer u ovim postovima je toliko interesa a tako malo ljubavi da me baš ništa ne bi iznenadilo.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 13:15   #72
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Meni je u komunikaciji s partnerom važnije znati njegove planove, nego financijsko stanje njegovih roditelja. U konkretnom slučaju on odlazi na brod na 6 mjeseci bez da je o tome uopće razgovarao s njom, nego joj je tek dao do znanja da je primljen pa ako je tebi normalnije da su umjesto o tome, razglabali o tuđim dugovima onda OK, ali dopusti da svatko ima pravo na svoje prioritete
A ti sa svojim partnerima uvijek razgovaraš samo i jedino o prioritetima?
Jbg, ja nekad ispričam i koga sam danas sreo na kavi, mora da sa mnom nešto nije u redu
lurker312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 15:05   #73
Quote:
lurker312 kaže: Pogledaj post
A ti sa svojim partnerima uvijek razgovaraš samo i jedino o prioritetima?
Jbg, ja nekad ispričam i koga sam danas sreo na kavi, mora da sa mnom nešto nije u redu
Pa nije u redu ako joj pričaš koga si sreo na kavi a tjednima joj "zaboraviš" reći da si se prijavio na neki posao zbog čega se nećete vidjeti 6 mjeseci.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 00:52   #74
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Možda, ali autorica to nije nigdje napisala. Jer, ako je lik proračunat pa se zato brine za njih da bi ih naslijedio, onda mu i nije neka računica.
Isto kao ni njoj kad je mislila besplatno stanovati u gradu gdje studira.

Meni se u ovoj priči ne sviđa samo što se dvoje koji se očito ne mogu ili ne znaju dogovoriti, izvlače na treće osobe kod kojih btw žive a ne moraju.
I kraj priče

Mada, tko zna, možda je on s njima sklopio neki ugovor o doživotnom uzdržavanju, ali nije siguran u nju pa joj prodaje spike da ne bi kasnije u slučaju prekida nešto morali dijeliti. Jer u ovim postovima je toliko interesa a tako malo ljubavi da me baš ništa ne bi iznenadilo.
Ona nema pravo na njegovu naslijeđenu imovinu, tako da tu priča nema baš veze sa mozgom. Iako, ne bi se čudio da svi oni skupa nemaju pojma o svemu tome.

Hrvati i računica... pogledaj temu Udruge Franak.

Quote:
lurker312 kaže: Pogledaj post
A ti sa svojim partnerima uvijek razgovaraš samo i jedino o prioritetima?
Jbg, ja nekad ispričam i koga sam danas sreo na kavi, mora da sa mnom nešto nije u redu
Pa u prvih 2-3 mjeseca moram saznati što više o bitnim stvarima osobe s kojom planiram nešto više. Po mogućnosti u prvih mjesec dana.

Život mi je prekratak da gubim vrijeme na krive ljude, pa pokušavam neke osnove principe razmišljanja saznati što prije.

A oni u 2 godine nisu ni 10% bitnog raspravili, ako i toliko. Koliko je dovoljno da vremena izgube jedno na drugo, da skontaju da nisu par? 20 godina?

I onda se čudimo što u 25 godina od samostalnosti nismo makli s mrtve točke u gospodarstvu, kad nam većina ljudi misli da je 2 godine u vezi čisto za zajebanciju.

Ti slobodno troši vrijeme svog života na nebitne ljude, meni se ne da.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 08:10   #75
nakon cjele ove drame ja bih se vratio na ono
- stari roditelji
- tata alkoholicar
- sin/decko ODLAZI "na 6mj" na kvazi brod

a vi blatite zensku
ok cura je pogresila sto 2 godine (ajme meni) uopce zivi tamo s obzirom na sve to

ali sta ce sada biti,
decko ce zbrisati, bi ona sad trebala se skrbiti o NJEGOVOM ocu ? i nepokretnoj majci ?
pitanje ce se on vratiti, dali je vec poludio - cim svojoj curi nije uopce spominjao odlazak i ignorira totalno njene zahtjeve

draga djevojko, ti zbriši SADA, dok mozes, spasi sebe
Oriongods is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 11:37   #76
Ja isto baš ne kužim kak je sad ta cura postala glavni problem?

Situacija: (1) starci koji su si rodili sina da bi imali roditelja umjesto da bi bili roditelji (2) sin koji nema pameti ni muda postaviti stvari na svoje mjesto i podržava roditelje u njihovoj ovisnosti i bespomoćnosti (3) sinu taj teret staraca postaje pretežak da ga nosi sam i umjesto da riješi situaciju sa starcima nalazi curu koja bi mu trebala pomoći nositi teret koji ne bi trebao biti ni njegov, a kamoli njezin (4) cura, na koju su prevaljeni problemi triju osoba nesposobnih za samostalan život (5) cura zatreba podršku, sin po svom isprobanom obrascu bijega od iskrenog suočavanja s problemom, daje petama vjetra.

I sad je cura kriva za cijelu tu situaciju? Ona, koja se vjerojatno nije ni rodila kad je cijela ta zbrka nastala. Pa kaj bi ona sad trebala? Uzdržavati tri odrasle osobe? A gdje je tu prostor za nju i njenu djecu?

Moj je savjet autorici da se odseli iz stana prije nego sin-dečko ode i da počne graditi svoj život bez njega tj. da se nikako ne uvuče u priču u kojoj se ona brine o njegovim starcima dok njega nema. Frajer bi bio "dobar" sin koji brine o roditeljima pod uvjetom da 90 posto posla za njega odradi netko drugi. Ako hoće biti svetac, nek to bude svojim vlastitim trudom i odricanjima, ne na račun drugih.
Loonie. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 21:16   #77
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Pa nije u redu ako joj pričaš koga si sreo na kavi a tjednima joj "zaboraviš" reći da si se prijavio na neki posao zbog čega se nećete vidjeti 6 mjeseci.
To je drugi par opanaka.

Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Ti slobodno troši vrijeme svog života na nebitne ljude, meni se ne da.
ne znam odakle si to izvukao, ja sam upravo i govorio da je normalno za ljude koji su u vezi i žive zajedno da znaju takve stvari.
lurker312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 21:57   #78
Citanjem tvog posta i svih komentara,zakljucila sam da bi ti bilo najbolje da se iseliš! zbilja, jer ako ti to ne mozes podnesti,to je najbolje rijesenje..
imala sam slicnu situaciju kod kuce s tim raspolaganjem novca za sve i svasta osim za potrebno, i mogu ti rec da se te navike, pogotovo kod starijih ljudi, nemogu promijenit...

moras misliti na sebe, pa onda mozda i tvoj decko shvati kako se ti osjecas i malo vise paznje obrati tebi, naravno ne mislim da prestane pomagat roditeljima, ali da i tebe i tvoje misljenje pocinje uvazavat i da nekako zajednickim snagama dođete do zakljucka i situacije koja bi bila najbolja za vas dvoje..
bas zato sto ima 28 godina,mora se znati postaviti u situaciji, a ne zanemarivati tebe,ako ste zbilja toliko ozbiljni i volite se
saskass is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2015., 13:05   #79
Quote:
Anja kaže: Pogledaj post
Dobro ona nije nigdje spomenula ko je digao kredit , ti prepostaljas da je majka tako i ja mislim . Otac nije mogao zato sto nigdje ne radi .
S ostalim se slazem , moje misljenje je sve dok ona nije udata za njega mislim da ona nema sta pricati o tim ljudima niti se mjesati u njihov zivot . Dosla je kod njih i hoce da komanduje svima . Ona njemu nije zena na to se ne smije zaboravit. Ja dok sam gazda te kuce zivjeces po mojim pravilima , ako ti se ne svidja seli se jos da mi dira roditelje , ma napicala bih ga nogom u dupe . Tvoj tata ovo , tvoja mater ono jos galami na njega on jadan suti .

Ja isto nebi imala srca ostavit nepokretnu majku , pa kad bi bio princ u pitanju , kuzis . Ali to sam ja i ja sam na deckovoj strani . Ja mislim da on postupa glavom I srcem , samo je napravio greska kad je dozvolio da se ona useli. Valjda covjek nije ocekivao da ce do ovog doci. Vjerovatno je nije dobro poznavao i nije se nadao ovom.
Jer dok je se dolazila I odlazila nije joj nista smetalo , usluga ko u hotelu , klinac u hotelu se mora platit soba da bi prespavala I oprala se , ona jos dobila i frajera u krevetu a nije nista platila .
Ona bi trebala oselit i naci nekog frajera gdje ce sve biti po njenom. Ali daj Boze da naleti na takvog .
Boldano

Mislim da je sasvim jasno da on nece ostaviti svoje roditelje. A svi 'ako nemas za kruh sta kupujes cigare i pivo' pametnjakovici moraju malo shvatit da se tu radi o bolesnim ljudima (svi koji puse su bolesni ljudi i svi koji svakodnevno cugaju su bolesni ljudi) i uopce nema svrhe pozivati se na neki razum.

Ovaj nacin odluke o odlazenju na brod bi meni osobno bio sasvim jasan znak da bjezim glavom bez obzira i ne tratim zivot na takvu osobu. Uopce nemam simpatija za takav potez. Jedno je dogovarati, ali odlucivati bez partnera o necemu sto utjece na tog partnera je nedopustivo.

No, ako joj to nije alarm i i dalje se vidi s tim deckom, onda bi se morala pomiriti da ce veci dio zivota imati jos jedno disfunkcionalno kucanstvo o kojem ce se brinuti. Nije ni to dealbreaker, ljubav svasta trpi.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2015., 16:47   #80
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Jedan čovjek s iskustvom, koji se upravo rastaje, mi je rekao da je razlog rastave: Kad sam se ženio, nisam znao da joj istovremeno ženim i majku.
.
To je savršena istina. Ali neki par može tu istinu elegantno odjebati.
To je napravio moj kolega sa svojom suprugom 18 godina mlađom, koji se oženio sa 49. godina, a sada ima 56.
Punica i svastika su mu skroz u qurtzu. Trebale bi ići na lijećenje - na psihijatriju, ali to izbjegavaju. Troše novac što je punica dobila nakon rastave.
Novac im je pri kraju, a one su napustile grad i žive u nekoj iznajmljenoj kućici u vukojebini.
Ali ne žele reći gdje. On ih ne želi primiti, niti to one traže.
On uskoro očekuje njihove osmrtnice. Kada potroše sav novac :
krena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:31.