Natrag   Forum.hr > Sport > Košarka

Košarka Loptost radovanja pod obručima

Pogledaj rezultate ankete: Tko će se prvi "poskliznuti"
Golden State Warrios 22 37.29%
Protivnik Sixersa 37 62.71%
Glasovatelji: 59. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2015., 23:16   #1
NBA 2015/16



Kraj je desetog mjeseca što znači i početak najjače košarkaške lige u svemiru sa prikladnim otvaranjem nove teme koje je ove godine nešto kasnije, a spletom okolnosti i na dan početka sezone. Nadam se da naši vjerni fanovi se neće ljutiti za ovo sitno kašnjenje, znate da mi nikad ne razočaramo.
Na početku samog otvaranja, red bi bio i baciti blagi osvrt na prošlu sezonu.
Naslov je osvojila najbolja momčad prošle sezone Golden State Warriorsi. Igrali su daleko najbolju i najefikasniju košarku, bili su superiorni na oba kraja terena i furiozno su prošli kroz nikad jači Zapad kako u reg. sezoni tako i u playoffu, a Cavsi sa iskasapljenom ekipom i Lebronom koji je igrao na razini najboljih igrača u svemiru ali nije mogao sam. To je bilo jedno jako čudno finale u kojem je starter kroz sezonu Bogut presjedio skoro čitavo finale, Draymond Green igrao peticu, Mate Dellavedova bio starter i na kraju Andre Iguodala odnio nagradu za MVP finala.

Ipak, bez obzira na Golden State, regularnu sezonu je obilježila momčad Atlanta Hawksa koji su zajedno sa novim trenerom na klupi Mike Budenholzerom napravili velike stvari. Kroz sezonu su igrali jednostavnu i lijepu košarku u kojoj je Kyle Korver procvjetao, a Milsap došao na razinu zvijezde u ligi kao nositelj ove ekipe. Ipak, nedostatak iskustva i nedostatak alternative kroz neku čistu igračku kvalitetu koštao ih je nekog većeg uspjeha jer su brutalno prizemljeni od strane Lebrona i Cavaliersa u finalu Konferencije.

E kad smo već kod finala Konferencija, vrijedi spomenuti da je Cliff još jednom zapeo, ovaj put nikad teže od strane Josha Smitha i njegovih ludih trojki. Cliffu nije preostalo ništa drugo nego da zapovijedi svom vjernom partneru Docu Riversu da odmah dovede istog Smitha da mu se takve stvari više ne događaju. Već vidim kako Capela siluje Clipperse opet tamo u nekoj šestoj utakmici, ali ok, ostavimo se mojih snova. Daklem, Clippersi opet nisu uspjeli nešto ozbiljno napraviti osim što su izbacili Spurse koji su mislili "lako ćemo". Rocketsi su se držali u playoffu dosta dobro dok nije Harden potpuno pukao i počeo gubiti po 15 lopti po utakmici. Ove sezone očekujem dosta ozbiljniji Houston.

Na Istoku je bilo također ludo. Bullsi su se predstavili jako dobro svladavši u prvom krugu lagano Buckse, da bi u drugom krugu pružili snažan otpor velikim favoritima Cavsima. Hawksi su bili daleko najveće razočaranje. Provlačili su se protiv velikih autsajdera Netsa u nekoliko gustih utakmica, kao i protiv mladih Wizardsa koje je predvodio Tatta Pierce koji je zabio par game winnera u svom stilu kroz playoff kao i onaj najspektakularniji, upravo protiv Hawksa.
Istok je prošlu sezonu bio katastrofa, užas ali dobili smo neke zanimljive ekipe od kojih u budućnosti možemo očekivati velike stvari poput Bucksa, Hawksa pa možda i Wizardsa.

Regularna sezona je bila dosta zanimljiva u kojoj su dominirali igrači pretežito sa Zapada. Harden je vukao Rocketse do visoke pozicije, Curry je odigrao vrhunsku sezonu, a Westbrook je u odsustvu Duranta spustio ručnu i pružio bolesne brojke te nanizao hrpu triple-doubleova, ali na kraju im ni to nije pomoglo da se plasiraju u playoff.
Kad smo kod statistika i nagrada, evo ukratko i imena koja su se najviše pokazala u prošloj sezoni.











Nova sezona za nas je počela sa ljetom i otvorenjem NBA tržnice, ali na našu žalost velikih tradeova i velikih potpisa za druge ekipe i nije bilo previše. Spomenuti ćemo neke poteze koji su odjeknuli u ovo suhoparno ljeto pa krenimo.

Najveće ime i daleko najveći potpis ovog ljeta dogodio se u Teksasu. Jedan od najboljih krilnih centara današnjice, Lamarcus Aldridge potpisao je za Spurse koji su sa tim najavili pohod na prsten nakon brutalnog prizemljenja prošle sezone.
Greg Monroe je potpisao za Buckse koji su pojačali svoju mladu jezgru sa još jednim jako zanimljivim igračem, Roy Hibertt je sebe i svoju ženu odveo daleko od Georgea, u LA, a Demmare Carroll je izvrsnu sezonu u Hawksima to fino naplatio u Torontu za koje će igrati sljedeće 4 godine. Wes Matthews je prešao u Mavse za jedan fini ugovor od 70 mil., koji će zamijeniti našeg dragog Montu Ellisa koji je potpisao za Pacerse.

Nemojmo zaboraviti da će i ove godine svoju pokajničku sezonu za 10mil. odraditi i naš dragi Rajon. Očekujemo ga motiviranog i potpuno spremnog da zajedno sa Rođom pokori Zapad. Ražone, vrati košarku u Sacramento!
Što se tiče tradeova najveći odjek je imao trade Ty Lawsona u Rocketse za budući pick prve runde. Nekako ispod radara je prošao sjajan trade Hawksa koji su za praktički ništa uzeli Thiaga Splittera, a Clippersi su za neki trulež uspjeli uzeti Lancea Stephensona koji spreman i motiviran može učiniti dar mar. Jbg, za motiviranost će na Zapadu morati potražiti nekog drugog "Lebrona". Od sotalih vrijedi spomenuti i trade Blazersa i Hornetsa u kojem su Hornetsi dobili Nicka Batuma u zamjenu za G. Hendersona i propalog talenta Noah Vonleha od kojeg neki još uvijek očekuju nekog vraga. Vidjeli bili pa živjeli!

Da ne zaboravimo napisati, nisu samo igrači prelazili, na trenerskim klupama je bilo nekih promjena.


Neka poznata i cijenjena imena su odletjela sa klupe, a zamijenili su ih zanimljivi treneri sa koledž iskustvom što je u slučaju Bullsa i Thundera pa jedva čekamo vidjeti kako će taj eksperiment proći. Hoće li biti Pitino Celticsi ili Stevens Celticsi? Imat ćemo glasanje.
Alvin Gentry se vraća na mjesto glavnog trenera, ovaj put Pelicansa i vjerujem da će to biti pun pogodak.

Za kraj ovog uvoda spomenimo i igrače koji su ostavili dubok trag u NBA ligi, a ovog offseasona su se oprostili od aktivnog igranja, a to su: Shawn Marion, Andrei Kirilenko, Jason Richardson, Kenyon Martin, Stephen Jackson i Elton Brand.
Pa krenimo sa predstavljanjem divizija.
__________________
"Mental toughness in general isn’t being the most physical or just being able to make the big shot. It’s being able to do your job on the next play every single time. That’s hard to do. That consistency isn’t for everyone. And that’s why it’s the mark of really good players." Brad Stevens
Pierce34 is offline  
Old 27.10.2015., 23:29   #2
ATLANTIC




Boston Celticse će ove godine biti gušt gledati, uvjeren sam u to. Već odavno znamo da je Brad Stevens sama trenerska elita u današnjoj ligi, a ove sezone će imati i kakvu takvu podršku fron officea da uradi nešto.

U offseasonu se konačno pojačala jalova unutarnja linija u liku Davida Leeja koji će donijeti pregršt napadačkih opcija jer bez obzira što je ispao iz rotacije u GS-u, David Lee je i dalje jako dobar napadač. Igrač koji zna vrhunski igrati 2 na 2, jedan je od boljih igrača u izvlačenju iz pnr-a i jedan je od boljih dodavača na svojoj poziciji. Sa druge strane, doveden je Amir Johnson, prijeko potrebni mišići pod košem od kojeg se nadam, koliko toliko zaštiti reket kod obrambenog skoka i pružiti podršku bekovima u obrani pick igre. Mislim da Amir to može vrhunski odigrati i od njega očekujem velike stvari.

Dalje, na draftu se uzelo Terry Roziera i RJ Huntera. Rozier nije igrač po mojem guštu. Da, može se razviti u pristojnoj igrača pogotovo u obrambenom dijelu ali morat će se dobrano potruditi da izbori kakvu takvu minutažu pored ovakve bekovske linije.

RJ Hunter je igrač po mom guštu. Osim što tip ima predobro ime, također ima i prekrasan i brz izbačaj, zna spustiti loptu na zemlju i ima osjećaj za igru. Nema neke fizikalije ali ako se taj tip prilagodi NBA ligi i ako mu Stevens uspije naći ulogu kroz sezonu-dvije, taj tip može postati nešto. Tip je onaj istinski španer koji može sve uraditi ali samo ponekad. Iskreno se nadam da će dobiti minuta da pokaže sve što može.

Od ostalih poznatih imena, spomenuli smo tu bekovsku liniju koja barem meni izgleda jako jako dobra, više zastrašujuća. Bradley, zdrav Smart, Evan Turner kao neka vrsta podrške i Isaiah Thomas kao prva naapdačka opcija. Čisti sex. Od Smarta očekujem velike stvari, naznake su se vidjele već u predsezoni, ako ostane zdrav to lako može biti Most Imroved player. Bradley se tu istaknuo kao kapetan i vođa ove ekipe i mislim da tako treba biti.

Kada pogledamo ostatak te duge rotacije koju bi trebao Stevens koristiti; Olynyk, Sullinger, Zeller, Crowder + nabrojani, mi dobijemo jednu mladu potentnu momčad koja razumije igru, ni ti jedan od njih se pretjerano ne ističe i od svega toga mi dobijemo prekrasnu i brzu ali da se razumijemo halfcourt košarku koja će biti za primjer svima. Stevens, povedi nas!

Brooklyn Netsi u svojim lutanjima postaju zabavniji i od svojih susjeda. Ovog ljeta su uspjeli počistiti jedan dio momčadi iako je glavni čovjek, Joe Johnson i dalje tu. Pokušali su ga uvaliti bilo kome, umalo je popustio dobri stari Dan Gilbert ali kad je vidio da je vrag odnio šalu kakve se cifre vrte oko luxury taxa i on je odustao. Na kraju svega, Billy KIng se uspio riješiti daveža Derona, Mirza je otišao put zapada, a Mason Plumlee nakon što su ga štitili dvije sezone, i oni skužili da je to čisti rotacijski igrač. Alan Anderson je također dobio ispisnicu, a ni za njim se neće nešto pretjerano žaliti.

Da cirkus ne izgubi na kvaliteti doveden je naš dobri stari Andrea da zajedno sa Brookom stavi posljednji ključ u šalunge i konačno zacementira taj reket. Mi jedva čekamo vidjeti kako će to izgledati na parketu kad se osuši. Od ostalih akvizicija na draftu su pokupili Rondae Hollis-Jeffersona koji je za ovo vremena po internetu poznatiji po tomu što je materi kupio kuću što dovoljno govori o njegovoj igri. Od ostalih tu su Shane Larkin i Thomas Robinson koji će pojačati klupu.

Na našu radost Hollins je prije nekih tjedan dana rekao da će bez ikakve dvojbe njegova prva petorka biti Jack-Bojan-Joe Johnson-Young-Lopez. Svi znamo da će u ovim okrnjenim Netsima sve počinjati i završavati sa Brook Lopezom. Ako on ostane zdrav, to je all star igrač na ovakvom Istoku. Čovjek koji ima kapacitet nositi napad jedne ekipe i u njemu neće biti problem. Jarret Jack je u prošlogodišnjem playoffu pokazao da je to igrač za velike stvari ali vidjet ćemo može li on u kontinuitetu pružati solidne partije, ja u to nisam nešto pretjerano uvjeren. Joe Johnson će i dalje nešto driblati, promašivati daleke dvojke i biti tu neki kreator sa krila ali nema tu više nekog kruva, to je jednostavno propao igrač i šteta ga je gledati ali eto.

Bojan će njima biti prvi šuter i po onome što pokazuje, potpuno opravdano. Bojan ima potencijal zabijati iz vana u kontinuitetu, a sa Thad Youngom, Jackom i Johnsonom on bi trebao imati lopti, sada kad je legitimni član startne petorke.

Na kraju, to je sve što Netsi imaju, tu startnu petorku. Na klupi nemaju igrača koji bi mogao povući i održati momčad u igri. O obrani da ne govorim, čitave ekipe. Spore noge Bojana, Johnsona, Brooka neće previše pomoći. Jedini Thad Young ima dužinu i atletcizam za odigrati obranu ali i to je nešto jalovo. Andrea na klupi čeka sa lopatom i mješalicom.
Za Netse će ovo biti jedna jako duga i teška sezona. Nemaju kvalitete, a potencijala nema ni na vidiku. Nova franšiza praktički, treba pridobiti publiku, treba prodati ulaznice u skupoj dvorani, a eto, prodat će ih Joe Johnson.
Ako ovi novi treninzi što im je pokazao gazda ne prorade, čeka ih top 5 najlošijih Istoka. reklo bi se, opravdano.

Što reći o Sixersima? Evo spomenut ćemo da su na draftu uzeli Jahlil Okafora koji bi mogao biti zbog već razvijenog igrača rookie godine. Imaju Noeal koji se razvija u vrhunskog igrača i to je to. Doveli su Landrya i Nik Stauskasa iz Sacramenta ali je li ih vrijedno spominjati kada će to Hinkie opet nekome uvaliti kao i svaki put do sada. Ljeto im je prošlo u silnom razočarenju da odabrani čovjek, njihov irač koji će ih povesti u bolje sutra Twitteraš Embiid je opet slomio neku kost u stopalu (koliko ih je issati) i propušta čitavu sezonu. Evo kažu sad da neće da nosi neke ortopedske cipele koliko sam skužio, ali budimo realni, KBKK??? Sve se čini da će Embiid postati novi Oden i to je OK, jbga, takvo je pravilo kod današnjih NBA centara. S vremena na vrijeme jedan veliki talent mora otpast. Opet ih čeka tavorenje na dnu lige i grabljenje još jednog visokog picka u nizu, boga pitaj koliko godina već i čekanja Darija Šarića. Ko zna kad će ova franšiza postati ozbiljna, a do tad....


Od Toronto Raptorsa očekujem velike stvari ove godine, pogotovo u playoffu. Ujiri je još jednom dokazao da je tata mata i mislim da je uboo sa svakom akvizicijom. Znači sletili su redom Demare Carroll, Bismarck Biyombo, Cory Joseph i preko drafta Norman Powell i Delon Wright.

Najveća snaga Raptorsa je što su njihove glavne zvijezde Derozan i Valanciunas godinu stariji i iskusniji. Jonas je potpisao novi ugovor i poptuno spreman i motiviran došao u trening kamp, Derozana se očekuje boljeg nego ikad, Terrence Ross bi po meni trebao imati daleko najveći napredak. Dwayne Casey ima veliki izbor sa Carrollom jer lagano može kombinirati petorke i miksati sa njim i Derozanom. Cory Joseph je jedan jako dobar igrač, momak je dosta napredovao i mislim da se izostanak Vaqueza neće uopće toliko osjetiti.

Na kraju sam ostavio meni dvojicu najdražih igrača, Lowrya i Pattersona. Lowry je tempirana bomba, i on će biti najveći faktor. Ako on proradi Raptorsi će protutnjati ovom divizijom i po meni ugurati se u top4 ekipu Istoka, a Patrick? Za mene najpodcijenjeniji igrač lige, čovjek koji može biti starter realno, to je čovjek koji će biti njihov game changer.
Očekujem od Caseya i da koristi Powella u ovoj sezoni. Momak je ostavio snažan dojam u ovo što je igrao i mislim da će za njega biti mjesta u rotaciji.

Što očekivati od Knicksa nakon najgore sezone u povijesti franšize? Paaaa, da draftaju nekog tamo Litvanca.

Yep, Knicksi su imali ljeto puno razočaranja. Ajde, draftali su Porzingisa, veoma upitno od navijača za koje se zna da nema neke sredine. Mnogi kažu da je to najbolji igrač ovog drafta, mnogi kažu da je to mega fail. Vidjet ćemo, ali za sada ovo što gledam Kristaps će biti jako jako dobar igrač. Knicksi su uz njega draftali Jariana Granta, a ono što sam čitao svi kažu steal drafta. Pa momak i neće imati neke prevelike konkurencije na poziciji playmakera jer stare kosti Jose Calderona i ne neka pamet i ne baš neki talent Gallowaya nam i govore da će tip dobiti priliku.

Kako su Knicksima, normalno, izmakli iz ruke svi igrači koji nešto vrijede, oni su se zadovoljili Robinom Lopezom i Kevinom Seraphinom. Robin bi mogao dobro funkcionirati sa Kristapsom koji više voli pucati iz vana i Melom koji se sve mi se čini vraća na svoju omiljenu poziciju niskog krila. Na kraju, doveden je i Aaron Aflallo koji je i dalje pristojan igrač i s lakoćom će izboriti mjesto startne dvojke u ovakvom rosteru. Što očekivati? Pa iako je to ekipa daaaleko bolja nego lani, to je i dalje ekipa za dno konferencije, šta je tu je.
__________________
"Mental toughness in general isn’t being the most physical or just being able to make the big shot. It’s being able to do your job on the next play every single time. That’s hard to do. That consistency isn’t for everyone. And that’s why it’s the mark of really good players." Brad Stevens
Pierce34 is offline  
Old 27.10.2015., 23:36   #3
Central



Stvarno ne znam što očekivati od ovogodišnjih Bullsa. Ustvari znam što je sigurno, a to je da će Bullsi igrati na koš više. Nema više Thibsa đaci, novi čovjek je na klupi. Kažu neki tamo Hoiberg koji je odjebao obranu, stavio Gasola i Mirotića pod koš, McBucketsa sa strane i Butlera koji je eto daleko najbolji igrač ekipe. Ali ozbiljno, drastične stvari su se dogodile u Chicagu i živo me zanima na šta će to na kraju izaći. Ali pozitivno u svemu tome je barem neka promjena, nema više drillanja Gasola i ekipe po 40 minuta svaku utakmicu, nema više vrtnje napada oko Joakima, a i Derrick Rose više neće biti toliko veliki faktor u ovoj ekipi, sve ide prema tome. A možda je i bolje tako. Ove sezone očekujem od Mcdermotta da pokaže taj šuterski potencijal koji ga je krasio na koledžu i da Mirotić napravi novi iskorak u ligi. Od Bullsa očekujem da će biti srednja ekipa, mislim da nemaju šta tražiti u top4, pa čak ni u top5 Istoka, ali to je i dalje ekipa koja može svakoga dobiti u bilo kojem trenutku.


Detroit Pistonsi će biti ekipa vrijedna popratiti ove sezone. Stan van Gundy jednostavno zna kako sagraditi dobru ekipu. Nakon prošlosezonskog lutanja, silnih promašaja pogotovo sa Josh Smitom, čini se da je Stan konačno našao put. Uzeo je Reggie Jacksona prošle sezone, a momku je bila potrebna samo ekipa koja će mu pružiti dovoljno prostora i minuta da pokaže svoj potencijal što Reggie dokazuje.

Stan je i ovog ljeta bio marljiv pa je doveo nekoliko akvizicija koje su prošle ispod radara, a mogle bi se ispostaviti kao jako jako dobre. Tu mislim na angažiranje Ilyasove i Marcus Morrisa koji bi trebali raširiti reket za svoje bekove Jacksona i Popea a također ostavljajući prostora Drummondu 1 na 1 u samom srcu reketa. Kada se pogleda ostatak ekipe koga su uzeli Aaron Baynes, Steve Blake, Jodie Meeks, Stanley Johnson pa i Joel Anthony, Pistonsi imaju 10 jako finih igrača za rotaciju. Imaju vođu druge navale u vidu Jennigsa, kad se oporavi i Stanley Johnsona koji bi već u prvoj sezoni po svemu sudeći mogao pokazati zašto su ga Pistonsi uzeli, a i zašto ga ja smatram najboljim igračem na ovogodišnjem draftu. U Detroitu opet sunce, ne mogu vjerovati.

Pacersi čini se okreu novi list nakon neuspjelog pokušaja osvajanja IStoka u zadnjih nekoliko godina. Nije to toliko ni loše iako mislim da ulaze u neko sivilo od dvije- tri sezone ali okej.
Nema tu više Hibberta i Westa, njihove glavne unutarnje linije ali možda je tako i bolje jer je nešto trebalo mjenjati, a taj strašni Roy je zachokao kad ga se najviše trebalo.
U offseasonu osim tih nekih odlazaka, Pacersi su odradili dosta tiho. Za bekovsku poziciju su uzeli Montu Ellisa koji će tu sigurno naći svoju ulogu, ajde treba jedan manit kad više nema Lancea. Od ostalih tu se nema nešto posebno spomenuti. Jordan Hill i Chase Budinger koji je došao u zamjenu za našeg Rudeža i to je to.

Daleko najveće pojačanje za Pacerse će biti povratak Paula Georga u punoj spremi i već u pripremnim utakmicama je pokazao da ozljeda nije ostavila nikakvog traga na njemu. Vogel je izjavlčjivao da ga sprema koristiti na četvorci iako nešto ne vjeujem u to osim u nekim pojedinim setovima u niskim petorkama. Ovo je konačno samo Georgova momčad i mislim da možemo od njega očekivati brutalan start kao i brutalnu sezonu, osim ako mu Monta ne uzme pola šuteva. Ali vidjet ćemo.


Milwaukee Bucksi su još jedna od onih ekipa koje će se dosta popratiti. Mlada, potentna i izuzetno zanimljiva momčad sa mladim i jako zanimljivim trenerom koji više ni manje misli svog najboljeg igrača koristiti na svih 5 pozicija. A kad još saznaš da je taj igrač Grk. Ti issa.

Mogu reći da se u Milwaukeeu nešto rađa. Franšiza malo lošije stoji, ok, jako loše stoji, nije se znalo što će s njom biti pa je eto, red bi bio da se nešto uloži u ekipu da privuče gledatelje i to, napravi možda i neki iskorak u playoffu nakon prošlogodišnje metle od Bullsa.

Front office je uradio jako dobru stvar. Maknuli su dosadnog Zazu Pachuliju i njegovog pograničnog susjeda Ilyasovu i doveli mlade snage u vidu Grega Monroea.
Ali bez obzira na to, kod Bucksa će daleko najzanimljivije biti ispratiti igru njihove (nadaju se) buduće zvijezde Jabari Parkera koji je praktički rookie i to je igrač koji ima nekog velikog napadačkog talenta kada se sve sagleda.

Pogled na prvu petorku MCW-Giannis-Middleton-Jabari-Monroe vidimo da je to izuzetno atletiča skupina momaka, dvometraša sa ogromnim rukama koji su u stanju zatvoriti svaku ekipu u ligi. Kada pogledamo na klupu, tu su OJ Mayo koji može svaku ekipu uništiti ako ga krene, John Henson kao još jedan freak pod košem te Graivis Vasquezom, sjajnom akvizicijom iz Raptorsa, možemo zaključiti da ova ekipa mora samo odrasti da bi došla do elite Istoka.

Cleveland Cavaliersi u novu sezonu za mene ulaze kao glavni favoriti za naslov. Kralj igra rutiniranu košarku već dvije sezone. Njegova košarka je zrela, zna kada povući, kada stati, ne troši se toliko a ekipe mu pobjeđuju. On je učinkovit kad treba biti, nije kad ne treba i to je to. Dan gilbert je doriješio kesu. Dao je čitavo bogastvo jednom Tristanu Thompsonu, Ed Davisu sa dobrim marketingom ali svakom njegovo.

Yep, Cavsi su ostali praktički na istom ali to je puno bolja ekipa. Kevin Love je prošle godine bio toliko očaran playoffom da se uspio ozlijediti od divljenja ali ove godine ulazi potpuno spreman i odlučno je izjavio da ga nikakva svjetla intra u Quicken Loans arenu ne mogu iznenaditi. Sjajni Mozgov je i dalje tu za tugu od pare ali ko mu je kriv, a ove sezone bi Kyrie konačno trebao odigrati na nivou, bez ikakvih ozljeda i da se premetne u prvu napadačku opciju tj. prvog strijelca Cavsa.

Zašto su Cavsi prvi favoriti? Lebron je najbolji igrač današnjice, Kyrie je vrhunski strijelac, jedan od najboljih na svojoj poziciji, Love je top3 strijelac na svojoj poziciji, JR kad je u ritmu jedan od boljih strijelaca, a ključna stvar je što mu ne moraš kreirati za kvalitetan šut. Toliko individualne napadačke moći mora jednom proključati, a David Blatt koliko god bio neiskusan u NBA svijetu, to je čovjek koji zna kako se osvajaju trofeji. Prvi favoriti.
__________________
"Mental toughness in general isn’t being the most physical or just being able to make the big shot. It’s being able to do your job on the next play every single time. That’s hard to do. That consistency isn’t for everyone. And that’s why it’s the mark of really good players." Brad Stevens
Pierce34 is offline  
Old 27.10.2015., 23:40   #4
SOUTHEAST


Atlanta Hawks

Prošlogodišnji score: 60-22
In: Earl Barron (PHX), Tim Hardaway Jr. (NYK), Justin Holiday (GSW), DeQuan Jones, Lamar Patterson (R), Tiago Splitter (SAS), Walter Tavares (R
Out: Pero Antic, Elton Brand, DeMarre Carroll (TOR), Austin Daye (CLE), John Jenkins (DAL)
Trener: Mike Budenholzer
Prva petorka: Teague, Korver, Bazemore, Millsap, Horford
Klupa: Schroder, Mack, Scott, Muscala, Hardaway, Splitter, Patterson

Najveće ugodno iznenađenje prošle sezone, gdje su u regularnom dijelu sezone uništavali sve redom i došli do fantastičnih 60 pobjeda, što je ujedno rekord franšize. Ipak kroz cijelu sezonu je bilo pitanje tko će rješavati utakmice u PO, jer nisu imali nekog superstara poput ostalih ekipa. Na kraju im je dosta pala igra u PO, provukli su se prve 2 runde, ali protiv Lebrona i ekipe nisu mogli. Sve skupa fantastična sezona je iza njih, a imaju velike planove za nadolazeću.
Promjena velikih nema, najveći odlazak je Carroll, kojega bi trebao probati zamjeniti Bazemore, tu bi mogli izgubiti malo, jer on nije klasa Carrolla. Iako Bazemore prošle sezone nije loše izgledao, ali sigurno će mu teže biti protiv startera, nego kad bi ulazio s klupe. Od pridošlica treba vidjeti kako će Hardaway funkcionirati u totalno drukčijem sustavu nego onom od Knicksa. Računaju na njega Hawksi, makar solidnih 15-20 minuta. Splitter bi također trebao dosta pojačati rotaciju na visokim pozicijama, gdje je prošle godine često znala biti rupa, jer nisu imali dobrih visokih s klupe. Još su draftali Pattersona, ali sumnjam da će imati on nekakvu minutažu u ovakvoj ekipi koja lovi makar polufinale istoka ove sezone. Nema se tu više šta pričati ostalo je sve kao prošle sezone, timska obrana i napad gdje opet neće biti nekog izrazitog pojedinca u završnici što bi im mogao biti problem u recimo polufinalu ili finalu istoka.

Prediction: 50-32 (polufinale istoka)


Orlando Magic

Prošlogodišnji score: 25-57
In: Mario Hezonja (R), Shabazz Napier (MIA), Jason Smith (NYK), C.J. Watson (IND)
Out: Ben Gordon, Willie Green, Moe Harkless (POR), Kyle O'Quinn (NYK), Luke Ridnour
Trener: Scott Skilles
Prva petorka: Payton, Oladipo, Gordon, Harris, Vučević
Klupa: Dedmon, Fournier, Hezonja, Frye, Nicholson, Marble, Smith, Napier, Watson

Očekivana prošlogodišnja sezona, gdje su bili obrambeno solidni, ali u napadu ogromno mučenje. Naravno to nimalo ne čudo kad su ti u prvoj postavi trojka Payton, Oladipo i Gordon, koji imaju mnogo vrlina, ali šut sigurno nije jedna od njih. Prolaze godine i godine, ali Magic nikako izaći iz rebuildinga, čini se da će ovo biti još jedna takva sezona i da ću teško preći 30 pobjeda, a kamo doći do PO na vrlo solidnom istoku. Smatram dobrim potezom dovođenje Skillsa za trenera I siguran sam da će s te pozicije imati dosta više pomoći nego prethodnih sezona.
Nije bilo nekih velikih promjena u rosterima, došao je naš Hezonja koji bi trebao imati solidnu minutažu s klupe, a njegova rola bi mogla biti različita od utakmice do utakmice, najviše će ovisiti kako će pogađati trice, te kolika će rupa biti u obrani. Došao je Smith koji je vrlo dobar šuter s perimetra, ali nije baš obrambeno dobar, no sigurno će s iskustvom i stretch faktorom pomoći s klupe. Još su došla dva playa Napier i Watson, pitanje je koliko ću oni moći pomoći. Watson bi mogao biti solidan s klupe kao iskusan igrač, koji je navikao igrati back up playa. Napier se čini da nikad neće biti dobar nba igrač, sumnjam da će dobivati dobru minutažu, morati će je maksimalno iskoristiti. Nisu ništa ni izgubili u offsezoni, tek su ostali bez par solidnih rotacijskih igrača Harklessa i O Quinna. Nema se tu šta puno pričati, treba Magic raditi na razvoju hrpe mladih talenata kojih tu sigurno ne fali, te se nadati da će konačno doći ta sezona kad ću napraviti korak iz rebulding ekipe u jednu solidnu PO ekipu.

Prediction: 28-54

Miami Heat

Prošlogodišnji score: 37-45
In: Keith Benson, Gerald Green (PHX), John Lucas III (DET), Josh Richardson (R), Amar'e Stoudemire (DAL), Justise Winslow (R).
Out: Michael Beasley, Zoran Dragic, Shabazz Napier (ORL), Henry Walker.
Trener: Erik Spoelstra
Prva petorka: Dragić, Wade, Deng, Bosh, Whiteside
Klupa: Chalmers, Andersen, Haslem, McBob, Ennis, Johnson, Winslow, Green, Stoudemire, Richardson

Očajna sezona je iza Heata, veliki problemi s ozljedama, gdje je vrhunac bio kad je Bosh imao velikih problema s zdravljem i tu je bio kraj nadanja za Heat, na kraju su ostali čak bez PO, što je na kraju vrlo dobro ispalo, jer je sletio na draftu Winslow. Nije se ostalo bez važnih igrača, tek par rotacijskih igrača, koji bi imali DNP često ove sezone, koji bi jedino igrali u slučaju ponavljanja prošlogodišnjih problema s ozljedama. Glavna pridošlica je Gerald Green, odličan šuter koji bi trebao biti odlična iskra s klupe kroz cijelu sezonu. Prošle godine su očajno zamjene odrađivale posao, ali Green će biti ogroman napredak sudeći po offsezoni I njegovim sjajnim partijama u Sunsima prošle sezone. Amare će pokušati oživiti, ne izgleda loše i mogao bi dati solidnu rolu s klupe. Winslow je velikom srećom tu došao i već bi ove sezone mogao biti odlična pomoć s klupe, jer je jedan od najspremnijih rookieja, te je odličan na obje strane parketa, također odličan zalog za budućnost.

Dragić se odlično prilagodio sustavu, dobro izgleda u 2v2 igri skupa s Boshem. Wade će s opet čuvati kroz regularnu sezonu, ali ako bude pravi u PO ova ekipa puno može. Bosh bi trebao biti u redu s zdravljem i vući ekipu do I kroz PO. Whiteside ako nastavi kao prošle sezone će biti ogromna stvar za Heat, koji bi konačno imao dobrog rim protectora, što bi sigurno dosta značilo za trošenje energije u obrani kroz dugu sezonu. Dosta ovise o zdravlju, no ako budu tempirali formu i bude malo sreće, sve je moguće.

Prediction: 48-34 (finale istoka)


Washington Wizards

Prošlogodišnji score: 46-36
In: Alan Anderson (BKN), Jared Dudley (MIL), Josh Harrellson, Toure Murry, Gary Neal (MIN), Kelly Oubre (R), Jaleel Roberts (R), Ish Smith (PHI).
Out: Rasual Butler (SAS), Will Bynum, Paul Pierce (LAC), Kevin Seraphin (NYK).
Trener: Randy Wittman
Prva petorka: Wall, Beal, Porter, Nene, Gortat
Klupa: Temple, Blair, Gooden, Humphries, Sessions, Webster, Anderson, Dudley, Oubre, Smith

Bez većih promjena u offsezoni, otišao je Pierce koji je sjajan u clutch timeu, ali Wizardsi se okreću mladosti i Porteru kao 3&D opciji. Par solidnih pojačanja Anderson, Dudley, Oubre i Neal koji ću biti uglavnom zaduženi za pojačati šutersku učinkovitost te osloboditi mjesta u sredini za ulaze Walla i Beala. Oubre je zanimljivi rookie iz Kansasa, ne vjerujem da će dobiti neku veću minutažu, ali talenta ima te bi mogao imati poneki bljesak kroz regularnu sezonu. Dudley je već zagazio u godine, ali može sa svojim uvijek dobrim šutem pomoći s klupe.

Skoro pa sigurno ću opet doći do PO, no tamo će biti teško nešto učiniti s obzirom da se čini da nemaju kvalitetu za recimo finale istoka. Pod košem imaju problema jer Nene ko Nene stalno ozljeđen, tako da bi Humphries lako mogao startati dosta utakmica ove sezone, što ne izgleda dobro u najavi. Porter je solidan mladi igrač, ali teško će s njim u većoj roli Wizardsi ostvariti svoje visoke ambicije. Biti će zabavno gledati backcourt Beal i Wall, te su uvijek zanimljiva league pass ekipa, ali ne vjerujem im osobno da mogu nešto napraviti u PO. Čak im predviđam pad u odnosu na zadnje dvije sezone.

Prediction: 45-37 (1 runda istoka)


Charlotte Hornets

Prošlogodišnji score: 33-49
In: Nicolas Batum (POR), Tyler Hansbrough (TOR), Aaron Harrison (R), Spencer Hawes (LAC), Frank Kaminsky (R), Jeremy Lamb (OKC), Jeremy Lin (LAL).
Out: Bismack Biyombo (TOR), Gerald Henderson (POR), Jason Maxiell, Lance Stephenson (LAC), Jeffery Taylor, Noah Vonleh (POR), Mo Williams (CLE).
Trener: Steve Clifford
Prva petorka: Walker, Batum, Williams, Zeller, Jefferson
Klupa: Harrison, Hansbrough, Hawes, Kaminsky, Lamb, Lin, Hairston, MKG, Daniels, Roberts

Ogromno razočarenje za ovu ekipu u prošloj sezoni, gdje su totalno podbacili i imali su očajne postotke u napadu. Srećom otišao je Stephenson, koji je prošle godine šutirao ispod 20% za tricu i odigrao je očajnu sezonu, izgleda da se radi o igraču koji je dobar samo u određenim sustavima. Par solidnih igrača je otišlo kao Henderson, Vonleh, Williams i Biyombo, ali ne bi trebali prviše nedostajati jer su doveli dobre zamjene. Najveće pojačanje je definitivno Batum koji bi trebao itekako povećati prošlogodišnje očajne šuterske statistike. Lin je sjajan u predsezoni i nameće se kao šesti čovjek u ovoj ekipi, a vjerujem da ćemo često vidjeti njega i Walkera zajedno na parketu. Lamb isto fino igra predsezonu i također bi trebao svojim šutem dodatno otvoriti reket. Od rookieja tu su Kaminsky i Harrison, dva vrlo zanimljiva igrača koji ću sigurno dobiti šanse, pogotovo Frank.

Ozljeda MKG ih je dosta pogodila, jer s njim su mogli biti vrlo dobra defanzivna ekipa, ovako dodatan teren pada na Batuma, te će mu to vjerojatno utjecati na napadačku igru. Istok je nešto jači nego prethodnih sezona i teško je odrediti osim 4-5 ekipa koje ću ostale u PO, ali Hornetsi bi se trebali boriti skupa s još par ekipa oko par zadnjih mjesta koje donose PO na istoku. Važno će biti da Al Jefferson ostane što više zdrav, te da Batum uspije iznijeti veliki teret koji je na njemu.

Prediction: 41-41



by Kockar
__________________
"Mental toughness in general isn’t being the most physical or just being able to make the big shot. It’s being able to do your job on the next play every single time. That’s hard to do. That consistency isn’t for everyone. And that’s why it’s the mark of really good players." Brad Stevens
Pierce34 is offline  
Old 27.10.2015., 23:44   #5
NORTHWEST




Omjer:
16-66 (15. na zapadu)


ORTG (broj poena na 100 posjeda):
102.9 (25. u ligi)

DRTG (broj poena protivnika na 100 posjeda):
112.2 (30. u ligi)



Prošlo ljeto u taboru Minnesote proteklo je u dizanju u zrak neuspješnog projekta te postavljanju temelja za potencijalne buduće dosege. Prvi nosivi stup konstrukcije budućeg sastava došao je u tradeu za vodeće lice franšize prijašnjih godina te je tako Kevin Love utržen za prvi izbor drafta tog ljeta Andrewa Wigginsa i para zanemarivih prolaznika – solidnog Thada Younga te Simmonsovom reakcijom ovjekovječenog Anthonyja Bennetta, još jednog u niski promašaja Cavsa u visokoj lutriji. Svoj 13. pick na draftu iskoristili su uzevši lutrijsku srećku u vidu Zacha LaVinea u nadi da će s prolazećim godinama njegove košarkaške vještine uhvatiti korak s impozantnim fizičkim predispozicijama.

Novopristigli poletarci tako su pridodani starijoj gardi veterana na rosteru te se mogao očekivati barem pristojan broj pobjeda uz relativno velik broj kuglica s imenom Timberwolvesa. Problem je bio što su veterani, u skladu sa starom latinskom uzrečicom „Nomen est omen“, odigrali i veteranski broj utakmica tokom sezone. Trojica najznačajnijih među njima - Ricky Rubio, Kevin Martin i Nikola Peković između sebe nisu imali broj utakmica koje momčad sa solidnim playoff runom odradi u sezoni. Mladi vukovi tako su bili prepušteni na milost i nemilost jačim predatorima koji su ih očekivano rastrgali i ostavili ranjene na zadnjem mjestu u ligi sa tek 16 pobjeda.

Nezačuđujuće, obojica rookieja u apsolutnom smislu nisu odigrala naročito dobre sezone. Wiggins je usprkos tituli rookieja godine bio nekonstantan na oba kraja parketa, tražeći svoju nišu u napadu te iskačući povremenim bljeskovima u branjenju izolacija u obrani. LaVine je naprosto bio užasan, a svoj highlight sezone pronašao je na All-Star vikendu gdje je u ritmu Space Jama osvojio natjecanje u zakucavanju. Hezonja nije bio impresioniran. Kada stvari stavimo u kontekst slika izgleda puno vedrije za Wolvese, jer će ove godine LaVine imati limitiraniju ulogu šutera s boka i napadanja close-outa za razliku od lani kada je iz rezervne role koju je igrao na faksu morao uskočiti u onu primarnog playmakera u NBA-u. Za svladavanje obrambenih postulata te držanje željenog obrambenog intenziteta obojice zadužena je legenda Wolvesa iz ranih nultih Kevin Garnett, koji je pristigao tradeom iz Netsa za Thaddeusa Younga sredinom prošle sezone.


Bitni odlasci:
  • Trener Flip Saunders (preminuo)
  • Chase Budinger (Indiana Pacers)
  • Anthony Bennett (Toronto Raptors)
  • Justin Hamilton (Krasny Oktyabr)
  • Gary Neal (Washington Wizards)

Bitni dolasci:
  • Trener Sam Mitchell (asistent Minnesota Timberwolvesa)
  • Karl-Anthony Towns (University of Kentucky, 1. pick NBA drafta)
  • Tyus Jones (Duke University, 24. pick NBA drafta)
  • Andre Miller (Sacramento Kings)
  • Tayshaun Prince (Detroit Pistons)
  • Damjan Rudež (Indiana Pacers)
  • Nemanja Bjelica (Fenerbahce)

Posljednje mjesto u ligi donijelo im je 25% šanse za osvajanjem prvog picka na ovoljetnom draftu, kuglice su se posložile u njihovu korist te je Karl-Anthony Towns, centar s Kentuckyja, stao uz Wigginsa na mjesto budućih nositelja franšize. Teško je naći Ahilovu petu ovome 19-godišnjaku – funkcionalni potezi u postu, solidan šut sa poludistance, vrlo dobra slobodna bacanja, dobra vizija, odličan blokerski instinkt i fluidno kretanje. Svoj drugi pick iskoristili su kako bi uzeli Tyusa Jonesa, klasičnog playmakera koji će pokušati pronaći sebe u ulozi backupa Rubiu. Fosili Andrea Millera i Tayshauna Princea će uz Garnetta donositi know-how i mentorirati ovu mladu skupinu na okupu. Balkanski kontingent zastupljen je s našim Damjanom Rudežom za kojeg se nadamo da je sve cigle na raspolaganju već ispucao na prethodnom prvenstvu Europe (a i skok viška ne bi bio zgorega) te prošlosezonskim MVP-om Eurolige, Srbinom Nemanjom Bjelicom u roli playmakerske stretch četvorke.

Što se odlazaka tiče, situacija je većinom nezanimljiva te se tu ističu gunner Neal koji je zadnje zanimljive minute igrao pod Popovichem, ozljedama prošaranog Budingera te jadnog Bennetta koji pokušava revitalizirati svoju karijeru povratkom u svoju domaju Kanadu. Tužnija stavka u rubrici odlasci je ona glavnog trenera i GM-a Flipa Saundersa koji je prije par dana izgubio bitku s Hodgkinovim limfomom. Zamjene dolaze iznutra – Sam Mitchell kao glavni trener te Milt Newton u ulozi novog GM-a.




Okretanje novog lista trebalo je označiti i promoviranje Zacha LaVinea na mjesto startnog beka-šutera, no kriogenički zamrznuti Prince ponovno jaše, a Martin se tako vraća u ulogu prvog čovjeka s klupe. Od ostalih članova rotacije valja izdvojiti Shabazza Muhammada sa snažnim post-up pokušajima, zavidnim brojem skokova u napadu te razvijajućim šutem za tri (39% lani, doduše na manjem volumenu). Na Minnesotu treba pripaziti i kao potencijalne trade partnere jer imaju dosta igrača koji bi mogli biti zanimljivi većim ribama u ligi, a generacijski se ne uklapaju u novi projekt Wolvesa.

Prognoza:
Rast mladih vedeta nameće se kao primarni cilj sezone. Towns, Wiggins i društvo trebalo bi biti šopano minutama, a uz iskustvo i zdravlje veterana trebali bi se dići na ljestvici u odnosu na lani. Sredina lutrije, a playoff na jakom zapadu treba potisnuti s uma za još koju sezonu.
__________________
"Valor is a poor substitute for numbers."
Doran Martell is offline  
Old 27.10.2015., 23:45   #6


Omjer:
30-52 (12. na zapadu)


ORTG (broj poena na 100 posjeda):
104.5 (19. u ligi)

DRTG (broj poena protivnika na 100 posjeda):
108.2 (26. u ligi)



Od svih pet momčadi u Northwest diviziji, najmanje se veselim pisati o momčadi Denver Nuggetsa jer imam osjećaj da se iz godine u godinu ništa ne mijenja. Još od Karlovih dana, ova momčad tumara u potrazi za identitetom i putem kojim će krenuti. Prošla sezona nije bila nikakva iznimka. Povjerenje u vodstvo trenera Briana Shawa bilo je poljuljano još unazad sezonu ranije, a on ništa nije napravio da to povjerenje vrati. Ne može se čovjeku poreći da nije probao šarolika rješenja, ali rap unutar svlačionice kako bi digao moral i približio se svojim igračima vjerojatno nije bilo optimalno rješenje. Posvemašnja malodušnost unutar organizacije vjerojatno je pridonijela alkoholnim problemima glavnog igrača Ty Lawsona kojeg je policija uhvatila nekoliko puta sa kojim promilom previše za volanom, famozni DUI. Kenneth Faried nakon vrlo dobrog izdanja za Team USA na prošlom Svjetskom prvenstvu nije pokazao nikakav napredak u svojem ofenzivnom repertoaru, dapače pojam stagnacije se u njegovom slučaju može lako protumačiti kao nazadovanje. Dobar timing u tradeu s Cavsima im je za solidnog centra u oba smjera Timofeyja Mozgova (za kojeg su Cavsi u svojem contender modu bili očajni) donio čak 2 picka prve runde. Plusevi na parketu svakako uključuju obećavajuć povratak Danila Gallinarija nakon njegove kalvarije s ozljedama, a bosanski centar Jusuf Nurkić dao je pozitivne indikatore u svojoj kvoti minuta prošaranoj faulima.

Bitni odlasci:
  • Ty Lawson (Houston Rockets)

Bitni dolasci:
  • Mike Malone (Free Agent)
  • Emmanuel Mudiay (Guangdong Southern Tigers, 7. pick NBA drafta)
  • Nikola Jokić (Mega Leks)
  • Mike Miller (Cleveland Cavaliers)

Lawsona su milosrdno tradeali u Rocketse kako Harden ne bi svisnuo od činjenice da mora svih 48 minuta biti primarni playmaker, dok su draftom popunili novonastalu rupu na poziciji otišlog Lawsona. Sedmim izborom uzeli su atletsku zvijer s izraženim pregledom igre na mjestu playmakera Emmanuela Mudiayja koji je prošle sezone dvorane NCAA-a zamijenio šarolikim krajolikom Kine. Jednako bitna stvar je da na klupu momčadi sjeda Mike Malone, čovjek s rijetkim pismom preporuke DeMarcusa Cousinsa, a ono manje bitno je da je čovjek kvalitetan stručnjak s naglaskom na obrambeni segment igre.




Rotaciju počinjemo s Mudiayjem na kormilu momčadi čije će slasherske i kreatorske sposobnosti počesto biti zasjenjene lošim šutem i nerezonskim odlukama. Foye je tu za otvorene trice, dok bi Gallinari i Wilson Chandler uz standardne minute na niskom krilu, mogli dobiti i pokoju na četvorci u niskim postavama. Visoka rotacija je mlada i zanimljiva s Joffreyjem Lauvergneom i Nikolom Jokićem koji se pridružuju već relativno dokazanom Nurkiću, a i Faried može pripomoći u smetlarskom segmentu. Iskusni veterani Jameer Nelson i Darrell Arthur usmjeravat će svoje mlađe kolege u daljnjem njegovanju svoga zanata.

Prognoza:

Potencijali na mjestu organizatora igre i centra, u kombinaciji s trenerom koji zna što hoće od svog rostera daju nadu da će Nuggetsi u doglednom periodu isplivati iz ove močvare nezanimljivosti. Ove godine, srednja lutrija za novo pojačanje mlade jezgre.








Omjer:
38-44 (11. na zapadu)


ORTG (broj poena na 100 posjeda):
105.1 (17. u ligi)

DRTG (broj poena protivnika na 100 posjeda):
104.9 (14. u ligi)



Jazzere smo lani ostavili u srednjoj fazi rebuildinga. Otprije potpisanom Derricku Favorsu, prošlog ljeta dodali su i Gordona Haywarda kao bitne igrače u novom projektu pod vodstvom svježe ustoličenog trenera Quina Snydera. Peti pick drafta Dante Exum nametao se kao intrigantna mogućnost u talentom osiromašenom backcourtu, a Rudy Gobert je svojim eksplozijama na Ljetnoj ligi i Svjetskom prvenstvu davao do znanja da se od njega mogu očekivati velike stvari. Kantera se pak od uloge strijelca u niskom postu u ranijim fazama sezone pokušalo prebaciti u stretch opciju, razumljivo sa zanemarivim rezultatima.

Rezultati i konačni omjer nisu bili u prvom planu, tako da je prvi dio sezone prošao šaroliko. Gordon Hayward se nakon teške sezone ranije u šuterskom smislu nametnuo kao pouzdani sekundardni kreator s boka i svojom dužinom igra podcijenjenu ulogu u obrani Jazza. Kanter se pak ni sa ofenzivnog, ni sa defanzivnog stajališta nikako nije uklapao u buduću viziju vodstva momčadi, a obzirom da bi za par mjeseci ionako izašao na tržnicu kao restricted free agent, momčad iz Salt Lakea tako je na trade deadlineu odlučila raskinuti veze sa njihovim dugogodišnjim centarskim projektom.

Oslobođene minute dali su Gobertu, a on im je to povjerenje vratio na najbolji mogući način. Francuska neman sa rasponom ruku albatrosa učinila je reket Jazza neprobojnom zonom. Iz obrane koja je tavorila u prosječnosti prije Kanterova tradea došli su do uvjerljivo najboljeg obrambenog učinka u ligi do njenog kraja – primali su 5 poena manje na 100 posjeda od sljedeće najbolje momčadi Grizzliesa.



Izniman napredak u obrani povukao je i niz pobjeda u smiraju sezone te su nakon All-star vikenda završili s omjerom 19-10 (u odnosu na 19-34 u prvom dijelu sezone). Par mjesta više u lutriji zamijenili su za odličan boost za cijelu momčad, vitalan znak sudionicima da je progres prisutan te da su na pravom putu.

Bitni odlasci:
  • -

Bitni dolasci:
  • Trey Lyles (University of Kentucky, 12. pick NBA drafta)
  • Raul Neto (Murcia)
  • Tibor Pleiss (Barcelona)
  • Jeff Withey (New Orleans Pelicans)

Iznimno malo prometa za Jazzere preko ljeta, svi bitni akteri ostali su na okupu za novu sezonu, dok su nova lica tek sitan facelifting od kojih se izdvaja 12. pick Lyles sa pametnom igrom u napadu te razvijajućim skok-šutom s poludistance.




Ozljeda Dantea Exuma koji će biti van stroja cijelu sezonu pomalo je narušila dobru atmosferu unutar momčadi. Iako se na twin towerima unutar reketa temelji cijela obrana Snyderove momčadi, Exum je sa svojim atletskim predispozicijama bio savršen za vršenje presinga na vanjsku liniju. Kao njegove zamjene se nalaze igrači koji teško mogu popuniti tu terijersku rolu poput Burkea i Burksa. A upravo je obrana ono na čemu će Utah temeljiti svoje šanse za osmim mjestom na Zapadu i playoffom, jer napad sa upitnim bekovima i parom drvenih visokih teško da može pikirati na nešto više od prosjeka lige. Rodney Hood ističe se kao potencijalni x-faktor s klupe koji može razdrmati ustajalu rotaciju na bekovskim pozicijama, a Ingles sa svojim potezima u super-slow motionu te Booker kao šuter s poludistance prisutni su kao stabilizirajući faktor s klupe.

Prognoza:
Obrana bi trebala zadržati lanjski sjaj, dok će uspjesi napada odlučivati o visini do koje mogu doseći. Osmo mjesto zapada je otvoreno za preuzimanje.
__________________
"Valor is a poor substitute for numbers."
Doran Martell is offline  
Old 27.10.2015., 23:46   #7


Omjer:
45-37 (9. na zapadu)


ORTG (broj poena na 100 posjeda):
107.8 (10. u ligi)

DRTG (broj poena protivnika na 100 posjeda):
105.5 (16. u ligi)



Prošloljetna tržnica protekla je bez većih potresa u taboru Thundera. Prvi bočni defanzivac na rosteru Sefolosha otišao je sudjelovati u renesansi Hawksa, a Fisher je shvatio da čuvanje Duncana na switchevima u postu nije ono što će mu donijeti dodatni prsten pa je otišao ostacima ostataka Knicksa objašnjavati čari Trokuta.

Prvi znak stvari koje će usljediti dogodio se pred kraj predsezone kada se ozljedila prva zvijezda Kevin Durant. U stopu ga je pratio i dobar dio rotacije te je Thunder šepav ušetao u novu sezonu. Jednu cijelu i par minuta sljedeće utakmice izdržao je Russell Westbrook te je usljedio potpuni kaos - vladavina Sebastiana Telfaira i Lancea Thomasa kao bitnih članova rotacije, od Celticsa nedavno otpuštenog Perryja Jonesa kao primarnog kreatora s boka i obrambena zona s tri visoka igrača jer nisu imali dovoljno swingmana na raspolaganju.

Povratcima glavnih zvijezda uspjeli su koliko-toliko uhvatiti korak za nemilosrdnim Zapadom, no Durant nikako nije izgledao zdravo na terenu te je naposlijetku ugašen za sezonu. Razmjenama za D.J. Augustina, Kylea Singlera i Enesa Kantera na trade deadlineu rješeno je konstatno nezadovoljstvo Reggieja Jacksona (#TearsOfJoy na odlasku u Detroit), a zajedno s ozljedom Sergea Ibake odbačena je i obrana u završnom lovu na osmo mjesto.

Svi Westbrookovi triple-doublevi ostali su uzalud jer je Thunder, pobjedom Pelicansa u zadnjem susretu sezone protiv Spursa, ostao jedno mjesto kratak, kao što je i Russ ostao jedno mjesto kratak za titulu igrača s najvećim usageom u povijesti (Kobe 05/06), a zadovoljiti se je morao s titulom najboljeg strijelca lige.

Bitni odlasci:
  • trener Scott Brooks (Free Agent)
  • Jeremy Lamb (Charlotte Hornets)
  • Perry Jones III (Free Agent)

Bitni dolasci:
  • trener Billy Donovan (University of Florida)
  • Cameron Payne (Murray State University, 14. pick NBA drafta)

"Konačno!", zavapili su mnogi nakon što je nedugo nakon kraja sezone Sam Presti pokazao palac dolje režimu Scotta Brooksa. Zamijenio ga je dvostruki NCAA prvak s Gatorsima Billy Donovan, trener koji je revolucionarizirao košarkaški program sveučilišta s Floride. Napad će biti eksplozivan kao i uvijek, eventualno u nešto ljepšoj ambalaži. Obrana će odrediti sezonu, a tu Donovan naglašava veći fokus na branjenju trice u odnosu na Brooksovu "zatvori reket pa tek onda izlazi na šutere" devizu. Asistenti Donovanu u novoj sezoni bit će donedavni glavni trener Anthonyja Davisa Monty Williams kao i stari poznanik ekipi Thundera Mo Cheeks, dok će stožer zaokružiti Donovanovi poznanici iz sveučilišnih dana.

Free agency Presti je odradio još u veljači tako da na ljeto nije preostalo ništa drugo nego staviti paraf na preplaćene ugovore za Singlera i Kantera. Promili šanse u lutriji nisu se ispostavili dovoljnim za prvi pick, tako da su se morali zadovoljiti s 14. izborom i uzeti Camerona Paynea, playmakera s podjednako razvijenom scorerskom i asistentskom stranom s neuglednog fakulteta Murray State. Wojini izvori šuškaju i o mogućoj ekstenziji za Waitersa, novog neuspjelog visokog picka kojeg Presti pokušava preobratiti s mračne strane, ali rok za to ubrzo istječe te se nadam da Sam nije skroz otišao na kvasinu te da ga relativno dobra Dionova predsezona neće nagnati na nešto nepromišljeno.




Provjereno dobra startna petorka ostaje nepromijenjena. Svi obrambeni krateri smješteni su na klupu, tako da će biti zanimljivo promatrati pick'n'roll obranu Augustina i Kantera. Neuvjerljive igre Augustina te sve naglije propadanje miljenika publike Collisona mogli bi potencijalno u vatru baciti mlađe snage Paynea i McGaryja ranije u odnosu na očekivanja.

Prognoza:
Kevin Durant ostaje igrač Oklahoma City Thundera i nakon sljedećeg ljeta.








Omjer:
51-31 (6. na zapadu, 4. seed zbog osvajanja divizije)


ORTG (broj poena na 100 posjeda):
102.8 (9. u ligi)

DRTG (broj poena protivnika na 100 posjeda):
98.6 (12. u ligi)



Minimalne promjene unazad godinu dana ostavile su Blazerse s prokušanom jezgrom, skupinom iskusnih profesionalaca u primeu svoje karijere čiji je detonator bio jedini mlađi član startne petorke Damian Lillard. Ohrabreni uspjehom u prvoj rundi završenog doigravanja protiv Rocketsa i pojačani samo veteranima Blakeom i Kamanom krenuli su u novu sezonu u nadi da bi letvicu postignuća mogli dići za jednu stepenicu više. Iskru neizvjesnosti donijela je činjenica da su tri startera ulazila u svoje zadnje godine ugovora te je o uspjesima predstojeće sezone ovisio odabir kolosijeka kojim će ova franšiza krenuti u budućnosti.

Iako nisu bili zdravi kao u ranijim sezonama, sitnije ozljedice nisu ih mogle izbaciti iz takta te su dobar dio sezone odrađivali u skladu s očekivanjima. Nedaće u taboru jedinih im divizijskih rivala Thundera značilo je da će sigurno ući u playoff s pozicije minimalno 4. nositelja. Nešto više od mjesec dana pred početak playoffa, igrač za kojeg su najmanje očekivali da bi mogao pasti pod naletom ozljeda, igrač koji je svojom čvrstinom i snagom dobio nadimak „Ironman“ od strane navijača Blazersa, Wesley Matthews ozlijedio je Ahilovu tetivu te je bio izgubljen za ostatak sezone. Nenadoknadiv gubitak potenciran sitnijim tegobama (poput onih Nicolasa Batuma koji je cijelu sezonu muku mučio sa šuterskom formom) ostavio ih je ogoljele pred susret s gladnim Grizlijima u prvoj rundi koji su ih skratili muka u 5 utakmica.

Bitni odlasci:
  • LaMarcus Aldridge (San Antonio Spurs)
  • Nicolas Batum (Charlotte Hornets)
  • Wesley Matthews (Dallas Mavericks)
  • Robin Lopez (New York Knicks)

Bitni dolasci:
  • Mason Plumlee (Brooklyn Nets)
  • Maurice Harkless (Orlando Magic)
  • Gerald Henderson (Charlotte Hornets)
  • Noah Vonleh (Charlotte Hornets)
  • Al-Farouq Aminu (Dallas Mavericks)
  • Ed Davis (Los Angeles Lakers)

Ispostavilo se da je ovaj poraz označio i kraj ove generacije Blazersa jer se LaMarcus Aldridge na ljeto odazvao zovu svog doma u Texasu i neodoljivom šarmu Gregga Popovicha te je hladni sjeverozapad Sjedinjenih Država zamijenio vrućim San Antoniom. Vodstvo Blazersa se nakon odlaska prve zvijezde odlučilo na preslagivanje karata te su tako i preostala dva free agenta, Matthews (Mavericksi) te Lopez (Knicksi) pronašla nove destinacije dok je Batum poslan u Charlotte u razmjeni za Geralda Hendersona te Noahu Vonleha. Zamjene za otišle igrače većinom su potpadale pod skupinu „mladi, talentirani i nedokazani“ – Mason Plumlee, Maurice Harkless, Noah Vonleh, pojačane s par iskusnih role-playera sa strane – Al-Farouq Aminu, Ed Davis i Gerald Henderson.




Nitko od njih nije veliki potrošač lopte, tako da će jedini preostali član startne petorke Damian Lillard biti kao malo dijete u tvornici čokolade – uzimat će posjede dok mu od njih ne pozli. Uz zanimljive mladiće koje su pouzimali sa strane, Blazersi konačno imaju nešto za ponositi se i iz svoje kućne radinosti. Meyers Leonard je pokazao zavidan stretch potencijal s pozicija 4 i 5 te je lani neformalno ušao u 50/40/90 društvo, naravno sa smanjenim volumenom tako da nije imao dovoljno pokušaja da bi službeno ušao u društvo alumnusa kluba 180. C.J. McCollum je također u porazu protiv Memphisa pokazao da bi se na njega moglo računati te je valjda najrazvikaniji sleeper pick koji to nije u povijesti NBA fantasyja.

Prognoza:
Solidna četvorka pod košem uparena s po jednim šuterskim (Leonard, Vonleh) i finišerskim visokim (Plumlee, Davis), atletska krila u Aminuu te Harklessu i Lillard koji je konačno pokazao da više nije alergičan na kontakte u prodorima na obruč – solidan početak i otvaranje nove stranice. Sigurno će tavoriti na dnu Zapada, no potencijal za nešto više je tu. Treba ga samo pronaći.
__________________
"Valor is a poor substitute for numbers."
Doran Martell is offline  
Old 28.10.2015., 03:22   #8
SOUTHWEST



Dallas Mavericks




Došli: Deron Williams, Wesley Matthews, Zaza Pachulia, JaVale McGee, Jeremy Evans, John Jenkins, Justin Anderson ( R )

Otišli: Tyson Chandler, Rajon Rondo, Al-Farouq Aminu, Monta Ellis, Amare Stoudemire, Richard Jefferson

PO rotacija: Williams - Matthews - Parsons - Dirk - Zaza; McGee, Barea, Anderson, Powell, Jenkins

Offseason je ostao u znaku DeAndre Jordana.
Frontcourt je načelno tome, tanak.

Zaza je solidan backup centar koji će ovdje biti u prvih pet.
A McGee nastavlja niz limitiranosti, i to u momčadi u kojoj bi centar trebao biti iznimno defanzivno orijentiran.

Da ne govorimo o učinku u napadu gdje bi recimo Chandler / Jordan kao roll man u napadu širili reket i ostavljali prostora šuterima.
Tu moramo spomenuti i odlazak Ellisa, koji je također svojim skillsetom, prodorom i šutem nosio napad Mavsa.
PF pozicija je tanka. Villanueva, mladi Powell i Jeremy Evans ( koji će imati dosta minuta, kako stvari stoje. Carlisle ima planove za njega )

Dirka polako uzima vrijeme.
Obrana nikad nije bila njegov forte, no sada opako treba kvalitetnog centra koji će mu čuvati leđa.
Čak i u napadu, više nije isti. Broj samostalno iskreiranih šuteva pada.
Polako prelazi iz alpha doga u komplementarnu opciju. No, to je Dirk. Pletora napadačkih opcija je tu. A uz to, nikada nije bio atleta, pa godine ne sjedaju baš tako loše na njegovu igru.

Backcourt bi trebao biti solidan. Williams - Parsons - Matthews.
D-Will bi za 5.4M trebao biti krađa i vjerujem da će odigrati kvalitetnu sezonu.
Rekao je da de želi disciplinu kao kada je igrao za Sloana. A Carlisle je sličan tip. Trener sa svojim flow napadom, sloboda, p'n'r, rješi svog čovjeka. Deron se uklapa u tako nešto.
Parsons, kao point forward je zreo za razinu više.
On će biti fokus napada. Matthewsa će se pak čekati.
Osobno sam skeptičan. Isključivo radi ozljede nakon koje nitko više nije bio 100%.
Anderson ( R ) bi se trebao izgraditi u solidnog rotacijskog igrača za početak. Ima odličan 3P% i trebao bi iskoristiti minute u prvom dijelu sezone.
U drugu godinu ulazi Powell koji fino napreduje i, gledajući stanje Dallasovog frontcourta te limitiranje Dirkovih minuta, očito je da će imati mjesto u rotaciji.
A predsezonu je zbog ozljeda iskoristio Jenkins, koji je trošio najviše lopti i sigurno će biti dio rotacije.

Ozljede i tko zna hoće li svi biti spremni za punu sezonu.
Dirkove godine ( Carlisle je spominjao o cca. 26min/utakmici limitu ), D-Will i gležnjevi, Parsons i koljeno, Wesova ozljeda...
Nedostatak klupe, tj. kvalitetnih zamjena će se sigurno odraziti na skor.

Carlisle će sigurno eksperimentirati sa rosterom i izvući maksimum iz njega, no mora raditi s onim što ima.

A ove godine, max. će biti #8 seed. ( Na umu treba imati da njihov 1st round pick sljedeće sezone ide Bostonu osim ako ne završe u zadnjih 7. U slučaju lošeg starta, vrlo je moguće očekivati tankanje )





Houston Rockets




Došli: Ty Lawson, Marcus Thornton, Montrezl Harrell ( R ), Sam Dekker ( R )

Otišli: Josh Smith, Pablo Prigioni, Joey Dorsey, Nick Johnson, Kostas Papanikolaou

PO rotacija: Lawson, Harden, Ariza, Jones, Howard; DoMo, Beverley, Brewer, Capela, Terry, Thornton

Ty Lawson. Još uvijek nepoznanica. No, znamo zašto je tu i koje su njegove sposobnosti.
Pass-first / drive'n'kick tip igrača će odlično sjesti u ovaj roster. Igrač koji će rasteretiti Hardena u organizaciji igre je baš ono što je Rocketsima falilo prošle godine. ( 11. napad lige, ove sigurno idu prema gore )

Beverley kao odličan defanzivac / solidan spot up šuter će, vjerojatno - ( Lawson starter ), biti iskra s klupe ( ovisno o situaciji ).
Ariza, Beverley, McDaniels ( jedan od nerazvikanih mlađih igrača koji bi se mogao pretvoriti u odličnog igrača ) čine veoma potentan obrambeni backcourt ( negiranje Lawsonovih mana ).
Uz Hardena, koji je imao još jedno ljeto da se više posveti tom dijelu ( a ovdje ulogu igra i dolazak Lawsona, koji će ga, rekli smo, rasteretiti u napadu = veće zalaganje u obrani? )
Standardno iznadprosječnom Howardu dodajmo Capelu ( 2nd year, izniman potencijal, direktan backup Howardu, koji će s vremenom postati odličan rim-protector )
DoMo, Jones i Harrell ( energičan, skočan... koji će dobiti minute, zbog ozljeda gore navedenih ) čine solidan frontcourt.
Dekker, koji je trenutno treće krilo iza Arize i Brewera će imati skromnu ulogu u rookie sezoni. D-League. Odličan šuter s iznimnim potencijalom u obrani. Perspektivan ( stretch 4 ) igrač.
DoMo / Jones je bitka koju će biti zabavno promatrati. ( Na umu treba imati da obojica ulaze u rookie extension pregovore i najvjerojatnije će jedan od njih biti tradean ) DoMo, s većim arsenalom u napadu, stretch četvorka sa dobrim šutem za tri te odličnim ( za ligu iznadprosječnim ) potezima u postu se diže i u obrani i tu bi sveukupna prednost možda išla na njegovu stranu, no i Jones je sve bolji i bolji, vrlo dobar bloker, solidan obrambeni...
Brewer, Terry i Thornton ( koji traje toliko dugo zbog toga što je sposoban utrpati 20+ sa lakoćom, no takve večeri su totalno nepredvidive, a tu je i loša obrana ) kao veterani s klupe... neloša momčad.

Ofenzivno, ovo bi trebala biti top 5+ momčad lige. Lawson / Harden. Inside-out igra s Howardom. ( Nadajmo se još veći fokus na ovu opciju ), brza tranzicija i kontra. Visok tempo. Moreyball.
McHale je izjavio da im je ove godine jedan od prioriteta u napadu dovesti loptu do protivničkog reketa unutar 3-4 sekunde što bi proizvelo veći broj izbora u napadu.
Obrambeno gledajući, nastavit će prošlosezonski fokus na obranu reketa i trice, s tim što je McHale naglasio da će se morati popraviti skakačke brojke.
Naglasak bi također trebao biti na obrani tranzicije. Pitanje je kako će funkcionirati Houstonova switch filozofija u obrani kada je Lawson na parketu, jer će protivnički guardovi sigurno koristiti blokove kako bi Lawson ostao na njima i pokušali iskoristiti fizički missmatch.

McHale, po meni, ostaje najveći upitnik. Guranje tempa. Minute management. Beverley / Lawson - tko završava utakmicu. Odmaranje Howarda. Produbljivanje rotacije, kao i eksperimentiranje s istom. ( Bev, Lawson & Harden odjednom, Ariza na četvorci... )
I ozljede su razlog za brigu. DoMo još nije spreman. Jones također. Howard i leđa.



Memphis Grizzlies





Došli: Matt Barnes, Brandan Wright

Otišli: Kosta Koufos, Nick Calathes, Jon Leuer

PO rotacija: Conley - Allen - Lee - Z-Bo - Gasol; Green - Wright - Barnes - Udrih

Mlađi Gasol je još ranije dao do znanja da neće mijenjati klub; novi ugovor ( 5/110 )

Koufosa su zamijenili Wrightom, solidnim backup centrom ( 3/18 ), a tu je i Barnes koji još uvijek može nešto doprinijeti u 3&D ulozi.
JaMychal Green će vjerojatno dobiti minute na četvorci kad neće ići small ball, a Russ Smith će tu i tamo sa Udrihom rasteretiti Conleya.

U globalu to su isti Grizzliesi koje gledamo zadnjih cca. 4 godine.
Imaju jasan i prepoznatljiv identitet.
Iskustvo, kontrolira se pace ( Conley kao idealan floor general ), čvrsta obrana ( Conley, Gasol i Allen spadaju pod obrambenu elitu na svojim pozicijama ), napad se vrti kroz reket preko Gasola i Randolpha ili lopte u Conleyevim rukama.
Manjak šutera im je stara rak-rana ( prošlu sezonu drugi najgori u tricama )

Prošlu sezonu jedino je Lee probio 40% trice i ta timska mana će biti pod povećalom, kako samih Grizzlija tako i ostatka lige.
Conley je bio .386, što nije loše, no Barnes ( koji će sigurno biti u 9 man rotaciji ) i Carter ( koji je veliki upitnik nakon prošlogodišnje ozljede koja ga je mučila cijelu sezonu, sad je rekao da se osjeća odlično, ako bude šutirao 40%+ tricu, super ) će morati dići postotke.
Adams je mlad i perspektivan, na njemu neće biti pritiska, a momak ima fin šut. Spreman za 40+% klub kroz koju godinu.

Cilj im je naslov, osobno mislim da su dosegli svoj limit i da preko određenih momčadi na Zapadu jednostavno ne mogu u bo7.
Nemaju šutere koji bi kaznili momčadi koje se fokusiraju na obranu reketa i limitiranje Conleyevih prodora.
Pogotovo u playoffu. Allen - Z-Bo - Gasol jednostavno guši spacing i njihov napad postaje vrlo jednodimenzionalan. A raznolikost i mogućnost prilagodbe su ključ za playoff serije.

No, ukoliko Conley, Gasol i Z-Bo uđu spremni u playoff sve je moguće uz jako kvalitetnu igru support igrača. ( Osobno mislim da je druga runda za njih maksimum )
__________________
- Hope is a waking dream -
IdiMi is offline  
Old 28.10.2015., 03:23   #9


New Orleans Pelicans




Došli: Chris Douglas-Roberts, Alonzo Gee, Jeff Adrien, Kendrick Perkins ( mentor za Davisa, a i dobrodošao savjetnik Asiku ), Nate Robinson

Otišli: Jimmer Fredette, Jeff Withey

PO rotacija: Holiday - Gordon - Evans - Davis - Asik; Pondexter, Andreson, Cole, Ajinca

Sve je u znaku Davisa. Uskoro najbolji igrač lige. Preko ljeta je počeo dodavati 3P u svoj napadački arsenal. Say no more.

Njegov napredak će pomagati i usmjeravati Alvin Gentry, jedan od najplodnijih napadački orijentiranih trenera u ligi.
Sigurno ćemo vidjeti brži tempo s više poena i bolju utilizaciju Davisa ( Evans je imao veći usg. rate od Davisa u 4Q - Monty Williams ink: ) Momčad je ostala ista.
Sistem će se pretvarati iz konzervaticnih defanzivnih shema pa preko def. skoka to brze tranzicije.
No, problema ima na krilima gdje baš i nema ballhandlera koji bi gurali tempo.
Čak i u idealnom sustavu, manjak kvalitetnih igrača će se odraziti na performans.
Asik - Davis kao obrambeni bedem. Holiday ( još uvijek nerazvijen potencijal sa restrikcijom minuta kroz sezonu ), Gordon ( koji će se odlično uklopiti u novi off. orijentiran timski mentalitet gdje bi trebao nastaviti sa odličnim brojkama nakon što se prošle sezone vratio poslije ozljede ramena ), Evans i Anderson ( nabio par kila mišića ljeta, također u uzlaznoj formi nakon ozljede )
Gledat ćemo dosta Evansa na playu, uloga koja mu paše ako je suditi po prošloj sezoni
+ novi napad, brz tempo, okružen šuterima.

Mane su im klupa, kao i obrana. Pogotovo na perimetru. ( Prošle godine 22. obrana lige, a curilo je baš preko backcourta ) Cole ( zadnja godina ugovora ) / Pondexter ( solidan 3&D igrač ), Cunningham ( solidan defanzivac ), Babbit ( 3PT specijalist ) i Ajinca su zamjene koje su donekle limitirane.
Erman će sigurno implementirati nekakve verzije obrana gdje četvorke-petice ostaju paziti reket, puno switchanja na krilima, pokušati "namamiti" protivnika na mid-range šut.

Ozljede su ključ. Stakleni Gordon, Holiday kojeg se mora posebno čuvati, Asik, Ajinca, Davis, Anderson...
Prošlu su sezonu svi izbivali sa terena. Neki kraće, neki duže. Za neke ozbiljnije pothvate, zdravlje će ih morati poslužiti.
Evo, sad je i Evans out na cca. dva mjeseca.
Optimalne rotacije, prilagodba na brži tempo, limitiranje izgubljenih lopti, jednostavno bolja obrana sa jednostavnijim shemama ( Darren Erman, def. trener )

U borbi za #8 seed.




San Antonio Spurs




Došli: LaMarcus Aldridge, David West, Boban Marjanović, Ray McCallum, Jonathon Simmons,Rasual Butler?

Otišli: Tiago Splitter, Marco Belinelli, Aron Baynes, Cory Joseph

PO rotacija: Parker - Green - Leonard - Aldridge - Duncan; Mills - Manu - Diaw - SloMo - West

LMA se vratio doma, u Texas. Offseason nije mogla biti bolja.
West je došao. Duncan & Manu su ostali. Green & Leonard produžili.

Roster je poprilično dubok, ovdje moramo spomenuti Andersona, koji je odradio odličnu ljetnu ligu, nabio još mišića te je iskusniji godinu dana.
Njegove igračke kvalitete su slične, recimo Diawu. Valja istaknuti njegovu lakoću kojom si može iskreirati šut. Ima odličan pregled igre, kontrolu lopte. Point forward tip igrača.
Minus mu je što je u neku ruku tweener. U nekim situacijama je prespor za čuvati trojku, a nekad ga jače četvorke mogu savladati. No, ovisno o situaciji na terenu, to mu je i plus. Pametan igrač u svakom slučaju. Siguran sam da će izrasti u kvalitetnog rotacijskog igrača.

Simmons, nepoznanica dosad. Proveo dvije godine u Austin Torosima ( D-League ). Ima tijelo za NBA, stil igre - slasher s odličnim osjećajem za asist te vrlo dobrim pregledom igre.
U obrani je također plus igrač. Vrlo aktivan, ne ispada iz def. rotacija. Velik raspon i agresivan pristup.
Nakon zaljubljivanja u Summer ligi, u ovoj predsezoni je slab. Čini se da ima problema sa samopouzdanjem, no znajući Popa, mislim da će ga polako uhodavati.

McCallum će dobiti dosta minuta za igru. Još uvijek mlad. Solidan šut, kao i kreacija. Pristojan u obrani. Mjesta za poboljšanje ima. U neku ruku čak i bolji igrač od Josepha.

Marjanović; od njega možemo očekivati manje od 10 min/utakmici. Rad nogu i mobilnost su stvari na kojima će morati raditi. Pustimo sad napad.
Rasual Butler u sezoni, ako bude imao 35+% trice, super. Veteran na kraju klupe.

A glavni igrači su Aldridge i Leonard. Leonard polako rafinira svoju igru u napadu. Sve je više odlučniji i agresivniji. Poboljšao je skoro svaki ofenzivni aspekt igre. Zvijer u oba smjera.

Aldridge / West će se polako naviknuti na sustav, igrače i opću "politiku" Spursa.
Na kemiji će se raditi dok ne postanu dio poznatog nam, homogenog sustava. ( Do cca. 12-1 mjeseca bi rotacije i game flow trebale biti uspostavljene )
Jasno se vidi u predsezoni da 2nd unit ( Mills, Manu, SloMo, Diaw, West ) igra bolje, tj. bolje provode "Spurs" filozofiju od startera sa Aldridgeom.
Aldridge ( sigurno će uzimati više trica - prošlu sezonu na prosjeku lige od ~35%, 1.5 3P FGA) i West će u ovom sistemu, gdje je fokus na protok lopte i konstantno kretanje sigurno imati vrlo dobre brojke jer bi ti šutevi na koje su navikli lakše došli.
Generalno, moglo bi biti više mid range šuteva nego prije. No, nadam se, ne na štetu. LMA je, trenutno jedan od najboljih volume mid-range šuter lige.
Napadački, biti će više prostora za manevriranje sa Aldridgeom u petorci umjesto Splittera. LMA će također utjecati na Parkera u smislu da će Tony imati igrača koji je prijetnja iz p'n'popa ( Duncanov mid-range je prošlost )
Obrane su to dosad koristile i fokusirale se na Tonya, no to će sada biti nemoguće. U teoriji, Parker - Aldridge p'n'r / p'n'p je plus akcija svaki put.

Jedan je veliki upitnik. Parker. Ključ sezone. Zdravlje i redefiniranje svoje uloge. Sa 33 godine na leđima više nema onu brzinu. Drive-n-kick će morati dozirati, kao i raditi na 3P šutu ( slično kao Kidd u kasnijim godinama )
Već je spominjao Nasha i načine na koje je on prolongirao karijeru i nadam se da će uspjeti u toj transformaciji.
Još jedna briga koja je tu još od playoffa, te koja je vidljiva i u ovoj predsezoni je obrana u tranziciji. Aspekt igre na koji je Pop nedavno upozorio.
Rim-protection kad je Duncan na klupi? Aldridge je vrlo dobar post defender, no nije kao help defender.
Šuterska potentnost klupe? Godine...?

Frontcourt rotacija Duncan - Aldridge - West - Diaw je ludo fleksibilna. Dodajmo najbolji defanzivni backcourt par u ligi u kojemu je jedan od njih bio najbolji strijelac Spursa prošle godine, te dobiva sve više ovlasti kako ispunjava potencijal, dobro poznati sustav i opet imamo contendera.
__________________
- Hope is a waking dream -
IdiMi is offline  
Old 28.10.2015., 03:24   #10
PACIFIC



Golden State Warriors



Došli: Jason Thompson, Kevon Looney ( R )

Otišli: David Lee, Justin Holiday

PO rotacija: Curry - Thompson - Barnes - Green - Bogut; Iguodala, Livingston, Ezeli


Mirno ljeto. Nakon osvojenog naslova vraćaju se u istom sastavu.

Curry - Thompson, najbolji ofenzivni backcourt u ligi. A šuterski možda i svih vremena?
Draymond Green. Multifunkcionalan. Odličan u obrani. Svestran u napadu.
Iguodala, FMVP. Odličan perimeter branič. Jedan od rijetkih u ligi koji može parirati LeBronu. U napadu probirljiv, no takav je najefikasniji.
Barnes, još uvijek napreduje, a već sada je vrlo kvalitetno krilo. Vrlo dobar u obrani, u napadu voli napasti obruč, a i vrlo je je dobar šuter. No, prvenstveno ga se koristi kao spot up šutera iz kuta i cuttera.
Finišer je, nije kreator. Obrambeno može čuvati četvorke, što otvara prostor za small-ball i switch-switch obranu.
Ali, loš je ballhandler te slabo čita igru. Neće postati #1 opcija u napadu. Najproduktivniji kao off ball igrač.
Bogut, kao rim protector i podcijenjen asistent koji je važan dio ball movementa polako daje palicu Ezeliju.
Mladom momku, za kojeg bi najbolja usporedba bila poor man's Howard. ( Naravno, za par godina, i to ako bude napredovao po planu )
Mora raditi na footworku. U oba smjera. Igri u postu i proslijeđivanju lopte.
Atleta koja može igrati u ovakvom tempu i zasad je solidan rim protector.
No, imao je problema sa ozljedama i nije više toliko mlad.

Valja napomenuti da Barnes i Ezeli ulaze u ekstenzije rookie ugovora.

Timska filozofija je brz tempo. Tranzicija. Ball movement. Puno trica.
Kerr je skupljao iskustvo kroz cijelu karijeru. Tako je pokupio dosta od D'Antonija i inkomponirao nešto od njegovog poznatog "SSOL" ( seven seconds or less ) sustava.
Dodajmo tome što je igrao pod Jacksonom i Popovichem te je imao Gentrya kao asistenta.
Trener s pedigreom te pravim suradnicima. ( Ron Adams, jedan od najboljih def. stručnjaka u ligi )

Naravno, uz fenomenalan napad. Onaj koji je pravi mamac za sve fanove košarke, tu je i #1 obrana lige.

Upitnici su; mogu li nastaviti u ovakvom tempu bez da im obrambene brojke padnu.
Individualno, mogu li ponoviti prošlogodišnju formu. Kako Curry, tako i Thompson, Green, godinu dana stariji Iguodala.
Skakačke brojke, jedno od polja gdje su ispodprosječni. Produkcija klupe - Speights, Barbosa, Livingston? Hoće li ih zdravlje pomaziti kao i prošle godine?
Hoće li ih sreća pomaziti još jednom? Ozljede protivnika / raspored su utjecali na prošlogodišnji uspjeh.
Zapad je krvavo težak ove godine...
Jedno je sigurno, više nemogu iznenaditi. Svi su spremni za njih. Sada su oni lovina.




Phoenix Suns



Došli: Tyson Chandler, Jon Leuer, Mirza Teletović, Sonny Weems, Devin Booker ( R )

Otišli: Reggie Bullock, Gerald Green, Brandan Wright, Marcus Morris, Marcus Thornton

PO rotacija: Knight - Bledsoe - Warren - Morris - Chandler; P.J. Tucker, Len, Teletović, Weems

Vrhunac ljeta bi bio potpis Aldridgea, no dolazak Chandlera je solidna utješna nagrada.
Da bi oslobodili mjesta na capu poslali su mlađeg Morrisa u Detroit što nije dobro sjelo starijem bratu, koji je, navodno, uzeo manje love u svojoj ekstenziji da bi i dalje igrali zajedno.

Bez Thomasa, Greena i Dragića to je drugačija momčad, no Hornacek će prilagoditi sustav.
I dalje će to biti momčad koja voli trčati, brz ritam, tranzicija, spacing...

Bledsoe & Knight su igrači koji najviše štete rade sa loptom u svojim rukama, te će se
odlično slagati sa Chandlerom u p'n'r shemama koji će sigurno završavati dobar postotak akcija kao iskusan roll man, a istovremeno i skupljati obranu u reket tako otvarajući prostor za šut vanjskim igračima.
Iako je u tridesetima, još uvijek je sila u obrani. Rim protector i uloga mentora za mlađe igrače.

Ofenzivna filozofija je spacing-shooting vođena dvojicom ballhandlera. No, upitnik su šuteri, kao i razvijanje kemije između Bledosoea i Knighta, koji su igrači sličnog profila, podložni istim greškama.
Obrambeno bi trebali biti vrlo dobri. Chandler / Len kao rim-protectori, Bledsoe & P.J Tucker ( def. versatilnost ) na perimetru.
Uloge bi, u novoj sezoni, trebale biti jasnije određene, kao i sama taktika.

Chandler / Morris par izgleda odlično na papiru. Chandler, iako limitiran u napadu, jednostavno ga se mora zatvarati nakon p'n'rolla. A Morris je tu kao stretch četvorka.
Idealno za spacing. Naravno, Morris će morati poraditi na selekciji šuta, smanjiti izolacije i povećati broj prodora. Kako onih koje će sam završiti tako i onih drive'n'dish vrste.
Veoma je versatilan i podoban za in-out igru.
Razvija se u jednu od boljih off. stretch četvorki lige. Solidan mid-range šut ( U tricu će morati uložiti dosta vremena )
Jedan od ključnih igrača u ovim Sunsima. Ima post up igru, vješto iskorištava missmatcheve, veoma dobar passer što ga čini vrlo dobrim kotačićem u in-out igri.
Obrambeno je jednostavno prerijetko potpuno angažiran. Do određene mjere je limitiran u tom pogledu, no velik dio je do njegove želje.

Len, kao veliki prospekt će sigurno napredovati ove godine, pogotovo uz Chandlera. Uz optimalnu raspodjelu minuta će se također minimizirati rizik od ozljeda.
Kao zamjene tu su Leuer i Teletović. Mirza kao stretch četvorka će morati pronaći svoj šut. Najvažnija stvar.
Leuer je pak skupio iskustva u Memphisu i također je, može se reći, ozbiljna prijetnja izvana. Obojica su u dobroj situaciji.

Upitnici su; frontcourt rotacija. Morris će u određenim situacijama igrati na petici.
Ozljede? Chandler / Len imaju povijest. Tucker / Leuer / Teletović, čak i Warren će biti u raznim kombinacijama, a mjesta i vremena za eksperimentiranje neće biti previše,
ukoliko se lovi playoff na ovako jakom Zapadu.
Kako će surađivati Bledsoe i Knight. Kakav će biti omjer soliranja i kreacije za ostale? Ball movement je prioritet, a tu ima dosta iso-friendly igrača.
Perimeterske šuterske brojke. ( Bledsoe / Knight / Tucker prošle sezone kombinirano 33.1% za tricu )
Bookerov ( rookie pure shooter ), Goodwinov i Warrenov ( vrlo dobar scorer oko obruča i u mid rangeu, no trica je slaba. Obrambeno obećavajuće predispozicije, mučio se sa obrambenim shemama ) napredak te doprinos. Svi će dobiti svoj dio minuta. Pitanje je kako će ih iskoristiti. Morris je već javno tražio trade, no sad je, navodno, miran i sretan u Phoenixu? Kako će ta priča završiti?

U win-now su modu, no donekle su limitirani imaju dosta mana. Hoće li uspjeti ući u playoff? Tijesno. Jako tijesno.
__________________
- Hope is a waking dream -
IdiMi is offline  
Old 28.10.2015., 03:25   #11


Los Angeles Clippers



Došli: Josh Smith, Paul Pierce, Lance Stephenson, Pablo Prigioni, Wesley Johnson, Cole Aldrich, Luc Mbah a Moute

Otišli: Glen Davis, Spencer Hawes, Hedo Turkoglu,..

PO rotacija: CP3 - Redick - Pierce - Griffin - Jordan; Smith, Rivers, Stephenson, Crawford
Potez ljeta im nije bio dovođenje Piercea ili Josh Smitha, nego ona tragikomična situacija oko DeAndre Jordana.


CP3 - Griffin - Jordan, kao okosnica momčadi su i dalje tu.
Paul kao pravi floor general, cca. 50-40-90 tip. Griffin, top 3 power forwarda u ligi, još uvijek diže svoju igru, kombinacija prodora i mid-range šuta ga čini top 10 igračem lige. Ovo ljeto je uložio ekstra vremena u daljnji razvoj post up situacija. Jordan, iznimna atleta, rim-protector, unatoč tome što je igrač manje u napadu, osim završavanja lobova nema druge opcije. A o nemogućnosti probijanja bar neke respektabilne brojke u pogledu FT% da ne govorim.

Dodajmo im Piercea, starog rutinera, idealnog za zadnjih pet minuta. J-Smoove, preporođen u Houstonu, ovdje će biti u sporednoj ulozi, no doprinos će vjerujem biti vrlo dobar. Prešao iz precijenjene u podcijenjene.
Stephenson, enigma s klupe. U Charlotti skoro pa propao, vidjet ćemo može li si iskreirati pozitivnu rolu u ovim Clippersima. Nešto u smislu 2nd unit ball handlera. Drive-n-kick.
Tu su još i ne-samo-šuter Redick, važan kotačić u napadu, igrač koji pod prijetnjom svog šuta razvlači obrane i daje prostora za Lob City stil igre.
Clippersi s njim na terenu imaju daaaleko više napadačkih opcija tj. vrte više setova. Sa svojom konstantnom kretnjom stavlja pritisak na obranu koja se mora rekalibrirati ovisno o njegovim off ball kretnjama. No, kako utakmica odmiče, tako pada i postotak.
Tu je i shake-n-bake Crawford. Uz pridošlice, Jamalova uloga se mijenja. Moguće je da će biti manje pritiska od strane protivničke obrane, a samim time i više slobode za off screen šuteve kao i manje tereta oko kreacije i ball handlinga.
No, smanjena zadaća oko ball handlinga bi mogla biti i kontraproduktivna pretvarajući ga u chuckera?
Njegova kohezija sa Stephensonom če biti ključna za produktivnost klupe. Oboje vole imati loptu kod sebe, a budu li izrađivali šuteve za sebe a ne za momčad... neće biti dobro.

Pojačana momčad koja je nakon prošlogodišnje epske prve runde izgorila u drugoj, ove godine, usudim se reći contender.
U rotaciji su još sin Rivers, Prigioni, Johnson, Aldrich. Solidna klupa. Dodajmo im gore spomenute i postaje jedna od boljih klupa u ligi. Na papiru, naravno.

Rivers će imati slatke brige oko rotacije. Nekad će utakmicu završavati Pierce (3) - Griffin (4) - Jordan (5), nekad Pierce (4) - Griffin (5)
Hoće li ići na snagu svoje momčadi ili neutraliziranje protivničke.
Eksperimentira se sa def. shemama u kojima četvorke i petice ostaju bliže obruču.
Rivers je dosada preferirao opciju gdje bi Griffin / Jordan izlazili duboko na perimetar pri branjenju p'n'rolla, pa bi ostali pokrivali četvoricu, no kako bi se protivnički branič rješio lopte pravilnom rotacijom Clippersi bi stigli ispratiti svaki napad.
To je opcija koja je davala solidne rezultate, no u playoffu ta shema nije dugoročno izdrživa / isplativa.
Sada se cilja na puštanje 2-2 p'n'rolla dok bi ostali čuvali svoje igrače, a ne pomagali oko roll mana pa istrčavali nazad na perimetar.
Ovako će dozvoliti više mid-range šuteva, no sa većim uzorkom bi trebali imati dobre def. brojke. Manje faulova i trica i više obrambenih skokova.
No, nije sve cvijeće. Proći će dosta vremena dok se ne pronađu prave rotacije.
Redick - Stephenson - Crawford su na dvojci, kako distribuirati minute.
Hoće li Rivers i Prigioni biti konzistentni u back-up ulogama. Uz hack-a-Jordan, tu je sad i J-Smoove.
Hoće li krila biti na šuterskoj razini? Može li napad klupe funkcionirati unutar ball movementa, a ne kroz izolacije, a još bitnije kakvu će obranu igrati.


Najveći prag koji moraju preći je onaj mentalan.

Jesu li Griffin, i prije svega CP3 spremni za korak više?




Los Angeles Lakers



Došli: Roy Hibbert, Brandon Bass, Lou Williams, MWP, Marcelo Huertas, D'Angelo Russell ( R ), Larry Nance Jr. ( R ), Anthony Brown ( R )

Otišli: Carlos Boozer, Jordan Hill, Jeremy Lin, Wesley Johnson, Wayne Ellington, Ed Davis

PO rotacija: Russell - Clarkson - Bryant - Randle - Hibbert; L. Williams, Young, Bass


Zanimljivo ljeto. Uzeli su Russella na draftu, doveli par kratkoročnih rješenja kao support Clarkson - Russell - Randle triju.
Nećemo se zavaravati. Cilj je napasti tržište sljedeće ljeto ( kada ističe ugovor Bryantu i Hibbertu, 25M + 15M ), pa opet sljedeće...

Russell, još uvijek sirov, no veliki zalog za budućnost. Sve karakteristike vrsnog playa. Odličan pregled igre te ballandling. Floor general koji diktira tempo te je savršen fit za raširenu igru s visokim p'n'rollevim.
Puno je pitanja oko njegove igre ove sezone. Hoće li startati ili polako kretati s klupe?
Je li pametnije da starta i igra uz Bryanta i ostatak prve petorke ili da vodi 2nd unit.
U predsezoni je bio slab. Gubio je loptu, imao loše postotke. Jednostavno se još nije snašao.
Morati će raditi na snazi i brzini. Pogotovo u obrani, a u napadu jednostavno mora biti scorerska prijetnja.


Clarkson ( ulazi u zadnju godinu, biti će RFA na kraju sezone )
Imao je odličan drugi dio rookie sezone, kada su minute došle.
Sa Russellom u momčadi biti će 2-guard, no ponekad ( dok se D'Angelo ne snađe ) će i sam voditi igru.
Veoma dobar pregled igre kao i kreacija uz njegov scorerski mentalitet su mu glavne prednosti.
Šut ( 45.8%; za tricu 31.1% - preko ljeta je kaže, radio na snazi ali ponajviše na trici, koja će morati biti na razini lige.
Pogotovo u ovakvim Lakersima gdje je vanjski šut deficitarno polje.
Dakle, gledat ćemo ga dosta off ball, Russell na playu i Kobe na SF poziciji.
Već sada pokazuje veliku dozu zrelosti i all-round igre u napadu.
Nije brzoplet sa loptom, usporava tj. kontrolira ritam kada treba probiti liniju obrane.
Vješt u p'n'r igri sa veoma solidnim mid-range šutem.
Nakon ove sezone dobit ćemo dublji uvid u njegove mogućnosti, jer na umu moramo imati da je prošlu praktički sam vodio limitirane Lakerse.


Randle. Playmaking četvorka. Proširi li domet svog šuta, bit će jedan od kompletnijih off. igrača.
Ima odličnu sposobnost kontrole lopte i napada kroz dribling za svoju poziciju, a najviše mu leži igra u reketu.
No, u ovim ranim fazama šut i kreacija su točke koje su ispodprosječne i na kojima će raditi.
Jak u napadačkom skoku, igri 1-na-1 i tranziciji.
Kao i Clarkson, mora raditi na šutu. Bude li dosegao prosjek, protivnici će ga morati respektirati, a time će njegov brz prvi korak još više doći do izražaja. Balansirana off. igra je cilj.
Obrana je upitnik. Brz je i jak, no ima ispodprosječan raspon ruku i slab osjećaj za def. rotacije.
Rim protection zbog toga pati kao i help defense. No, kroz godine vjerujem da će biti solidan obrambeni, pogotovo zvog svoje versatilnosti gdje neće biti puno slučajeva gdje će on biti u podređenom položaju.
Idealan za switch friendly obranu.

Ofenzivno gledajući, u backcourtu je puno igrača koji vole sami završiti akciju. Teamplay će patiti, pogotovo sa procesom Russellove prilagodbe i razvoja.
Znači ball movement i selekcija šuta će biti očite mane u ionako arhaičnom ofenzivnom sustavu koji preferira jednako u vremenu zaboravljeni Byron Scott.
Ističe se i manjak opcija u niskom postu. Izuzev Randlea, tu nema igrača koji je opasnost za protivnike u tom segmentu.
Dodajmo tome i manjak frontcourt igrača koji mogu raširiti obranu do trice. Kontra Lakersa reket će se moći lakše štititi.
Obrambeno, sve nade su položene u Hibberta, koji još uvijek ima mogućnosti igrati kao jedan od najboljih rim protectora lige.
Lakersi imaju top-3 protected pick sljedeće godine koji najvjerojatnije ide Phili jer Lakersi sa ovim rosterom nisu toliko loši.

Huertas, kao pravi razigravač je dobar izbor koji će pokušavati uključiti sve igrače u napad. Fino će se slagati sa mladim trojcem.
Tu su još i Lou Williams, od njega znamo što ćemo dobiti. Instant napad. Većinom kroz izolaciju.
Brandon Bass, veteran koji će biti dio frontcourta i pokušati, zajedno sa Hibbertom, dići obrambene brojke.
Surova je istina da Laker fanovi moraju dočekati Bryantov odlazak kako bi krenuli u gradnju nove "dinastije".
Jer njegov mentalitet se kosi sa rebuilding fazom koja je jednostavno važnija dugoročno gledajući.
Mnogo toga ovisi i o Scottu, bude li trpio igru veterana nauštrb mladog trojca, loše, loše...
Dodajmo tu još i Jim - Jeannie sukobe, jadnog Kupchaka u sredini i golema očekivanja gladne baze fanova...
__________________
- Hope is a waking dream -
IdiMi is offline  
Old 28.10.2015., 03:26   #12


Sacramento Kings



Došli: Rajon Rondo, Kosta Koufos, Marco Belinelli, Caron Butler, Quincy Acy, James Anderson, Willie Cauley-Stein ( R )

Otišli: Reggie Evans, Carl Landry, Andre Miller, Nick Stauskas, Jason Thompson, Derrick Williams

PO rotacija: Rondo - McLemore - Gay - Cousins - WCS; Koufos, Belinelli, Collison, Casspi

Za kormilo je usred prošle sezone došao George Karl. Promjena je također bilo u upravi gdje sada Divac ima velike ovlasti.

No, Sacramento je i dalje u rukama, u najmanju ruku rečeno, neznalice, pa prema tome Kingsi spadaju u top 3 disfunkcionalnih franšiza.
Da ne spominjemo sve tračeve vezane oko razdora između Karla - Cousinsa, internih sukoba, kako visoko profiliranih ljudi tako i onih iza scene.

Uglavnom, Cousins je još uvijek tu. Objektivno najbolji te najtalentiraniji ofenzivni centar lige. No, još uvijek nezreo i neispunjenog potencijala.
Rudy Gay, kao druga opcija će u novom fast paced napadu Kingsa kakav Karl preferira biti veoma uspješan. Dodajmo tome i kvalitetnije suigrače, pa bi i postotci trebali biti bolji.
Rondo je spreman za preporod. Još uvijek spada među bolje point guardove lige, na stranu loš šut. Kada je angažiran, sila je na obje strane terena. Zamjena mu je Collison, koji veoma dobro koristi minute.
Brz, sklon prodorima, vješt u iznuđivanju faulova, solidan razigravač. Vrlo dobar back-up play.
Koufos je odlična akvizicija. All-round prosječan centar. Za odmoriti Cousinsa, odličan izbor.
Belinelli je poznati šuter koji će sigurno dobro doći ovakvom sustavu i ovoj, dosta limitiranoj šuterskoj momčadi. Odlično se kreće bez lopte, pametno koristi blokove te širi obranu.
Brz ritam, in-out igra, šuteva će biti. Također je solidan p'n'r ballhandler, što će doći do izražaja jer Sacramento i nema igrača, osim Ronda, koji je pravi playmaker i to u sustavu kojem treba dobar ball movement i kroz probijanje prve linije distribuciju lopte.
Tu je i rookie WCS, obrambena zvijer. I to već sad. Kamoli za koju godinu. Na pronalaženju svoje role u napadu će morati raditi. Karl naginje tome da ga stavi u prvih pet, no s Koufosom i opcijom gdje je Gay na četvorci, minuta će biti oko 20 / utakmici.
Collison, kao 2nd unit leader bi vjerojatno trebao ući kao prvi guard s klupe, sa Rondom još u igri gdje bi ga ovaj razigrao pa prepustio PG poziciju nakon što je Collison ušao u scoring ritam.
Obrane bi se fokusirale više na njegov prodor što bi otvorilo prostor za šutere ( Belinelli, McLemore, Casspi ( prošle godine, nakon dolaska Karla, čini mi se da je šutirao ~40% za tricu )
A Karl je rekao da je Anderson najbolji perimeter branič u momčadi tako da će i on upasti u rotaciju.
Braniči, kada je Rondo u igri, će se morati kretati bez lopte, pokušavati prodati koji cut, napadati obruč, tj. sve to, ali intenzivnije da bi se skinuo teret sa Ronda kao jako slabe prijetnje sa perimetra.
Na McLemoreu će biti pritisak, kako od stane Belinellijevog napada, tako i Andersonove obrane. Gorit će pod nogama, što i mislim da neće biti loša situacija za njega.

E sad, druga strana medalje.

Jesu li Cousins i Karl u dobrim odnosima. A Rondo? Vječna enigma u smislu odnosa sa ostalima.
Hoće li oni prihvatiti brzi stil igre koji Karl preferira, iako oboje vole i navikli su na sporiji tempo.
Cousins na četvorci? Njegova želja ili krpanje pozicije? Iako, uigrani Cousins - WCS par bi bio veoma ubitačan.
Kako će biti podijeljene minute između Koufosa i WCSa. Što je s McLemoreom. Kako napreduje njegov razvoj.
Manjak šutera? Rotacija s Gayom na četvorci i Belinellijem, Caspijem i McLemoreom na perimetru? Prisila na uparivanje Ronda sa šuterima, jer njegov šut se s razlogom ne respektira...
Kada će indijac odlučiti povući neke poteze na svoju ruku...
Short term potezi koji su povučeni su zapravo loše dugoročne odluke.

Playoff ove sezone? Jako teško.
__________________
- Hope is a waking dream -
IdiMi is offline  
Old 28.10.2015., 06:33   #13
Pocelo je isto kao i prosle godine... Meanwhile, vidim da je Steph nastavio u ritmu
LeGriffio is offline  
Old 28.10.2015., 07:26   #14
Pocelo je poceloooooooo...

Branitelji naslova i moji favoriti, Warriorsi krenuli pobjedom.
Steph Curry odmah na pocetku sezone pokazao misice i da ne misli prestati terorizirati protivnicke obrane.. 40 koseva na otvaranju

Kako smo ono rekli?

Next..



__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Old 28.10.2015., 07:28   #15
Quote:
LeGriffio kaže: Pogledaj post
Pocelo je isto kao i prosle godine... Meanwhile, vidim da je Steph nastavio u ritmu
Da da, prošle godine Lebron chokao protiv Knicksa ako se dobro sjećam? Melo utrpao

Ove godine Gasol blokirao

Le Choke


Curry 40
Alex Terrible is offline  
Old 28.10.2015., 07:47   #16
Pau, oproštene su ti sve gadosti s repkom

Curry ko da nije ni bila neka pauza
agent5 is offline  
Old 28.10.2015., 10:56   #17
Pogledala se snimka...
Prvo, kako je lijepo vidjet ROTACIJU, a ne da glavni umiru po 40+ min
Drugo, obrana će i dalje bit dobra, bez obzira na odlazak Thibsa, s tim da je napad brži konačno, što se i očekivalo...

Što se tiče igrača... Ružica, za tog momka ću počet mislit da, pa bit ću blag, nije baš inteligentan... Može proć praktički svakog igrača na svojoj poziciji i upravo zato bi trebao više gledat "situaciju unaprijed", šta kad prođe prvu liniju, šta protivnik radi nakon i kako se pozicionira... On sam gleda da prođe svog, i onda se iznenadi kad ga dočeka neka mrcina ili udvajanje i sranje, forsira šuteve kak mu se sprdne, očekuje faul stalno i misli da može s jedva 190 zabijat kak hoće i preko koga hoće, a ne može, jasno... Muka mi je bilo kad vidim kako se zabija u Mozgova ko kadet i dobiva bananka
Snell konačno u petorci, zaslužio je, dobar u oba smjera, samo treba njega i Jimmyja mijenjat na LeBronu, a ne da se potonji skroz potroši kroz obranu...
Jimmy ko Jimmy, on svoje odradi bez puno grešaka
Mirotić je napadački klasa, može šutnut, proć, dodat, plus dobar u skoku, al je šuplji u obrani majku mu, strašno... Al dok ide u napadu, jbg, treba ga istrpjet obrambeno...
Gasol isti ko uvijek, ljigav, al školovan i inteligentan igrač u pm... Blokada na Jamesu na kraju, ah
Lijepo je vidjet i McBucketsa, vidi se da ima "touch" u ručici, trebat će njegove šuterske dionice ak Bullsi misle daleko dogurat...
Samo da još Portis dobije minute, izgleda da Hoiberg nije htio riskirat odma prvu tako jaku tekmu...
agent5 is offline  
Old 28.10.2015., 11:01   #18
Ne znam zašto Bullsi kotiraju tako visoko, ali uvjerenja sam da ne možeš sa Butlerom kao igračem br1 bit u igri za naslov. Da je Rose na nivou prije svojih ozljeda bili bi svakako kandidat. Ovako, no way.
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Old 28.10.2015., 11:03   #19
Ne mozes dobiti Warriorse s Robinsonom na playu. I bez pola ekipe.
RAY777 is offline  
Old 28.10.2015., 12:07   #20


Počelo je...

Večeras delicija.
__________________
- Hope is a waking dream -
IdiMi is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:28.