Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2024., 19:41   #5761
Ugovor o radu na (ne)određeno & plaća

evo ti primjer zenske stan blizu mog - trgovacki lanac, prodavac, 40 sati tjedno, jedan dan slobodan a 6 radnih.
24 dana GO godisnje, obracunato joj je svaki dan po 6 sati. i sve po zakonu.

ti nemas placu po satnici sigurno. a naknada za GO se obracunava po prosjeku i placa po danima a ne satima.
i sad ce me kiss zatuc radi ovako tulavog objasnjenja i kog vraga joj se mijesam u posao
Cvrcak i Mrav is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2024., 19:39   #5762
Imam jedno pitanje, potpisali smo u firmi aneks ugovora o povećanju plaće aktivno s 1.1.2024., danas mi došla plaća za siječanj i plaća mi ni cent nije veća. Pitala sam kolegicu, ona je dobila povećanje. Ako je pogriješilo knjigovodstvo, kako ću dobiti tu razliku, i hoću li ju uopće dobiti ovaj mjesec? Što nije to neko kršenje zakona, ako ja imam potpisan ugovor (aneks) koji nije ispoštovan?
Alfa711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2024., 21:21   #5763
Ako je povećanje plaća od 01.01. onda se to povećanje odnosi na plaće kke će se povećati za 1. mj, tj povećanje će se vidjeti na plaći isplaćenoj za 1.mj u 2. mjesecu
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2024., 21:31   #5764
Nedvojbeno je da ona prica o placi za sijecanj.
mostovoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2024., 23:34   #5765
Ona priča o plaći koja joj je isplaćena u siječnju. A to je plaća za prosinac. S obzirom da je povećanje od 01.01., onda će ga dobiti na plaći za siječanj.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2024., 23:47   #5766
Quote:
Alfa711 kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje, potpisali smo u firmi aneks ugovora o povećanju plaće aktivno s 1.1.2024., danas mi došla plaća za siječanj i plaća mi ni cent nije veća. Pitala sam kolegicu, ona je dobila povećanje. Ako je pogriješilo knjigovodstvo, kako ću dobiti tu razliku, i hoću li ju uopće dobiti ovaj mjesec? Što nije to neko kršenje zakona, ako ja imam potpisan ugovor (aneks) koji nije ispoštovan?
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Ona priča o plaći koja joj je isplaćena u siječnju. A to je plaća za prosinac. S obzirom da je povećanje od 01.01., onda će ga dobiti na plaći za siječanj.
Lijepo ona napise da je 1. veljace dobila placu za sijecanj i onda ti i drugi put tvrdis drugacije.
mostovoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2024., 16:39   #5767
Fakat žena post napisala 01.02.
U moju obranu na bolovanju sam već 2 tjedna i dani i datumi su mi svi isti.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2024., 15:07   #5768
Quote:
Cvrcak i Mrav kaže: Pogledaj post
ako poslodavac ne isplati placu sigurno nece dobrovoljno dati potvrdu o neisplati place.
mora pisanim putem zatraziti. odjel obracuna place mora na zahtjev radnika dati taj papir.

taj papir ima snagu ovrsne isprave, na njemu pise sve kao i na papiru platne liste samo sto je u zaglavlju jasno naznaceno da se radi o neisplacenoj placi.

kod prijave inspektoratu - traziti podatke pod kojim se brojem prijava vodi te po tim podatcima traziti uvid u postupanje.
Dobila je info da će inspekcija ovih dana raditi na njenom slučaju. U međuvremenu nije dobila ni plaće ni liste, ni potvrdu iako je slala firmi mailove u kojima to traži, ali samo su se oglušili na to. Znaš li možda kakva je daljnja procedura? Inspekcija traži te obračune od bivšeg poslodavca i šalje to na FINA-u ili daje njoj pa ona to traži? I znaš li možda koliko to otprilike traje?
Goldenrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2024., 16:32   #5769
ne znam ti dalje, jer u slucaju koji je meni poznat je poslodavac odmah nakon prijave reagirao i isplatio sve place, plus kamate i poslao sve obracunske liste.
Cvrcak i Mrav is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2024., 16:16   #5770
Quote:
Cvrcak i Mrav kaže: Pogledaj post
ne znam ti dalje, jer u slucaju koji je meni poznat je poslodavac odmah nakon prijave reagirao i isplatio sve place, plus kamate i poslao sve obracunske liste.
Možda je morao ako je to naredila inspekcija ili bi bio dodatno kažnjen da nije.
Goldenrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2024., 00:36   #5771
Pozdrav,

Poslodavac je s sezonskim radnikom zadnje dvije godine potpisao ugovor na godinu dana. Ove godine će mu dati sezonski ugovor na 6 do 9 mjeseci da izbjegne obvezu davanja ugovora na neodređeno sljedeće godine.

Postoji li način da radnik dobije ugovor na neodređeno ako mu ovaj sezonski ugovor istekne sljedeće godine tokom veljače a opet potpiše novi sezonski ugovor s poslodavcem tokom travnja.

Čitao sam zakon ali nisam siguran jesam li ga dobro shvatio jer se spominje da ne smije biti više od 3 mjeseca između potpisivanja ugovora.

Hvala.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2024., 13:59   #5772
Isuse ljudi dajte malo preciznosti... to što vi znate o čemu se radi i što je vama u glavi sve jasno, ne značii da je i drugima...

Ugovor je na određeno zbog povećanog obujma posla?
Do sada su bila 2 ugovora po godinu dana, tj, radnik već 2 godine radi kod istog poslodavca?
I sada mu daje treći uzastopni ugovor?
Na koliko? 6 ili 9 mjeseci?
I šta nakon toga?
Kada se očekuje potpisivanje sljedećeg? S kojom pauzom između?
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2024., 13:13   #5773
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Isuse ljudi dajte malo preciznosti... to što vi znate o čemu se radi i što je vama u glavi sve jasno, ne značii da je i drugima...



Ugovor je na određeno zbog povećanog obujma posla?

Do sada su bila 2 ugovora po godinu dana, tj, radnik već 2 godine radi kod istog poslodavca?

I sada mu daje treći uzastopni ugovor?

Na koliko? 6 ili 9 mjeseci?

I šta nakon toga?

Kada se očekuje potpisivanje sljedećeg? S kojom pauzom između?
Određeno je jer je sezonski radnik.

Radnik radi vec 10 sezona kod istog poslodavca.

Treći ugovor ce bit vjerojatno na 6 mjeseci s tim da ce radnik biti prijavljen vjerojatno vise od 9mjeseci jer ce imat preraspodjelu.

Sad ne znam koliko ste upuceni u tu preraspodjelu ali to je sav višak sati što se isplaćuje tokom zime koje radnik ostvari tokom sezone jer radi bez dana slobodnog 6 mjeseci.

On ce taj cetvrti ugovor sljedece godine najvjerojatnije (99%) potpisati s razmakom od 2 mjeseca.

Hvala na odgovoru.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:22.