Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2008., 15:50   #41
Quote:
Madonna01 kaže: Pogledaj post
zašto ja dozivljavam svoju kartu tako tragično
Zato jer si u osnovi stidljiva i skromna duša koja teži nekom svom "savršenstvu" (riba/djevica), a kada se onako "ispuca" onda sve to jako ružno izgleda u tvojim očima.
Quote:
daj kako da je razrijesim
kad mi kažes da sam odvaljusa,stvarno odvalim
To se može donekle kontrolirati na način da se stavi više pažnje na to što točno, kako i kome govoriš.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 18:02   #42
Odlična tema!
Jedva čekam nastavak.

Priželjkujem čitati o osobinama tipa: lijenost, ambicija, kukavičluk, emotivnost, velikodušnost.
Jel u planu neka od ovih?
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 18:34   #43
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Zato jer si u osnovi stidljiva i skromna duša koja teži nekom svom "savršenstvu" (riba/djevica), a kada se onako "ispuca" onda sve to jako ružno izgleda u tvojim očima.

To se može donekle kontrolirati na način da se stavi više pažnje na to što točno, kako i kome govoriš.
to mi je majka uvijek govorila uvijek promisli prvo,sto na umu to na drumu
kažem uvijek nesto očito,sto svi izbjegavaju,i onda nastane tajac,neznas kome je neugodnije,volim ljude dovoditi u neugodne situacije kroz razgovor,volim kopati po onome sto diplomatski obilaze

i na kraju pomislim koji sam ja kreten,opet misle da nisam normalna,a onda pomislim možda sam ja normalna,a oni se skrivaju

sada pazim šta pričam,pokušavam,onako ide polako
ps.ja sam teski perfekcionist,prije ajde sam se borila,sada ako nije najbolje,a nek bude najgore-(primjera necu 2,oću bar 4)

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 09.11.2008. at 17:12. Reason: quote
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 17:35   #44
Oni koji su gledali Sedmicu (brrr...) sigurno se dobro sjećaju da je lijenost jedan od 7. smrtnih grijeha.


Lijenost:


Lijenost je nedjelovanje, odnosno izbjegavanje bilo kakvog posla, dužnosti i obveze. Lijenost je rezultat nedostatka volje prema aktivnosti. Kod lijenosti sve i ostaje samo na razini želje. Nema prijelaza u aktivnost.







• Astrološki gledano u cjelini natalne karte lijenost je u prvom redu vezana uz manjak kardinalne kvalitete (djelatnost, inicijativa) s prevagom one fiksne (trajnost).

• Nadalje, svaka osoba svjesno nastoji očitovati određenu energiju (osobine, ćud) što je astrološki opisano znakom na ASC. Kod lijenosti je općenito vidljiv manjak vatrenih znakova (energija, odlučnost, životnost) i općenito manjak vatrenih planeta u 1. polju (na ASC). Manjak vatre smanjuje entuzijazam osobe, njenu vitalnost i djelatnost. Općenito je naglasak na vodenom elementu (pasivnost, potreba za povlačenjem i bježanje u svijet zamišljenog) i zemljanom (robovanje rutini i navikama). To je zbog toga što vodeni i zemljani znaci ne dopuštaju odljev svoje esencijalne energije prema vanjskom svijetu sam tak' , dok su vatreni i zračni znakovi izražajni, oni ispoljavaju svoju esencijalnu energiju spontano, ne brineći pri tom o zalihama energije, pače često ne mare za ograničenja iste.

• Lijenost je oblik pasivnosti, ponekad se lijenošću označava apatija ili depresija, dvije pojave koje pripadaju sasvim drugim kategorijama, no te pojave su usko vezane uz nedostatak motivacije pa osobe koje imaju na ASC pasivne vodene znakove raka i ribe odavaju dojam lijene osobe. Makar one u osnovi nisu "lijene" već pasivne i depresivne. Također za lijenost je čest pasivni spori znak bika na ASC.



No kako je lijenost u prvom redu vezana uz volju (Sunce)...možda da najprije istaknem sunčane znakove baš baš vezane uz lijenost?


• U prvom redu kod lijenosti Mars kao planet fizičke energije i fizičke aktivnosti mora biti slab, a Venera naglašena (ljubav za užitke i komot). Što znači da je lijenost vezana prije svega uz znak bika jer je tu Venera u sjedištu, Mars u izgonu, a bik je i sam po sebi znak koji utjelovljuje Prvi Newtonov zakon – zakon tromosti. U znaku vage Venera je također u sjedištu, a Mars u izgonu, no vaga je muški aktivan znak, a u vagi je Saturn (obaveza) egzaltiran. Dakle znak bika je svojevrsni.....The king of inertia.

• Što se Marsa tiče on kod lijenih osoba prima malo aspekata, jer je Mars planeta koja ukazuje na poriv za izravnim, neposrednim, odlučnim djelovanjem i ispoljavanjem fizičke energije. U nedostatku aspekata Mars ima i manje kanala za očitovanje fizičke energije. Slab Mars je u znacima bika, vage i raka.

• Za razliku od Marsa kod lijenosti Mjesec ima puno aspekata i to onih nepetih. To su Mjesec kvadrat Venera jer taj aspekt vezan uz pasivne znakove donosi kronično nezadovoljstvo koje nema želju za promjenom statusa. Opozicija Mjeseca i Venere daje ljubav za laki život i užitke što isto može biti jedan vid bijega od aktivnosti. Nadalje, aspekt Mjesec kvadrat Jupiter je isto čest kod lijenosti jer pokazuje nemar za vlastita dobra, potiče osjećaje uzaludnosti i ništavnosti, dok opozicija govori o slabosti karaktera i pretjerivanju.

• No ima još jedna važna stvar vezana uz lijenost....tj. vezanost lijenosti s motivacijom. Neki ljudi su u nekim stvarima "lijeni", jednostavno im se "ne da" pokrenuti zato jer nemaju motiva, ne vide pravog razloga, niti svrhe (svrha-9. polje) svojoj aktivnosti. Zato kod lijenosti treba virnuti i poziciju Merkura jer on opisuje koordinaciju i općenito pokretljivost uma koja je kod lijenih osoba smanjena ili uspavana.

• Što se polja tiče naglasak je na padajućim poljima, ali polje koje pokazuje ograničenja jest 12. polje. A kako je ono upravo i posljednje polje od 1. polja (ispoljavanje, delanje) to se kod lijenih osoba Sunce ili Mars često nalaze upravo u 12. polju.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 17:41   #45
imama taj mjesec kvadrat jupiter-nemarna prema sebi

a kako da ja razlucim svoju podjeljenost 4 planete u vatri,4 u vodi,s obzirom na lijenost,a svi promjenjivi

Zadnje uređivanje Maddie : 10.11.2008. at 17:47.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 19:47   #46
ti vrapca trebala bi biti oličenje lijenosti

Ma 0 Ve u biku u 12 k
Su u biku 12 k

svi planeti u fixnim znakovima, izuzev Plutona - kardinalni (vaga) i Neptuna (promjenjivi), ali oni ne rade nikakve aspekte, osim međusobnog sekstila

a što je najčešći komentar kad me se upozna - hiperaktivna

nije da se ne volim izležavati, al od ljenosti nemam ni lj

možda Ma što ima puno aspekata (120 Sa, 90 Ju)
Mo 180 Sa, 60 Ve/Ma

hodam ko navijena, pričam ko navijena, krećem se iznimno brzo, jel to vječna napetost neutralizirala osnove za lijenost...
Totto is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 20:01   #47
Quote:
Totto kaže: Pogledaj post
ti vrapca trebala bi biti oličenje lijenosti

hodam ko navijena, pričam ko navijena, krećem se iznimno brzo, jel to vječna napetost neutralizirala osnove za lijenost...
Vajik kontra.

Kako si se opisala, reko bi čoek ASC blizanci (brzina ti je od So 180 Ur i So 180 Me).


Imaš tu vrlo konstruktivnu crtu kada si u bik modu, jer vladar Venera radi tri jaka aspekta (Ve 0 Ma, Ve 60 Mo i najvažnije Ve 120 Sa). I Mars ti radi puno aspekata, a Mjesec nabrijan. Ja mislim da si ti što se veli very selektivno lijena.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 20:15   #48
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Vajik kontra.

Kako si se opisala, reko bi čoek ASC blizanci (brzina ti je od So 180 Ur i So 180 Me).
ne dopuštam da mi se takvo što prišije onda ode sve k vragu i imam Mjesec u Ribama, a taj se film neće vrtit


Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ti imaš tu vrlo konstruktivnu crtu kada si u bik modu, jer vladar Venera radi tri jaka aspekta (Ve 0 Ma, Ve 60 Mo i najvažnije Ve 120 Sa). I Mars ti radi puno aspekata, a Mjesec nabrijan. Ja mislim da si ti što se veli very selektivno lijena.
Muchas gracias, upravo tako.

Najselektivnije što se tiče mokre krpe i kućanskih poslova. Al kad ufatim metlu, sve iskre lete

dal se može povući nekakva paralela lijenost - tromosti?

Proučavam kartu najdražeg, siroče moje ima Mo u biku, SU u lavu, začudo nema puno fixnih, al je apsolutno, ne možda najljenja, al naaajsporija i tromija osoba na ovom svijetu a i šire divan smo par, dom hodamo ja sam vječno dva koraka ispred njega ne uklapa mi se tu Ma0Ur (nema čak niti ispade ljutnje ili čega već)
Totto is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 20:20   #49
Quote:
Totto kaže: Pogledaj post
ne dopuštam da mi se takvo što prišije onda ode sve k vragu i imam Mjesec u Ribama, a taj se film neće vrtit
Da bi riječ rekla.
Quote:
dal se može povući nekakva paralela lijenost - tromosti?
Da. Tromost je odlika bika (puno mu treba da se pokrene, ali i da stane) - Prvi Newtonov.




P.S. Inače ta kombinacija bik/lav (imam troje u najbližoj okolini) je baš opisiva kroz pojam lijenosti.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 20:27   #50
šta ja znam,imam veneru u sjedištu u vagi,i mars u vagi,ali općenito nisam lijena,vjerovatno me izvlači sunce u djevici.
i mars mi ima dosta aspekata,možda me i to izvlači,npr.konjukcija sa plutonom.

primjetila sam da su lavovi užasno lijeni i usporeni.
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 20:33   #51
Quote:
ray ban kaže: Pogledaj post

primjetila sam da su lavovi užasno lijeni i usporeni.
baš jesu oni bi rekli da su mačkasto sexi, al kog zavaravaju

i nije niti čudno da su "lavovi", jer pravi lavovi, u smislu životinja, se pogrešno percipiraju kao aktivne žvotinje - spavaju 2/3 dana
Totto is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 20:34   #52
Quote:
Totto kaže: Pogledaj post
i nije niti čudno da su "lavovi", jer pravi lavovi, u smislu životinja, se pogrešno percipiraju kao aktivne žvotinje - spavaju 2/3 dana
Pogotovu mužjaci.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 23:05   #53
Kod mene je najbitnija postavka ova:

No ima još jedna važna stvar vezana uz lijenost....tj. vezanost lijenosti s motivacijom. Neki ljudi su u nekim stvarima "lijeni", jednostavno im se "ne da" pokrenuti zato jer nemaju motiva, ne vide pravog razloga, niti svrhe (svrha-9. polje) svojoj aktivnosti. by Fish

Znam biti i hiperlijen (ASC u Biku + stelij u ribama) kad ne vidim smisao u necemu kao i hiperaktivan (Mjesec u Ovnu + Mars u Jarcu kojem nikako ne lezi uzaludno tracenje energije).

Inace imam prijatelja koji po natalnoj prsti od kardinalne energije - 4 planete u ovnu, dvije u vagi ...ali lijenost mu naprosto viri iz ociju.
Zbog cega? - Zbog nevjerovatno pasivnog Mjeseca u biku.
S T E L I U M is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 19:51   #54
Quote:
Madonna01 kaže: Pogledaj post
imama taj mjesec kvadrat jupiter-nemarna prema sebi
ovo je totalno istina i ja to imam!
totalna nemarnost prema sebi...
ima ljudi koji su lijeni - ne da mi se pospremiti stan/ raditi na poslu/učiniti nekome uslugu/izlaziti ako nemam prijevoz/živjeti/disati
a ima ljudi koji nikada ne misle na sebe, koji će raditi sve - osim da stanu i budu lijeni prema svijetu, a malo više okrenuti sebi

i ako se za lijenost proziva ovaj aspekt, ja bih (iz prve ruke) rekla da on opisuje upravo ovu posljednju rečenicu

inače, iako imam dosta ovih aspekata mjesec opozicija venera u t-kvadratu s jupiterom, i to u fiksinim znacima + ascedent u biku
Fishine opise tih aspekata, ali najiskrenije, gledam sa nekom tuguljavom zavišću
jer da barem imam tu potrenu da svu svoju energiju usmjerim ka lijepom i laganom životu, dangubljenju, dokolici i uživanju u svemu tome - nitko sretniji od mene
gledam ljude oko sebe koji tako žive, koje boli klinac za posao, samo se šeću i zašprehavaju ekipu uokolo, pa malo red kuknjave o poslu, pa red kavice, pa red telefoniranja...pa večerica, pa ovo pa ono - i ja bi htjela tako
u se, na se i podase..

ali 5 planeta u vatri + 4 u 6. kući...ne daju mi

i drago mi je da je tako

na kraju krajeva sve dođe na svoje

jedino se dogodi, ono što sam rekla na početku posta, nemarnost prema sebi, ali discipliniram se i popravljam u tom pogledu
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 19:52   #55
i mislim da se brka tromost i lijenost...

jedno je biti lijen, a drugo trom
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 22:21   #56
Quote:
S T E L I U M kaže: Pogledaj post
Kod mene je najbitnija postavka ova:

No ima još jedna važna stvar vezana uz lijenost....tj. vezanost lijenosti s motivacijom. Neki ljudi su u nekim stvarima "lijeni", jednostavno im se "ne da" pokrenuti zato jer nemaju motiva, ne vide pravog razloga, niti svrhe (svrha-9. polje) svojoj aktivnosti. by Fish

Znam biti i hiperlijen (ASC u Biku + stelij u ribama) kad ne vidim smisao u necemu kao i hiperaktivan (Mjesec u Ovnu + Mars u Jarcu kojem nikako ne lezi uzaludno tracenje energije).

Inace imam prijatelja koji po natalnoj prsti od kardinalne energije - 4 planete u ovnu, dvije u vagi ...ali lijenost mu naprosto viri iz ociju.
Zbog cega? - Zbog nevjerovatno pasivnog Mjeseca u biku.

Ovo ti ne stoji
Ako je lijen, tu ulogu vrlo vjerojatno imaju polja i aspekti jer niti jedan mjesec ne može pokositi 4 planete Ovna, mislim..ne stoji nikako...vjerujem da je lijen, ali nije zbog mjeseca.
krademjabuke is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 23:01   #57
Quote:
krademjabuke kaže: Pogledaj post
Ovo ti ne stoji
Ako je lijen, tu ulogu vrlo vjerojatno imaju polja i aspekti jer niti jedan mjesec ne može pokositi 4 planete Ovna, mislim..ne stoji nikako...vjerujem da je lijen, ali nije zbog mjeseca.
U pravu si naravno ... ono je bio krajnje subjektivni(!) komentar o jednom prijatelju cija "pasivnost" u pojedinim momentima djeluje skroz simpaticno znajuci da se ista ta ista osobina u roku od 2 sec moze pretvoriti u vatru Vezuva i Etne samo ako se pritisne "pravi salter".
S T E L I U M is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 02:09   #58
egoizam?
Dijaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 20:06   #59
pa egoizam su ti nabijeni fixni znakovi, bik, lav, škorpion, . mnogo planeta tu, mjesec u tim znakovima itd. to nije teško vidjeti.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 21:12   #60
Quote:
zvonkaaa kaže: Pogledaj post
ovo je totalno istina i ja to imam!
totalna nemarnost prema sebi...
ima ljudi koji su lijeni - ne da mi se pospremiti stan/ raditi na poslu/učiniti nekome uslugu/izlaziti ako nemam prijevoz/živjeti/disati
a ima ljudi koji nikada ne misle na sebe, koji će raditi sve - osim da stanu i budu lijeni prema svijetu, a malo više okrenuti sebi

i ako se za lijenost proziva ovaj aspekt, ja bih (iz prve ruke) rekla da on opisuje upravo ovu posljednju rečenicu

inače, iako imam dosta ovih aspekata mjesec opozicija venera u t-kvadratu s jupiterom, i to u fiksinim znacima + ascedent u biku
Fishine opise tih aspekata, ali najiskrenije, gledam sa nekom tuguljavom zavišću
jer da barem imam tu potrenu da svu svoju energiju usmjerim ka lijepom i laganom životu, dangubljenju, dokolici i uživanju u svemu tome - nitko sretniji od mene
gledam ljude oko sebe koji tako žive, koje boli klinac za posao, samo se šeću i zašprehavaju ekipu uokolo, pa malo red kuknjave o poslu, pa red kavice, pa red telefoniranja...pa večerica, pa ovo pa ono - i ja bi htjela tako
u se, na se i podase..

ali 5 planeta u vatri + 4 u 6. kući...ne daju mi

i drago mi je da je tako

na kraju krajeva sve dođe na svoje

jedino se dogodi, ono što sam rekla na početku posta, nemarnost prema sebi, ali discipliniram se i popravljam u tom pogledu
ovo je jos jedna stvar sto me sekira taj mjesec jupiter kvadrat
covjece za drugog cu srusit planine a za sebe ne mogu ni ispit poloziti,otici kod doktora,nista na svoju dobrobit
da ne kažem da sam bila nasamarena is,kos ti ne kazu ni fala


ali sad se nesto mijenja,evo satun na asc,uran na sunce i merkur,pa i pluton na neptun,kad se sve to izdesava mislimda cu izaci pobjednik,jaca,bolja,

npr.sada nikom ne radim usluge,i pokusavam ne izbjegavati svoje obveze
ici na predavanja mi je prije bilo nezamislivo mrsko,a sad idem s radoscu.,je da me je se malo tjeralo
ali ide to sve na svoje
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:38.