Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2017., 20:47   #1
Diplomski studij u inozemstvu...

Pozdrav,

Zanima me je li moguće nakon završenog stručnog preddiplomskog studija u Hrvatskoj nastaviti sveučilišni diplomski studij u negdje u Europskoj Uniji?

Nadam se da je to moguce jer upisivati specijalisticki diplomski studij u HR nema svrhe jer titula specijalist je smiješna, toga nema mislim nigdje nego samo kod nas, totalno neisplativo pogotovo za nekoga poput mene koji namjerava raditi posao u struci u inozemstvu.
Braand is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 21:47   #2
Da, u potpunosti je moguće. I to pod istim uvijetima kao građani te države u koju ideš studirati (ako je ta država u EU). Tvoje je da se raspitaš ili najbolje vidiš na internetu koji su uvijeti za koje sveučilište i onda se samo javljaš odnosno šalješ prijavnice kada za to dođe vrijeme i nadaš se da će te negdje prihvatiti.
King8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 22:24   #3
Zahvaljujem na odgovoru.
Razumijem sada. Znači generalno gledajući to mogu izvesti pod identičnim uvjetima bez obzira završio netko poput mene stručni ili pak sveučilišni diplomski studij? ...jer pretpostavljam da u većini EU država tretiraju jednako stručne i sveučilišne hrvatske studije, dok se samo kod nas radi razlika.
Braand is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 15:24   #4
Sve ti ovisi o kojoj državi i o kojem sveučilištu pričamo. Svaka država i svako sveučilište samo za sebe odlučuje kakvi su uvjeti i na koji način priznaje odnosno prevodi diplome. To se sve moraš sam informirati (najčešće sve piše na web stranicama sveučilišta). Ne znam koje si struke ali recimo u tehničkim strukama se sveučilišna diploma najčešće prevodi kao Bachelor of Science, a stručna kao Bachelor of Engineering pa onda imaš sveučilišta koja primaju samo sveučilišnu pa imaš i onih koji primaju obe diplome. Uglavnom ništa nije crno-bijelo i za preciznije informacije bi se trebao informirati. Ali nemoj misliti da nikome nije bitno kakvu diplomu imaš i sa kojeg visokog učilišta i kakve ocjene imaš. Sve je to bitno.
King8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 22:09   #5
Hvala ti na objasnjenju. Ok, dada, ima smisla, svako je sveuciliste znaci donekle autonomno glede toga sta od navedenog priznaju, a sta ne i ovisi o drzavi. Onda cu se svakako detaljnije jos informirati. Aha, ti si teh. struke, ja sam ekonomija, meni bi se mislim prevodilo tipa professional bachelor of economics jer sam strucni studij.
Braand is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:34.