Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2017., 19:43   #1041
Lp,
Kolega se zeli prebaciti na drugi smjer na istom fakultetu. Zadovoljava sve kriterije i jos samo treba napisati molbu. E tu je sad problem.
Nema nikakvog iskustva (a niti ja) sa sastavljanjem i pisanjem takvih formalnih papira. Pokusali smo nac neke primjere online ali nista korisno.

Mislim da nesto genericno u par recenica nece proc. Pa ako netko ima bilo kakve ideje ili neke korisne smjernice da podjeli kolega bi bio vrlo zahvalan.
skarner is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 14:03   #1042
Bok, u ljetnom roku sam upisao fakultet koji mi nije bio prvi prioritet i sad se na tom fakultetu koji mi je bio prvi prioritet oslobodilo 5 mjesta i upisuju 5 ljudi na jesenskom. Mogu li se sad ispisati s faksa koji sam upisao i upisati na taj drugi koji mi je bio prvi prioritet, ako da placam li cijenu cijele jedne godine ili? Hvala
SepI is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 14:40   #1043
Quote:
SepI kaže: Pogledaj post
ako da placam li cijenu cijele jedne godine ili?
Da.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 15:49   #1044
Quote:
Faks96 kaže: Pogledaj post
Studiram animalne znanosti na Agronomskom fakultetu.
Mogu li se prebaciti na PMF biologiju?

Imamo neke srodne predmete, npr. zoologija, mikrobiologija, (bio)kemija.


Kako uopće funkcionira to prebacivanje?




P.S. Animalne znanosti spadaju u biotehničke znanosti, a biologiju u prirodne znanosti.
Pozdrav,zanima me jesi li se pokusao prebacit i ako jesi ,jesi li uspio
hitno mi je
Mmarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 21:52   #1045
Prebacivanje

Pozdrav,
Zanima dali je moguće prebacivanje sa Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli (Informacijske i komunikacijske tehnologije) na TVZ (Informatika) te ako je, dali se gleda matura jer TVZ traži višu matematiku a ja imam položenu nižu s obzirom da se prebacujem na 2. godinu.

LP
Embryoyo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 04:01   #1046
Pozdrav zna li netko moze li se prebaciti sa Sveučilišnog odjela za stručne studije u Splitu(Kopilica)-Elektronika na Tehničko veleučilište Zagreb(TVZ)?Mislim nastaviti na nekom smjeru slicnom elektronici.
Treba li ići ponovno na Postani student cak iako primjerice imam 290 ECTS?
Priznaju li išta predmeta?
Treba li navoditi razloge prelaska?
Unaprijed hvala!
*Zelim preci s stručnog studija na stručni.*
Urologtegobe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 14:13   #1047
Je li moguće prebacivanje s pedagogije na socijalni rad? Sad sam 1. godina pa me zanima bih li se mogla sljedeće godine prebaciti odmah na 2. godinu socijalnog rada. Ako to nije moguće i ako bih morala upisati 1. godinu, da li plaćam participaciju? Pitala sam na forumu soc. rada, ali mi nisu još odgovorili. Pedagogiju sam upisala dvopredmetno, ako je bitno
__________________
This time next year we'll be millionaires! :)
DonaBarbara is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 14:42   #1048
Ne mogu pomoći oko toga je li to moguće, al pretpostavljam da baš i nije jer je socijalni rad dosta pravni (na kraju je i na pravu). Ako upisuješ 1. godinu normalno plaćaš punu upisninu za tu godinu jer si iskoristila pravo na jedan besplatan upis.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 15:51   #1049
Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post
Ne mogu pomoći oko toga je li to moguće, al pretpostavljam da baš i nije jer je socijalni rad dosta pravni (na kraju je i na pravu). Ako upisuješ 1. godinu normalno plaćaš punu upisninu za tu godinu jer si iskoristila pravo na jedan besplatan upis.
Hvala
__________________
This time next year we'll be millionaires! :)
DonaBarbara is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 17:50   #1050
Pozdrav, je li moguće nakon završene prve godine psihologije na Filozofskom fakultetu u Rijeci prebaciti se na drugu godinu psihologije na Filozofskom fakultetu u Zagrebu? Hvala
__________________
"In the depth of winter, I finally learned that within me there lay an invincible summer."
simiket is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 22:04   #1051
Quote:
simiket kaže: Pogledaj post
Pozdrav, je li moguće nakon završene prve godine psihologije na Filozofskom fakultetu u Rijeci prebaciti se na drugu godinu psihologije na Filozofskom fakultetu u Zagrebu? Hvala
je, ali moraš imati prosjek min 4.0, neka me netko ispravi sa filozofskog ako sam u krivu
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 18:54   #1052
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
je, ali moraš imati prosjek min 4.0, neka me netko ispravi sa filozofskog ako sam u krivu
Hvala
__________________
"In the depth of winter, I finally learned that within me there lay an invincible summer."
simiket is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2018., 23:29   #1053
Promjena studija i grada (Rijeka -> Zagreb)

Proslijeđujem post mojeg prijatelja s kulturologije u Rijeci. Zamolio me da ovo objavim u njegovo ime da ne radi forumski profil.

Pozdrav svima, posebice kulturolozima, ako vas ima.

Na drugoj sam godini preddiplomskog studija kulturologije u Rijeci i ne kanim na istome ostati jer me niti studij niti grad nisu oduševili. Ovo je bilo ublaženo: umirem od ovog studija i od ovog grada te sam nažalost toga u potpunosti postao svjestan tek na drugoj godini, kada sam dobio bolji dojam o tome čime se kulturalni studiji zapravo bave. I kakva je Rijeka. U tom svjetlu, zanima me koje su mi opcije i imate li iskustva s nekim od mojih sljedećih pitanja:

1) Ukoliko završim tri godine preddiplomskog studija kulturologije, kakvi su mi diplomski studiji u Zagrebu i pod kojim uvjetima dostupni, da imaju bar nekakav stupanj srodnosti s kulturologijom (jer budimo realni, ne mogu s time upisat ne znam šta)?

2) Vjerojatno veoma riskantno i klimavo, ali koji bi se smjerovi na filozofskom fakultetu (konkretno u Zagrebu) mogli uzeti u obzir za, recimo, prebacivanje s kulturologije i pod kojim uvjetima? Znam da su antropologija i etnologija i kulturna antropologija dosta srodni. I komparativna književnost bi trebala bit u teoriji, ali u praksi baš i ne.

3) Ako se sjetite bilo čega korisnog ili beskorisnog čega se ja nisam sjetio. Stvarno, svaka informacija mi je pomoć.

Puno puno hvala.
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2018., 00:20   #1054
Ako se izgube studentska prava je li moguce prebaciti se na drugi fakultet ili se mora ponovno ici na upise?
Lantanoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2018., 14:14   #1055
Jel se moze prebaciti s prava u Zg na pravo u Split? Zna netko mozda koji su uvjeti se traži i prosjek ili samo poslat molbu da se priznaju predmeti? bila bi izvanredno
maridoa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2019., 18:04   #1056
pozdrav da li se može prebaciti smjer sa filozofskog na pravni faks (razlog nemogućnosti polaganja jednog ispita, tj stalno rušenje od strane profe)
pitam za kolegu
robertino1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2019., 17:46   #1057
Ljudi, recimo da studiram Filozofiju (3+2) i završim tri godine (dobijem diplomu bacc.), ali shvatim da to ne želim dalje, nego želim upisat Fiziku od početka. Prvu godinu svakako plaćam punu školarinu, što je s ostalim godinama? Plaćam li školarinu svaku godinu?

Znam da ako odustanem od Filozofije prije bacc. diplome, onda plaćam od novog faksa samo prvu godinu.
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2019., 22:35   #1058
Pozdrav! Zanime me zna li netko kako ide postupak prebacivanja s Pravnog fakulteta u Osijeku s Integriranog preddiplomskog i diplomskog sveučilišnog studija prava na Studij socijalnog rada? 😊
Ramm stein is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2019., 18:52   #1059
Ljudi jel itko zna što je ako smo ispali s FSB-a i sada oćemo se prebacit na Strojarski fakultet u Slavonskom Brodu koje je procedura, što se priznaje, kakva su iskustva sa Brodom itd...
Marko13579 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2019., 09:36   #1060
Pitanje

Dragi forumaši, nadam se na ću pronaći nekoga tko će mi odgovoriti na pitanje

Uglavnom,
izgubila sam prava studiranja na diplomskom studiju na jednom fakultetu Sveučilišta u Zg.
Osttlao mi je par ispiti i diplomski pa me sad zanima mogu li ja na temelju diplome bacc. tog smjera upisati isti npr. u Rijeci ili Zadru?

Čitala sam statute ali nisam mnigdje pronašla odgovore.

Hvala na odg. unaprijed
hidrolina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:08.