Natrag   Forum.hr > Razno > Baš razno

Baš razno Teme za koje još nije otvoren specijalizirani podforum.
Podforumi: Kolekcionarstvo, Quizorama.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2013., 12:22   #1
Zalagaonica

Zanima me ima li tko iskustva sa zalaganjem predmeta? tj koliko je veca otkupna cijena nakon sto zalozis neki predmet otprilike,tocnije mobitel?

nisam znao gdje da stavim topic. hvala
maraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 13:40   #2
kod nas nema zalagaonice

A vani gdje ih ima dodjes s predmetom i onda se cjenkas

Dobijes otprilike koliko kosta toliko star taj redmet i jos malo manje tako da i oni mogu zaraditi na tome

KuiŠ
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema
Kuzerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 12:55   #3
Ja sam vidio jednu u svome gradu ,ali nikad nisam ništa nosio kod njih.
Evo link pa pogledaj (nije reklama ):
http://zalagaonica.org/
the_bulk is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 09:36   #4
Nisam znala.super! da bar to dodje i u moj grad
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema
Kuzerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2013., 22:10   #5
evo od nedavno,ima zalagaonica u splitu
ladyinblack93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 13:54   #6
Imate u Zagrebu zalagaonicazagreb.hr. u Prečkom. Ima super stvari, za doći i pogledati, ali i za založiti. Treba ti lova,samo založiš neki predmet, dobiješ za to novce koje moraš vratiti u nekom roku,mislim da je mjesec dana..
Guapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2016., 13:18   #7
Zalagaonice

Imate li iskustva i kakvog?
Prošao sam sve po Zagerbu i mogu reći samo da koncept u HR i nije zaživio onako kako je to u svijetu.
Prema mojim iskustvima, ove u HR imaju smisla samo ako si nešto nekome ukrao ili pronašao na cesti i ekipa ti da kikiriki.
Toliko nerealno spuštaju cijene za bilo koji predmet da ne mogu shvatiti kako bi netko njima išta prodao a ne recimo pokušao prodati u oglasniku, njuškalu i sl.
Koncept zalaganja stvari još ok, pa da otkupiš kroz mjesec dana, ali prodaja njima....nikako!
__________________
The truth behind the scenes
radiolog-hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2016., 13:22   #8
ja imam iskustva, gledo sam na History Channelu onaj Pawn Shop
PhillHeath is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2016., 13:27   #9
Quote:
PhillHeath kaže: Pogledaj post
ja imam iskustva, gledo sam na History Channelu onaj Pawn Shop
Hahaha... i ja sam mislio da će biti slično tome.. ali izgleda da je to na History-u samo Hollywood trash
__________________
The truth behind the scenes
radiolog-hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 19:13   #10
Bila jednom, prodala HDD disk za 180 kn, i za dva dana vidim oglasava na FBu da prodaje za 320 kn... Eh da mi nije bio hitno za novce ne bi ni isla al eto....
__________________
Sarkazam je prirodna obrana od gluposti!
manuelas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 00:17   #11
Quote:
PhillHeath kaže: Pogledaj post
ja imam iskustva, gledo sam na History Channelu onaj Pawn Shop
I ja..Koliko zarade na godinu, pitam se ?
Eo Sfeci is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 23:21   #12
Negativno iskustvo sa jednom zalagaonicom u Zagrebu!

Preporučam SVIMA da zaobilaze u širokom luku zalagaonicu u Ilici br.78, jer to su ciganska posla! Ta ista firma ima otkup/mjenjačnicu/zalagaonicu i u Ilici 11, Ilici 235, Vlaškoj 47 i Maksimirskoj 11. Može vam se desiti da vam ne vrate založeni predmet iako im u najkraćem roku donesete novac, kao što su meni jedva vratili prsten nakon što sam dva puta dolazila i nazivala ih telefonom. Onda krele za pultom naziva nekog: ''Oj Nedžo, jes' pokupio onaj prsten? Nisi? ...'' Da bi mi na kraju rekao da sam dobro prošla, jer 'šta da je prsten nestao?' I još je rekao da je ''Nedžo vjerovatno bio po ćevape'' pa zato nije stigao 'pokupit' prsten. Nevjerovatno ali istinito! I da založeni predmet nestane, nikom ništa jer oni znaju da se nikome ne isplati da ih tuži. To je izgleda sve mafija, ali ovi na koje sam ja naišla su dno dna, šibicarski nivo.
Bayadera is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 20:38   #13
A što ako ne vratiš te novce u roku od mjesec dana? Ništa ti se ne dogodi? Neka kazna ili slično
Zelak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 19:29   #14
Ostaje njima predmet i preprodaju ga. Naravno da ne možeš dobit koliko predmet vrijedi u trgovini. Dobiješ pola vrijednosti ili manje... Koliko procijene

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 16:57   #15
Zalagaonica je uobičajena trgovina na Zapadu..Rijetko kada uspješno prođete..Sve je u prosjeku do 30 % vrijednosti.
Leatherweather is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2018., 15:24   #16
Otišao ja neki dan u zalagaonicu samo pitati koliko bi oni dali za 9 mjeseci staru Garminovu pametnu navigaciju s bluetoothom i ostalim điđama koja još ima jamstvo više od godinu dana, uređaj je stvarno mint condition.

Uglavnom, neka ženskica meni kao jao znate to se nama ne isplati jer kod nas će stajati dugo i nećemo je prodati, ja rekoh ponudite nešto i ponudili su mi 10% od cijene koju sam ja platio.

Ja rekoh, ajde pogledajte kako se cijene kreću na Njuškalu, pogleda ona, da, vidim neke se prodaju za 1200 kn (to je najjeftinija, bez jamstva), ali ako vama dam više od 200 kn ja neću zaraditi, nego ću biti u gubitku.



Ok, znam da moraju zaraditi, ali marža od 500% je stvarno lihvarski način poslovanja. Kao što je netko već ranije spomenuo po meni ima smisla njima nešto prodati samo ako je netko nešto ukrao pa se sada toga rješava.
__________________
This is just my opinion so don't get all butt hurt.
adidasclimacool is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2018., 23:37   #17
Samo da "javim" gov***** iz zalagaonice da sam prodao navigaciju za cijenu koja je 30% manja od novog uređaja.

Da uložite malo u koju reklamu i da barem pomaknete svoje dupe i pregledate što vam dolazi u radnju zaradili bi lijepe novce.

Ovako mogu samo reći...so long, suckers!!!!
__________________
This is just my opinion so don't get all butt hurt.
adidasclimacool is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2023., 14:45   #18
Quote:
Bayadera kaže: Pogledaj post
Preporučam SVIMA da zaobilaze u širokom luku zalagaonicu u Ilici br.78, jer to su ciganska posla! Ta ista firma ima otkup/mjenjačnicu/zalagaonicu i u Ilici 11, Ilici 235, Vlaškoj 47 i Maksimirskoj 11. Može vam se desiti da vam ne vrate založeni predmet iako im u najkraćem roku donesete novac, kao što su meni jedva vratili prsten nakon što sam dva puta dolazila i nazivala ih telefonom. Onda krele za pultom naziva nekog: ''Oj Nedžo, jes' pokupio onaj prsten? Nisi? ...'' Da bi mi na kraju rekao da sam dobro prošla, jer 'šta da je prsten nestao?' I još je rekao da je ''Nedžo vjerovatno bio po ćevape'' pa zato nije stigao 'pokupit' prsten. Nevjerovatno ali istinito! I da založeni predmet nestane, nikom ništa jer oni znaju da se nikome ne isplati da ih tuži. To je izgleda sve mafija, ali ovi na koje sam ja naišla su dno dna, šibicarski nivo.
Da, imaš pravo, oni još rade pod nazivom zalagaonica otkup.hr. Vjerovatno im trgovina služi kao neki paravan za mafijaška posla. Ne možeš se tako ponašati i opstati na tržištu. Sve najgore o njima
debelizeko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2023., 14:24   #19
Quote:
Leatherweather kaže: Pogledaj post
Zalagaonica je uobičajena trgovina na Zapadu..Rijetko kada uspješno prođete..Sve je u prosjeku do 30 % vrijednosti.
Da, užas. Ne vjerujem da ću im ikad išta prodati, ali jednom sam si u Varaždinu ( Inter Credo ) našla lijepu torbicu koju sam si i kupila. Za kupiti poneku stvarčicu i nisu toliko loši, ali da im prodaješ stvari i da dobiš neku siću za to kaj prodaš - ne.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:21.