Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2017., 19:38   #521
Quote:
AnyOtherName kaže: Pogledaj post
Zamišljam kako bi mi bilo da netko koga smatram bliskim moje povjeravanje smatra (i po forumu prepričava) užasnim smaranjem.
Pretpostavljam da, kad kažeš "netko koga smatram bliskim", ne misliš "cijeli ured". Ako misliš, vjerojatno to smatraju smaranjem, da.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Old 30.12.2017., 19:44   #522
Ma igram se samo, taman dovoljno blanknessa za to.
__________________
Forbidden in Heaven and useless in Hell.
AnyOtherName is offline  
Old 30.12.2017., 20:50   #523
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
a ne podnosim ni djecu ni životinje
a kako stojiš s cvijećem?
Zaboravila sam o čemu je ova tema
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Old 30.12.2017., 20:52   #524
Quote:
The White Rabbit kaže: Pogledaj post
a kako stojiš s cvijećem?
zaboravim ga zaliti
__________________
- Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje?
- makyca: Radije sama, nego ženica.
- QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC.
Simpsolina is offline  
Old 30.12.2017., 23:51   #525
Quote:
kosjenka- kaže: Pogledaj post
Dajte molim vas, da, potpuno je isto slušati o tome da je pas poderao papuču i takvim banalnim općenitim neprivatnim stvarima i o nabreklim dojkama, štrcajućem mlijeku, kako ih muž "puni ko sarmu" ali im se ne prima(izjava jedne)
Mislila sam na stvari o kojima mame najčešće pričaju... dječje duhovitosti, zgode iz vrtića, školski uspjesi/neuspjesi, pospremanje igračaka, iskušavanje roditeljskih granica itd. Štrcajuće mlijeko i sl. se odnosi na jako kratko razdoblje pa nije prevladavajuće u roditeljskim temama.
Bonnie Ann is offline  
Old 26.03.2018., 01:34   #526
Hello svima! Da se i ja pridružim ovoj temi, pošto već duže vrijeme razmišljam naći istomišljenike.
Frustrirana sam i ide mi na živce što su počeli svi brojati na unučad, moja mater ode toliko daleko da me preko mobitela pita "kako bebica u trbuhu ihihiihi?" Nema jeeeee! Dođe mi da ju pošaljem u tri lepe i da joj kažem "nikad ih neće niti biti!!!!" No da joj to kažem srce bi joj stalo. Razmišljam o tome da svima izlažem da ne mogu imati djecu zbog zdravstvenih problema.
Muža to ne dira, on sve odj***, naravno jer njega malo tko pita. Zato sam ja tu na meti svih, čak i susjeda (obiteljskih prijatelja)... Moram se malo ovdje ohladiti
Najviše mi idu na živce žene koje govore da nisam prava žena ako nisam majka - ma mrš!!!!! Gdje god se okrenem uvijek netko pita "pa kada ćeteee???" Evo iskreno, baš sam uzela sve te žene koje mi popuju oko djece, koje poznajem i one koje znam preko prijatelja i pomalo ih "istraživala"...niti jedna nema apsolutno ništa zanimljivo u životu osim te djece...stalno su doma, nekad same cijeli dan i pričaju o pelenama, osnovnoj i itd., a kad promijenim temu reagiraju kao da ne postoji ništa osim djece...... Moram naći slobodne nove prijatelje hahaha
Kada dođu muževe sestrične, sve nove mame, primjetim poglede jer jedina ignoriram te bebe...ne nisu slatke, i idu mi na živce potrebe da moraš nešto reći, tipa "kako je sladak" ...

Znam da ako kažemo obitelji da smo odlučili ne imati djecu jer nas ne zanimaju i zato jer želimo raditi što god želimo, slobodni zauvijek da će biti tužnih srca...zato dali je dobra laž dobar izbor???

Odoh čitati postove od početka...ćao
__________________
Create a sensual feeling about everything...
Latiosa is offline  
Old 26.03.2018., 15:40   #527
Laž nije dobar izbor. Kako sad imaš komples oko toga što ne želiš djecu (da nisi sama iskompleksirana lagano ne bi te bilo briga kako te drugi gledaju, što misle i kako se ponašaju), tako će te kasnije vrijeđati, boliti, bit će ti nelagodno što će te gledati sa žaljenjem, ili komentirati i slično što ne možeš imati djecu. Osim toga nikad nije pametno zvat vraga i prizivati sebi kakvu bolešćinu pa da ti se želja i ostvari. Ne laži, pogotovo ne mami. Reci joj da ne želiš ostat trudna, da ne želiš djecu. Malo će kukati, plakati, prenemagati se, a onda će se pomiriti i proći će je isto kao i sve druge ljude oko tebe. Za nagradu će te s vremenom prestati tlačiti. Ako kažeš da ne možeš, onda će se pažnja preusmjeriti na liječenje neplodnosti, savjete za ginekologe i druga mišljenja itd.

Ono najvažnije, sama sa sobom razriješi, sebi racionaliziraj i izliječi kompleks oko toga što TI ne želiš djecu, pogotovo što se muž slaže.
tiluriumm is offline  
Old 26.03.2018., 16:41   #528
Quote:
Latiosa kaže: Pogledaj post
Hello svima! Da se i ja pridružim ovoj temi, pošto već duže vrijeme razmišljam naći istomišljenike.
Frustrirana sam i ide mi na živce što su počeli svi brojati na unučad, moja mater ode toliko daleko da me preko mobitela pita "kako bebica u trbuhu ihihiihi?" Nema jeeeee! Dođe mi da ju pošaljem u tri lepe i da joj kažem "nikad ih neće niti biti!!!!" No da joj to kažem srce bi joj stalo. Razmišljam o tome da svima izlažem da ne mogu imati djecu zbog zdravstvenih problema.
Muža to ne dira, on sve odj***, naravno jer njega malo tko pita. Zato sam ja tu na meti svih, čak i susjeda (obiteljskih prijatelja)... Moram se malo ovdje ohladiti
Najviše mi idu na živce žene koje govore da nisam prava žena ako nisam majka - ma mrš!!!!! Gdje god se okrenem uvijek netko pita "pa kada ćeteee???" Evo iskreno, baš sam uzela sve te žene koje mi popuju oko djece, koje poznajem i one koje znam preko prijatelja i pomalo ih "istraživala"...niti jedna nema apsolutno ništa zanimljivo u životu osim te djece...stalno su doma, nekad same cijeli dan i pričaju o pelenama, osnovnoj i itd., a kad promijenim temu reagiraju kao da ne postoji ništa osim djece...... Moram naći slobodne nove prijatelje hahaha
Kada dođu muževe sestrične, sve nove mame, primjetim poglede jer jedina ignoriram te bebe...ne nisu slatke, i idu mi na živce potrebe da moraš nešto reći, tipa "kako je sladak" ...

Znam da ako kažemo obitelji da smo odlučili ne imati djecu jer nas ne zanimaju i zato jer želimo raditi što god želimo, slobodni zauvijek da će biti tužnih srca...zato dali je dobra laž dobar izbor???

Odoh čitati postove od početka...ćao
Neovisno što ti je majka to se nje ne tiče, nikoga osim tebe i muža. To je vaš život i vaša odluka, samo vaša. Nije mi jasno to opravdavanje i izmišljanje isprika kao da ste dužni nekome se opravdavati što nećete djecu, nemojte to raditi, ne zbog drugih kojih se to ne tiče već sebe jer se osjećate kao ste nešto krivi. A ako ćete se odlučiti na laž onda odmah naglasite da ne želite pametovanja, preporuke kojih poliklinika, bapskih savjeta i slično što nekima pada na pamet i da vas puste na miru s tim pitanjem jer to je ipak vaša stvar. Zamišljam te nametljivce kako mahnito guglaju, odlaze kod vračara i slično, nadam se da ipak nisu toliko zaglibili, ali ima baš ljudi koji žestoko zabriju oko te neplodnosti i pametovanja drugima. Jedna od misterija mi je zašto su neki ljudi opsjednuti tuđim trudnoćama, ajde svojom mogu shvatiti, ali druge pusti na miru..
kosjenka- is offline  
Old 26.03.2018., 17:37   #529
Quote:
kosjenka- kaže: Pogledaj post
Jedna od misterija mi je zašto su neki ljudi opsjednuti tuđim trudnoćama, ajde svojom mogu shvatiti, ali druge pusti na miru..
Evo ja ću ti reć. "Žao im je pa žele pomoći."
Ay Carmela is offline  
Old 30.03.2018., 09:10   #530
Quote:
Bonnie Ann kaže: Pogledaj post

Edit: eh da, vlasnici mačaka su iz nekog razloga totalno diskriminirani u odnosu na vlasnike pasa, nije mi jasno zašto :ljubim mačke:
Ja i moja sefica krenemo o mackama, kolegica o unuci, dođemo na isto

Zivotinje su mozda malo opcenitija tema ali brijem da je jednako gnjusno kad ja prijavim da se meni ova koza meko posrala u kadu jer joj nije bio ociscen wc, i prijava jedne mame kako joj je muz masirao sise tvrde ko kamen da ih razbije da mala moze sisat jer stajaznam, to izgleda nije tak lagano kako izgleda na filmovima.

tu opce nije poanta ni o djeci ni o zivotinjama, nego o tome kakva je tko osoba i koliko ima nekakvog postovanja i tolerancije i koliko pozna sugovornika.

Probajte sjest za stol vi sami sa 5 studenata medicine. Ili 5 radnika na slusalici u T-comu. GARANTIRAM da cete sjedit i sutit 2 sata dok oni prepricavaju ispite/luđake koji ih zovu u koristnicku sluzbu bez da vas dozive.

To je ista stvar ko ovo s mama/animalloversima.

Edit: evo sad procitam ovo od Latiose, meni recimo nije jasno u cemu je problem. Hoces li ili neces rađati je iskljucivo stvar tebe i tvog muza. Zasto je tesko reci mami "slusaj mama, trenutno ne zelim djecu, mozda nikad necu, prekini me jebat u zdrav mozak". Mislim mozemo mi zivit u selendri kakvoj zivimo i sve, ali dokad cete dopustat da vam misljenje drugih ljudi kroji ponasanje i zivotne odluke. Ti moras shvatit da bez obzira na to sto ti drustvo i tvoji bliznji nameću, ne zelit djete (trenutno ili zauvijek) je JEDINO I ISKLJUCIVO TVOJA STVAR. Onog trena kad to shvatis, bit ce ti laske u zivotu. Milsim volim i ja svoju mamu, i spomene i ona tu i tamo "prekini se zajebavat i nadji si frajera" i na to dobije najbicniji "ok mama evo sve trcim" tonom koji joj jasno daje do znanja dda je prici kraj. Ne mozes dopustit drugim ljudima da ti sjede na mozgu, to je dnostavno ne smije biti opcija.
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Old 02.04.2018., 04:16   #531
treba svakako rec istinu da ne zeli djecu, ali takodjer treba biti spremna da majka i rodbina tu istinu nece tako olako prihvatit. realni scenarij jest da majka njoj i dalje jase po mozgu s tom temom, al da nju to vise ne dira jer je rekla sta joj je na dusi tak da je sama sa sobom mirna.

naravno, moze se desiti da majka to prihvati i zasuti zauvijek... al cesca je ova druga opcija. meni se moja ne da krstit, zna da nikad nece imat unuke al stalno tupi o tudjoj djeci mislec da ce mi postat zanimljiva. ne postaju mi. malo odslusam sta ima novig u zivotima te tudje djece, ako ima stogod zanimljivo, pa skrenem temu na macke il nesto drugo.
__________________
Možda je rođena s tim...
Colospa Retard is offline  
Old 07.04.2018., 13:06   #532
Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
Ja i moja sefica krenemo o mackama, kolegica o unuci, dođemo na isto

Zivotinje su mozda malo opcenitija tema ali brijem da je jednako gnjusno kad ja prijavim da se meni ova koza meko posrala u kadu jer joj nije bio ociscen wc, i prijava jedne mame kako joj je muz masirao sise tvrde ko kamen da ih razbije da mala moze sisat jer stajaznam, to izgleda nije tak lagano kako izgleda na filmovima.

tu opce nije poanta ni o djeci ni o zivotinjama, nego o tome kakva je tko osoba i koliko ima nekakvog postovanja i tolerancije i koliko pozna sugovornika.

Probajte sjest za stol vi sami sa 5 studenata medicine. Ili 5 radnika na slusalici u T-comu. GARANTIRAM da cete sjedit i sutit 2 sata dok oni prepricavaju ispite/luđake koji ih zovu u koristnicku sluzbu bez da vas dozive.

To je ista stvar ko ovo s mama/animalloversima.

Edit: evo sad procitam ovo od Latiose, meni recimo nije jasno u cemu je problem. Hoces li ili neces rađati je iskljucivo stvar tebe i tvog muza. Zasto je tesko reci mami "slusaj mama, trenutno ne zelim djecu, mozda nikad necu, prekini me jebat u zdrav mozak". Mislim mozemo mi zivit u selendri kakvoj zivimo i sve, ali dokad cete dopustat da vam misljenje drugih ljudi kroji ponasanje i zivotne odluke. Ti moras shvatit da bez obzira na to sto ti drustvo i tvoji bliznji nameću, ne zelit djete (trenutno ili zauvijek) je JEDINO I ISKLJUCIVO TVOJA STVAR. Onog trena kad to shvatis, bit ce ti laske u zivotu. Milsim volim i ja svoju mamu, i spomene i ona tu i tamo "prekini se zajebavat i nadji si frajera" i na to dobije najbicniji "ok mama evo sve trcim" tonom koji joj jasno daje do znanja dda je prici kraj. Ne mozes dopustit drugim ljudima da ti sjede na mozgu, to je dnostavno ne smije biti opcija.
Slažem se sa svime, a posebno boldanim...To je vaš život, zašto dopuštate petljanje drugih ljudi u njega, pa makar bili i roditelji u pitanju. Fino ih upozorite da ih se to ne tiče i gotovo, nema to veze s ljubavi prema roditeljima, na kraju krajeva rađate sebi, a ne roditeljima...Ako su toliko opsjednuti malom djecom neka budu udomitelji i evo im zadovoljstva.

U mojoj široj obitelji itekako ima ljudi koji nemaju baš takta da ne kopaju po tuđim životima, ali opet nikad nisam čula da ikoga pilaju s djecom i tako tim extra privatnim pitanjima, za svoju kažu da je njihova stvar hoće li ih imati i da se oni u to ne petljaju, evo čak i oni znaju gdje im je granica, tako da mi je malo scary kad vidim neke upise ljudi kako imaju opsjednute roditelje time da dobiju unučad. Mislim da su ipak takvi teška manjina i da većina ipak gleda svoja posla i svjesna su da im djeca žive svoj život, a ne njihov.
black fairy is offline  
Old 14.04.2018., 06:08   #533
Mene zanima kakva vam je situacija s deckima, tj. dal smatrate prikladnim obavijestiti pravovremeno svog decka o stavovima, nakon koliko mjeseci veze smatrate prikladnim popricati o "imanju- ne imanju djece"?
Splićankaa is offline  
Old 14.04.2018., 08:04   #534
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Mene zanima kakva vam je situacija s deckima, tj. dal smatrate prikladnim obavijestiti pravovremeno svog decka o stavovima, nakon koliko mjeseci veze smatrate prikladnim popricati o "imanju- ne imanju djece"?
Na prvom, drugom spoju kad se u razgovoru ukaze prilika.

Ne znam kakva je situacija u Hr, vani vecinom srecem ljude koji su "open" ili "undecided", ljudi zive drugacije zivote, ispunjen im je dan poslom i aktivnostima, nema tolikog socijalnog pritiska i ovo je normalna tema razgovora. To da nemam djecu u planu nikad nije bio problem. Ta moja odluka je cvrsta i nepromjenjiva, nikome se ne objasnjavam niti opravdavam i ne vidim da je big deal niti je ikad bio.
daria25 is offline  
Old 14.04.2018., 14:52   #535
Muz i ja smo se u razgovoru dotakli teme dok jos nismo znali da cemo prohodati, tak da nije bilo the razgovora.
Kasnije smo samo, da se tak izrazim, potvrdili svoje stavove.

S bivsim sam isto znala da ne budem htjela decu, ali sam davala sansu mogucnosti da se predomislim, pa sam svaki put kad bi naceo tu temu rekla da u iducih 5 godina sigurno znam da ne bi.
I tako svake godine.
Nisam lagala, bila sam mlada i mislila sam da je moguce da cu jednog dana dobiti zelju. Potkraj veze sam nekako uvidjela da necu, pa je bilo vrijedjanja kad sam mu rekla.
Nismo zbog toga prekinuli (makar je sigurno ubrzalo prekid) nego sam se ja zaljubila u muza i obadvoje smo prekinuli tadasnje veze.
Kako su iste vec ionako bile u kurcu, a razloga za prekide je bilo vise, nisam mu rekla da sam zaljubljena u drugog, nego smo u jednom razgovoru zakljucili da vise ne zelimo biti u vezi.
Znam da sam mu mozda trebala reci, ali bio je grozan prema meni i nisam si htjela priustiti dodatnu dramu.

Nisam se ni poljubila s muzem prije nego sam prekinula bivsu vezu. Mislim da nisam bila nekorektna.
Hannah 3 is offline  
Old 23.05.2018., 12:26   #536
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Pa nemoj imati djecu, jel te netko tjera?

I druzi se samo s nemajkama, sta da ti kazem.

Nemajka je losa majka, ne zena koja ne zeli decu Naravno da biram drustvo, a sve sto sam pisala je odgovor na tvoj post, nisam pisala u prazno
Preveza is offline  
Old 23.05.2018., 12:33   #537
Quote:
House`s Mistres kaže: Pogledaj post
....čega točno?

Mogu shvatit necije zrtvovanje u kontekstu nezeljene trudnoce, ali to je sve.
Ja se ne smatram zrtvom, niti trudnoce (koja je bila visokorizicna), niti djeteta, niti icega u zivotu opcenito. Sama ta rijec i njena sveprisutna uporaba mi dize tlak.

Dize tebi pritisak, meni pritisak dizu deca i briga oko njih i promena zivota i organizacije koju ona donose

Zasto majke moraju da napisu kako je njima super, kad je ovo tema o nama kojima imanje dece nije super? Hajde ja sada na temi o bebama, vestackoj oplodnji i slicnom da krenem sa pisanjem Sta ce vam ta muka u zivotu? Moze?
Preveza is offline  
Old 23.05.2018., 12:43   #538
Quote:
Orak kaže: Pogledaj post
da, sve je puno književnih kružoka.
nisam neki dalaj lama ali nikad me to nije smetalo. ljudi koji su bliski pričaju o onome što im se dešava, o onome što im je važno u životu. prvo sam slušala o djeci, sad slušam o školi, razvodima i alimentacijama. između ostalog. i zanima me, jer su mi bliski. a i zgodno mi je čuti i vidjeti kakve su ljude napravili ti moji ljudi.
Ne slazem se.
Mene teme o deci en zanimaju, iam 100 drugih tema, dok ne pocnu teme o provalama, koje jesu zanimljive. Teme o deci do 2 godien su dosadne, meni, jako!

Uopste ne moramo da pricamo o modi, o sminkanju pogotovo!

Mene polovina drugarica smara o deci, polovina ne. Neke sam otkacila, neke ne jer su smanjile i jer iamju i druge zanimljive teme.

Ali ne razumem zasto meni pricaju o tome, kao kada bi ja njima, koje ne zanima da imaju ljubimce, pricala o psu i macki svaki put kada se vidimo po 45 minuta?
Mene stvarno ne zanima napredovanje u tezini, pelene, sve moguce kijavice i slicne.
Sa druge strane, tu su koleginice koje ne mozes da izbegnes jer ste zatvorene 8 sati i ne mozes da im kazes da prestanu da prica o dojenju svakog dana ili koliko cesto dete puni pelenu

Sve ostale porodicne teme mi ne smetaju.

Ljudi nemaju meru.
Preveza is offline  
Old 23.05.2018., 12:47   #539
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
a ne podnosim ni djecu ni životinje
između ta dva zla ipak mi je manje smorno slušati o prvima
Strasno! Koji moze coveku da bude razlog da ne podnosi zivotinje?!

Ja podnosim decu, neku i volim, sa nekom se i igram, sa nekima se brzo uklopim, iako to nisam ocekivala. Nisam cudoviste Bitno je samo da nismo zajedno duze od 3-4 sata
Preveza is offline  
Old 23.05.2018., 12:48   #540
Preveza, to je zato što
a) život van posla im se svodi na bivanje s djecom (ako su mala)
b) ta djeca su produžetak njih samih i mnogima najviše što su napravile u životu, pa ako su i prije pričale samo o sebi, normalno da će po novome pričati samo o svojoj djeci.

Enola Gay is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:38.