Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2017., 21:45   #21
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post

volim radit od doma jer sam s dragim i curama, stignem si i skuhat i oprat i svakaj nekaj u međuvremenima, ne moram putovat, trošit bengu...
a tek zimi, kad sa salicom kave u ruci gledas susjede kroz prozor kak si "otrpavaju" auto
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 21:49   #22
Ooo da, rad vikendom nisam spomenula. Svaki moj vikend je radni jer radim na zaostacima i tako imam dojam da zapravo stalno radim, cijeli dan, svaki dan. I ovo što je netko spomenuo je istina, imam dojam da samo radim i ono, usput živim. Ovo s knjižnicom nije izvedivo jer živim u manjem gradu gdje nema čitaonice unutar same knjižnice pa bih do veće morala putovati 40ak km. Sad, ne bih baš trošila 1000+ kn na gorivo svaki mjesec samo da se motiviram. Također, imam svoj radni kutak, ali eto, nema baš neke koristi od toga.
lunarna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 21:54   #23
Quote:
lunarna kaže: Pogledaj post
Zanima me radi li koja od vas od kuće i kako se organizirate. Prije četiri mjeseca dobila sam novi posao, prva dva mjeseca je bilo okej jer sam bila motivirana i oduševljena što eto, radim u krevetu i pidžami. Ranije sam radila u školi, ustajala sam se u 5 da bi u 7 stigla na nastavu i to mi je bio pakao. Sad radim kao lektor i prevoditelj, plaća okej, organiziram se i radim kako hoću i tu nastaje problem. Sad moram u trgovinu jer je prazan frižider, sad u teretanu, sad čistiti kupaonicu, sad prošetati psa i ukratko, svaki moj radni dan traje od 8-24, ako ne do ranih jutarnjih sati. Znači radno vrijeme od nekih 8 sati ja razvučem na 16 sati jer stalno radim neke pauze, nešto drugo, vamo-tamo i ne mogu raditi više od sat vremena u komadu. Jel' ima pomoći tu?
Ima, pomoć je suvisla organizacija
Ako bi stizala na posao od 8 do 4 i potom teretanu i frižider i psa, morala bi to moći i bez puta na posao i s posla.

I oni koji imaju "slobodan" raspored i "rade kad žele" najčešće uoče da im svejedno ipak najviše odgovara određeni ritam, i stabilnost, a ne cjelotjedni haos


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 22:05   #24
meni (mozgu i dupetu) baš paše ustati svakih par sati i otići obaviti nešto sasvim drugačije, imam dojam da tako bolje koristim vrijeme. godi mi promjena ritma. dosadne manuelne poslove najlakše radim kad bi trebalo radit nešto zaozbiljno ... no teško bi mi bilo održati stalnu koncentraciju šest ili osam sati, zapravo sad već vjerojatno i nemoguće. problem je više s ljudima koji to ne registriraju kao ozbiljan posao pa računaju ak si doma znači da si slobodan i ništa ne radiš
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 22:09   #25
Quote:
lunarna kaže: Pogledaj post
Zanima me radi li koja od vas od kuće i kako se organizirate. Prije četiri mjeseca dobila sam novi posao, prva dva mjeseca je bilo okej jer sam bila motivirana i oduševljena što eto, radim u krevetu i pidžami. Ranije sam radila u školi, ustajala sam se u 5 da bi u 7 stigla na nastavu i to mi je bio pakao. Sad radim kao lektor i prevoditelj, plaća okej, organiziram se i radim kako hoću i tu nastaje problem. Sad moram u trgovinu jer je prazan frižider, sad u teretanu, sad čistiti kupaonicu, sad prošetati psa i ukratko, svaki moj radni dan traje od 8-24, ako ne do ranih jutarnjih sati. Znači radno vrijeme od nekih 8 sati ja razvučem na 16 sati jer stalno radim neke pauze, nešto drugo, vamo-tamo i ne mogu raditi više od sat vremena u komadu. Jel' ima pomoći tu?
Voliš li svoj posao uopće? Tj možda je krivo pitanje, da li je tvoje lektoriranje i prevođenje nešto što ti je interesantno i poticajno?

Ako nije, onda da - naravno da bi to bilo lakše odrađivati u uredu di moraš odsjediti svojih 8 sati i di je poslodavac blokirao pristup zanimljivim stranicama i sl.

Jednostavno si moraš odrediti dio dana koji ćeš (od)raditi u komadu, bez lakiranja noktiju, kopanja po frižu, odlazaka u šetnju kad ti se ne da i sl.

Netko se uspije skulirati a netko vidi da nema niš od toga i vrati se na onaj standardni rad di se obučeš, odvezeš tam di radiš i onda radiš i čekaš da otkuca 16:00 (ili si u gužvi pa ni ne skužiš da je 16:00).

Korisno je ne spavati predugo ujutro i odraditi veći dio posla do 12, 13.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 22:18   #26
Quote:
papi73 kaže: Pogledaj post
a tek zimi, kad sa salicom kave u ruci gledas susjede kroz prozor kak si "otrpavaju" auto
i ne samo to, ne gužvaš se na cesti, ne tražiš parking oko firme, ne moraš pazit kaj oblačiš... ma nikako mi ne paše radit vani :/ gubim 40-50 minuta dnevno vremena i 1000 kuna benge na mjesec na putovanje na posao...

dođem doma, gladna i umorna i onda bi kao trebala i veš i kuhinju sredit i kupaonicu... ma mrš

pisala sam već

stavim veš ujutro pa dok čekam tekst stavim ga van, odem na wc, našpricam wc, prije drugog pišanja prebrišem...
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 08:17   #27
Razmišljaju li tako i muškarci... malo ću oprati wc dok čekam posao...

I ja si mislim, koja divota, usput odradim sve bez praznog hoda putovanja na posao, ne moram gledati idiote koje mi se ne da gledati, ne moram se dogovarati s mužem tko će ostati doma kad su djeca bolesna itd. Iz moje perspektive rad od doma ima hrpu prednosti.
pipi21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 08:28   #28
Quote:
pipi21 kaže: Pogledaj post
Razmišljaju li tako i muškarci... malo ću oprati wc dok čekam posao...

I ja si mislim, koja divota, usput odradim sve bez praznog hoda putovanja na posao, ne moram gledati idiote koje mi se ne da gledati, ne moram se dogovarati s mužem tko će ostati doma kad su djeca bolesna itd. Iz moje perspektive rad od doma ima hrpu prednosti.
moj dragi, srećom, da

pošalje materijale pa raspakira perilicu, odradi prvi dio posla pa sa psima ode u šetnju...
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 08:35   #29
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
pošalje materijale pa raspakira perilicu, odradi prvi dio posla pa sa psima ode u šetnju...
awww
that's hot, više mi ne trebaju ni fizički atributi da bi mi nešto bilo hot, stara sam
pipi21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 08:45   #30
Quote:
pipi21 kaže: Pogledaj post
Razmišljaju li tako i muškarci... malo ću oprati wc dok čekam posao...

Uglavnom ne, muškarac će otići na wc obaviti nešto drugo dok čeka.
__________________
O moj bože što sam proklet, jučer zgodan danas opet!
partyboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 08:54   #31
aahahahaha (tek da ga vidiš kad spava zagrljen s psetom od 30 kila x 10000000)

ne dam. moj
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 15:12   #32
Quote:
pipi21 kaže: Pogledaj post
Razmišljaju li tako i muškarci... malo ću oprati wc dok čekam posao...
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 17:41   #33
Quote:
pipi21 kaže: Pogledaj post
awww
that's hot, više mi ne trebaju ni fizički atributi da bi mi nešto bilo hot, stara sam
evo da ti još malo zaubice narastu

danas ima slobodan dan na poslu a i doma nema posla pa je

oprao auto, stavio veš sušit, očistio oluk, bio u velikom shoppingu i sad kuha ručak
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 17:49   #34
Jes bezobrazna

Jel rentaš muža? Mislim za radove po kući i vrtu ne za održavanje milfača (tepam si )
Hm, mislim da smo skrenule s teme..., iako sve je to rad od kuće.
pipi21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 18:04   #35
Meni organizacija nije toliki problem, naravno da tu i tamo bude zaostataka, ali ništa dramatično.

Problem su mi sljedeće stvari - nemam godišnji, ali doslovno. Ako nekom klijentu odbijem napraviti posao zbog godišnjeg (ili bilo čega drugog), snaći će se negdje drugdje i iskustvo (ne samo moje) govori da se više neće vratiti, jer je najčešće sasvim zadovoljan i zamjenom i jednostavnije mu je kontaktirati osobu s kojom je posljednjom surađivao. To u praksi znači da se laptop nosi na more, na skijanje, ma svugdje, i onda se radi kad god se stigne, ne ode se na plažu ili se ode pa se traži kafić s pristupom internetu koji ne puca i sl. Ista stvar vrijedi i za bolesti, dakle, dok doslovce ne padneš u krevet, nikom ne javljaš da si bolestan, nego radiš kad i koliko možeš.

Drugi problem je okolina, koja te smatra osobom koja uvijek ima vremena, s kojom se ne mora pretjerano precizno dogovarati, kojoj može otkazati dogovor ili ga pomaknuti za neodređeni broj sati i sl. Naravno da su i ukućani često ti koji očekuju da se neke stvari naprave "usput", jer "ionako si kod kuće".

S druge strane, stvarno uživam u činjenici da u najpopularnije dućane mogu otići u terminima kad su poluprazni, umjesto da se kasno poslijepodne ili vikendom guram s gomilom ljudi i po dvadeset minuta provedem u redovima za kabine ili blagajne. Ista stvar je i za banke, šaltere i javne službe svih vrsta, termine kod liječnika, ma, obavljanje bilo kakvih poslova koji su vezani nefleksibilnim radnim vremenom, a za koje ljudi moraju uzimati slobodno prijepodne ili čak cijeli dan. U teretanu također idem kad je poluprazna, nokte lakiram dok radim, jer sam naučila tipkati tako da lak koji se suši ostane u besprijekornom stanju , kad mi je vruće, otuširam se, kad mi se pije kava, skuham je, kad imam mentalnu blokadu i mozak mi se zaključa navučem tenisice i odem u šetnju...

Sve ima svoje dobre i loše strane, a ja sam trenutno u fazi kad ne bih imala ništa protiv klasičnog radnog mjesta, prvenstveno zbog toga što bih si mogla priuštiti pravi godišnji i, u slučaju bolesti, bolovanje bez grižnje savjesti. No, s druge strane, isto tako sam svjesna koje bih sve prednosti izgubila.

Inače se posve slažem sa svima koji su rekli da treba imati radni kutak, ne treba raditi u piđami i u krevetu i sl.
zelena truba is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 18:40   #36
Ali... klasično radno mjesto danas uključuje dostupnost, nema isključivanja od posla u potpunosti. Barem je tako kod mene.
pipi21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 00:32   #37
Quote:
pipi21 kaže: Pogledaj post
Ali... klasično radno mjesto danas uključuje dostupnost, nema isključivanja od posla u potpunosti. Barem je tako kod mene.
Jedno je biti dostupan, a drugo je morati raditi praktički svaki radni dan u godini, jer u suprotnom ostaješ bez posla.

Osim toga, ovdje gdje živim se uvelike priča o donošenju zakona po kojem će biti ilegalno kontaktirati djelatnike izvan radnog vremena. Neki dan sam gledala Where to Invade Next i u filmu su i njemački radnici i poslodavci pričali o tome da je u Njemačkoj taj zakon već na snazi. Mislim da je nedavno stupio na snagu i u Francuskoj.
zelena truba is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 14:05   #38
Quote:
zelena truba kaže: Pogledaj post
Osim toga, ovdje gdje živim se uvelike priča o donošenju zakona po kojem će biti ilegalno kontaktirati djelatnike izvan radnog vremena.
O.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 17:08   #39
Quote:
zelena truba kaže: Pogledaj post
Jedno je biti dostupan, a drugo je morati raditi praktički svaki radni dan u godini, jer u suprotnom ostaješ bez posla.
Meni ti trava isto izgleda zelenija s druge strane, pogotovo s ovim novim zakonom koji spominješ. Oš se mijenjati?
pipi21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 13:27   #40
Ispričavam se što prekidam kontinuum iskustava, međutim, ako nije problem, može se znati koje poslove radite od doma? Vidim da je bilo navedeno lektoriranje i prevodenje, i meni doduše padaju još neki uredski poslovi, ali me čisto zanima, što se sve može? Također, vidim da neke niste iz RH, ili bar trenutno niste u RH, pa ono mene konkretno zanimaju iskustva iz RH.
Pretpostavljam da vas večina onda ima otvorene obrte ili j.d.o.o-ove?
mxxy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:02.