Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2017., 18:58   #21
Quote:
Stu Griffin kaže: Pogledaj post
ne bi ulazio u konflikte s njima za nas
Ova kratka napomena mi je mnogo toga rekla. Životnopartnerski odnos je odnos dviju osoba koje, ako im je partner-ica sve, trebaju ući u konflikt s bilo kime/čime tko/što im stoji na putu. Po svaku cijenu. Jer je to za VAS. A ako i prije samoga starta kalkulira i nema namjeru ni pokušati...

Osim toga, ako su nekoga roditelji doista toliko maltretirali, očekivao bih da želi pobjeći iz takve okoline što prije i što dalje, u totalno nepoznato.

A njega čeka voljena žena! Sa stanom!
Le Clerc is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 19:01   #22
Quote:
Le Clerc kaže: Pogledaj post
Ova kratka napomena mi je mnogo toga rekla. Životnopartnerski odnos je odnos dviju osoba koje, ako im je partner-ica sve, trebaju ući u konflikt s bilo kime/čime tko/što im stoji na putu. Po svaku cijenu. Jer je to za VAS. A ako i prije samoga starta kalkulira i nema namjeru ni pokušati...

Osim toga, ako su nekoga roditelji doista toliko maltretirali, očekivao bih da želi pobjeći iz takve okoline što prije i što dalje, u totalno nepoznato.

A njega čeka voljena žena! Sa stanom!
Je, to je kao da kažeš petogodišnjem dječaku da pobjegne od mame i tate jer ga čeka žena sa stanom.
Aj pogodi što će napraviti.
Skutriti se u kutu i ridati i tražiti mamu.
A on je psihološki na razini tog dječaka, jebao on nju u svim pozama ili šta već.
Mene više zanima što nju na njemu pali. I neee, nije to inteligencija, šarm, inače je divan i krasan, to je nešto dublje.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 19:07   #23
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
A on je psihološki na razini tog dječaka
Paaa.. da, upravo to
Le Clerc is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 19:16   #24
kad nekoga iskreno voliš i želiš u svom životu učinit ćeš sve za tu osobu, nema tu čekanja ni zajebavanja ni pičke materine.... sve ostalo su samo izgovori. tip očito nema muda da ti kaže da ne želi s tobom zajednički život. zavlači te jer vidi da može. naletit će netko s kim će htjeti sve, a ti ćeš biti prošlost. dakle, odjebi to i ne troši svoje dragocjeno vrijeme na tipa koji se ne može odvojiti od mamine suknje
Annelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 19:22   #25
Quote:
Stu Griffin kaže: Pogledaj post
Da zatrazim sve ili nista, rasplakao bi se ko dijete, povukao u sebe i pustio da odem ako zelim.

Mozda dalje od ovoga ne trebam niti pisati?
Zapravo, ne trebaš. Ako "znaš da je on tvoj izbor za vječnost", čemu pitanja i nedoumice? Šuti i plivaj dalje.
Quote:
Njegov dobar prijatelj se vise puta znao cuditi (on mi je sam pricao),zasto gubim vrijeme na njega
Ajde, barem ima pametne prijatelje.
Quote:
Prizeljkujem da sve posalje k vragu, zgrabi zivot, ucini nas oboje sretnima, odmah sada... Zasto to ne napravi?
Zato što mu je, na taj njegov bolesni način, ovako dobro.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 19:26   #26
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Draga, čak i da oni umru, on neće postati ono što ti trebaš, želiš i očekuješ. Patologija ne umire sa smrću roditelja, nažalost.
Da mu daš kuću i sve milijune ovog svijeta, on neće- odnosno ne može odseliti. Treba mnogo snage, gotovo nadljudske za napustiti dom ispunjen patologijom jer su spone daleko čvršće. I obično olabave proporcionalno, kako se dijete oslobađa, tako i roditelj počinje na svoj način shvaćati da ga više ne može držati ucjenama. Iako, ima i roditelja koji to nikad ne shvate i nikad ne olabave. Ali onda se reže kontakt do kraja.

Ti ne možeš znati što njemu znači otići. Nikad to nećeš moći znati. Ali to je njegova patologija. Koja je tvoja? 9 godina nije 9 tjedana, 9 mjeseci pa da progledaš kroz prste i podvedeš sve pod ljubav, pod zajeb, pod naivnost. Što tebe jednako čvrsto veže uz njega, možda slična vrsta ljepila? Reci o sebi nešto, njega nitko ovdje neće promijeniti.
Sto me veze uz njega?
Cinjenica da je zbilja, ali najiskrenije, dobar covjek, ima ogromno srce i pomogao bi svima, a da ne bi trepnuo sto to kosta njega... Empatican je, njezna dusa i to sto osjecam neopisiv mir kad se privijem uz njega... Divan je i njezan, obziran, nije mu nikakav problem kuhati, spremati... Ima najdublje oci na svijetu i kad se nasmije, dodje mi da zaplacem od srece.. Mislim sad to zvuci kao na placu, uzasno je tesko nepoznatim ljudima prezentirat nekog koga nikad nisu vidjeli niti dozivjeli. Cini me sretnom kad je tu..

Moja patologija s beskonacnim cekanjem je mozda u tome sto sam, slijedom dogadaja, odrastala prakticki bez majke. Od moje 4. godine ja majku vidim dvaput na godinu... Odgajala nas je baka. Mislim da sam tu izucila umijece cekanja...
Svi ti ispracaji i docekivanje... Sa 17 godina sam vec zivjela samo sa mladjom sestrom.. Zadnjih 5 godina zivim potpuno sama u obiteljskoj kuci.
Moji roditelji su fenomenalni ljudi, obozavaju nas, razumni su, duhoviti, osjecajni. Vole moju drugu polovicu, drag im je jako, a kao i vecina staraca, malo pokusavaju pogurat temu unuka, vjencanja i konkretnih poteza. Ne njemu, naravno, nego meni. Onako kao usput.
Ja tu uvijek okrenem na nekakvu komediju jer nemam odgovora na pitanje hoce li, sto i kad..
Stu Griffin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 19:27   #27
Quote:
Ingvar25 kaže: Pogledaj post
Pročitao sam sve i ako smijem jednu malu digresiju offtopic reći: Da me bar jedna cura voljela kao što ti voliš njega pa ono bio bi najsretniji na svijetu!
Tvoja cura će se upiškiti od sreće na ovu rečenicu. Ali, to je tvoj problem. Ajmo mi na temu.

Ja bih se, pak, da me itko ikada volio na ovaj način, objesio.

Kakva je to ljubav? "Ljubav" koja se boji vlastite sjene i hoda na prstima da ne bi bila odjebana? "Ljubav" koja puši najnevjerojatnije priče i jebenih 9 godina se nada nečemu, bilo čemu? "Ljubav" kojoj sam aparat za disanje i ortopedska proteza?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 19:30   #28
Quote:
Annelly kaže: Pogledaj post
kad nekoga iskreno voliš i želiš u svom životu učinit ćeš sve za tu osobu, nema tu čekanja ni zajebavanja ni pičke materine.... sve ostalo su samo izgovori. tip očito nema muda da ti kaže da ne želi s tobom zajednički život. zavlači te jer vidi da može. naletit će netko s kim će htjeti sve, a ti ćeš biti prošlost. dakle, odjebi to i ne troši svoje dragocjeno vrijeme na tipa koji se ne može odvojiti od mamine suknje
Ne znam mozes li razumjeti, ali meni bi cak i ovo bio lijep ishod, jer bih znala da je nasao sto mu treba, da je sretan i ispunjen.. Ja bih njega voljela i iz svog usamljenog svijeta i kad me skroz zaboravi...
To je onaj dio koji Byron ismijava, kad komentira da sam ga odabrala za vjecnost. A jesam..
Stu Griffin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 19:35   #29
Quote:
Stu Griffin kaže: Pogledaj post
To je onaj dio koji Byron ismijava, kad komentira da sam ga odabrala za vjecnost. A jesam..
Ne ismijavam ga. Zgražam se nad tim dijelom.

Pomozi si nekako, jebote. Imaš malo forumskih postova, ali svi su redom smisleni, s glavom i repom - stvarno ne vidiš da ovdje imaš ozbiljan problem?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 19:53   #30
Quote:
MonotypeCorsiva kaže: Pogledaj post
A bi li onda takvu curu koja te učinila najsretnijom osobom na svijetu gledao kako gnjili godinama nesretna dok se ti nisi ni centimetara pomakao da riješiš svoje probleme?

.


Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
"Kako su cijeli zivot bili grozni roditelji (mlacenja, mind controls, ucjene itd.) usadili su mu neku vrstu bolesne odanosti, i da krenem s nekim uvjetovanjima gdje bi morao birati njih ili mene, sigurna sam da bih izgubila, odnosno, ne bi ulazio u konflikte s njima za nas. Da zatrazim sve ili nista, rasplakao bi se ko dijete, povukao u sebe i pustio da odem ako zelim. "

Sama si dala odgovor na svoje pitanje.

Slažem se s Ingvarom, čovjeku treba psihijatar a računaj da bi i liječenje moglo potrajati.

Mnogi dečki su u napetim odnosima sa starcima i ostatkom obitelji, i ne možeš očekivati od njih da će te upoznati s njima. Ali u takvim situacijama se seliš iz roditeljskog doma čim dobiješ priliku, a nemaš nekakve bolesne povezanosti sa njima i osjećaj odgovornosti.
@Monotype Corsiva: Naravno da ne bih to nikom htio i svakako bih svakoj koja bi me htjela pokušao pomoći (naravno ako bi znao kako).A da se meni ukažu problemi koje druga osoba vidi svakako bi se potrudio da ih nekako riješim.Nisam uvijek od akcije ali se trudim da jesam kad je najpotrebnije.

@Angry Nomad: Kužimo se!



Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
Ingvar25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 20:26   #31
Quote:
Stu Griffin kaže: Pogledaj post
Sto me veze uz njega?
Cinjenica da je zbilja, ali najiskrenije, dobar covjek, ima ogromno srce i pomogao bi svima, a da ne bi trepnuo sto to kosta njega... Empatican je, njezna dusa i to sto osjecam neopisiv mir kad se privijem uz njega... Divan je i njezan, obziran, nije mu nikakav problem kuhati, spremati... Ima najdublje oci na svijetu i kad se nasmije, dodje mi da zaplacem od srece.. Mislim sad to zvuci kao na placu, uzasno je tesko nepoznatim ljudima prezentirat nekog koga nikad nisu vidjeli niti dozivjeli. Cini me sretnom kad je tu..

Moja patologija s beskonacnim cekanjem je mozda u tome sto sam, slijedom dogadaja, odrastala prakticki bez majke. Od moje 4. godine ja majku vidim dvaput na godinu... Odgajala nas je baka. Mislim da sam tu izucila umijece cekanja...
Svi ti ispracaji i docekivanje... Sa 17 godina sam vec zivjela samo sa mladjom sestrom.. Zadnjih 5 godina zivim potpuno sama u obiteljskoj kuci.
Moji roditelji su fenomenalni ljudi, obozavaju nas, razumni su, duhoviti, osjecajni. Vole moju drugu polovicu, drag im je jako, a kao i vecina staraca, malo pokusavaju pogurat temu unuka, vjencanja i konkretnih poteza. Ne njemu, naravno, nego meni. Onako kao usput.
Ja tu uvijek okrenem na nekakvu komediju jer nemam odgovora na pitanje hoce li, sto i kad..
Vjeruješ li da ima takvih, s takvim osobinama, koji su uz to odrasli muškarci?
Vjeruješ li da zaslužuješ takvog?

Jesi ikad bila na psihoterapiji?
Ti si zapravo solo. Viđaš se s njim, ali to nije pravi odnos, to je odnos na aparatima.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 20:42   #32
Quote:
Stu Griffin kaže: Pogledaj post
Da sam barem trol. Zamisli kako ga je tek zivjeti, ako je naporan i za citanje.

pitanjce. zašto ga voliš?

ot mišljenje. život je jednostavno prekratak za čekanje. propustila si potencijalno puno boljih odnosa, koji bi te više ispunjavali i u kojima bi bila sretnija. jer, očito je da u ovom nisi.
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 21:00   #33
Quote:
Stu Griffin kaže: Pogledaj post
Sto me veze uz njega?
Cinjenica da je zbilja, ali najiskrenije, dobar covjek, ima ogromno srce i pomogao bi svima, a da ne bi trepnuo sto to kosta njega... Empatican je, njezna dusa i to sto osjecam neopisiv mir kad se privijem uz njega... Divan je i njezan, obziran, nije mu nikakav problem kuhati, spremati... Ima najdublje oci na svijetu i kad se nasmije, dodje mi da zaplacem od srece.. Mislim sad to zvuci kao na placu, uzasno je tesko nepoznatim ljudima prezentirat nekog koga nikad nisu vidjeli niti dozivjeli. Cini me sretnom kad je tu..
Kao da si opisala mog bivšeg. Sve je bilo divno, krasno kad smo bili skupa. A bili smo skupa jedan ili dva dana tjedno ("problem" je bio njegov posao). Čekala sam 2,5 godine da me upozna sa starcima. Nisam dočekala. Curu s kojom sam ga srela kasnije je upoznao sa starcima nakon par mjeseci šta su bili skupa.
__________________
My mind is like my Internet browser, 19 tabs open, three of them frozen and I have no idea where the music is coming from.
flyene is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 21:05   #34
Quote:
flyene kaže: Pogledaj post
Čekala sam 2,5 godine da me upozna sa starcima. Nisam dočekala. Curu s kojom sam ga srela kasnije je upoznao sa starcima nakon par mjeseci šta su bili skupa.
Znam da nije tema, ali ja bih bila sretna s tim.
Nema mi ništa gore od dovođenja familije odmah u vezu.

Doduše, 9 godina je 9 godina.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 21:11   #35
Mislim da je vaša veza postala žabokrečina i sada se samo čeka da prođe dovoljno vremena da ispari sama od sebe

Užasno mi je što ti pišem post u ovakvom tonu i sa ovakvom prognozom jer vidim da ga voliš i još si u fazi iščekivanja “ čuda “- ali draga moja ... on je dozvolio da ga životna situacija ponese u svoj kaos i nije iskoristio elan kojeg pruža ljubav te se pobrinuo za vas dvoje.

Mislim da je prekasno za bajke i happy End ali svjedno ću ti držati fige i nadati se da sam potpuno u krivu

P.S. Znam da ti znaš i razumiješ kako i zašto je uvijek netko i nešto ispred tebe ..znam da su njegovi razlozi vrlo jasni i snažni .. ali ne bi trebali biti dovoljni ako na taj način odbacuje svijetlu budućnost.
To mnogo govori o njemu - možda čak i da ima neko kliničko stanje poput depresije i sl
Svejedno , mogao je potražiti pomoć -pogotovo u zemlji gdje je takva pomoć još uvijek besplatna.
Ali nije ni to uradio za vas ...

Čuvaj se
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 21:39   #36
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Znam da nije tema, ali ja bih bila sretna s tim.
Nema mi ništa gore od dovođenja familije odmah u vezu.

Doduše, 9 godina je 9 godina.
Nije ni 2,5 godine malo. Tada mi to nije toliko smetalo, ali sam se poslije pitala u čemu je bio problem.


OT: Mislim da mu nije dovoljno stalo do tebe da bi se suprostavio starcima.
__________________
My mind is like my Internet browser, 19 tabs open, three of them frozen and I have no idea where the music is coming from.
flyene is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 21:53   #37
On ima samo niz isprika, i ništa više. A čini se da ti imaš, nažalost, ozbiljan problem i, nasreću, kapaciteta da ga riješiš.
__________________
Forbidden in Heaven and useless in Hell.
AnyOtherName is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 21:54   #38
Quote:
flyene kaže: Pogledaj post
Nije ni 2,5 godine malo.
Vjerojatno ti to nije bila namjera, ali počelo je tako zvučati: otkad je (ne)upoznavanje s roditeljima postalo pokazatelj ičega? Ako dvoje ljudi živi u vezi čijim su intenzitetom oboje sretni i zadovoljni, bilo čiji roditelji su tako temeljito nebitni.

Pretpostavljam da bi se i tebi i autorici jebalo živo za njegove roditelje da je odnos koji ste imali imalo sličio na vezu.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 22:00   #39
Quote:
flyene kaže: Pogledaj post
Kao da si opisala mog bivšeg. Sve je bilo divno, krasno kad smo bili skupa. A bili smo skupa jedan ili dva dana tjedno ("problem" je bio njegov posao). Čekala sam 2,5 godine da me upozna sa starcima. Nisam dočekala. Curu s kojom sam ga srela kasnije je upoznao sa starcima nakon par mjeseci šta su bili skupa.
Znam tipa kod kojeg je ženidba i imanje dijece bio zabranjeni topik, i tako je jadnu curu zavlačio godinama... dok iznenada nije naišla prava. S tom se oženio odmah, i ubrzo postao aktivan na imanju dijece. Izvrnuta priča naopako.
smoothjazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 22:07   #40
S obzirom da nažalost imam nekog iskustva s osobom koju su roditelji zlostavljači (psihičko/fizički) indoktrinirali da ipak dodam koju. Nema tu pomoći, uvijek će oni imati kontrolu. Ma koliko on tebe volio.
I meni je moja govorila kako nikada nikog nije toliko voljela, kako joj nikada s nikime nije bilo toliko dobro i sve te priče. Ali uvijek bi bio dovoljan jedan mig roditelja, jedan trenutak koji ostanu nasamo s njom da nju sjebu a nama vezu pretvore u pakao. Mislim da postoji dobar razlog zašto ovdje roditelji za tebe ne znaju jer da znaju vraga bi to potrajalo 9 godina. Ne bi ste preživjeli prvu.
On ima sreće da je u tebi pronašao nekoga dovoljno pasivnog tko neće tražiti ono što mu pripada u vezi. A ti si možda prešla rub zone odakle si još mogla spasiti.
lurker312 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:55.