Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Kriptovalute

Pogledaj rezultate ankete: Bitcoin balončina da ili ne?
Balončina veća od tulip manije 175 59.12%
Nije balončina 121 40.88%
Glasovatelji: 296. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2017., 09:01   #81
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
I meni je BC teski balon, a iz ovog tvog posta me zanima sto to znaci "otrgnuo iz bankarskog sustava? Vjerojatno imas neku placu, pa ju moras provući kroz svoj racun u banci?
Ja samo jednom mjesečno dizem pare na bankomatu, tj placu i to je to od svog poslovanja s bankom, ali ipak nisam izvan bankarskog sustava, jer firma i drzava ne daju da primam placu na ruke, nego moram preko tekućeg je dizati.
I za mene isto teški balon, a sad mi reci koliko misliš da vrijedi i zašto, te što predviđaš u budućnosti i pod kojim uvjetima?
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is online now  
Old 22.12.2017., 09:28   #82
Pitam se jel se isplati u letiti u to govno na 1000$, dali ce trznuti gore prije nego ode na 1$. To je ogroman rizik. Na 2000 ne vjerujem da se usplati jer bi morao otici na 4000 da bude neke ok zarade. Trznut sigurno hoce, mozda sa 500 na 1000.

I dali ce ovo uzrokovati svjesku ekonomsku krizu. Moglo bi.
zemljanin80 is offline  
Old 22.12.2017., 09:31   #83
Quote:
zemljanin80 kaže: Pogledaj post
Pitam se jel se isplati u letiti u to govno na 1000$, dali ce trznuti gore prije nego ode na 1$. To je ogroman rizik. Na 2000 ne vjerujem da se usplati jer bi morao otici na 4000 da bude neke ok zarade. Trznut sigurno hoce, mozda sa 500 na 1000.

I dali ce ovo uzrokovati svjesku ekonomsku krizu. Moglo bi.
Odakle ti baš ti brojevi i ideja o svjetskoj krizi s ovako malom kapitalizacijom?
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is online now  
Old 22.12.2017., 09:32   #84
Najjači su ovi što se kunu u lightning network kao da nije kroz povjest dokazano da nositelji "glasačkih prava" u Bicoinu ne žele nikakve promjene. Kao da je de facto prihvaćeno da će LN biti implementirana. Da ne govorim kako taj LN zapravo nema nikakvog smisla. Otvaranje kanala sa birtijama i pekarama i ostale budalaštine. Bitcoin je đubre a blockchain ima jaako limitiranu uporabu odnosno i to je samo prolazni tehnološki buzzword kao 3D televizori i naočale za VR.
maxking is offline  
Old 22.12.2017., 09:40   #85
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Odakle ti baš ti brojevi i ideja o svjetskoj krizi s ovako malom kapitalizacijom?
Skoro 20 godina sam u investiranju. Svasta sam vidio, otprilike znam kako ce to ici.

600 milijardi USD nije malo (sve kripto valute), burze su ionako pred padom, samo treba nesta da ih pokrene.

Ono su samo moje brojke, ne znam kojim ce putem bitcoin i ostale valute propasti.

Zadnje uređivanje zemljanin80 : 22.12.2017. at 10:05.
zemljanin80 is offline  
Old 22.12.2017., 09:44   #86
Quote:
zemljanin80 kaže: Pogledaj post
Skoro 20 godina sam u investiranju. Svasta sam vidio, otprilike znam kako ce to ici.

600 milijardi USD nije malo, burze su ionako pred padom, samo treba nesta da ih pokrene.
Da si toliko dugo u investiranju znao bi da market cap nije nista nego zadnja postignuta cijena jedne jedinice pomnožena sa ukupnim brojem jedinica. Nikad toliki iznos nije ušao u Bitcoin pa niti šteta ne može biti tolika. Ovo je samo transfer bogatstva od nesretnih prema sretnima.
maxking is offline  
Old 22.12.2017., 10:02   #87
Quote:
maxking kaže: Pogledaj post
Najjači su ovi što se kunu u lightning network kao da nije kroz povjest dokazano da nositelji "glasačkih prava" u Bicoinu ne žele nikakve promjene. Kao da je de facto prihvaćeno da će LN biti implementirana. Da ne govorim kako taj LN zapravo nema nikakvog smisla. Otvaranje kanala sa birtijama i pekarama i ostale budalaštine. Bitcoin je đubre a blockchain ima jaako limitiranu uporabu odnosno i to je samo prolazni tehnološki buzzword kao 3D televizori i naočale za VR.
Kako tumačiš onda da je segwit prošao, on je ponajviše priprema za LN?

Ne znam baš da LN nema smisla, po meni to je stvar koja moze skalirati uz nedostatak da mora biti dosta hubova koji će centralizirati plaćanja.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is online now  
Old 22.12.2017., 10:06   #88
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Ne znam za tebe, ali ja kad kupujem nešto karticom plaćam 0 kuna provizije i prođe u sekundi ili manje.

Kad nešto slično pokušaš s bitcoinom, onda na transakciju od 15 USD plaćaš 35 USD provizije i čekaš satima, kao ovaj: https://www.reddit.com/r/Bitcoin/com..._tonight_at_a/
Govorio sam o apsolutno svim transakcijama, ajd prebaci novce iz Japana u EU, pa reci kolko košta novčano i vremenski. S tim da je svaka transkacija lako provjelrljiva odnosno svima vidljiva.
Freek is offline  
Old 22.12.2017., 10:11   #89
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Kako tumačiš onda da je segwit prošao, on je ponajviše priprema za LN?

Ne znam baš da LN nema smisla, po meni to je stvar koja moze skalirati uz nedostatak da mora biti dosta hubova koji će centralizirati plaćanja.
Segwit je segwit, LN je nesto sasvim drugo. Iako LN jos nije niti do kraja definiran kamo li razvijen jasno je da ce bitcoin i s LN biti zagušen. Blockchain jednostavno nije dobra tehnologija za valute i masovne transakcije.
maxking is offline  
Old 22.12.2017., 10:17   #90
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Ono što znamo odavno, a to je da se ponašanje i razmišljanje bitno mijenja kada je u pitanju osobni ulog koji ne mora biti financijski, ali mora biti neka vrsta osobnog izlaganja.

Sasvim je lako donositi definitivne sudove o nečemu s čim nemaš nikakve veze i po čemu nisi izlozen.
Ja mislim da je bitcoin sranje i kladio bi se u svoj život da je tako. S druge strane, nisam lud da se kladim u cijenu bitkoina jer cijenu određuju budale koje u to vjeruju, a ponašanje budala je nepredvidivo. Zbog toga meni i dalje nije jasno što bi se dokazalo kada bi se kladio na cijenu bitkoina.

Tu se ne radi o tome da se moje mišljenje (ili mišljenje drugih kolega koji ne misle da je bitkoin nešto vrijedno) mijenja, nego se radi o posve različitim stvarima. Jedno je imati svoje mišljenje o nečemu, a druge je pogoditi kako će se kretati cijena koja nema nikakve veze sa mojim mišljenjem. Ovo što tu pišeš bi imalo smisla za tvrdnje tipa "najpametnije bi bilo sve bitkoine prodati" ili "najpametnije bi bilo unovčiti sve nekretnine i kupiti bitkoinove". Kod takvih tvrdnji bi imalo smisla gledati da li ljudi slušaju vlastite savjete.
vamvam is offline  
Old 22.12.2017., 10:17   #91
Quote:
maxking kaže: Pogledaj post
Segwit je segwit, LN je nesto sasvim drugo. Iako LN jos nije niti do kraja definiran kamo li razvijen jasno je da ce bitcoin i s LN biti zagušen. Blockchain jednostavno nije dobra tehnologija za valute i masovne transakcije.
Kako misliš nije definiran, pa ima ne znam koliko već vremena da je na testnetu. Kako je jasno da će biti zagušen, koji su argumenti točno, zašto to misliš? Mislim, moze biti, ali daj nešto konkretnije.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is online now  
Old 22.12.2017., 10:29   #92
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Kako misliš nije definiran, pa ima ne znam koliko već vremena da je na testnetu. Kako je jasno da će biti zagušen, koji su argumenti točno, zašto to misliš? Mislim, moze biti, ali daj nešto konkretnije.
Obzirom da trebaju minimalno četri transakcije da bi dvije adrese koristile LN. Jedna kad ulaziš i jedna kad izlaziš, i isto toliko kod druge strane. Ako bitcoin ima teoretsku propusnost od 7 transakcija po sekundi to znači 220752000 transakcija godišnje. Ako svih 7 miljardi ljudi prihvate bitcoin to znači da godišnje svatko teoretski može obaviti 0.031536 transakcija. To znači da jedna osoba teoretski ima pravo na jednu transakciju svakih 30 godina. Naravno, sve je ovo teoretski jer pravo na transkaciju ima onaj koji plati više.

Tehnologija budućnosti.
maxking is offline  
Old 22.12.2017., 10:30   #93
Quote:
vamvam kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je bitcoin sranje i kladio bi se u svoj život da je tako. S druge strane, nisam lud da se kladim u cijenu bitkoina jer cijenu određuju budale koje u to vjeruju, a ponašanje budala je nepredvidivo. Zbog toga meni i dalje nije jasno što bi se dokazalo kada bi se kladio na cijenu bitkoina.

Tu se ne radi o tome da se moje mišljenje (ili mišljenje drugih kolega koji ne misle da je bitkoin nešto vrijedno) mijenja, nego se radi o posve različitim stvarima. Jedno je imati svoje mišljenje o nečemu, a druge je pogoditi kako će se kretati cijena koja nema nikakve veze sa mojim mišljenjem. Ovo što tu pišeš bi imalo smisla za tvrdnje tipa "najpametnije bi bilo sve bitkoine prodati" ili "najpametnije bi bilo unovčiti sve nekretnine i kupiti bitkoinove". Kod takvih tvrdnji bi imalo smisla gledati da li ljudi slušaju vlastite savjete.
Ok, ali tako mozes reći i da je američki dolar sranje, ali eto budale ga drze već stotinama godina.

Tvoja tvrdnja bi bila ok, odnosno falsifiable samo onda ako kazes što bi te točno uvjerilo da bitcoin nije sranje.

Inače to sutra moze biti tehnologija br 1 u svijetu i ti opet biti u pravu jer nisi promijenio mišljenje.

Ako to mišljenje nije falsifiable, odnosno izlozeno, ono nije racionalno i ne vrijedi ništa.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is online now  
Old 22.12.2017., 10:36   #94
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Ok, ali tako mozes reći i da je američki dolar sranje, ali eto budale ga drze već stotinama godina.

Tvoja tvrdnja bi bila ok, odnosno falsifiable samo onda ako kazes što bi te točno uvjerilo da bitcoin nije sranje.

Inače to sutra moze biti tehnologija br 1 u svijetu i ti opet biti u pravu jer nisi promijenio mišljenje.

Ako to mišljenje nije falsifiable, odnosno izlozeno, ono nije racionalno i ne vrijedi ništa.
Pa nije on rekao ništa za dolare, to si ti rekao.

Bitcoin ima toliko mana da bi me teško mogli uvjeriti da nije sranje. Za početak, razvoj Bitcoina ovisi o tome hoće li mineri i ostali s "pravom glasa" prihvatiti neke izmjene. "Razvoj" kune ovisi o HNB-u koji je neovisna institucija čijeg čelnika imenuje Sabor svakih nekoliko godina a ja imam pravo birati i biti biran za saborskog zastupnika. Dakle, posredno imam utjecaj na politiku vođenja valute. Kod Bitcoina mene običnog korisnika nitko ništa ne pita. Pitaju se nekakvi shady kineski rudari. Vjerodostojano kako da ne.
maxking is offline  
Old 22.12.2017., 10:42   #95
Quote:
maxking kaže: Pogledaj post
Pa nije on rekao ništa za dolare, to si ti rekao.

Bitcoin ima toliko mana da bi me teško mogli uvjeriti da nije sranje. Za početak, razvoj Bitcoina ovisi o tome hoće li mineri i ostali s "pravom glasa" prihvatiti neke izmjene. "Razvoj" kune ovisi o HNB-u koji je neovisna institucija čijeg čelnika imenuje Sabor svakih nekoliko godina a ja imam pravo birati i biti biran za saborskog zastupnika. Dakle, posredno imam utjecaj na politiku vođenja valute. Kod Bitcoina mene običnog korisnika nitko ništa ne pita. Pitaju se nekakvi shady kineski rudari. Vjerodostojano kako da ne.
Opet si propustio bitno. Što bi tebe uvjerilo da bitcoin nije sranje? Ili je to da je sranje neka dogma? Koji događaj bi bio pokazatelj da si mozda u krivu?
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is online now  
Old 22.12.2017., 10:44   #96
Quote:
maxking kaže: Pogledaj post
Obzirom da trebaju minimalno četri transakcije da bi dvije adrese koristile LN. Jedna kad ulaziš i jedna kad izlaziš, i isto toliko kod druge strane. Ako bitcoin ima teoretsku propusnost od 7 transakcija po sekundi to znači 220752000 transakcija godišnje. Ako svih 7 miljardi ljudi prihvate bitcoin to znači da godišnje svatko teoretski može obaviti 0.031536 transakcija. To znači da jedna osoba teoretski ima pravo na jednu transakciju svakih 30 godina. Naravno, sve je ovo teoretski jer pravo na transkaciju ima onaj koji plati više.

Tehnologija budućnosti.
Jesi li mozda propustio koliko se tih transakcija odigrava na blockchainu a koliko van njega?
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is online now  
Old 22.12.2017., 10:54   #97
Quote:
maxking kaže: Pogledaj post
Pa nije on rekao ništa za dolare, to si ti rekao.

Bitcoin ima toliko mana da bi me teško mogli uvjeriti da nije sranje. Za početak, razvoj Bitcoina ovisi o tome hoće li mineri i ostali s "pravom glasa" prihvatiti neke izmjene. "Razvoj" kune ovisi o HNB-u koji je neovisna institucija čijeg čelnika imenuje Sabor svakih nekoliko godina a ja imam pravo birati i biti biran za saborskog zastupnika. Dakle, posredno imam utjecaj na politiku vođenja valute. Kod Bitcoina mene običnog korisnika nitko ništa ne pita. Pitaju se nekakvi shady kineski rudari. Vjerodostojano kako da ne.
Jesi ti stvarno ozbiljan s utjecajem i nezavisnim HNB-om??
Pa FED nije nezavisan i podložan je ogromnim korupcijama (ekipa koja mulja po bankama za par godina sjedne u FED koji bi trebao istražit to isto muljanje).
Freek is offline  
Old 22.12.2017., 11:10   #98
eto na, prijatelj koji je cijelo drustvo doveo do toga da smo ga izbjegavali kad nam je pokusao prodati osiguranje prije 20 godina, evo ga sad pise traktate i nagovara da udjmo u bitcoin. isti mentalni sklop, samo se tehnologija mijenja. tuzno.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Old 22.12.2017., 11:31   #99
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Ok, ali tako mozes reći i da je američki dolar sranje, ali eto budale ga drze već stotinama godina.
Ok, ali tako mozes reći i da je religija sranje, ali eto budale vjeruju već tisućama godina.

Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Tvoja tvrdnja bi bila ok, odnosno falsifiable samo onda ako kazes što bi te točno uvjerilo da bitcoin nije sranje.

Inače to sutra moze biti tehnologija br 1 u svijetu i ti opet biti u pravu jer nisi promijenio mišljenje.

Ako to mišljenje nije falsifiable, odnosno izlozeno, ono nije racionalno i ne vrijedi ništa.
Tvrdnja da je bitkoin sranje je neprecizna tvrdnja. Da ju se precizira vidjelo bi se preciznije o čemu istinitost te tvrdnje ovisi. U svakom slučaju ne ovisi o tome da li se netko na nešto kladi ili ne kladi. Zemlja neće postati ravna ako se ljudi krenu kladiti da je Zemlja ravna niti njena zakrivljenost ovisi o tome na što se ljudi klade.
vamvam is offline  
Old 22.12.2017., 11:34   #100
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Ok, ali tako mozes reći i da je američki dolar sranje, ali eto budale ga drze već stotinama godina.
budale? dakle sve institucije, kompletan ekonomski sektor - sve budale a genijalci su likovi koji za dolae kupuju imaginarnu valutu i utvaraju si da tako podrivaju sustav. ajde dobro. ipak savjetujem da malo promislis, uglavnom ne boli.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:04.