Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2018., 10:27   #41
Dobro, ja si aktivno pomažem oko migrena. Poskliznem se, ali s puno truda mogu je u velikoj mjeri mimoići.
U pms-u se mogu kontrolirati u histeriji, ali preosjetljivost koja vodi u plač baš i ne.
nalij pero is offline  
Old 06.01.2018., 10:35   #42
Kako si pomazes?
Ja nemam migrene i zapravo mi se nitko oko mene ne zali na to. A znam da to moze biti jako gadno, moja mama ih je imala.
Gledala sam neku emisiju o tome kako hrana utjece na migrene i nekim zenama je pomoglo izbacivanje nekih namirnica. Problem je sto svaka zena sama mora otkriti sto joj tocno smeta, a ne sjecam se da li oni testovi intolerancije pomazu u tom otkrivanju.
Lady Guga is offline  
Old 06.01.2018., 10:35   #43
Quote:
Violently happy kaže: Pogledaj post
I problemi sa štitnjačom. To je isto izmišljotina.
Ja nemam takvih problema, wtf, kakva štitnjača, kakvi bakraći.
Frendica mi je završila u bolnici radi štitnjače. Imala je simptome moždanog udara, držali je na neurologiji 10 dana dok nisu skužili šta je.

I da, depresivci svijeta, trgnite se! Kao kad meni govore da se smirim i utoplim stomak kad imam mengu, dok me gledaju smotanu oko školjke kako povraćam. "Samo se truješ tabletama." Mhm.
Ay Carmela is offline  
Old 06.01.2018., 10:36   #44
Quote:
Violently happy kaže: Pogledaj post
Normalno da je pms stvaran, samo što one žene koje nemaju baš neki pms seru i ne vjeruju onim ženama koje s tim fakat imaju problema i to mi je onak.. nevjerojatno.
Ajde još muški, nemaju jebenog pojma i neće nikad ni imati, ...
Ali to je jednaka pozicija, ni jedni niti drugi ne znaju iz iskustva o čemu se radi
Stvarno sam mnoge boli, uključujući tu menstrualnu, glavobolju, zubobolju, doživjela tek u nekoj zreloj dobi, oko tridesete, i stalno sam bila zbunjena tuđima. Neko vrijeme sam zabrijala i da možda nemam osjetilo boli - jer svi oko mene bar nekad kukaju, a meni nikad niš - imam osjetilo
No čak mi bol nije najgora stvar, koliko oscilacije raspoloženja. Ne samo zbog PMS-a, nego iz bilo kojeg fizičkog/psihičkog razloga. Tko to ne doživi, teško može shvatit tuđe šize.
Silajn is offline  
Old 06.01.2018., 10:38   #45
Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
Frendica mi je završila u bolnici radi štitnjače. Imala je simptome moždanog udara, držali je na neurologiji 10 dana dok nisu skužili šta je.

I da, depresivci svijeta, trgnite se! Kao kad meni govore da se smirim i utoplim stomak kad imam mengu, dok me gledaju smotanu oko školjke kako povraćam. "Samo se truješ tabletama." Mhm.
Ti koje 'lijekovi truju', koji 'nikad nisu na bolovanju', koji su 'super zdravi i nikad ne idu doktoru' (iako imaju sve simptome ikad) odjednom zavrse u 50-ima na hitnoj i onda je sta, kako, zasto 'Uvijek sam bio zdrav' i ostale price

Treba misliti na sebe, prikociti, pomoci si na vrijeme
TincH is offline  
Old 06.01.2018., 10:45   #46
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ti koje 'lijekovi truju', koji 'nikad nisu na bolovanju', koji su 'super zdravi i nikad ne idu doktoru' (iako imaju sve simptome ikad) odjednom zavrse u 50-ima na hitnoj i onda je sta, kako, zasto 'Uvijek sam bio zdrav' i ostale price
Treba misliti na sebe, prikociti, pomoci si na vrijeme
A što da kažem doktoru kad nemam simptome? Ja ću bit ta na hitnoj, možda sutra, možda za deset godina. Tko zna koji mi je sve kurac, a da ne znam? Da krenem po pretragama?
Silajn is offline  
Old 06.01.2018., 10:46   #47
Quote:
Lady Guga kaže: Pogledaj post
Kako si pomazes?
Ja nemam migrene i zapravo mi se nitko oko mene ne zali na to. A znam da to moze biti jako gadno, moja mama ih je imala.
Gledala sam neku emisiju o tome kako hrana utjece na migrene i nekim zenama je pomoglo izbacivanje nekih namirnica. Problem je sto svaka zena sama mora otkriti sto joj tocno smeta, a ne sjecam se da li oni testovi intolerancije pomazu u tom otkrivanju.
Pa u biti cijeli dan izbjegavam sve okidače kao što su napetost u vratu, loše položaje, pazim na dobre leće i ako vidim da polako kreće bol skinem ih, moram čistiti redovno sinuse, ako vidim da se nešto počinje događati stanem dišem i opuštam se, pazim na tlak.
I onda se rasplačem i se ode k vragu .
nalij pero is offline  
Old 06.01.2018., 10:48   #48
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
A što da kažem doktoru kad nemam simptome? Ja ću bit ta na hitnoj, možda sutra, možda za deset godina. Tko zna koji mi je sve kurac, a da ne znam? Da krenem po pretragama?
Mislim na ljude poput onih koje toliko boli kicma ali ne pada im na pamet otici na pregled jer 'sta doktori znaju' i slicno, oni ce to rijesiti lezanjem jer zapravo nije strasno.

A i ako ti nista nije, i nista te ne boli, moje nepopularno misljenje je da se isplati (pogotovo nakon 30-te) jednom godisnje napraviti kompletnu krvnu sliku sa secerom, kolesterolom, zeljezom, enzimima jetre i svim ostalim, jer covjek se ponekad iznenadi zatecenim. A ako i ne, barem je miran.
TincH is offline  
Old 06.01.2018., 10:49   #49
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ti koje 'lijekovi truju', koji 'nikad nisu na bolovanju', koji su 'super zdravi i nikad ne idu doktoru' (iako imaju sve simptome ikad) odjednom zavrse u 50-ima na hitnoj i onda je sta, kako, zasto 'Uvijek sam bio zdrav' i ostale price

Treba misliti na sebe, prikociti, pomoci si na vrijeme
da.. to je ekipa kojoj je sramota priznati da su bolesni. to je samo za slabiće. imam takvu sestru.
sanjita is offline  
Old 06.01.2018., 10:50   #50
Quote:
sanjita kaže: Pogledaj post
da.. to je ekipa kojoj je sramota priznati da su bolesni. to je samo za slabiće. imam takvu sestru.
Ja u familiji sto takvih.

Jedan vec jedva hoda koliko ga boli kicma. Ali doktori su ne. Jednom se uspio nagovoriti i otici u fazi akutnih bolova, pa su mu doktori dali vjezbe, on se uvrijedjen vratio kuci uz recenice 'sta ti glupi doktori znaju i kakve su to glupe vjezbe'.
Sada je vec pred noz, ali dobro, doktori su glupi
TincH is offline  
Old 06.01.2018., 10:51   #51
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post

A i ako ti nista nije, i nista te ne boli, moje nepopularno misljenje je da se isplati (pogotovo nakon 30-te) jednom godisnje napraviti kompletnu krvnu sliku sa secerom, kolesterolom, zeljezom, enzimima jetre i svim ostalim, jer covjek se ponekad iznenadi zatecenim. A ako i ne, barem je miran.
Pa mirna sam i ako ne znam


Imam MNM, imam MNM... napokon
Silajn is offline  
Old 06.01.2018., 10:51   #52
nego, iako se liječim vrlo intenzivno sa vrlo konkretnim stvarima, nedavno sam bila kod jednog alternativca koji je sve složio na svoje mjesto.
stvar je u našim emocijama i traumama koje blokiraju energiju.
kad va sve čitam, želim imati posebne moći i znanje da vas sve izliječim
sanjita is offline  
Old 06.01.2018., 10:53   #53
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
Pa mirna sam i ako ne znam

Smatram da je u danasnje vrijeme dostupnosti kojekakvih ne preskupih pretraga zbilja kratkovidno ne napraviti barem osnovno jednom godisnje, cisto preventive radi, pa da si i 101% zdrav ko dren

Meni to dodje ko servis auta ili laptopa, jebiga.
Quote:
sanjita kaže: Pogledaj post
nego, iako se liječim vrlo intenzivno sa vrlo konkretnim stvarima, nedavno sam bila kod jednog alternativca koji je sve složio na svoje mjesto.
stvar je u našim emocijama i traumama koje blokiraju energiju.
kad va sve čitam, želim imati posebne moći i znanje da vas sve izliječim
Sto se tice samana koji lijece emocije i energiju, od njih vjerujem samo psihijatrima
TincH is offline  
Old 06.01.2018., 10:54   #54
Quote:
sanjita kaže: Pogledaj post
da.. to je ekipa kojoj je sramota priznati da su bolesni. to je samo za slabiće. imam takvu sestru.
Imam takvih par primjera. Eno ih pod pločom nakon godina patnje.
KKS, Papa test, UZV dojki jednom godišnje i ja sam mirna.
Ay Carmela is offline  
Old 06.01.2018., 10:54   #55
Usput, moze preporuka za kalcij i magnezij supplemente? Moze skupa, moze odvojeno.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Old 06.01.2018., 10:56   #56
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
Ali to je jednaka pozicija, ni jedni niti drugi ne znaju iz iskustva o čemu se radi
Pa nije baš ista pozicija, ako nikad nisi ni imao menstruaciju i nemaš ama baš nikakvog pojma šta je to zapravo.
Ne mora žena imati ne znam kakav pms, ali ima barem neke znakove (jedan znak, znakić, znakičić) da će menga stići, evo samo što nije.

Normalno, sad će se neka javiti da nema ni jedan znak i da je upravo u procesu promjene spola.
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Old 06.01.2018., 11:00   #57
Quote:
Violently happy kaže: Pogledaj post
Pa nije baš ista pozicija, ako nikad nisi ni imao menstruaciju i nemaš ama baš nikakvog pojma šta je to zapravo.
Ne mora žena imati ne znam kakav pms, ali ima barem neke znakove (jedan znak, znakić, znakičić) da će menga stići, evo samo što nije.
Od 15 do 25e sam pila pilule i naravno da nisam imala pojma sto moje frendice prolaze.
Meni je bilo super, mengica 4 dana, nikakav PMS, nista.
Onda sam jednu vidjela blijedu ko krpu te je otisla doma povracati (PMS), druga se na plazi ustala i vodopad krvi joj se slio niz nogu - sve redom stvari o kojima ja nisam imala pojma, ali mi je bilo dovoljno da zakljucim, cisto zbog cinjenice da krvarim i sama, kako bi to sve skupa moglo biti da sam i ja njihovoj kozi. I nije mi uopce bila lijepa zamisao
TincH is offline  
Old 06.01.2018., 11:01   #58
Thumbs down

MNM je da su Hrvati mazohisti i wannabe sveci-mučenici jer svaki put kad se netko požali na nešto loše ili neku nepravdu se javi nekoliko njih s “Pa što, ja sam doživio deset puta lošije i deset puta veću nepravdu i nisam se žalio.” Da se netko požali da mu je ova Violently nagurala maternicu s miomom u šupak, javio bi se netko s “pa što, kad su meni nagurali TRI maternice s po tri mioma SVAKA, nisam se žalio, ah ti današnji mladi na sve se žale”.

Da mu kažeš da lako može izvaditi sve nagurano u šupak ako ode u najbliži dom zdravlja, javio bi se netko još pametniji s “Kako ste naivni, bolje ni ne pokušati jer u Hrvatskoj ništa ne funkcionira, u domu zdravlja samo piju kave, evo ja hodam s naguranom lubenicom u šupak od 1989. i znam da ti nitko neće pomoći s vađenjem lubenice iako nikad nikog nisam ni pitao da mi je izvadi.”
epsoslav is offline  
Old 06.01.2018., 11:01   #59
Quote:
epsoslav kaže: Pogledaj post
MNM je da su Hrvati mazohisti i wannabe sveci-mučenici jer svaki put kad se netko požali na nešto loše ili neku nepravdu se javi nekoliko njih s “Pa što, ja sam doživio deset puta lošije i deset puta veću nepravdu i nisam se žalio.” Da se netko požali da mu je ova Violently nagurala maternicu s miomom u šupak, javio bi se netko s “pa što, kad su meni nagurali TRI maternice s po tri mioma SVAKA, nisam se žalio, ah ti današnji mladi na sve se žale”.


Podsjeca me na onaj vic o tri kurve ali necu sad
TincH is offline  
Old 06.01.2018., 11:03   #60
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Usput, moze preporuka za kalcij i magnezij supplemente? Moze skupa, moze odvojeno.
Magnezij klorid. Za kalcij ne znam.
Ay Carmela is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:08.