Natrag   Forum.hr > Razno > Baš razno

Baš razno Teme za koje još nije otvoren specijalizirani podforum.
Podforumi: Kolekcionarstvo, Quizorama.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2006., 18:52   #21
ja sam bila u italiji preko volonterskog centra. genijalan provod! al da smo bas pomogli lokalnoj zajednici i nismo bas... osim sto su cure u kampu bile extremno zgodne (sebe vadim iz konkurencije) pa smo malo probudile uspavanu lokalnu atmosferu i potakle muske na akciju
vilinska musica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 21:25   #22
ja sam od prosle godine "postao" volonter, proslo leto sam odradio svoj prvi kamp, ovo leto opet planiram, ovaj put da putujem! clan sam volonterskog centra vojvodine ... a sto se volontiranja u ustanovama tice ... rado bih i to probao, ali nije bas nesto razvijena i cesta ta pojava ...

@52x32x52
malo papirologije sa volonterskim centrom (zagreb), izaberes kamp iz kataloga, prijavis (kod nas moze 6 na jednu prijavu), ovo-ono, posalju tvoju prijavu, ukoliko te odabere (bolje da se prijavis sto pre) po nekim kriterijima (ne verujem da ce hteti vise od 2-3 volontera iz iste drzave), pozovu te, posalju potrebne papira za vizu, sredis put, pozdravis se sa prijateljima, porodicom i palis u beli svet ... najjeftinije moguce!!! iz kampa ti posalju sve smernice, detaljniji opis kampa (u katalogu je samo ono najosnovnije) ...
st jimmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 23:55   #23
volontirala tjedan dana u specijalnoj školi

priko škole
može se ić u 3. i 4.raz.
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 05:32   #24
Quote:
Naya kaže:
A inače, barem što se tiče hrvata, mi smo zajeban narod. Nama je "ispod časti" volontirat Nema šanse da će itko radit besplatno

Volontiranje zapravo i nije volontiranje. Plemeniti ljudi na zapadu ne volontiraju iz altruizma nego zato jer time sebi priskrbljuju neke bodove: Volonteri u domovima umirovljenika i bolnicama obicno su zainteresirani za medicinsku struku pa kod prijave u relevantne skole imaju bonus bodove zato kaj su volontirali. Oni koji rade s djecom takodjer - zele biti ucitelji ili odgojitelji, a neke skole cak uvjetuju upis volontiranjem u struci.

Srednjoskolci u Kanadi volontiraju jer im je to cini mi se jedan od uvjeta za zavrsavanje skole. U to nisam potpuno siguran, ali ako nije to, onda opet dobivaju bodove.

Studenti prava na primjer volontiraju u uredima koji pomazu sirotinju. Na taj nacin skupljaju iskustvo koje ce napisati u svoj resume. Malo je onih koji volontiraju kao sto rekoh na pocetku iz ciste i nesebicne ljubavi prema drugima.

Nemojte dakle pljuvati po zlim i bezdusnim Hrvatima koji eto nece radit mukte. Vecina vas moze popricati sa svojim roditeljima i potpuno se razuvjeriti. Mnogi naime ipak rade bez zarade. Ali to je vec druga prica.
georgeWtheNuclear is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 19:58   #25
sad si ga upiknuo zapravo u pitanje da li postoji apsolutno altruisticno ponasanje ili iz svega sto jedna osoba radi ( ma koliko god to izgledalo besplatno i bez koristi za tu osobu) ustvari ima nekakvu nagradu - pa makar i osjecaj osobnog zadovoljstva jer smo napravili nesto "dobro"

i ja vise ne volontiram odnos ulozenog i dobivenog je daleko otisao na stranu ulozenog - a cak ni neku zadovoljstinu od toga da sam "dobra" nisam dobila.
Nis od altruizma za mene
DarthFlake is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 16:54   #26
u nekom mailu koji kruze okolo pise da su ljudi koji pomazu drugima zapravo oni koji sami trebaju pomoc
(meni to ruzno zvuci)
vilinska musica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 20:43   #27
Svi trebamo pomoc

Ja volontiram jedno 2 mjeseca u AI-u , ne oduzima mi puno vremena i ljudi su zakon

Sad bas radimo na necem velikom, nadam se da nece ispasti sranje
__________________
daskjgsfkgj .soshgs...... jebo potpis
Eidia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 22:55   #28
Ja sam pokusao s AI, ali valjda moras vjerovati u to kaj ti ljudi rade. A ja ne vjerujem pa se nisam nasao u tome. Onak, nije mi bas gust izigravat hipija i rjesavat probleme svijeta. Ali, lijepo je da ima ljudi kojima je stalo.
georgeWtheNuclear is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 23:33   #29
koja je sema s tim AI? sta je to?
52X32X52 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 23:48   #30
Quote:
DarthFlake kaže:
i ja vise ne volontiram odnos ulozenog i dobivenog je daleko otisao na stranu ulozenog - a cak ni neku zadovoljstinu od toga da sam "dobra" nisam dobila.
Nis od altruizma za mene
kako ne? moderiranje na Psihologiji definitivno spada u volontiranje. ne znam o čemu bi se ovdje radilo ako ne o altruizmu

al šta'š s moderiranjem, ne možeš ni u CV upisat

htjela bih volontirat [osim na forumu ] al nije mi se još nikako poklopilo. s obzirom na izbor faksa, pretpostavljam da će se morat poklopit u idućih nekoliko godina
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 23:58   #31
Quote:
Luđakinja kaže:
htjela bih volontirat [osim na forumu ] al nije mi se još nikako poklopilo. s obzirom na izbor faksa, pretpostavljam da će se morat poklopit u idućih nekoliko godina
Ja sam volontirala. Prvo u udruzi za žene koje su operirane i liječene od raka dojke, a zatim na sos telefonu (ovo drugo mi nikako nije odgovaralo jer tim ljudima ne pomaže sos telefon... njima treba stručna pomoć )
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 01:36   #32
Quote:
52X32X52 kaže:
koja je sema s tim AI? sta je to?
Amnesty International = AI

Inace, vrlo utjecajna i ozbiljna organizacija.
georgeWtheNuclear is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 01:44   #33
Quote:
georgeWtheNuclear kaže:
Ja sam pokusao s AI, ali valjda moras vjerovati u to kaj ti ljudi rade. A ja ne vjerujem pa se nisam nasao u tome. Onak, nije mi bas gust izigravat hipija i rjesavat probleme svijeta. Ali, lijepo je da ima ljudi kojima je stalo.
KAko to mislis.. daj , molim te, pojasni malo ... vjerujem da cinimo razliku...zar to nije dovoljno ?
__________________
daskjgsfkgj .soshgs...... jebo potpis
Eidia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 18:40   #34
Quote:
Elektra kaže:
Ja sam volontirala. Prvo u udruzi za žene koje su operirane i liječene od raka dojke, a zatim na sos telefonu (ovo drugo mi nikako nije odgovaralo jer tim ljudima ne pomaže sos telefon... njima treba stručna pomoć )
ček, ček - baš si se javljala na telefon? jesu te bar nekako educirali..? mislila sam da to smiju radit samo ljudi savjetodavnih zanimanja [a kako drugačije da ih sve zajedno nazovem ], il studenti "savjetodavnih" područja
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 20:27   #35
Evo jedan link: http://www.nitaleland.com/articles/volunteering.htm

Kad čovjek to pročita i shvati onda mu ja jasno zašto je kod nas volontiranje na ovako tužnoj razini.
__________________
Law of Logical Argument:
Anything is possible if you don't know what you are talking about.
Garven Dreis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 20:51   #36
Quote:
Garven Dreis kaže:
Evo jedan link: http://www.nitaleland.com/articles/volunteering.htm

Kad čovjek to pročita i shvati onda mu ja jasno zašto je kod nas volontiranje na ovako tužnoj razini.

Never try to rescue anyone.
Volunteering in order to rescue an organization, population, or project rarely results in a satisfying experience. If anyone tells you that only you could do the job right, or if you find yourself telling yourself that, you'd better not listen. No situation is so desperate, and no circumstances are ever so vital that the world will crumble if you do not hold it up. It is a valuable lesson to learn to say no and to brave the possible disappointment others might feel as a result. Saying yes to something that you do not want to do, for any reason, will generally lead to disappointment on both sides. By saying no, you save yourself and the organization from a situation that might have created bad blood.


ovo mi se ful svidja. i inace, odlicna su pravila
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 22:24   #37
Quote:
Luđakinja kaže:
ček, ček - baš si se javljala na telefon? jesu te bar nekako educirali..? mislila sam da to smiju radit samo ljudi savjetodavnih zanimanja [a kako drugačije da ih sve zajedno nazovem ], il studenti "savjetodavnih" područja
Bila je edukacija tj. "tačaj" u trajanju od 4 dana.
I po meni bi to trebali raditi strulni ljudi. Mislim, neki od njih i jesu ali jako mali broj. Ostatak su čisti volonteri. Zato više i ne volontiram. Ne sviđa mi se "politika".
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2006., 00:24   #38
Quote:
Eidia kaže:
KAko to mislis.. daj , molim te, pojasni malo ... vjerujem da cinimo razliku...zar to nije dovoljno ?
Meni je kod njih problematična neopipljivost rezultata. Nisam volontirala tamo, ali sam imala namjeru pa sam malo ispitivala jednu frendicu koja je volontirala neko vrijeme.
Uglavnom, cijeli njen volonterski staž svodio se na prikupljanje potpisa za oslobađanje zarobljenika xy iz Kine. I onda skupi gomilu potpisa, to se pošalje i...što
Niti dobije povratnu informaciju kaj je bilo ni ništa.

A meni je to samo po sebi malo predaleko i neopipljivo. I malo nekonkretno. Možda zato što nisam čula za nikakve druge akcije osim tih prikupljanja potpisa...

Ali ono, ako te veseli i imaš volje, super
I da, ako i radite bilo kakvu razliku (na bolje, naravno ) dovoljno je
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2006., 03:12   #39
Quote:
Eidia kaže:
KAko to mislis.. daj , molim te, pojasni malo ... vjerujem da cinimo razliku...zar to nije dovoljno ?

To je hvalevrijedno i ja postujem trud i sve rizike koji uz to idu. Jer, u nekim slucajevima AI clanovi izlazu i svoje zivote u opasnost prilikom nekih akcija i programa.

Razlog zbog kojega mi se AI cini kao puko pranje savjesti dobrostojecim pripadnicima srednje klase i idealisticko onaniranje je cinjenica da ispred same zgrade u kojoj se nalazi AITO (Amnesty International Toronto) spava hrpa beskucnika. Glupo mi je rjesavati nekakvu talacku krizu i borit se za prava politickih zarobljenika u Kolumbiji dok ti skvadra u susjedstvu skapava od gladi i spava po cestama. Toliko.
georgeWtheNuclear is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 09:30   #40
Quote:
georgeWtheNuclear kaže:
To je hvalevrijedno i ja postujem trud i sve rizike koji uz to idu. Jer, u nekim slucajevima AI clanovi izlazu i svoje zivote u opasnost prilikom nekih akcija i programa.

Razlog zbog kojega mi se AI cini kao puko pranje savjesti dobrostojecim pripadnicima srednje klase i idealisticko onaniranje je cinjenica da ispred same zgrade u kojoj se nalazi AITO (Amnesty International Toronto) spava hrpa beskucnika. Glupo mi je rjesavati nekakvu talacku krizu i borit se za prava politickih zarobljenika u Kolumbiji dok ti skvadra u susjedstvu skapava od gladi i spava po cestama. Toliko.
Gle, pravilo je da se Ai ne uplece u probleme svoje zemlje, vec na probleme drugih zemalja. Isto tako, druge zemlje analiziraju Hrv. i clanovi AI se aktiviraju da ovdje nesto promijene... Iako ti nije opravdanje sto najblizi susjedi nemaju sta za jesti dok se ti boris za ljudska prava na drugom kraju planete...

Rezultati nisu odmah ociti, ali jbga, nek jedan nepravedno zatvoren covjek izadje iz zatvora jer je organima vlasti doslo xyzgf... mailova sa svih strana svijeta da znamo sto se dogadja i znamo da se krsi deklaracija koju je ta ista vlada ratificirala... vrijedno je
__________________
daskjgsfkgj .soshgs...... jebo potpis
Eidia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:48.