Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2006., 13:51   #341
Quote:
Bruna kaže:
Može li netko preporučiti dobrog reiki majstora/icu u Zagrebu?
Može i na PM.

Nekoć davno bila sam kod neke žene koja mi je zgadila reiki( nisam išla u to jer tad nisam radila, pa nisam imala para..), svojom ljiga - ljiga spikom..

Imam ja, divna je osoba, šaljem na PM.
BigBlju is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2006., 13:55   #342
Quote:
Duhec kaže:
Vidi, Nemhrute, pa ne traži to Baphomet. Ono što on pokušava reći ( barem tako mislim ) a što sam i ja uočila ( i sama imam reiki ), da mnogi reikisti, pogotovo oni po novinama, obećavaju brda i doline, a kad tamo, od toga ništa. Na žalost, među njima je velik broj šarlatana i onih koji previše vole lovu, da bi si dozvolili iskreni altruizam i realan pristup toj tehnici.
Oni koji se sami reklamiraju i vise im brojevi na stupovima nisu vrijedni naziva sa kojim se nazivaju.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2006., 14:00   #343
Quote:
Baphomet kaže:
Ako sam nešto platio onda želim da to radi.

Platio si i skije i učitelja skijanja, pa skije same baš i ne idu niz brdo a ak idu švindlaju kak im paše a učitelj skijanja te može samo gledati iz prikrajka.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2006., 14:01   #344
Mislim da je svima jasno kako su svi oni "supermagičniiscjelitelji" zapravo budalaština.
Također, sve one organizacije, koje za sobom vuku masovni biznis - npr. štampanje majica, brošura i ostalih rekvizita koje sljedbenici MASNO plaćaju su također zahirili u nešto što nema veze sa duhovnošću i radu na energetskom tijelu.
Svima onima koji sumnjaju u reiki - ne znate dok ne probate.
Isto tako, reiki nije čarobni štapić (i, ako do sada to niste shvatili, čarobni štapić i ne postoji) koji će u pola sata odnijeti sve vaše zdravstvene, psihičke i ostale probleme.
Reiki je prije svega rad sa energijom i rad na energetskom tijelu.
Osim reikija postoje još mnoge tehnike koje bismo trebali prakticirati kako bismo bili zdravi u svakom pogledu - riješiti svoje traume iz prošlosti, otkriti tko smo mi na duhovnom nivou i slično...
Za sve to je potrebno puno kontinuiranog rada na sebi.
Nažalost, rijetko koja osoba se "baci" na tako nešto - hm, da, lakše je sjediti skrštenih ruku i pljuvati po cijelom svijetu, popiti koju tableticu ili koju ljutu rakijicu i reći - tu se nikaj nemre...
Ali, može se, dragi moji, puno toga, no, sve je u nama i ništa ne dolazi preko noći...
BigBlju is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2006., 14:04   #345
Quote:
Baphomet kaže:
Ako sam nešto platio onda želim da to radi.
Nije mi jasno kod kakve si to osobe bio iniciran, no, ono što ti je trebala objasniti jest da "to" ne "radi", već ti radiš.
Kontinuirano.
S ljubavlju.
Vjerujući u to što radiš.
Ne znam gdje je caka...
Kod mene "to radi"...
BigBlju is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2006., 14:16   #346
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Oni koji se sami reklamiraju i vise im brojevi na stupovima nisu vrijedni naziva sa kojim se nazivaju.
Slažem se.
Duhec is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2006., 14:29   #347
Quote:
Duhec kaže:
Slažem se.
Evo ti jedan primjer što se radi kad se ne zna raditi svoj "posao" majstora učitelja. Prije par godina se zbio događaj kad je u jednom manjem gradiću inicirala ženska sedam osoba (znam koja ali to nije bitno).
Nakon toga je majstorica otišla a sedmero naivaca je završilo na psihijatriji.

Pa sad...tko voli neka ide na tečajeve koje se nude u 2 tjedna I i II stupanj gdje iniciraju u špajzi za sitnu lovu i nek uzimaju banderaše i one prek oglasa ...

Preporuka zadovoljne osobe je najbolji princip, a nikako jeftinoća i razvikanost (osoba koja je "inicirala" tih sedemero je baš bila iz razvikane zajednice).
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2006., 14:43   #348
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Platio si i skije i učitelja skijanja, pa skije same baš i ne idu niz brdo a ak idu švindlaju kak im paše a učitelj skijanja te može samo gledati iz prikrajka.
Skije idu i same niz brdo. Uz jako malo truda mozes nauciti skijati. Reikisti obećavaju brda i doline da bi na kraju prodavali priču da je "sve u meni" i "da ne mogu liječiti ako sam energetski blokiran" i slične njuejđarije. Zašto ne nude povrat novca?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2006., 14:45   #349
Quote:
BigBlju kaže:
Nije mi jasno kod kakve si to osobe bio iniciran, no, ono što ti je trebala objasniti jest da "to" ne "radi", već ti radiš.
Kontinuirano.
S ljubavlju.
Vjerujući u to što radiš.
Ne znam gdje je caka...
Kod mene "to radi"...
"To" se plaća. Znači očekujem da postanem iscjelitelj kao što se i obećava. I lijepo izliječim nešto sa liste koje sam napisao.

Ako radim nešto sa ljubavju i još vjerujem u to onda mi reiki ne treba.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2006., 14:54   #350
kako uopće provjeriti da li si stvarno iniciran u reiki ili je netko možda napravio neki mambo jambo na tebi?
 
Odgovori s citatom
Old 25.04.2006., 14:56   #351
Quote:
Baphomet kaže:
Ima nas koji imaju život van internet svijeta.

Mogu ti ja odgovoriti ali ćeš opet navaliti sa pitanjima

Reiki inicijacija kod madjih osoba uglavnom sjebe energetsko tijelo tako da ti isti postanu prilično izgubljena i nervozna bića.
izgubljeno i nervozno biće...upravo moja frendica
ma neću navalit s pitanjima...bar ne još
nemam ideje sad
Quote:
creative kaže:
čitala sam onu knjigu od diane stain "osnovni i napredni reiki", tam žena spominje da je inicirala još mlađe, od svega par godina.
dobro, jel se to smije ili ne na kraju ?!

da li to baš u svakom slučaju izazove nešto "negativno"?
__________________
Na obodu su kruga početak i svršetak zajedno.
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2006., 14:59   #352
Quote:
Baphomet kaže:
Skije idu i same niz brdo. Uz jako malo truda mozes nauciti skijati. Reikisti obećavaju brda i doline da bi na kraju prodavali priču da je "sve u meni" i "da ne mogu liječiti ako sam energetski blokiran" i slične njuejđarije. Zašto ne nude povrat novca?
Tako star pa naivan...pa učitelj -bilo koji na svijetu- ti ništa ne obećava jer ne ovisi to o njemu...kao da mi na Rogli Janez kaže da bum bolje od Janice skijala, a jedva štap skijaški držim...

A da se sam može naučiti skijati to vele oni kaj leže u koritu na traumi, ko moja bivša šefica

Koji te je vrag teral da se iniciraš ???
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2006., 14:59   #353
Quote:
polyhymnia kaže:
izgubljeno i nervozno biće...upravo moja frendica
ma neću navalit s pitanjima...bar ne još
nemam ideje sad
dobro, jel se to smije ili ne na kraju ?!

da li to baš u svakom slučaju izazove nešto "negativno"?
diane stein također vrši inicijacije u 1. i 2. stupanj zajedno, u jednom vikendu.
 
Odgovori s citatom
Old 25.04.2006., 15:04   #354
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Evo ti jedan primjer što se radi kad se ne zna raditi svoj "posao" majstora učitelja. Prije par godina se zbio događaj kad je u jednom manjem gradiću inicirala ženska sedam osoba (znam koja ali to nije bitno).
Nakon toga je majstorica otišla a sedmero naivaca je završilo na psihijatriji.

Pa sad...tko voli neka ide na tečajeve koje se nude u 2 tjedna I i II stupanj gdje iniciraju u špajzi za sitnu lovu i nek uzimaju banderaše i one prek oglasa ...

Preporuka zadovoljne osobe je najbolji princip, a nikako jeftinoća i razvikanost (osoba koja je "inicirala" tih sedemero je baš bila iz razvikane zajednice).
I ja sam se svačeg nagledala i naslušala, tako da je meni sve to jasno. Hvala Bogu, na mojoj trijeznoj glavi, pa da mogu mislit s njom. Meni je posebno ostao u sjećanju jedan događaj: Sjedila sam u društvu poznate majstorice reikia sa još nekim ljudima, kada joj je pozvonio telefon. Ženu s druge strane nisam čula, ali sam zaključila po razgovoru o čem se radi. Dakle, nazvala je žena jednog gospodina kojeg je majstorica tretirala i rekla joj, kako je muž umro. Majstorica je ni trepnuvši rekla ženi:"Žao mi je zbog toga, ali tu se ništa nije moglo učiniti, ON JE ODLUČIO DA ODE." Zaklopila je telefon i nastavila razgovor, kao da se ništa nije desilo. Od nje sam očekivala malo više suosjećajnosti, tako da sam ostala paf! Ono što mi je ostalo nepoznato, jest to, da li mu je išta obećavala glede ishoda iscjeljenja ili je to radila sa stavom "Možemo pokušati, pa da vidimo, hoće li pomoći". Na kraju balade, "najsimpatičnije" mi je bilo ono kako je on odlučio da ode. Moš' mislit.
Duhec is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2006., 15:08   #355
Quote:
creative kaže:
kako uopće provjeriti da li si stvarno iniciran u reiki ili je netko možda napravio neki mambo jambo na tebi?
vidish dal ti nekaj dela nakon simbola ili ne
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2006., 15:13   #356
Quote:
Duhec kaže:
I ja sam se svačeg nagledala i naslušala, tako da je meni sve to jasno. Hvala Bogu, na mojoj trijeznoj glavi, pa da mogu mislit s njom. Meni je posebno ostao u sjećanju jedan događaj: Sjedila sam u društvu poznate majstorice reikia sa još nekim ljudima, kada joj je pozvonio telefon. Ženu s druge strane nisam čula, ali sam zaključila po razgovoru o čem se radi. Dakle, nazvala je žena jednog gospodina kojeg je majstorica tretirala i rekla joj, kako je muž umro. Majstorica je ni trepnuvši rekla ženi:"Žao mi je zbog toga, ali tu se ništa nije moglo učiniti, ON JE ODLUČIO DA ODE." Zaklopila je telefon i nastavila razgovor, kao da se ništa nije desilo. Od nje sam očekivala malo više suosjećajnosti, tako da sam ostala paf! Ono što mi je ostalo nepoznato, jest to, da li mu je išta obećavala glede ishoda iscjeljenja ili je to radila sa stavom "Možemo pokušati, pa da vidimo, hoće li pomoći". Na kraju balade, "najsimpatičnije" mi je bilo ono kako je on odlučio da ode. Moš' mislit.
ali to je sasvim normalno, da duša odluči otić i da je nikakav reiki neće nagovorit da ostane u tijelu.
ne mora biti da je ta majstorica neka fejk.
osim ako je naravno obećavala brda i doline a ispao pimpač od ofce
__________________
Na obodu su kruga početak i svršetak zajedno.
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2006., 15:15   #357
Quote:
Duhec kaže:
I ja sam se svačeg nagledala i naslušala, tako da je meni sve to jasno. Hvala Bogu, na mojoj trijeznoj glavi, pa da mogu mislit s njom. Meni je posebno ostao u sjećanju jedan događaj: Sjedila sam u društvu poznate majstorice reikia sa još nekim ljudima, kada joj je pozvonio telefon. Ženu s druge strane nisam čula, ali sam zaključila po razgovoru o čem se radi. Dakle, nazvala je žena jednog gospodina kojeg je majstorica tretirala i rekla joj, kako je muž umro. Majstorica je ni trepnuvši rekla ženi:"Žao mi je zbog toga, ali tu se ništa nije moglo učiniti, ON JE ODLUČIO DA ODE." Zaklopila je telefon i nastavila razgovor, kao da se ništa nije desilo. Od nje sam očekivala malo više suosjećajnosti, tako da sam ostala paf! Ono što mi je ostalo nepoznato, jest to, da li mu je išta obećavala glede ishoda iscjeljenja ili je to radila sa stavom "Možemo pokušati, pa da vidimo, hoće li pomoći". Na kraju balade, "najsimpatičnije" mi je bilo ono kako je on odlučio da ode. Moš' mislit.
Ne ulazim u njeno shvaćanje pristojnosti i etiku profesije te majstorice da se to tako govori prek telefona i sa obzirom na situaciju ali je ipak dobro rekla da je dotični odlučio da "ode".
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2006., 15:15   #358
Quote:
creative kaže:
diane stein također vrši inicijacije u 1. i 2. stupanj zajedno, u jednom vikendu.
pa vrlo lijepo od diane stein, ali da li se to smije, to s iniciranjem klinaca?
__________________
Na obodu su kruga početak i svršetak zajedno.
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2006., 15:22   #359
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Tako star pa naivan...pa učitelj -bilo koji na svijetu- ti ništa ne obećava jer ne ovisi to o njemu...kao da mi na Rogli Janez kaže da bum bolje od Janice skijala, a jedva štap skijaški držim...

A da se sam može naučiti skijati to vele oni kaj leže u koritu na traumi, ko moja bivša šefica

Koji te je vrag teral da se iniciraš ???
Ajd, ajd...nemoj sad u ekstreme, svaki normalan čovjek sa IQ > 90 uz malo truda može naučiti skijati. Isto kao i voziti auto. Al ako uzmeš 100 reikista možda su par njih u stanju stvarno nešto izliječiti. To je premali postotak da bi se moglo tvrditi da reiki stvarno vrijedi toliko koliko o njemu pričaju.
Ako si kanal božanske energije i ako ti reiki otvara čakre onda bi ti morao biti u stanju činiti čuda, i to doslovno.

Nije vrag već bijah mlad, naivan i new ager
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2006., 15:28   #360
Quote:
jimmy jazz kaže:
vidish dal ti nekaj dela nakon simbola ili ne
ajde mi pojasni...misliš, vidiš da li reiki tretmani funkcioniraju ili ne? a što s autosugestijom?
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:26.