Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2003., 09:38   #21
moja mama je ljecnica.
Napravila je milion pretraga, imala je 10 godina dijagnostciranu migrenu.

Naravno ( ne pisem sad o tebi ) lakse se primiti te dijagnoze kao pijan plota nego mjenjati neke stvari u zivotu.
Koliko god lose bile, ipak su nam poznate.

Ljudi se boje nepoznatoga.

Viky, ja sam ti neizljecivi pristasa psihosomatike, nazalost iz vlastitog iskustva
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2003., 18:46   #22
ja sam saznala razlog svoje glavobolje
nemrem bolivit, ali tome se veselim

budem napisala sto je samo kad ovih dana obavim neke testove
ma ne bum napisala, otvorila bum novi topic
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2003., 23:25   #23
da nisi trudna možda
allegra is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2003., 17:45   #24
aaaaaaaaa

[COLOR=crimson]REKLA SAM TI!! Juuuuuuupiiiiiiiiiiiiiiii...

__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2006., 19:15   #25
čudna glavobolja

jel vas ikad boljela glava na taj način da kad se npr. sagnete osjetite totalno neki čudan pritisak u 1 određenom dijelu glave i ista i još gora stvar kad se naglo ustajete ? Meni to traje već par dana i polako me zabrinjava
Jel imao ko sličnih tegoba
chamonix is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2006., 19:29   #26
meni je već 2 dana očajan pritisak u glavi, i to ne samo kad se saginjem ili dižem, nego stalno.. počelo mi je jučer kad me onako presjeklo kad sam se naglo digla, i od tada mi je stalno pritisak. malo popusti i evo ga onda. glava me ne boli, samo pristisak najviše u predjelu čela, a i zaljulja me tu i tamo.. nije to nikakva vrtoglavica, nego onako lagano "ljuljanje"...
lola rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2006., 19:42   #27
Quote:
chamonix kaže:
jel vas ikad boljela glava na taj način da kad se npr. sagnete osjetite totalno neki čudan pritisak u 1 određenom dijelu glave i ista i još gora stvar kad se naglo ustajete ? Meni to traje već par dana i polako me zabrinjava
Jel imao ko sličnih tegoba
moguće je da imaš nizak tlak i da si slabokrvna, ako nije ništa od toga, onda je moguće da si osjetljiva na vrijeme, naročito sada kada prelazimo iz jednog godišnjeg doba u drugo. također, stres pridonosi takvim bolovima, problemi sa želucem i glad.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2006., 23:33   #28
Aha znači vjerojatno nije neš strašnije..
Ma ja se usrala (s oproštenjem) jer u zadnje vrijeme koga god boli glava čujem da il ima tumor na mozgu il neš takvo..pa sam morala pitat prije nego kaj odem doktoru
chamonix is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2006., 23:34   #29
meni nema veze sa ustajanjem i sl, ali već nekih dva, tri tjedna svako malo(svakih par dana, nekad i par dana za redom) na mahove osjetim oštru bol u također jednom dijelu glave. i to uvijek u istom dijelu, s desne strane, skroz dolje. malo me počinje strah biti..(iako, nije to meni problem, naginjem hipohondriji )
__________________
just a little lovin' early in the mornin'
beats a cup of coffee for starting off the day...
penelope pitstop is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2006., 23:35   #30
Quote:
diki kaže:
moguće je da imaš nizak tlak i da si slabokrvna, ako nije ništa od toga, onda je moguće da si osjetljiva na vrijeme, naročito sada kada prelazimo iz jednog godišnjeg doba u drugo. također, stres pridonosi takvim bolovima, problemi sa želucem i glad.
Si ti možda dr.?? Izgleda da znaš o čemui pričaš, naime imam nizak tlak inače a i čist lagano bi mogla bit slabokrvna, uvijek mi ruke hladne i slaba cirkulacija--any advice po tom pitanju ?
chamonix is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2006., 23:35   #31
Quote:
chamonix kaže:
Ma ja se usrala (s oproštenjem) jer u zadnje vrijeme koga god boli glava čujem da il ima tumor na mozgu il neš takvo..
a jebote, sad sam je usrala!
__________________
just a little lovin' early in the mornin'
beats a cup of coffee for starting off the day...
penelope pitstop is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2006., 23:38   #32
Quote:
penelope pitstop kaže:
meni nema veze sa ustajanjem i sl, ali već nekih dva, tri tjedna svako malo(svakih par dana, nekad i par dana za redom) na mahove osjetim oštru bol u također jednom dijelu glave. i to uvijek u istom dijelu, s desne strane, skroz dolje. malo me počinje strah biti..(iako, nije to meni problem, naginjem hipohondriji )
I meni točno tako-s desne strane, dolazi na mahove al znatno jače kad ustajem..ma shit
chamonix is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2006., 23:39   #33
Quote:
penelope pitstop kaže:
a jebote, sad sam je usrala!
hihi ok NE DOSLOVNO
chamonix is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2006., 23:59   #34
ma fala bogu ne doslovno.
al, znaš šta, ajmo ne zabrinjavat se previše. ne valja odmah neke paranoje jesu to tumori, ili neki drugi vragovi. znam, lako je to reć..
vjerujem da ništa ozbiljno nije, al malo se čovjek zabrine.
__________________
just a little lovin' early in the mornin'
beats a cup of coffee for starting off the day...
penelope pitstop is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 01:18   #35
žene, žene, bez panike, još će vas više glava boljeti. bol s jedne strane u glavi može potencirati migrene, pogotovo ako primjećujete osjetljivost na svjetlo i mirise, ako osjetite mučninu i ako vam se povraća. bilo kako bilo, svakako odite liječniku opće prakse, provjerite krv i mokraću i onda ćete sve znati.

chamonix, pij puno tekućine i pobogu-KREĆI SE!!! Ne sjediti za kompom ( znam da sam sad licemjerna, al dobro...) nego kretati se, kretati, kretati!
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 02:00   #36
Quote:
diki kaže:
žene, žene, bez panike, još će vas više glava boljeti. bol s jedne strane u glavi može potencirati migrene, pogotovo ako primjećujete osjetljivost na svjetlo i mirise, ako osjetite mučninu i ako vam se povraća. bilo kako bilo, svakako odite liječniku opće prakse, provjerite krv i mokraću i onda ćete sve znati.
nisam primjetila osjetljivost na mirise ili svjetlo, niti je meni zapravo to neka jaka glavobolja. mene kao da probija u tom donjem desnom dijelu glave. ne znam, malo čudna bol.inače, pred nekih dva mjeseca sam radila kompletnu krvnu sliku i pregled mokraće i sve je ispalo u najboljem redu(osim kalija koji je bio zericu snižen, ali ništa alarmantno). iako, to sam obavila posve nevezano za glavobolju(tada me i nije još bolila).
znači, krvna slika bi pokazala da je nešto?
__________________
just a little lovin' early in the mornin'
beats a cup of coffee for starting off the day...
penelope pitstop is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 11:22   #37
Quote:
penelope pitstop kaže:
nisam primjetila osjetljivost na mirise ili svjetlo, niti je meni zapravo to neka jaka glavobolja. mene kao da probija u tom donjem desnom dijelu glave. ne znam, malo čudna bol.inače, pred nekih dva mjeseca sam radila kompletnu krvnu sliku i pregled mokraće i sve je ispalo u najboljem redu(osim kalija koji je bio zericu snižen, ali ništa alarmantno). iako, to sam obavila posve nevezano za glavobolju(tada me i nije još bolila).
znači, krvna slika bi pokazala da je nešto?
Ako imaš snižen kalij, papaj puno banana i rajčice, pij puno tekućine, nemoj koristiti laksative i nemoj biti na iscrpljujućim dijetama i svakako dovedi ishranu u red:znači izbjegavati neurednu prehranu, imati najmanje tri obroka, po mogućnosti svaki dan u isto vrijeme
Krvna slika i urin pokazali bi da nešto nije u redu.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 15:45   #38
fala.
__________________
just a little lovin' early in the mornin'
beats a cup of coffee for starting off the day...
penelope pitstop is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 16:12   #39
glavobolje....

koliko cesto imate glavobolju?jel pijete tablete ili bol nije intenzivna?sta i kako vas tocno boli?
ja imam glavobolje zbog dioptrijske razlike(naprezu mi se oci) i nekad me to zna toliko boliti i ubijati da mi ne pomaze nista osim kreveta do sutra ujutro,srecom vecinom tableta rijesi stvar,ali stvarno nekad zna biti gadno.boli me lijeva strana glave bas negdje oko tjemena prema lijevom oku...javlja se otprilike svakih 10-ak dana.jel to puno?kakva je situacija s vama?
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 16:42   #40
Quote:
lianne kaže:
koliko cesto imate glavobolju?jel pijete tablete ili bol nije intenzivna?sta i kako vas tocno boli?
ja imam glavobolje zbog dioptrijske razlike(naprezu mi se oci) i nekad me to zna toliko boliti i ubijati da mi ne pomaze nista osim kreveta do sutra ujutro,srecom vecinom tableta rijesi stvar,ali stvarno nekad zna biti gadno.boli me lijeva strana glave bas negdje oko tjemena prema lijevom oku...javlja se otprilike svakih 10-ak dana.jel to puno?kakva je situacija s vama?
Mene boli svakih par dana na podrucju sinusa, oko ociju.

Ali nekako si mislim da je to normalno s obzirom da mi sinusi nisu u najboljem stanju, imam dioptriju oko (-3) i jos blejim u monitor bar 8h na dan. Bilo bi mi cudno da ne boli. Ali da je iritantno - JE!

Ne pijem tablete jer me zeludac boli od gotovo svih tableta. Prode glavobolja, a onda krene zeludac! Nije neka sreca. Uglavnom, ne pijem ih i prode. Ako boli jako odem doma u krevet (jos jedno veliko hvala mojoj dragoj firmi na razumijevanju )

Ne znam da li me to treba zabrinjavati i koja je glavobolja opasna.

Od frenda tata je rekao da glavobolja nije opasna ako boli ceoni dio ili bilo gdje oko ociju. Ali on je veterinar pa sam to uzela s rezervom.
Sunshine_81 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:42.