Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2004., 19:45   #1
Pokloni za teenagere

Nadam se da ćete mi pomoći. Naslov topica je : Što kupiti dječaku za 12. rođendan, s time da ima dvoje braće- kojima se isto nešto mora kupiti, ali s obzirom da imaju ''skoro sve'', zamolila bih vas da mi date neke prijedloge.

Znači, imamo dječaka koji ima 12. godina, jedan brat ima 10. godina, a jedan 6. godina.Želim čuti vaše prijedloge, a novac da je isključen.

Postavite se u moj položaj. Stvar je dosta hitna.

Ako je ova tema već bila, neka moderatori je spoje. Bila sam lijena čačkati po tome.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2004., 19:46   #2
za koliko novca?
__________________
Fukam, gospon magister, fukam!
medeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2004., 19:49   #3
Kupi mu film na DVD-u i daj mu jos bon za mobitel.
__________________
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
T@nja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2004., 19:57   #4
moji dečki vole PC igrice
__________________
Fukam, gospon magister, fukam!
medeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2004., 22:07   #5
neku akcisku igricu ako ih voli ili nogometnu loptu
 
Odgovori s citatom
Old 17.08.2004., 22:16   #6
Quote:
medeja kaže:
za koliko novca?
E, da vidim da fali još informacija. Recimo, da oni koji trebaju kupiti su umirovljenici, a to su im unuci, i da unuci žive u jednoj drugoj državi.

Inače , hvala na ovim prijedlozima. I vodite računa da onaj koji ima 12. rođendan da uskoro ulazi u pubertet i da je jednim dijelom već i '' frajer''. Odnosno, koji se vole uređivati.

E, da imate vremena do petka.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2004., 20:23   #7
Quote:
Azaleja kaže:
[B...
I vodite računa da onaj koji ima 12. rođendan da uskoro ulazi u pubertet i da je jednim dijelom već i '' frajer''. Odnosno, koji se vole uređivati.

[/B]
Gel za kosu?
Crna majica - to je uvijek cool
CD - saznaj kakvu glazbu slusa
Voli li citati - knjiga je uvjek lijep poklon u bilo kojim godinama za one koji vole citati ....
Rucni sat (a moze i budilica s obzirom da ulazi u pubertet)
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2004., 20:34   #8
kako danas stvari stoje u nasem drustvu najbolje je paketic kondoma... ali to sada nije bitno.
autic na deljinsko upravljanje ili walkie-talkie svoj trojci...
Toi Bao Bao is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2004., 00:07   #9
Što kupiti za rođendan dječaku od 11. god.?

Mali od frendice ima sutra rođendan - 11. god.

I sad bi se najrađe istukla što prije nisam pogledala u blokić (jerbo sam sa datumima na VI) i sada mi je blokada u glavi

Prošle godine sam mu kupila jednu igru; nešto kao inspektori u Londonu... tako nešto... i nije se baš oduševio.

Tako da sam mislila kupiti neku knjigu, ali ne znam koju jer mali je lumen i svašta je pročitao, a radi mog nemara nemam vremena nazvati frendicu da je pitam što je mali pročitao, a što nije - a to mi je općenito bez veze... ono ili kupi, ili nemoj.

Mislila sam nešto i od odjeće... ali opet mi je frka radi brojeva, jer mali je "jači"... dobro može se zamijeniti...

Uhhhh, dajte brze savjete
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2004., 10:40   #10
Nitko nema ideja
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2004., 11:05   #11
Talking da mi je 11 godina

da sam ja klinac od 11 godina i da volim citati/uciti voljela bih:
1. djecje CD enciklopedije, interaktivne, npr neke o Egiptu i mumijama, o kosturima, o dinosaurima...
to ima super 3D animacija i pricica
(za to mora imati PC)
2. stripove! onekao lijepe stripove u tvrdim koricama ili barem veliko izdanje.
Npr Mandrak ili Tintin ili cak Asterix (to je malo djetinjstije ali je jos ok) ili klasicno izdanje Supermena
moze i npr Calvin&Hobbes to je uvijek smijesno
3. ima super kul knjiga koja je malo poznata kod nas, "Zujak leti u smrak" od jedne svedske spisateljice. naslov je dosadan, a knjiga je super (ja kao klinka nisam mjesecima htjela to citati jer mi je naslov bio beurk, onda sam ipak uzela i pala u nesvjest od odustevljenja ), onako detektivnsko-misticno (radi se o starim egipatskim kipovima i slucajnostima u zivotu i duhovima itd )

ok, sad znate kaj da meni kupite za rodjendan
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2004., 11:13   #12
Re: da mi je 11 godina

Quote:
luca kaže:
3. ima super kul knjiga koja je malo poznata kod nas, "Zujak leti u smrak" od jedne svedske spisateljice. naslov je dosadan, a knjiga je super (ja kao klinka nisam mjesecima htjela to citati jer mi je naslov bio beurk, onda sam ipak uzela i pala u nesvjest od odustevljenja ), onako detektivnsko-misticno (radi se o starim egipatskim kipovima i slucajnostima u zivotu i duhovima itd )

ok, sad znate kaj da meni kupite za rodjendan [/B]




Luca... hvala ti

Nemam više vremena, moram u grad po poklon i izbor je pao na "Zujak leti u sumrak"
Sigurna sam da će mali biti oduševljen, skroz si potrefila što voli
Samo da je nađem.

Ona prva dva izbora su genijalna, samo mali nema PC-a, a kupovanje vulgaris encikloped. mi je sada ipak malo preskupo

Stripovi su ti isto zakon, mali je lud za njima... probati ću i to potražiti... znam na koje misliš... ona ogromna izdanja u jednom

Hvala još jednom
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2004., 11:23   #13
Re: Re: da mi je 11 godina

Quote:
Paw kaže:
Luca... hvala ti

Nemam više vremena, moram u grad po poklon i izbor je pao na "Zujak leti u sumrak"
Sigurna sam da će mali biti oduševljen, skroz si potrefila što voli
Samo da je nađem.

Ona prva dva izbora su genijalna, samo mali nema PC-a, a kupovanje vulgaris encikloped. mi je sada ipak malo preskupo

Stripovi su ti isto zakon, mali je lud za njima... probati ću i to potražiti... znam na koje misliš... ona ogromna izdanja u jednom

Hvala još jednom
za zujka pogledaj po antikvarijatima, ne znam da li se redovno izdaje!
sretno u shoppingu

ps: drago mi je da sam potrefila. samo sam se drzala svog (11-otodisnjeg i sadasnjeg) ukusa
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2004., 12:10   #14
Re: Re: Re: da mi je 11 godina

Quote:
luca kaže:
za zujka pogledaj po antikvarijatima, ne znam da li se redovno izdaje!
sretno u shoppingu

ps: drago mi je da sam potrefila. samo sam se drzala svog (11-otodisnjeg i sadasnjeg) ukusa



Rođendan se slavi sutra... tako da još imam fore

U grad idem danas poslijepodne... tako da još uvijek rado slušam vaše prijedloge

Luce, imš praf u vezi zujka... našla sam da je pisac M.Gripe... zvala sam u sve raspložive knjižare i nemaju... ići ću u jedan antikvarijat... možda tamo nađem

Zapela sam da djetetu kupim knjigu, pa ako imaš/imate još koji prijedlog, jer zujka čisto sumnjam da ću naći
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2004., 12:18   #15
Re: Re: Re: Re: da mi je 11 godina

Quote:
Paw kaže:
Luce, imš praf u vezi zujka... našla sam da je pisac M.Gripe... zvala sam u sve raspložive knjižare i nemaju... ići ću u jedan antikvarijat... možda tamo nađem

Zapela sam da djetetu kupim knjigu, pa ako imaš/imate još koji prijedlog, jer zujka čisto sumnjam da ću naći
da, da, Maria Gripe
imam jos dvije zgodne knjige ali isto ne znam da li ces lako naci...
E.T. : (po tome je snimljen Spielbergov film) je super smijesna knjiga, puno zabavnija od filma!
Jankee na dvoru kralja Artura: to ti je klasik, imas srednji vijek i vitezove zacinjeno carolijom (putovanje kroz vrijeme) i zezancijom. vrlo zabavno
Neku zbirku prica sa Sherlock Holmesom ili u jednostavnijoj varijanti neku Agathu Christie...
ako sve ode do vraga, uvijek se mozes osloniti na Jurrasic Park barem ima dinosaura i strke. dinamicno napisano
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2004., 17:29   #16
Mozda ti je bolje "klincu" dati novce...znam da sam ja puno vise volio novce nego neke gluposti za rodendan koje su zavrsile u smecu...
 
Odgovori s citatom
Old 08.10.2004., 17:50   #17
Ovak... bili jučer u gradu... i nisam našla knjige koje si mi Luce preporučila (eto u kojoj divljini ja živim )... našla sam Star Wars-e... ali je bilo puno nastavaka... znam da je mali pročitao do sada 2 kom... pa se nisam usudila kupiti već pročitano jer sam htjela napisati posvetu, ali onda on to ne bi mogao zamjeniti.

Gledala sam opet neke obiteljske igre i školski pribor, zatim odjeću... i šta ja znam... nećkala sam se cijelo vrijeme... bi ne bi... bi ne bi...

I onda mi je dečko rekao da mu damo lovu... pa neka si on kupi po želji...
Prihvatila ja tu ideju... iako ja to s lovom baš ne preferiram, jer mi to izgleda kao da se nisam potrudila.

Uglavnom... mali će u zgodnoj čestitki na psića u ležaljci dobiti 100 kn, bon od 35 kn za mobitel, milka najveću čokoladu i veliki poljubac

Mislim da je to dovoljno? Jel mu dovoljno 100 kn?
Ne znam... mislim da mu niti starci neće dati više, pa ne bih se željela staviti u poziciju da dam malome više nego roditelji.

Na ročkas idemo oko 20 h... kuća je puna klinaca... frendica me već zvala da dođem oko 16 h... ... jer veli da joj treba još jedna ruka da zauzda tu dječurliju

Ja sam ipak odlučila doći kasnije
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2004., 18:05   #18
Ako na "decko" mislis na mene,onda mi je drago da sam ti pomogao...

A onaj poklon (100kn,bon od 35...) je super!Tim darom ces u pomoci da sam raspolaze novcem i da razumije da mu zelje mogu biti ogranicene novcem i da ako skuplja novce moze sebi priustiti ono sto zeli...

I ja sam isto dobivao novce...i govorim onako kako su ti novci djelovali na mene
 
Odgovori s citatom
Old 08.10.2004., 18:15   #19
Quote:
IggXy kaže:
Ako na "decko" mislis na mene,onda mi je drago da sam ti pomogao...

A onaj poklon (100kn,bon od 35...) je super!Tim darom ces u pomoci da sam raspolaze novcem i da razumije da mu zelje mogu biti ogranicene novcem i da ako skuplja novce moze sebi priustiti ono sto zeli...

I ja sam isto dobivao novce...i govorim onako kako su ti novci djelovali na mene





Na ono "dečka"... mislila sam na mog dečka ... ali nema veze, pročitavši tvoj post, laknulo mi je Jer znači ideja s lovom nije loša

Super, onda osteje tih 100 kn

Hvala još jednom tebi Luce na trudu i IggXy što me "ohrabrio" sa ovom idejom o lovi

Idem se sad spremiti za tulum... uh... sjetila se, moram uzeti fotić
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 10:25   #20
poklon za rođendan

Dakle, upomoc!!
Imam mladju sestru (dobro polusestru) koja ima je evo navrsila 15 godina. Sto kupiti takvoj curi. Mogu reci da nije nista posebno ekstra u nekom smjeru zaglibila. Ali to je razdoblje kad malo tko uopce zna sto se u njenoj glavi zbiva.

Dakle molim vas, pokoju ideju

HVALA

P.S. Ruksake ima da ne zna gdje bi s njima. Prosle godine sam joj slozila majicu s natpisom (ala Seve PMS) "PUBERTET".
Dakle i majice su van opcija. NOvcanik ce vjerojatno kupiti moja strina, a od muzike nemam niti najmanju ideju sto slusa.
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:08.