Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2004., 15:46   #1
Amaterski bodybuilding i dodaci prehrani

Dizem utege 3 tjedno vec oko 1god ,ali tek nedavno sam poceo uzimati dodatke i to Amino2700 (aminokiseline),te N-large Weight Gainer od Prolaba
Osim toga koristim i MyoPlex deluxe proteinski prasak od EAS kao nadomjestak za obroke jer zbog obaveza ne mogu imati 6 puta dnevno obrok odnosno unijeti dovoljnu kolicinu proteina
Zanima me koje dodatke prehrani koristite ,a u cilju povecanja misicne mase i volumena misica i sa kojima ste postigli najbolji rezultat , steroidi naravno iskljuceni.
Greate White is offline  
Old 03.01.2004., 18:15   #2
Glutamin
Vitor is offline  
Old 03.01.2004., 19:10   #3
Ma aminokiseline ne trebaš uzimat.
Ne muči si organizam.

Ne treba uzimati ništa.
Dovoljno je kvalitetno se hraniti.
Zobene pahuljice, tuna, posni sir...
__________________
Kad me taknes smiris valove,ja sam dijete samo kraj Tebe.. Hvala Ti moj dobri andjele.. S Tobom mi je zivjet najljepse…
Karakala is offline  
Old 04.01.2004., 02:50   #4
Osnovno je da uzimaš - i to odmah poslije treninga - dobre proteine, npr. od Multipowera, weidera, inkospora ili prolaba.
izvrsna stvar je creatin, 5 grama u postworkout mealu.
glutamin također dobar, iako ga dio ekipe smatra ne pretjerano učinkovitim.
obavezno puno vitamina i minerala, ali po mogućnosti ne uzimati ih zajedno, u istom obroku.
aminokiseline nisu nužne.
pored toga, krcaj se tunom, posnim sirom, a gledaj da konzumiraš što više kalorija uz što manje masti. uzimaj i dosta ugljkohidrata.
Laganini is offline  
Old 04.01.2004., 12:25   #5
Pitanje je samo što želiš postići!?

Ako se radi o čistom amaterizmu.... slobodno možeš preskočiti 99% svih tih dodataka!
I ovo odgovorno tvrdim!

Ako ti je bitno (osim da si u dobroj formi) i da lagano napreduješ, slobodno si izaberi neki kvalitetni proteinski šejk. Po mogućnosti neki sa dosta ugljikohidrata. I to samo iz razloga jer je zaista teško održavati ok prehranu uz normalni tempo života.
Čisti protein ti je potpuno nepotreban i svati ga ko čisto bacanje novaca (kao i trošenje aminokiselina, glutamina, kreatina, l-karnitina, kojekakvih fat-burnera i sličnih pizdarija).

Kad zatopli i krenu plaža-komadi-definicija-faze... a samim tim ti se poveća i znojenje odnosno poveća gubitak vode, obavezno si nabavi neki kvalitetni multimineral. Od dodatnih vitamina eventualno B kompleks (ako si uvjeren da ga ne uzimaš dovoljno prirodnim putem).
Ovo vrijedi pogotovo u slučaju ako za period definicije upadnu u igru nekakvi clenbutaroli, efedrini i slične pizdarije...
Nexus is offline  
Old 04.01.2004., 15:05   #6
Kao sto sam rekao zanima me povecanje misicne mase i volumena misica ,a ne samo definicija misica
U godini dana koliko vjezbam osjetio sam veliko povecanje snage i izdrzljivosti prilikom treninga odnosno kontinuirano dizanje mase na treningu.
Medjutim samo povecanje mase i volumena misica je veoma tesko postici bez dodataka prehrani ,tako da sam dosao do neke granice i sad stagniram
npr ja sa svojih 80 kg trebao bih unijeti oko 170-250 g proteina dnevno da bih postupno mogao dobivati na masi misica
E sad to je za mene kroz obicnu prehranu tesko izvedivo stoga sam nakon razgovora sa ljudima koji imaju vise iskustva presao i na te dodatke .
Zato me i zanima da li i ostali korisnici foruma imaju iskustva sa njima ,a ako nemaju na koji nacin su uspjeli postici povecanje mase samo kroz trening i prehranu.
I da naglasim pokusavam sto vise se zdravo hraniti...
Greate White is offline  
Old 04.01.2004., 16:07   #7
Quote:
Nexus kaže:

Čisti protein ti je potpuno nepotreban i svati ga ko čisto bacanje novaca .
Ovo je jedna od većih gluposti! A od čega će rasti mišići ako ne od proteina, i to posbno u post workout obroku, najvažnijem dnevnom obroku???
Pa dobro, neka čovjek ne uzima ništa, pa će se javit za 6 mjeseci i opisat nam koliki mu je napredak u snazi, izgledu i body fat-u!
Laganini is offline  
Old 05.01.2004., 00:39   #8
Quote:
Laganini kaže:
Ovo je jedna od većih gluposti! A od čega će rasti mišići ako ne od proteina, i to posbno u post workout obroku, najvažnijem dnevnom obroku???
Pročitaj malo bolje moj post...
Znam što govorim!
Čisti protein je samo za tipove koji su već opako veliki i žele se dobro izdefinirati pa smanjuju unos ugljikohidrata. U svim drugim slučajevima je najbolji preparat kombinacija proteina i ugljikohidrata.

Btw; Ja ne uzimam ništa, a uredno na benchu dižem 140 i trčim 25 km tjedno.
Nexus is offline  
Old 05.01.2004., 12:24   #9
I dalje stojim da svatko treba kupovati čiste proteine. ja ih za pw obrok miješam sa glukozom/dextrozom, to me dođe jeftinije nego da kupujem neki proteinski napitak pomiješan sa ugljikohidratima, također je to bolje i zato što sam mogu birati količinu ugljikohidrata koje ću dodavati, ovisno o treningu (aerobni/anaerobni) i intenzitetu.
Laganini is offline  
Old 17.01.2004., 18:08   #10
Vi ste zabrijali na prehranu, tako da je moje pitanje off topic, ali nisam htio otvarati novu temu. Ja sam se nekad isto zanimao za prehranu, kad sam dizao utege i dobro izgledao, ali to su neka prošla vremena... Sad imam puno sala i tek nešto mišića kao uspomenu na dane ponosa i slave.

Nekad sam bio hrabar i jak,
Nekad sam bio svjetski prvak.


Ali nema veze, ima dana za megdana... Odluka je pala - vraćam se treningu! Za početak neću razbijati glavu nutricionizmom, sastavljam improviziranu podrum-teretanu pa me zanima gdje mogu nabaviti klupicu za trbušnjake, ali onu koja se može skroz nakositi? Gledao sam po dućanima, ali nigdje takve. Sve neke ravne i polukose. Bio sam, na primjer u dućanu "Euro Bike" u Gajevoj u Zagrebu, ali tamo nisu imali takvu klupu.
__________________
Fugit irreparabile tempus... Carpe Diem...!
Lakonogi is offline  
Old 17.01.2004., 21:45   #11
Quote:
Lakonogi kaže:
Vi ste zabrijali na prehranu, tako da je moje pitanje off topic, ali nisam htio otvarati novu temu.
... Odluka je pala - vraćam se treningu! Za početak neću razbijati glavu nutricionizmom, sastavljam improviziranu podrum-teretanu pa me zanima gdje mogu nabaviti klupicu za trbušnjake, ali onu koja se može skroz nakositi?
Neces se zamarat prehranom? Ti ocigledno pojma nemas o ovom sportu. Jer da znas, znao bi da uspjeh u gradnji misica itekako ovisi o prehrani: ne znam sto ces stavljat u te misice kako bi narasli. Mozda spek i luk kao Kostelici? Mozes trenirat ne znam koliko, ali bez krcanja proteinima te vitaminsko-mineralnih dodataka napredak ti nece biti bas velik, odnosno, veci dio treninga ce biti gubljenje vremena jer ono sto napravis na treningu neces materijalizirati u obliku misicne hipertrofije.
Obicna, svakodnevna prehrana ipak nije sportska prehrana, i s tim neces puno postici.
Laganini is offline  
Old 18.01.2004., 15:38   #12
Svjestan sam važnosti prehrane, ali za čovjeka koji godinama nije trenirao velik napredak će biti i samo redovit aerobni trening. Nije mi cilj rast mišića, nego samo gubitak sala. Barem za početak. Ako kasnije budem imao vremena i volje da se posvetim ozbiljnijem treningu, razmišljat ću i o prehrani.
__________________
Fugit irreparabile tempus... Carpe Diem...!
Lakonogi is offline  
Old 18.01.2004., 16:28   #13
Quote:
Lakonogi kaže:
Svjestan sam važnosti prehrane, ali za čovjeka koji godinama nije trenirao velik napredak će biti i samo redovit aerobni trening. Nije mi cilj rast mišića, nego samo gubitak sala. Barem za početak. Ako kasnije budem imao vremena i volje da se posvetim ozbiljnijem treningu, razmišljat ću i o prehrani.


Btw; Probaj u Turbo Limachu...
Ako i nemaju, možda se da naručiti!
Nexus is offline  
Old 18.01.2004., 16:36   #14
E da...
Ako već ulažeš u osobnu teretanu, možda ne bi bilo loše da si odabereš samo najosnovnije sprave. Naime, kosina za trbušnjake definitivno nije na tom popisu.
Znam da je nekad bila naprikosnovena, ali u zadnjih par godina su neki drugi ''stilovi'' pumpanja abdominalnih mišića postali puno prihvatljiviji. Mislim da bi se i ti mogao naći u tome, jer i sam si napisao da si u lošoj formi, a trbušnjaci na kosini direktno znače i bolove u leđima...

Znam bar desetak vrsta trbušnjaka za koje ti ta daska nije potrebna, ali objasniti sve samo riječima je malo... hm... znaš...
Možda da svratiš do neke teretane i pitaš za savjet ili još bolje do nekog centra u kojemu imaju dobre tečajeve žemskog aerobika (moram priznat da su cure u ovim stvarima daleko ispred nas ).
Nexus is offline  
Old 18.01.2004., 21:59   #15
Koliko dižete na benchu ?

Ja za sada 130kgmax. Mislio sam da je to nešto međutim tip kojeg povremeno viđam u teretani ,me je bacio u bad .
Okruglo 200 kg a slicne je fizičke konstitucije i mase kao ja

Kasnije sam saznao od tipova koji ga bolje poznaju,da se majstor fila raznim prohormonima i sličnim sranjima.
Greate White is offline  
Old 18.01.2004., 22:29   #16
sarma, sarma i samo sarma
Sarmageddon is offline  
Old 18.01.2004., 22:34   #17
Quote:
Greate White kaže:
Koliko dižete na benchu ?

Ja za sada 130kgmax. Mislio sam da je to nešto međutim tip kojeg povremeno viđam u teretani ,me je bacio u bad .
Okruglo 200 kg a slicne je fizičke konstitucije i mase kao ja

Kasnije sam saznao od tipova koji ga bolje poznaju,da se majstor fila raznim prohormonima i sličnim sranjima.
Tvoja težina, bf, visina?
__________________
Kad me taknes smiris valove,ja sam dijete samo kraj Tebe.. Hvala Ti moj dobri andjele.. S Tobom mi je zivjet najljepse…
Karakala is offline  
Old 18.01.2004., 22:38   #18
Quote:
Lakonogi kaže:
Svjestan sam važnosti prehrane, ali za čovjeka koji godinama nije trenirao velik napredak će biti i samo redovit aerobni trening. Nije mi cilj rast mišića, nego samo gubitak sala. Barem za početak. Ako kasnije budem imao vremena i volje da se posvetim ozbiljnijem treningu, razmišljat ću i o prehrani.
Onda si majstore trebao otvorit novi topic pod nazivom "aerobni trening i gubljenje sala" a ne pod body buildingom i dodacima prehrani pričat o nečem sasvim drugom.
Laganini is offline  
Old 19.01.2004., 12:07   #19
Moja visina je 180cm , težina 83kg
Ok možda sam se malo zaletio tip možda ima veću masu ,ali ipak...
Greate White is offline  
Old 18.06.2013., 13:45   #20
Jel moze savjet po mogucnosti ak neko stvarno zna iz necijeg iskustva a ne napamet. Koji brze povecava misicnu masu after max ili serious mass. Frend mi je reko da je serious bolji al vidim da pise za aftermax da je najbolji koji su proizveli.posto ne poznam nikog ko ga koristi bilo bi mi drago ak neko zna.
Ciragaj is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:22.