Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2008., 22:44   #1
Kahlica za muškića

htjedoh hrabro krenut s vjezbanjem s kahlicom (jel se tako veli na hr ) jer vidim da malac kuzi navecer kad ga skinem za kupanje pa pustim da malo gologuz uziva, zna di je pisic i tocno osjeti kad ce piskit jer malo prije se uvijek umiri i gleda dolje
I nazovem iskusnu majku dvije cure da ju pitam na sta da pazim kad kupujem. sve mi ona objasni i srecom sutradan na rockas donese nam na poklon (a nisam ju zato zvala, zaista tak je bzvze ispalo)
i sad imam jedan problem, dobili krasnu nukovu kahlicu, ali.... ne stane nam pisic unutra, bez smijeha molim Znam da cete prvo pomislit da je smotana plavusa nesto krivo okrenula bla, bla, bla (da probala ga stavit i naopacke da vidim jel tako stane ) ali nije, probo i tajko, a on valjda zna tom "alatkom" baratat
dakle, kocul, trax, ko ono jos ima muskica prosim savjet kakvu da kupim da nam pisic stane nutra Kako izgledaju "muske kahlice"?
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 07:33   #2
Mada je to "davno" bilo,tri sam muškića naučila prvo na obićnu klasićnu kahlicu( a ima ih raznih velićina),a vrlo rano čim su prohodali na normalan wc,gdje im je otac bio primjer,da "muški" piške stojeći,pa su to smatrali cool i ponosno oponašali.U početku im je trebalo malo povišenje ispred same wc školjke,da mogu gađati na pravo mjesto,ali brzo su naučili samostalno,uz manje više početnih promašaja.
Neznam,dali je nužno kupovati nekakvu ekstra kahlicu za muške?Iskreno,ni ne znam kako bi takva trebala izgledati?Možda kao bolnička "Guska"?

A da si uštedite,možda bi bilo bolje uz postavljanje "dječje " sjedalice na wc,da ga odmah učite na pravo mjesto?Jer to će ionako biti uskoro nužno.
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 10:37   #3
Magic dobro kaze.Sve su neke male jedva mu guza stane!Mi imamo jednu onako ko wc solja al cini mi se da ce biti mala!Najbolje povest djete u kupovinu pa isprobat
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 11:18   #4
I kod mene je prošlo vremena od kad se to učilo,
ja sam kupila u Austriji (sad ima i kod nas,mislim u Kiki) dječju kahlicu koja se stavi na wc,ima par stepenica,rukohvate i dovoljno je velika da stane i guza i pišonja - bar je nama stalo.Moj klinjo je uživao pentrat se po tome,sjedit i "čitat" a i nije bilo kahlica po stanu šta meni ide na živce
__________________
Kako mi je sladak.Presladak.
mujsapujsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 11:26   #5
Mi smo kupili u Merkatoru tutu marke curver,takvu je koristila i kćerka,tuta je fina i široka i moj mali pišonja voli na njoj dugo da sjedi.
Zdenka1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 12:05   #6
I mi ismo imali Nuk-ovu ali imali smo isti problem. Jako dobra kahlica za deckice je ona koja naprijed ima glavu kao nekog peseka i kuglicu koju dijete moze okretati.
Takodjer nam je jako dobra i od Baby Bjorna no ipak je ova s kuglicom bolja
Hello_Kitty is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 13:07   #7
znaci ipak postoje razne velicine! idemo danas popodne u milera i kiku pa cu vidit. nisam jos proucavala, pa volim pitat da znam sta u ducanu da trazim.
ove stepinece s daskom mi se svidaju i mislila sam preskocit kahlicu i odmah ga stavljat na to, ali on je dijete kojemu ne mozes paznju zadrzat toliko dugo dok pisic ne odluci kapnut
ajd sad ideje s cime da ga zabavim ako se odlucimo za dasku.
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 14:45   #8
Quote:
magic blue kaže: Pogledaj post
ajd sad ideje s cime da ga zabavim ako se odlucimo za dasku.
Silikonskim kitom, loctite ljepilom, selotejpom, izolirbandom,....

Bojim se draga da nase djete niti gore navedenim sredstvima necemo zadrzati na mjestu ak si je on bas odlucio da bi se pomaknuo!

Zivi bili...
__________________
"Odgoj djece jednim dijelom je najveće zadovoljstvo,
a drugim gerilsko ratovanje!" by Bill Cosby
PalmaSutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 17:55   #9
Quote:
magic blue kaže: Pogledaj post
znaci ipak postoje razne velicine! idemo danas popodne u milera i kiku pa cu vidit. nisam jos proucavala, pa volim pitat da znam sta u ducanu da trazim.
ove stepinece s daskom mi se svidaju i mislila sam preskocit kahlicu i odmah ga stavljat na to, ali on je dijete kojemu ne mozes paznju zadrzat toliko dugo dok pisic ne odluci kapnut
ajd sad ideje s cime da ga zabavim ako se odlucimo za dasku.
Mi smo preskočili kahlicu i išli odmah na ovo sa stepenicama i klinji koji je bio ( a i još je uvijek ) nemirni zvrk to je bilo zanimljivo,pentranje,sjedenje,proučavanje i sve je išlo bez prisile ne po sistemu moraš piškiti i mic po mic navikao se sjedit,kasnije je čak znao sjedit,kakat i prati zube
__________________
Kako mi je sladak.Presladak.
mujsapujsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 20:07   #10
mi kupili u TL-u http://www.turbolimac.com/Products/T...-94120230.aspx

i zasad pišonja stane a ima i ovaj krug koji zvecka i čako stane sjedit na njoj po 10 min i uvijek se popiški...

a u Kiki ima dvodjelnih (nastavak za wc školjku i za noge....sa prilično velikim otvorom gdje će alatka sigurno stat
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 21:54   #11
Quote:
magic blue kaže: Pogledaj post
i sad imam jedan problem, dobili krasnu nukovu kahlicu, ali.... ne stane nam pisic unutra, bez smijeha molim
kak se hvaaaaaaalis
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 21:57   #12
bili u mileru (nema nis, bzvze, 2 modela koja su tak mala da ne bi u njima ni salatu mogla posluzit ) bili u kiki i imaju ovu nukovu koji imamo i sve ostale tu negdje s velicinom
gledala i te stepenice ali su faking 150kn koje sad neam, pa cu suta otic kod naseg lokalnog "plasticara" s điđamiđama i vidit kaj on ima
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 21:57   #13
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
kak se hvaaaaaaalis
vjestice zlocesta ja u sto muka a ti se šprdaš s menom
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 23:25   #14
Quote:
magic blue kaže: Pogledaj post
dakle, kocul, trax, ko ono jos ima muskica prosim savjet kakvu da kupim da nam pisic stane nutra Kako izgledaju "muske kahlice"?
Najobičniju. Nemoj slučajno uzimati one koje sviraju, izgledaju kao prai wc. Pa u ne može ni dijete od dva mjeseca, kada bi moglo sjediti, piškiti.
Možda nije problem u kahlici ( tuti ). I nama se zna desiti da pišan ostane vani. Stvar je u tome da kada ga stavljaš na tutu mora dobro raširiti nogice. Inače pišan ostane gore, pa ode sve po gaćama, tepihu. Znači samo mu reci da raširi nogice, pišan će otići dole. Neće se ni viditi od nogica.
kocul is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 09:24   #15
probala jutros i nece ju vise ni vidit jer mu je valjda bila neudobna kad je sjeo, pa mu se valjda zamjerila
probat cu jos s tim sirenjem nogica ako mu se omili
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 11:00   #16
Mi smo uzeli najobičniju marke Baby1st.
Nekak mi je najzgodnija bila.ALi još ga nisam pridobila da sjedna na nju pa ti ne mogu reći rezultate.

Sjeo je na nju kad sam ju tek donijela kući,ali bio je obučen....Kod nas će to teže ići,čini mi se.
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 14:56   #17
Ne brigat, mislim da je jos rano...
Mi imamo jednu, al nisam jos probavala. Nekak cekam da bude toplije i Kico veci.
Mogu rec da sa 13 mj, za razliku od 11, mozemo puuuno duze proboravit na jednom mjestu.

E da - mi imamo foru "mama cita". Uzmem slikovnicu, pozovem ga i on mi se uvali u krilo. To mu se svidja. Mislim da bi ga na tu foru mogla dobit da sjedi na tuti.
Ili bolje ne
I mene su tak ucili, pa sam postala knjiski moljac s pepeljarama na ocima

Magicna, da probas ti tak? Ti na pod, tuta medj tvoje rasirene noge, knjiga u ruku, a Junacak na tutu.
PS, ti to fotkaj
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 19:20   #18
Mi smo isto preskocili kahlicu i krenuli odmah na zahod. Tata mu je pokazao kako se to radi i od onda pisa stojecki ( vise ili manje uspjesno). Kupila sam mu i dasku ua wc, ali nju je koristi jedino za kakanje. Nije htjeo piskiti sjedecki, jer to rade samo curice. I onda dode u vrtic gdje mu teta kaze da mora piskiti sjedecki...
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 10:28   #19
Quote:
magic blue kaže: Pogledaj post
probala jutros i nece ju vise ni vidit jer mu je valjda bila neudobna kad je sjeo, pa mu se valjda zamjerila
probat cu jos s tim sirenjem nogica ako mu se omili
To ti je privikavanje. I tebi je neudobno sjediti na wc-u. Obaviš i odeš. Dijete to mora shvatiti. Svaka tuta žulja. Treba ga i kroz igru metati na tutu, da se igra s njom, sjedne kada hoće. Moj stariji je u početku kroz igru sjedao i dizao se po 20 puta. No onda smo prvi puta obavili. Gle koliko puno vode. BRAVOOOO. Odnijeli smo zajedno tutu na wc. Nitko sretniji od njega. Onda je vidio kako tata piški na wc velik, pa je htio i on. Ma može, kako ne. Pa prije kupanja piškiti u kadu, ma može. Veći problem bilo je kakanje, no to je druga faza. Nemoj oboje od jednom. Samo strpljenja.

Quote:
Ani4 blue kaže: Pogledaj post
Mi smo isto preskocili kahlicu i krenuli odmah na zahod. Tata mu je pokazao kako se to radi i od onda pisa stojecki ( vise ili manje uspjesno). Kupila sam mu i dasku ua wc, ali nju je koristi jedino za kakanje.
Tako je bilo i kod nas. No onda je došlo do problema sa kakanjem ( nije kakao tri dana, mučio se ), pa smo se vratili na tutu
kocul is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 11:34   #20
mozda cu ja jednostavno sve prepustit babi Junackovoj da s njim vjezba po dvoristu na ljeto dok cu ja citat tracerske novine i uzivat u njenim mukama jer tvrdi da sam ja vec pricala, hodala i bila bez pelena s 9 mjeseci.
eto ti ga nu, pa ga ti nauci ko i mene kad mi znas popovat
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:44.