Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2008., 13:52   #1
Post Koliko nam novaca treba za bebu?

Dakle, buduce mamice i mamice, koliko ste novaca potrosile za bebu koja dolazi?..
Ja sa tim svim stvarcicama u ducanima za bebe stvarno gustam i kupujem kao da kupujem malenom princu.. .. no sada kada sam podvukla liniju, poprilicno sam se istrosila.....
Ne zanima me da li vam je to trebalo ili nije,.. svjesna sam da mozda necu sve stvari ful iskoristiti.. No, eto priznam, podlegla sam marketingu tvornica djecje opreme.. a i kazu da za prvo dijete najvise potrosis, za svako slijedece puno manje nadam se da je to istina

Evo otprilike kako se ja sjecam sto sam sve kupila za bebana i njegovu sobicu i koliko me to sve kostalo:
- kinderbet+madrac 1.300
- jastucici i dekice 400
- posteljina (stitnik za stranice, posteljina, plahtice, nepromociva podloga) 600
- prematalica + police 1.500
- police za igracke 350
- tepih 1.200
- vrtuljak iznad krevetica 350
- baby phone 550 (mislim?)
- izdajalica 150 (hvala M.! )
- bocice, dudice, pribor za hranjenje i sl. stvarcice svezajedno cca 500
- robica otprilike 700 (i dobila sam dosta toga)
- tummy tub 150
- pelene + higijena 400
- jastuk i valjcici za spavanje 300
- kosara za kolica 1.200
- autosjedalica 900
- kolica 3.000
- zimska vreca za kolica 500
- jos jedna torba 350
i dodjemo do neke ukupne cifre nesto manje od 15.000 kn!

jos mi treba baby gym (cca350) i lezaljka (cca350), kasnije hranilica,..itd.
ove cijene su prilicno okvirne,.. po mome sjecanju. Ali to je otprilike to..

Danas imati dijete dosta dodje, sto god vi rekli..
Mogla sam proci jeftinije da nisam kupila izdajalicu, valjcice, jeftinija kolica isl... No moja beba je moja beba i dobiti ce koliko god mu mogu priustiti (ok, kad ce biti tinejdjer NECE dobiti auto, da se ne nadovezete na ovo)... Ocu reci, ovo je po meni nakakv prosjek. Mogla sam proci jeftinije/skromnije, a bome sam mogla i skuplje, birala sam vecinom stvari sa srednjim ciframa...
no i ja i muz ne zivimo jeftino/skromno, nego prosjecno.. pa se necu sustezati oko toga da li mu npr. stavljati pod ledja sfrkani rucnik da spava na boku, nego cu kupiti 2 valjcica za 150kn i rjesiti se natezanja sa rucnicima..

Eto, koliko ste para vi potrosili? Koliko namjeravate? jeste li tu negdje (koliko trose forumasice za opermu za bebe )? Slazete li se da je danas imati dijete (bar prvo) skup sport?

I jos jedna napomena.. ne volim se oslanjati na rodbinu i prijatelje te njihove darove.. Radije kupim sama ono sto zelim.
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 15:40   #2
oko 10.000 kuna, koja tisuća više će vjerojatni biti na kraju
nekak mi se ne da sad raditi popis što je koliko koštalo

nismo štedili, ali nismo ni rasipali
možemo si priuštiti
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 16:48   #3
Mi smo potrošili jako malo,ali samo zato što mi sestra ima većinu stvari od svog sina,a većina je kao novo,pa smo smatrali da ne treba kupovati. Dok s druge strane se dosta potrošilo na privatnog ginekologa
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 16:49   #4
cc 15 000kn na velike stvari(kolica, krevet, prematalica, posteljine, deke, kadica i sl)......još ćemo sigurno potrošit na kozmetiku i slične stvarčice .....
a tek kad krenem u ozbiljan shoping robice za curu ....a onda cipele i tenisice i male balerinke (trenutno sam kupila "samo" tri para...a u njima beba ne može ni hodati, to su one prve šminkerske...kaj mogu i ja imam 1000 pari cipela)
Lea1805 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 18:21   #5
puno treba, ako se sve kupuje ko ja (1.beba i u obitelji i društvu..).
a di su trudničke stvarčice, liječnički troškovi, vitamini raznorazni, hip sokići, ma katastrofa
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 18:28   #6
ja robicu naručila iz USA. Dragi mi ide tam na nuklearku i to dva tri puta u dva mjeseca.

Ali kolica i kinderbetich bum tu kupila.

Ali nedam 4 soma za kolica.. nema šanse
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 20:10   #7
Leonee je dobro primjetila da je to zato sto kupujes za prvu bebu. Za drugu vec ce biti osjetno manji, neces kupovati kinderbet, posteljinu,... Mi smo potrosili oko 6000-7000 ( cetvrta beba). I nismo kupovali nista od vecih stvari osim kolica i hranilice. Ali posto nam je ovo jedina curka, dali smo si oduska u robici i razno raznim glupostima koje bas i nisu nuzne. A onu su uglavnom i najskuplje...
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 21:45   #8
Svu robicu do godine dana i posteljinu dobila iz Njemačke,
kindić i madrac dobili,
za 800kn kupili prematalicu s kadicom i ormarom, definitivno fulana investicija, samo ju je patronažna kupala i prematala na tome, nepraktično, za mene,
kupili klokanicu za 250 kn,
kolica na sniženju za 700 odlična, ima 2i pol i 19 kg još se drndamo kad neće hodati a imam stotinu stepenica do kuće i cukala sam ih i gore i dolje
hranilicu i autosjedalicu dobili
stolac za hranjenje sveki kupila u IKEI za 13 eura, bila sam šokirana, a pokazala se kao vrhunska, također još sjedi u njoj a bilo je dana kad ih je obadvije trebalo staviti pod tuš i to sam i radila
igračke,tricikliće,bicikle,jumpere i pješčanike, sve dobila
šta da kažem, uopće nisam ni osjetila da nam je budžet tanji, istina ona je prvo unuče i mojima i muževima pa su se iskazali.
Sad ako bude dečec morat ću u H&M po robicu za muškića i to je to.
E da i kupiću trudnički jastuk.
Može tip curke, umjesto tepiha kupite puzzle iz getroa su najbolje onima sa slikicama se boja guli, bljuckat će, rasipati hranu, sliniti i lizati po tome moja curka je od 6mj. bila stalno na tome, tople su, nema grinja, lako se održavaju i zanimljve su, pogotovo kad skuže da se slova mogu izvući i žvakati
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 22:56   #9
Davno je to bilo..
Ali..

Kinderbet 1200 kuna
Posteljina (i dodaci) oko 600-700 kuna
Bočice i dudice oko 100 kuna
Kozmetika oko 150 kuna
Hranilicu - dobili
Kolica - dobili
AS - oko 800-900 kuna
Onaj baby phone - 350 kuna

Spavao je samnom u sobi (i još uvijek ) pa mu nismo sobu uređivali.

A najviše smo trošili na robicu (kojoj ja nisam mogla odoljeti, pa tako ni danas)

Bebe su skupe, ali... Volimo trošiti na njih. (I na potrebno i nepotrebno)
MAJA155 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 23:00   #10
Jedna dobra teta kupila sve za sobu i kolica, dekice, posteljinu, robicu,... Ja izabrala, ona platila cca 2000 eura. Ja kupila par sitnica, kao pa kakva sam ja to mama da djetetu nisam ništa sama kupila. Pola robice od babinja i krstitki nije još ni obukla, paketi iz vana stalno stižu puni robice, tako da sam ova 4 mj. proječno trošila oko 300 do 500 kn:koji lijepi komadić robe, pelene, vlažne maramice i sl. za osobnu higijenu!
__________________
stiže poklon za Božić
tete is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 23:00   #11
pardon što upadam, ali o kakvim posteljinama za bebu vi pričate? pa bebi ne treba ni jastuk ni poplu, stoga ne trebaju ni navlake za to. trebaju samo plahte. i dekice, ak to računate u posteljinu.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 23:10   #12
Zašto ne navlake i poplun?!
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 23:16   #13
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
Zašto ne navlake i poplun?!
pa što će ti?

mislim, možda baš cičozimskim bebama i treba, al nekak mi se vreća za spavanje onda čini puno bolja
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 07:48   #14
hmmm ..... kada vas čitam koji su to izdaci?! I sad zamislite prosječnu Hrvatsku obitelj koja živi u Gradu Zagrebu, koja ima stambeni kredit ili kredit za auto (jer to je prosjek) gdje maltene plaća ode na stambeni kredit... koji su to izdaci a inflacija i život u Zagrebu je sva skuplji i skuplji.

Ja trebam roditi 11.06. Pošto idem na carski znači oko 20. svibnja. Moja beba će biti proljetno-ljetna.. pa tih svih pizdarija neće trebati..

Ali jebiga doći će zima. Taman će imati 6 mjeseci.

Neznam... ali veliki trošak
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 09:21   #15
mi smo do sada potrosili 600 kn a mislim da ni necemo puno vise....od toga 500 kn u dm-u na kozmetiku, nekoliko paketa vlaznih maramica i pelena za pocetak, jednu bocicu i jedan bebimil za ne daj boze iako mislim dojiti, pumpicu za nos, svjetlo sta se usteka u struju, skarice i termometar...jos sam za sto kuna onako usput kupila tanku ljetnu pamucnu dekicu i rucnik s kapuljacom za kupanje...
krevetic cemo dobiti (nude nam cak dva), komodu/prematalicu i madrac za krevet kupili moji starci, sveki je sad na putu i nazvala je da nis ne kupujemo dok se ona ne vrati jer je potrosila cca 1000 kn na djecju robicu pa da prvo vidim sta imam a sta mi fali, a jos cu i dobiti robice od zermane i par frendica...baby gym i ono za iznad krevetica cu naruciti naj frendicama da mi kupe kad dodju u babinje ili frendicama s posla....kolica kupuju njegovi barba i teta, odlucila sam se za pramette koja su 250 eura i da, kupili smo autosjedalicu za 300 kn naakciji...preostaje mi samo posteljina za krevetic, vidjela sam prekrasne komplete za 240-430 kn (ukljucujuci i poplun kojeg cu svakako kupit odmah za slijedecu zimu) i jedna dekica za krevet. prva je unuka pa kao sto vidite puno znaci da su se starci s gustom isprsili...njima je gust a nama lakse...
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 10:10   #16
negdje oko 10.000 kn sam potrošila s tim da sam sve sama kupovala i robicu i velike stvari...robice sam dosta dobila ali dosta i sama kupila....
naveli ste da se stvari mogu od prvog djeteta iskoristiti za drugo...ja to mogu samo ako mi druga bude isto cura jer mi je robica većinom roza, ljubičasto i neke druge ženske boje, nisu mi se sviđale neke neutralne boje...
mogu velike stvari upotrijebiti za drugo kao krevetić, kolica itd.
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 10:12   #17
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
Ali nedam 4 soma za kolica.. nema šanse
kod nas se takve stvari posude od rodbine ili kolegica.
kao i sve ostalo, osim pelena.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 10:44   #18
Ma mozes posuditi ako ti frendice ne misle imati vise klinaca..
Moje sve potencijalne za posudbu ili imaju jedno dijete (do cca3god..voza se jos u kolicima) I zele/rade drugo.. Ili jos nemaju djece..

A I zeljela bi kupiti nova kolica koja mi se svidjaju I koja cu moci kasnije koristiti I za ostalu djecicu..

..radimo oboje, imamo stvarno dobre place (iznad hrv. prosjeka) I sama pomisao da moram nesto kupovati preko oglasnika ili posudjivati me ljuti!..
Ne podcjenjujem taj nacin prikupljanja, vec me ljuti sto prosjecna mala obitelj sa dobrim placama i kreditom, mora rastezati, skupljati, posudjivati, a i uostalom uskracivati sebi neke guste, radi opreme za bebu koja je preprepreskupa!..
Ja sam dosta robice dobila ili su mi posudili.. Ali bila bi sretnija da sam mu SVE kupila novo.. ..
Daleko smo mi od engleza...
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 11:04   #19
meni su nudili ali smo mi htjeli imat sve svoje jer danas sutra ako Bog da imat cemo jos dice a i opet nekako da se ja ne osjecan u *urcu ako se isfleka, iskida i slicno...tvoje je tvoje jel' e sad to je samo moje misljenje mozda san blesava jer bi bili dosta ustedili ali svejedno prvo je pa ne znan nekako sve novo ocu...uglavnom, sve skupa cifra se krece oko 10 tak tisuca kuna..s tim da nemamo viper, mobil, gym, setalicu, ogradicu,hranilicu...kuma ce uzet ili setalicu i ogradicu ili ogradicu i hranilicu...ovo drugo cemo vjerojatno ja i muzic ili moji mama i tata kupit (prvo in je unuce tako da jadni sve financiraju da mi njih nema vjerojatno bi proglasili bankrot -njegovi-uopce ne zelin komentirat)...po meni imamo najvaznije stvari ukoliko nan nesto bude falilo uvik mozemo naknadno kupit..
NelaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 11:09   #20
kupili smo kolica 1300 kn
kinderbet sa svom posteljinom 1500 kn
prematalicu i as posudili
robicu većinom dobili ( na posudbu),nešto malo kupili
u DM-u potrošili oko 500 kn
hranilicu i vrtić isto posudili,još jednu hranilicu dobili

sve u svemu,i nije tako strašno.
sad kad je veći robicu večinom kupujemo jer nemam od koga više dobiti,kupujemo kašice,pa igračkice...
Ali nije tako strašno,ja sam nezaposlena pa smo sve uspjeli.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:47.