Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2004., 23:42   #21
Ja sam si prije godinu dana otprilike s žiletom malo rasjekao madež, krv je brzo prestala, nisam išao doktoru i za sad je sa mnom sve u redu.
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2004., 00:07   #22
Quote:
*_spike kaže:
Ja sam si prije godinu dana otprilike s žiletom malo rasjekao madež, krv je brzo prestala, nisam išao doktoru i za sad je sa mnom sve u redu.

nadam se da ce tako i ostati. ja ne zelim reci da porezan madez znaci rak koze - to bi bila glupost, ali kad je vec porezan zasto ga ne ispitati
ne zelim nikoga prepadati, svaki slucaj je poseban a vecina porezanih madeza ispadne ok

p.s. kod mene se nije radilo o porezanom madezu
Urbana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2004., 02:09   #23
Hvala na odgovorima, cura sutra ide liječniku. Zanimalo me samo može li se odmah nešto napravit da se smanji problem.
Laganini is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2004., 21:12   #24
još jedan post utjehe

Ja sam nedavno skoro skroz razgrebala 2 svoja u snu. Ništa nije bilo, malo krvi i za par dana sve u redu.
__________________
Žali Bože i trud, i ludu glavu kojom ne mislim...
esk is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2004., 17:48   #25
molim vas pomozite

jutros san bila skidat 3 madeža u bolnici i sve je (fala Bogu)proteklo ok.nisan se bojala i nije boljelo.doktor mi je naravno zašija rane i sad me zanima kad skidaju šavove šta zapravo rade i koliko to boli.hvala
jelena g.com is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2004., 17:57   #26
Ne boli....bar mene nije boljelo
_suRak_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2004., 18:00   #27
znači pokida ti konce izvadi ih i to je to
jelena g.com is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2004., 18:56   #28
tocno
_suRak_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2004., 18:59   #29
hvala znači preksutra bet straha mogu ić.thanks
jelena g.com is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2005., 17:53   #30
Operacija / uklanjanje madeža

Zanima me da li je tko operirao madeže radiovalnom metodom ili bilo kojom drugom OSIM kirurške..Nažalost puno je doktora nesuglasno oko tog koju metodu primijeniti pa ni sama ne znam šta da radim , ali znam jedno , kirurška ne dolazi u obzir..Zanimaju me vaša iskustva uz to..
annabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2005., 18:49   #31
izvrsno iskustvo

mjesto kirurshkog odstranjenja ishla sam na 'brijanje' elektrichnom omchicom. lokalna anestezija, nema boli, skoro nema ni krvi, desetak dana vlazhi ranica, traga skoro ni da nema.

to je bilo testiranje jednog koji se nalazio na manje vidljivom mjestu, da vidim kako ce ici zarastanje i koliko ce biti vidljiv ozhiljak.


sad se spremam, nakon ljeta, ukloniti josh 4-5 veca koja mi smetaju, uglavnom samo estetski.

naravno, prethodno se obavlja pregled madezha, a nakon 'brijanja' strujom se tkivo po potrebi mozhe slati na analizu, za razliku od nekih drugih metoda kad je tkivo spaljeno i izmjenjeno.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2005., 15:46   #32
magic gdje se to radi, misilm to "brijanje" madeza? Imam mali milijun i zeljela bih ih skinuti?
sabrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2005., 15:49   #33
ja maknula 3 madeza radiovalnom metodom prosle godine.
iskustva takodjer izvrsna: bezbolno, trajalo 10 minuta, krastice otpale za par dana, oziljci nepostojeci, jedini "problem" sto su mi savjetovali da 10ak dana ne idem na bazen.

Svaka preporuka!
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2005., 15:55   #34
hvala
p.s. treba neka uputnica dermatologa ili jednostavno otici privatniku platiti i to je to?
sabrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2005., 15:59   #35
ja obavila kod privatnika bez uputnice
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2005., 16:11   #36
Quote:
kemik kaže:
ja obavila kod privatnika bez uputnice
jel' u zgb? kod kojeg? pošalji mi na pm, pliiiz!
magriz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2005., 16:19   #37
Pitanjce, jel neka od vas radila to na vlasistu tj na glavi (ja imam dva u kosi), malo me strah to dirati , a isto me strah da ih ne ozlijedim....Kako sa njima, kakav je nacin zarastanja, kako prati kosu poslije zahvata?? Ako neka ima iskustva neka napise.....Hvala unaprijed
atena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2005., 18:20   #38
ja. i to nožem išlo dolje. 2 dana ne pereš kosu i to je to.
prvi dan imaš onu rolicu na glavi, sljedeći je skidaju.
kosu pereš ne baš normalno ali bez nekih komplikacija.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2005., 19:25   #39
Quote:
kemik kaže:
ja maknula 3 madeza radiovalnom metodom prosle godine.
iskustva takodjer izvrsna: bezbolno, trajalo 10 minuta, krastice otpale za par dana, oziljci nepostojeci, jedini "problem" sto su mi savjetovali da 10ak dana ne idem na bazen.

Svaka preporuka!
E baš i ja razmišljala o toj radiovalnoj, samo što kažu da se nakon nje tkivo ne može poslat na analizu, tako da i kad bi se nedajbože razvio melanom nebi se to moglo znat !!A di si išla , i kolko si pljunula??
annabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2005., 19:31   #40
Quote:
atena kaže:
Pitanjce, jel neka od vas radila to na vlasistu tj na glavi (ja imam dva u kosi), malo me strah to dirati , a isto me strah da ih ne ozlijedim....Kako sa njima, kakav je nacin zarastanja, kako prati kosu poslije zahvata?? Ako neka ima iskustva neka napise.....Hvala unaprijed
Mislim da ti je najpametnije te na vlasištu kirurškom metodom odstranit jer nisu na vidljivom mjestu pa i nije bed ak ti ostane mali ožiljak A i inače čitala sam da su takvi madeži, kao i oni na vratu i nedostupnim mjestima najopasniji!Mislim, nije da te plašim , al bolje spriječiti neg liječiti
annabe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:09.