Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2015., 12:06   #61
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Nema smisla naganjati službenu kategorizaciju, samo dodatni nepotrebni zahtjevi, a pravi proizvod ćeš prodati i bez toga.
aha... samo ne znam kako dugo

malo je neozbiljno uložiti toliku lovu i onda rentati na crno... jedno je iznajmiti poznatima od poznatih za siću tjedan dva svoju viksu, a nešto savim drugo imati par mjeseci godišnje neprijavljene strance u kući

jedino ako si mislio da službeno puca na manje zvijezdica pa onda prodaje po cijeni kao da ih ima više... može, ali i to je vrlo rizično tim više jer u samom startu treba ići sa nižom cijenom ako uopće hoće skrenuti pažnju gostiju na sebe... iliti za pravi proizvod se treba prvo dokazati
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 12:12   #62
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
aha... samo ne znam kako dugo

malo je neozbiljno uložiti toliku lovu i onda rentati na crno... jedno je iznajmiti poznatima od poznatih za siću tjedan dva svoju viksu, a nešto savim drugo imati par mjeseci godišnje strance u kući

jedino ako si mislio da službeno puca na manje zvijezdica pa onda prodaje po cijeni kao da ih ima više... može, ali i to je vrlo rizično tim više jer u samom startu treba ići sa nižom cijenom ako uopće hoće skrenuti pažnju gostiju na sebe... iliti za pravi proizvod se treba prvo dokazati
Mislio sam na ovo drugo, znam vilu koja ima službenih 3 a realno bi bilo barem za 6 (kada bi postojale) i nikad nije bilo problema oko iznajmljivanja po realnoj cijeni. Službena kategorizacija zahtjeva nekakve sulude stvari a po drugoj strani ne vrednuje puno važnije.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 13:33   #63
naravno da ima i toga, ali takvi uglavnom unaprijed znaju gdje takvu klijentelu mogu naći pa onda i ponudu ponude tome... čisto sumnjam da je ijedan od takvih pitao na forumu kakvu vilicu bi izgradio

najlakše je nešto sagraditi, za dobro prodati treba puno više nego postaviti post na forumu
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 19:50   #64
Dotaknut ću se samo nekoliko tvrdnji u zadnjim postovima..

Iznajmljivanje "na crno" - ultimativna glupost (ako nekog zanima, pojasnim).

Kategorizacija - nije dobro riješena, ali bez nje nema iznajmljivanja (vidi tvrdnju gore).

Bez obzira na kategoriju, cijena se slobodno formira - ali tržište nije ni slijepo, ni glupo.

Tržište se konstantno mijenja - gradi se za sutrašnje trendove, ne današnje.

Apartmani kakvih je danas 90% na Jadranu su out.
__________________
Better to remain silent and be thought a fool than to speak out and remove all doubt
2nice is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 19:59   #65
Ovo za kategorizaciju je valjda jasno, ako odeš na stranicu i biraš zvijezdice, staviš 4 ili 5, ovog s 3, koliko god kvalitetan bio, jednostavno nema... i kad netko vidi 3* a cijena kao sa 4*, 99% ljudi neće ni pogledati.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 23:25   #66
Zvjezdice nisu presudne, imam u ponudi 4* apartmane koji su skuplji od mnogih sa 5* i idu odlično.

Imaju 4* jer nemaju gostinjsko kupatilo, a prvi red uz more u villi samo takvoj, Opatija.

Hrvatska kategorizacija.

Ratings i reviews su sve ..
__________________
Better to remain silent and be thought a fool than to speak out and remove all doubt
2nice is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 23:35   #67
Quote:
2nice kaže: Pogledaj post
Dotaknut ću se samo nekoliko tvrdnji u zadnjim postovima..

Iznajmljivanje "na crno" - ultimativna glupost (ako nekog zanima, pojasnim).

Kategorizacija - nije dobro riješena, ali bez nje nema iznajmljivanja (vidi tvrdnju gore).

Bez obzira na kategoriju, cijena se slobodno formira - ali tržište nije ni slijepo, ni glupo.

Tržište se konstantno mijenja - gradi se za sutrašnje trendove, ne današnje.

Apartmani kakvih je danas 90% na Jadranu su out.


kakvi apartmani su budućnost?
lukinjo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 23:45   #68
Quote:
lukinjo88 kaže: Pogledaj post
kakvi apartmani su budućnost?
Oni koji se što jeftinije mogu izgraditi,što više i skuplje iznajmiti.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 23:46   #69
Quote:
2nice kaže: Pogledaj post
Dotaknut ću se samo nekoliko tvrdnji u zadnjim postovima..

Iznajmljivanje "na crno" - ultimativna glupost (ako nekog zanima, pojasnim).

Kategorizacija - nije dobro riješena, ali bez nje nema iznajmljivanja (vidi tvrdnju gore).

Bez obzira na kategoriju, cijena se slobodno formira - ali tržište nije ni slijepo, ni glupo.

Tržište se konstantno mijenja - gradi se za sutrašnje trendove, ne današnje.

Apartmani kakvih je danas 90% na Jadranu su out.
Kakvi su apartmani in?
__________________
Pitam dakle učim.
Mango_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 01:19   #70
Luksuzni, 4-5*.

Cijena od 40 eura krevet, pa naviše, uglavnom Norvežani, Švabe, Rusi dolaze...

Svejedno, puno bolje investicije su vile. Dulja popunjenost, veće cijene...

Quote:
2nice kaže: Pogledaj post
Zvjezdice nisu presudne, imam u ponudi 4* apartmane koji su skuplji od mnogih sa 5* i idu odlično.

Imaju 4* jer nemaju gostinjsko kupatilo, a prvi red uz more u villi samo takvoj, Opatija.

Hrvatska kategorizacija.

Ratings i reviews su sve ..
Vidim ja da ti nemaš pojma. Pa i u hotelu sa 5* je jeftiniji studio, od predsjedničkom u 4* hotelu.

To što je netko skuplji, a ima zvijezdicu manje, ne znači mi ništa. Jesu isto mjesto, isto kreveta, ista kvadratura, prvi susjedi?
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 01:35   #71
@brazilac

pošto je od prvog posta do danas prošlo skoro 5.5 godina - zašto ta lovica, ~70 k€ nije postala ~83-85 k€ čisto na oročenju? Neće biti lagano dovršiti vilicu, ako lovica bude tako curila na sve strane...
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 01:38   #72
Uf, tek sad vidim da je 5 godina na istoj cifri i još se nije smislio šta s tim.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 03:07   #73
....

Ma kakva vilica za 70,bazen okolis,namjestaj i unutrasnje uredjenje su 50 000,dobra pozicija parcele vila od nekih 200m2 sa bazenom i svim uredjenjem je investicija od nekih 300 000EUR,kakvih 70 000 pa s tim jedvo kupis jednosoban stan na moru....
crazysplico is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 03:29   #74
On ima parcelu, cca 120 kvadrata bi radio, znači može 150k investicija, realno, možda malo više.

Dobro sam ja i rekao, 200k da budeš siguran.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 08:07   #75
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Ovo za kategorizaciju je valjda jasno, ako odeš na stranicu i biraš zvijezdice, staviš 4 ili 5, ovog s 3, koliko god kvalitetan bio, jednostavno nema... i kad netko vidi 3* a cijena kao sa 4*, 99% ljudi neće ni pogledati.
Teoretski si u pravu, u praksi ti mogu reći da je vila o kojoj sam govorio odavno popunjena, uz par rupa, pri tom ne mislim na 7. i 8. mjesec nego od 3. nadalje. I u 1. i 2. mjesecu bi trebali doći nekakvi team bulderi.

btw- u ovom primjeru gdje će se graditi bez dovoljno novca nepotrebno je ljestvicu dizati previsoko kada ju ionako neće moći doseći.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 08:30   #76
zasto ste zapeli toliko za kategorizaciju? to je mozda imalo smisla do prije 20 godina kad internet nije bio sto je danas pa su zvjezdice bile neki vazan orijentir da covjek stekne dojam sto unajmljuje.
danas recimo airbnb uopce ne pozna koncept kategorija, a istovremeno daje sve detalje, vrlo brz kontakt i more slika.

znam dosta ljudi koji samo preko tog servisa ubijaju posao.

sve sto je danas vazno je kvalitetna prezentacija i reviews (pored lokacije, naravno).
forumhrusername is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 16:08   #77
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Teoretski si u pravu, u praksi ti mogu reći da je vila o kojoj sam govorio odavno popunjena, uz par rupa, pri tom ne mislim na 7. i 8. mjesec nego od 3. nadalje. I u 1. i 2. mjesecu bi trebali doći nekakvi team bulderi.

btw- u ovom primjeru gdje će se graditi bez dovoljno novca nepotrebno je ljestvicu dizati previsoko kada ju ionako neće moći doseći.
Slažem se, te vile nemaju popunjenost ispod 120 dana ni u kojem slučaju, čak rijetko i ispod 5 mjeseci. Još ako je tamo gdje pričaš, ne čudi me nimalo. Istra je ipak na prvom mjestu za to, tek onda Dubrovnik ukupno gledajući.

Quote:
forumhrusername kaže: Pogledaj post
zasto ste zapeli toliko za kategorizaciju? to je mozda imalo smisla do prije 20 godina kad internet nije bio sto je danas pa su zvjezdice bile neki vazan orijentir da covjek stekne dojam sto unajmljuje.
danas recimo airbnb uopce ne pozna koncept kategorija, a istovremeno daje sve detalje, vrlo brz kontakt i more slika.

znam dosta ljudi koji samo preko tog servisa ubijaju posao.

sve sto je danas vazno je kvalitetna prezentacija i reviews (pored lokacije, naravno).
U teoriji i nije problem, u praksi, vile iznajmljuju stariji ljudi s obiteljima, pa je tu pitanje šta gledaju šta ne gledaju.

Ja znam da ja ne gledam, ali opet... svejedno, vile se rentaju odlčno i rađe bi išao na kredit s kojim moram poduplati ulaganje i uložiti u vilu, nego sa kešom u apartmane.

Pogotovo jer za tu vilu i nije baš nešto bitna lokacija. Čak, štoviše, na Makarskoj Rivijeri se najbolje rentaju one gdje nemaš nikoga u blizini ili su daleko od mora s dobrim pogledom.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 17:07   #78
Jel smije investitor sam sagradit bazen,
ono barem iskopat,a ako je plitak možda i ozidat!
Znači osoba bez zidarskog,keramičarskog,građevinskog obrta.
Znači čovjek ili dva,lopata,mješalica i sl.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 17:26   #79
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
...U teoriji i nije problem, u praksi, vile iznajmljuju stariji ljudi s obiteljima, pa je tu pitanje šta gledaju šta ne gledaju...
Baš i ne, obično vile imaju više spavaćih soba od apartmana i ako su na osami čopor hahara iznajmi vilu da mogu na miru puštati muziku, piti, drogirati se...
Dolaze i mlađe obitelji sa malom djecom jer vile su obično ograđene i slobodno mogu pustiti djecu u dvorište. Mi imamo dječje igralište, bicikle, bazen za djecu...djeca imaju zanimaciju cijeli dan.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 17:53   #80
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Slažem se, te vile nemaju popunjenost ispod 120 dana ni u kojem slučaju, čak rijetko i ispod 5 mjeseci. Još ako je tamo gdje pričaš, ne čudi me nimalo. Istra je ipak na prvom mjestu za to, tek onda Dubrovnik ukupno gledajući.



U teoriji i nije problem, u praksi, vile iznajmljuju stariji ljudi s obiteljima, pa je tu pitanje šta gledaju šta ne gledaju.

Ja znam da ja ne gledam, ali opet... svejedno, vile se rentaju odlčno i rađe bi išao na kredit s kojim moram poduplati ulaganje i uložiti u vilu, nego sa kešom u apartmane.

Pogotovo jer za tu vilu i nije baš nešto bitna lokacija. Čak, štoviše, na Makarskoj Rivijeri se najbolje rentaju one gdje nemaš nikoga u blizini ili su daleko od mora s dobrim pogledom.
ja sam govorio o kategorizaciji i zvjezdicama.
radilo se o vili, apartmanu ili kamp prikolici, ljudi vise ne donose odluke na osnovi zvjezdica kako su to radili prije 20+ godina vec na osnovi mnostva faktora (neke si i sam naveo).

a prica o izboru vila-apartman je, po mom misljenju, ionako nesto sto trziste/lokacija/ciljana skupina sami diktiraju. nema tu nekog velikog izbora.
forumhrusername is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:48.