Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2010., 09:26   #61
DOA, evo da ti "nacrtam".



Paloma mirišljavi papir, neznam sad koji je, nije ni bitno i drugi su/mogu biti takvi. pišem ovo radi djece/beba jer oni neznaju reći šta im je.
Koji papir, koje što, kakva božja djeca, o čemu se tu uopće radi???
Što bebe ne znaju reći??? Možda imaju bakterijsku upalu, možda su u šumi???

od tog palominog smeća su mi sinusi suhi ko barut, osjećaj je jako neugodan, nepodnošljiv. taj otrov unutra je toliko jak da neće ishlapiti ni nakon tjedan dana, i vrlo mala količina tog smeća radi te probleme.
Suhi su mu sinusi od suhog zraka, a miris samo nadražuje.
Kakav otrov??? Očito ga je gadno iziritiralo.
Da, traje preko 7 dana, pa napravljen je da traje i više!!!
Kako bi inače bilo mirišljavo do zadnje role u paketu.
Napravljeno je takvo.

to smeće se proizvodi barem godinu dana.

Kakve veze ovo ima s ičim???
Osobno znam za mirišljave papire mnogo duži broj godina, tako da to što je on osvanio s tim mi je skroz bez veze.
Kupio prvi put u životu rolu papira koja mu smeta i sad treba dobit Nobelovu za otvaranje originalne teme.


da smo u normalnoj državi ta tvornica bi odavno bila zatvorena, a odštete bi bile milijunske
Ovo je na kraju čisto trkeljanje. Nema što drugo napisat.


Ma smiješno je bilo jer je u početku postavljen post o WC papiru (promjenjeno je ime), a priča se o brisanju nosa.
Meni je isto prvo palo na pamet, "pa kog vraga sa tariguzom briše nos".
Za nos postoje drugi mirišljavi papiri, sa "mirisom mentola", kamilice i sl....
Pa neka bira, ako mu je do mirisa.
Samo što svi ti umjetni mirisi UVJEK nadražuju sluznicu.


Pretpostavljam da su se išli kurčit pa su kupili "fini" mirišljavi papir.
Pa su taj papir koristili za brisanje nosa bebi, sebi itd...
Kako je vrijeme grijanja, sluznica nosa je inače iziritirana suhim zrakom te dodatni intezivni mirisi samo nadražuju već ionako oštećenu sluznicu.

Cijeli problem izbjegneš tako da proizvod NE KORISTIŠ.

To što je neko negdje odobrio da se takav proizvod izrađuje, prodaje i koristi, je potpuno druga priča.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 09:27   #62
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
nije sve pet. ti i dalje tupiš po svom a to je da je tema glupa.
tema nije glupa.
osobito ne na podforumu na kojem se sve dimi od dubokoumnih tema kao što su naprimjer "akcija proizvoda za djecu" ili "koliko duboko djetetu gurnuti toplomjer u šupak".
MOJE mišljenje je da je tema glupa. Šta sad nemam pravo ni na mišljenje? I po meni je tema totalni off jer po meni nema nikakve veze s djecom. Gdje vi vidite poveznicu s roditeljstvom tu?
No nebitno. Off i vrijeđanje prepuštam modovima na prosudbu. Ali budimo realni, niste se ti i još neki zabrinuti za štetnost mirisnog wc papira nego ste jedva čekali da netko nešto kontrira da se zakačite za neke postove. I to se ponavlja iz teme u temu
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 09:28   #63
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
...Ali budimo realni, niste se ti i još neki zabrinuti za štetnost mirisnog wc papira nego ste jedva čekali da netko nešto kontrira da se zakačite za neke postove. I to se ponavlja iz teme u temu
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 09:35   #64
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
MOJE mišljenje je da je tema glupa. Šta sad nemam pravo ni na mišljenje? I po meni je tema totalni off jer po meni nema nikakve veze s djecom. Gdje vi vidite poveznicu s roditeljstvom tu?
Da. Možete slobodno slati na ŽK ili Zdravlje.





Jedina poveznica je da je tariguzom bebi brisan nos.
Meni i dalje smiješno i GLUPAVO.



Pa hebate, ima tu niže tema i tema o tome kakvu higijenu koristit kod beba/djece, kupanje u vodi/kamilici/maslinovom ulju/biločemu samo da je što nježnije, i onda ovaj "x" osvane s ovim.
Ma dajte.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 09:37   #65
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
MOJE mišljenje je da je tema glupa. Šta sad nemam pravo ni na mišljenje? I po meni je tema totalni off jer po meni nema nikakve veze s djecom. Gdje vi vidite poveznicu s roditeljstvom tu?
No nebitno. Off i vrijeđanje prepuštam modovima na prosudbu. Ali budimo realni, niste se ti i još neki zabrinuti za štetnost mirisnog wc papira nego ste jedva čekali da netko nešto kontrira da se zakačite za neke postove. I to se ponavlja iz teme u temu

Upravo to sam ja htjela reći sinoć - u svom prvom postu
Pojedinci na ovom forumu imaju potrebu da na svim temama kontriraju drugima i pljuju po tuđim mišljenjima jer misle da su najpametniji
Kony is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 09:42   #66
ja sam negdje citala da za zene nije dobro nikakav mirišljavi niti papir u boji. koristimo onaj dm-ov i savrsen nam je. bez mirisa, bijel, 3 slojni ali dosta debel....
ancika is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 09:43   #67
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post

Cijeli problem izbjegneš tako da proizvod NE KORISTIŠ.
eh, ali da taj proizvod ne koristiš trebao bi biti osviješten o tome da bi ti umjetni mirisi mogli škoditi. a bombardiraju te sa svih strana s porukama tipa - prekrasni miris marelice unijet će harmoniju u vašu intimu i povećati vam kvalitetu života. dopustite si mirisni užitak za cijelu obitelj.
pa prosječan čovjek rezonira - hej, to mora da je nešto dobro, pa nisam ja neki bilotko da kupujem običan bijeli toalet papir bez mirisa i crteža, a ne!, kupit ću ja ovaj šesteroslojni s božićnim motivima i mirisom božićne čarolije. to je proizvod siguran za korištenje i apsolutno neštetan jer je odobren i prodaje se, da mi miže štetiti ne bi se prodavao.

zato o tome treba raspravljat. jer većina ljudi - vidi se i ovdje - to percipiraju samo kao namirisani wc papir. možemo eventualno raspravljat o tome kome se koji miris više sviđa

Quote:
To što je neko negdje odobrio da se takav proizvod izrađuje, prodaje i koristi, je potpuno druga priča.
no, i nitko nije rekao da se baš ta priča ne smije zavrtiti ovdje
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 09:48   #68
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
eh, ali da taj proizvod ne koristiš trebao bi biti osviješten o tome da bi ti umjetni mirisi mogli škoditi. a bombardiraju te sa svih strana s porukama tipa - prekrasni miris marelice unijet će harmoniju u vašu intimu i povećati vam kvalitetu života. dopustite si mirisni užitak za cijelu obitelj.
pa prosječan čovjek rezonira - hej, to mora da je nešto dobro, pa nisam ja neki bilotko da kupujem običan bijeli toalet papir bez mirisa i crteža, a ne!, kupit ću ja ovaj šesteroslojni s božićnim motivima i mirisom božićne čarolije. to je proizvod siguran za korištenje i apsolutno neštetan jer je odobren i prodaje se, da mi miže štetiti ne bi se prodavao.

zato o tome treba raspravljat. jer većina ljudi - vidi se i ovdje - to percipiraju samo kao namirisani wc papir. možemo eventualno raspravljat o tome kome se koji miris više sviđa

no, i nitko nije rekao da se baš ta priča ne smije zavrtiti ovdje
I kakve veze to sve ima sa RID-om?
Da raspravljamo na ŽK, bilo bi mi jasno, ali ovdje, ne.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 09:51   #69
Ili nek se barem poljepi ovdje.
https://www.forum.hr/showthread.php?t...ika+bebe+djecu

Možda će se manje ljudi prepucavat. Možda.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 09:52   #70
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
I kakve veze to sve ima sa RID-om?
je, a ajmo i prehranu 1+ prebacit na gastronomiju
a 'kako se nosite sa svakodnevicom' na psihologiju

stvar se može stavit u kontekst djece. evo, ja sam spomenula dječje papuče čiji je džon napravljen od gume u koju je umiješan fakin miris vanilije!
d. je dobila za prvi rođendan neke gumene kocke u koje je isto umiješan miris.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 09:54   #71
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da su se išli kurčit pa su kupili "fini" mirišljavi papir.
Pa su taj papir koristili za brisanje nosa bebi, sebi itd...
Pretpostavka je majka svih zajeba.

Nigdje u uvodnom postu ne mogu pronaći da čovjek kaže da briše svoj ili dječji nos tim papirom. Već u drugom njegovom postu, među hrpom njegovih uvreda se može naći i to da nije koristio papir za brisanje nosa.

Ostalo je legenda.

BTW, nije li Paloma slovenska proizvodnja ("da smo u normalnoj državi ta tvornica bi odavno bila zatvorena")? Ako jest, čut će onaj njihov našu Jadranku sljedeći put.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 09:55   #72
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
je, a ajmo i prehranu 1+ prebacit na gastronomiju
a 'kako se nosite sa svakodnevicom' na psihologiju

stvar se može stavit u kontekst djece. evo, ja sam spomenula dječje papuče čiji je džon napravljen od gume u koju je umiješan fakin miris vanilije!
d. je dobila za prvi rođendan neke gumene kocke u koje je isto umiješan miris.
Papuče i kocke ti očito služe za osobnu higijenu.
Sretno.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 09:56   #73
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
...
Grofe, što bi mi bez tvojeg "poklopca", pardon, komentara.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 09:57   #74
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Papuče i kocke ti očito služe za osobnu higijenu.
Sretno.
ja sam predložila još na početku da se tema preimenuje u umjetni mirisi i djeca
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 09:58   #75
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ja sam predložila još na početku da se tema preimenuje u umjetni mirisi i djeca
Možda prilagode.
I tako još bezbroj puta dokle god se ne nađe smisao temi.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 10:01   #76
I sad mene baš zanima jedno:

OK, čovjek je kupio nešto što mu ne paše. I meni bi bilo normalno da kaže (kao što ogromna većina nas napravi kad kupi nešto što nam ne odgovara): eto, zajebo sam se, to ne valja, drugi put neću kupiti...

I mirna bosna.

Ali ovaj umjesto toga traži zatvaranje tvornica, vrijeđa sve koji se s njim ne slažu kako su idioti, budale, nesposobni roditelji i sl.


Ako je nekome dobro, neka kupi. Ne vidim zašto ne. Ako nekome nije, ima dovoljno zamjenskih artikala na tržištu da si svatko može naći nešto po ćefu.


Ali naravno, kako onda dići veliku prašinu i napuhati priču stoljeća od običnog tariguza. Ma ja ne znam, ja bih bogami alarmirala i novinare. I državno tužiteljstvo. I mjerodavnu agenciju pri UN-u. Nek' se zna da to meni ne šmeka i da neću da slučajno šmekne nekom drugom!
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 10:03   #77
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
MOJE mišljenje je da je tema glupa. Šta sad nemam pravo ni na mišljenje? I po meni je tema totalni off jer po meni nema nikakve veze s djecom. Gdje vi vidite poveznicu s roditeljstvom tu?
No nebitno. Off i vrijeđanje prepuštam modovima na prosudbu. Ali budimo realni, niste se ti i još neki zabrinuti za štetnost mirisnog wc papira nego ste jedva čekali da netko nešto kontrira da se zakačite za neke postove. I to se ponavlja iz teme u temu


get face it... nisi baš toliko bitna niti zanimljiva.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 10:31   #78
paranoicna kao sto jesam, gledam da sve parfimirano izbjegavam..i jos puno toga, al to nije tema ovdje. ne samo ako se radi o djetetu.
tema je po meni korisna, po postovima vidim da ima ljudi koji nisu bili svjesni kakav utjecaj imaju parfimirani higijenski proizvodi..te da ta aroma nije nit pod razno prirodnog porijekla.

Quote:
lali puna
oh, sorry. kako sam samo mogla pomisliti da proizvođači roba široke potrošnje ne posežu za umjetnim mirisima umjesto da pomislim da oni u wc papir, primjerice, dodaju skupa prirodna ulja. osim toga, ne znam kako bi wc papir dobio prirodni miris marelice osim da su u njega dodane - marelice.
bas tako. da se koriste prirodna etaricna ulja i slicno, zlatom bi placali brisanje guzice

@mod's
preimenujte temu da se ne svadjamo samo o higijenskim potrepstinama
__________________
Moje cure..L i N

Zadnje uređivanje zoro007 : 15.11.2010. at 10:39.
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 10:43   #79
Izbjegavam sve sa umjetnim mirisima - vlažne maramice, wc papir, maramice higijenske uloške i sl. jer nije dobro za sluznicu (niti za išta drugo).

Svi u kući često brišemo nos wc papirom, što je tu čudno? zar su papirnate maramice načinjene od specijalnog papira koji je bolji za nos on wc papira?

Tema ne smatram glupom.

Sigurno se neće zatvoriti tvornica, ali zašto nebi npr. pisalo na proizvodima da su korišteni mirisi koji mogu iziritirati sluznicu. Pogotovo što recimo wc papir znaju reklamirati mala plava dječica sa kovrčavom kosom i nježnim licem za ciju nježnu guzu je i namjenjen fini nježni mirišljavi wc papir.
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 17:17   #80
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
paranoicna kao sto jesam, gledam da sve parfimirano izbjegavam..i jos puno toga, al to nije tema ovdje. ne samo ako se radi o djetetu.
tema je po meni korisna, po postovima vidim da ima ljudi koji nisu bili svjesni kakav utjecaj imaju parfimirani higijenski proizvodi..te da ta aroma nije nit pod razno prirodnog porijekla.

bas tako. da se koriste prirodna etaricna ulja i slicno, zlatom bi placali brisanje guzice

@mod's
preimenujte temu da se ne svadjamo samo o higijenskim potrepstinama

A što je najgore i plaćaju, možda ne zlatom, ali često i duplo skuplje nego obične wc papire, koji su jednako učinkoviti i manje štetni.
katekit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:31.