Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2011., 16:51   #1
S čim se igraju vaša djeca?

Pozdrav svim roditeljima!

Ovdje možete raspravljati o igračkama s kojim se igraju vaša djeca, upoznati današnje trendove među najmlađima, što je in, što je out i slične stvari.

Osim toga, sudjelovanjem u temi, pomogli bi mi u shvaćanju današnjih trendova među djecom (do uglavnom do 8 godina, može i do 10), što će m pomoći u daljnjem radu na jednom (neprofitnom) projektu.

Pročitajte pitanja, ne morate odgovarati na ista, već napišite što vas inspirira iz navedenih pitanja.

Da li se vaša djeca igraju s igračkama?
Tko donosi odluku o tipu igračke, vi ili vaše dijete?
Gdje se više igraju s igračkama, u vrtiću ili kod kuće?
Da li vaše dijete ima česte želje o novim igračkama?
Koliko često im možete priuštiti igračku i koliko često imate naviku kupiti neku?
Koje su najveće prepreke na koje nailazite pri realizaciji odluke o kupnji igračke?
S kojim igračkama se igra vaša kćer / vaš sin?

Da li igračke kupujete u specijaliziranim trgovinama s igračkama (one2play, magma, turbolimac...) ili u trgovačkim lancima (konzum, mercator...)?

Jeste li se kada susreli s problemom pronalaska neke igračke u našim trgovinama? Koga krivite za taj problem? Neadekvatno opremljene trgovine ili ste naviknuti na veći trud kod vaših specifičnijih zahtjeva?

Što bi promijenili u našim trgovinama s igračkama?

I na kraju, gdje kupujete igračke. Koju trgovinu smatrate najboljim na svom području i zašto? Zbog čega se vraćate u tu trgovinu?

puno hvala, ugodna rasprava!

Zadnje uređivanje deniKID : 03.03.2011. at 17:07.
deniKID is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 20:24   #2
Moj se igra najviše sa lopticama iz Tomy šatora(a ne samim šatorom) i vlakićem tomica i prijatelji.
LucijaV is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 20:44   #3
Edukativne raznorazne igračkice koje kupujem gdje stignem. Legice još slažemo zajedno, a najbolji izbor za njih mi je u mulleru, tamo znam kupiti i ponešto od playmobila.
mamaodzanata is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 21:41   #4
Moj se najviše igra sa lego duplo kockama i setovima (ima autobus, ljude, životinje...).
Iako imaju svoju cijenu, puno sam razmišljala hoću li mu kupiti, ali sada vidim da se svaka kuna isplati. Kvalitetne su, rado se igra s njima, a i druga djeca (dvogodišnjaci, školarci,...) pa čak i odrasli koji dođu kod nas igraju se kockama.
Osim toga voli autiće, memori, domino, čovječe ne ljuti se.
Nati1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 21:55   #5
moj ima 2 i po mjeseca i zasad se igra s baby gymom. onak, super da si ja uzmem par miniuta za sebe i popijem neskafe. a jedva čekam da naraste pa ćemo se igrati s lego kockicama i utrkivati se autićima na bežično upravljanje.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 22:29   #6
imam dojam da se curice puno manje igraju s igračkama i rijeđe ih mijenjaju... također imam dojam, da su naši dućani s igračkama uglavnom usmjereni na igračke za dječake...

ispravite me ako griješim

(hvala svima na sudjelovanju )
deniKID is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 22:37   #7
Quote:
deniKID kaže: Pogledaj post
Pozdrav svim roditeljima!

Ovdje možete raspravljati o igračkama s kojim se igraju vaša djeca, upoznati današnje trendove među najmlađima, što je in, što je out i slične stvari.

Osim toga, sudjelovanjem u temi, pomogli bi mi u shvaćanju današnjih trendova među djecom (do uglavnom do 8 godina, može i do 10), što će m pomoći u daljnjem radu na jednom (neprofitnom) projektu.

Pročitajte pitanja, ne morate odgovarati na ista, već napišite što vas inspirira iz navedenih pitanja.

Da li se vaša djeca igraju s igračkama?
Tko donosi odluku o tipu igračke, vi ili vaše dijete?
Gdje se više igraju s igračkama, u vrtiću ili kod kuće?
Da li vaše dijete ima česte želje o novim igračkama?
Koliko često im možete priuštiti igračku i koliko često imate naviku kupiti neku?
Koje su najveće prepreke na koje nailazite pri realizaciji odluke o kupnji igračke?
S kojim igračkama se igra vaša kćer / vaš sin?

Da li igračke kupujete u specijaliziranim trgovinama s igračkama (one2play, magma, turbolimac...) ili u trgovačkim lancima (konzum, mercator...)?

Jeste li se kada susreli s problemom pronalaska neke igračke u našim trgovinama? Koga krivite za taj problem? Neadekvatno opremljene trgovine ili ste naviknuti na veći trud kod vaših specifičnijih zahtjeva?

Što bi promijenili u našim trgovinama s igračkama?

I na kraju, gdje kupujete igračke. Koju trgovinu smatrate najboljim na svom području i zašto? Zbog čega se vraćate u tu trgovinu?

puno hvala, ugodna rasprava!
Nije "s čim" nego je "čime se igraju...".

Prvo kažeš "neprofitni projekt" pa onda "što bi promijenili u trgovinama"?
__________________
Samo tvoja ljubav moze uciniti da sve procvjeta samo tvoja ljubav moze upaliti nova svjetla samo tvoja ljubav, Boze...
MaryAnn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 22:47   #8
S nozevima, zaruljama, cijevima, skarama, kablovima, lancima, uzetom....govorim o 5 godisnjaku, bauhaus je jedan od najboljih ducana s igrackama.
__________________
My Pain and Sadness is More Sad and Painful Than Yours
Daydream is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 22:47   #9
Da li se vaša djeca igraju s igračkama?
da

Tko donosi odluku o tipu igračke, vi ili vaše dijete?
ja ponudim, on bira

Gdje se više igraju s igračkama, u vrtiću ili kod kuće?
beba je, igra se kod kuće

Da li vaše dijete ima česte želje o novim igračkama?
svakih par dana mu mičem par igračka i stavim drugih par, jer mu stare dosade, kad mu nove dosade, vratim stare

Koliko često im možete priuštiti igračku i koliko često imate naviku kupiti neku?
kad su sniženja, kad naiđem na nešto što mi se svidi

Koje su najveće prepreke na koje nailazite pri realizaciji odluke o kupnji igračke?
da ih seller na ebay ne dostavlja u hr

S kojim igračkama se igra vaša kćer / vaš sin?
babygym, nekakve kocke i grickalica za zube, zvečkice, najzanimljivije je ono što nisu igračke(laptop, miš, kablovi, daljinski, mobitel, tanjur hrane koju ja jedem, šuškavi omot hrane koju ja jedem, šarena čarapa, ecc)

Da li igračke kupujete u specijaliziranim trgovinama s igračkama (one2play, magma, turbolimac...) ili u trgovačkim lancima (konzum, mercator...)?
trgovački lanci

Jeste li se kada susreli s problemom pronalaska neke igračke u našim trgovinama? Koga krivite za taj problem? Neadekvatno opremljene trgovine ili ste naviknuti na veći trud kod vaših specifičnijih zahtjeva?
ne

Što bi promijenili u našim trgovinama s igračkama?

I na kraju, gdje kupujete igračke. Koju trgovinu smatrate najboljim na svom području i zašto? Zbog čega se vraćate u tu trgovinu?
gdje naletim na nešto što mi se svidi ili u merkatoru/getrou/konzumu/ kad su imali akciju 50%sniženo
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 22:55   #10
Quote:
MaryAnn kaže: Pogledaj post
Nije "s čim" nego je "čime se igraju...".

Prvo kažeš "neprofitni projekt" pa onda "što bi promijenili u trgovinama"?
da, jer pišem rad na fakultetu o toj materiji, zanimaju me mišljenja potrošača...
deniKID is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 23:23   #11
Quote:
deniKID kaže: Pogledaj post
da, jer pišem rad na fakultetu o toj materiji, zanimaju me mišljenja potrošača...
Ako je tako, sorry. Na prvu mi se činilo kao da netko želi besplatne savjete o tome kako poboljšati prodaju igračaka.

Stariji (11g) se odavno ne igra igračkama osim lopte.
Cura (8g) kad pospremi sobu voli poredati plišance, ponekad kad se ne ide u školu izvadi poneku igračku, a uglavnom sad više nešto tipa memory ili neka druga društvena igra.
Najmlađi (10mj) zvečke, platnena slikovnica, mali autići (sviđa mu se gurati ih kad puže) i razne stvari koje nisu za igranje: daljinski, telefon, mobitel, tastatura, miš od kompa, boca od vode, šarene posudice,...
Mi kupujemo igračke na raznim mjestima, vodimo se željama djece i uvijek pazimo da igračke budu malo kvalitetnije, dakle ne one što se potrgaju u roku 2 sata. Nastojimo ne kupovati impulzivno tako da to prenesemo na djecu. Više volimo kupiti jednu dobru stvar nego 100 gluposti. Uvijek gledamo da su u pitanju stvari koje su što manje otrovne, a pogotovo kad se radi o igračkama za najmlađi uzrast kad se sve trpa u usta.

Nadam se da sam ti bar malo pomogla.
__________________
Samo tvoja ljubav moze uciniti da sve procvjeta samo tvoja ljubav moze upaliti nova svjetla samo tvoja ljubav, Boze...

Zadnje uređivanje MaryAnn : 03.03.2011. at 23:33.
MaryAnn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 00:18   #12
dakle, ako sam dobro shvatila, odgovaramo samo za dijete u dobi od 8 do 10 godina? za mlađu djecu ne? ako je tako evo odgovora (nema još punih 8)

Da li se vaša djeca igraju s igračkama? - da, povremeno

Tko donosi odluku o tipu igračke, vi ili vaše dijete? - podjednako

Gdje se više igraju s igračkama, u vrtiću ili kod kuće? - ne ide u vrtić u toj dobi , a školi se ne igra, dakle doma ili gdje već provodi slobodno vrijeme

Da li vaše dijete ima česte želje o novim igračkama? - ovisi, nekad mjesecima ništa, a nekad svaki dan

Koliko često im možete priuštiti igračku i koliko često imate naviku kupiti neku?
- ne znam, nisam zbrajala ili računala koliko često bi mogli, a kupujemo neplanirano i neperidoično. ovisno o situacijama i željama.

Koje su najveće prepreke na koje nailazite pri realizaciji odluke o kupnji igračke? - slaba ili nekvalitetna ponuda igračaka, guranje samo nekih brendova ili tipa igračaka

S kojim igračkama se igra vaša kćer / vaš sin? - društvenim igrama, edukativnim, sportskim rekvizitima, dječjim instrumentima, i na kraju onima koje su trenutno u trendu (npr. hello kitty )

Da li igračke kupujete u specijaliziranim trgovinama s igračkama (one2play, magma, turbolimac...) ili u trgovačkim lancima (konzum, mercator...)? - müller, tisak media, razne knjižare, ...

Jeste li se kada susreli s problemom pronalaska neke igračke u našim trgovinama? Koga krivite za taj problem? Neadekvatno opremljene trgovine ili ste naviknuti na veći trud kod vaših specifičnijih zahtjeva? - da. ne znam, možda nedostatak potražnje...

Što bi promijenili u našim trgovinama s igračkama? - nemam pojma ponudu valjda

I na kraju, gdje kupujete igračke. Koju trgovinu smatrate najboljim na svom području i zašto? Zbog čega se vraćate u tu trgovinu? - pa nabrojala sam već, a nema najbolje... svugdje nađemo nešto, a ionako ih sve rjeđe kupujemo
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 00:54   #13
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
dakle, ako sam dobro shvatila, odgovaramo samo za dijete u dobi od 8 do 10 godina? za mlađu djecu ne? ako je tako evo odgovora (nema još punih 8)
ne, manje od 8, ali može i 9 ili 10 godina ako je vaše dijete preraslo dob od 8

u svakom slučaju hvala na odgovorima

inače pitanja su samo naputak u kojem smjeru da razmišljate, nije potrebno striktno odgovarati na ista, već iznijeti svoje iskustvo o svom djetetu i ponudi igračaka na našem tržištu

PS što ne valja sa sadašnjom ponudom? previše se guraju brandovi? čega nedostaje?

@ MarryAnn - također hvala, svaki odgovor pomaže
deniKID is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 01:03   #14
aaa, nisam skužila ovo do ispred 8 do 10. onda ću sutra ponovno odgovarati
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 09:13   #15
momentalno se igra s kutijicom od zute tinte za printer
nes ti fisher price traktor koji lezi napusten kraj nje, kartonska kutija je zanimljivija.
__________________
povoljna robica i cipelice od br. 50-80! link na albume saljem na pp!
Jules76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 09:23   #16
Quote:
Ako je tako, sorry. Na prvu mi se činilo kao da netko želi besplatne savjete o tome kako poboljšati prodaju igračaka.
Apropos gore navedene konstatacije -Prijatelj je student na ekonomiji i oni tako rade jedno istraživanje, ali za one2play i sve to u znanstvene svrhe Čak se i sami studenti zgražaju nad time...
srecanajveca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 09:35   #17
pored svih igračaka koje ima igra se s plastičnim bocama od cole i malim bocama od jane,ja joj stavim malo riže unutra pa zvecka to to je vidjela u jaslicama i stalno se s tim tamo igra,pa sam joj i doma to napravila i to joj je najzanimljive

i ima jednu igračku koju jako voli,neka plišana maca i interaktivni Bumba i interaktivni praščić,od igračaka samo to voli i loptice
__________________
samo je jedno u mom životu sveto ♥ Karla ♥
inoxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 09:55   #18
Moja je 3 godine i 4 mj i najviše se igra s malim plastičnim figurama kitty hello, i likovima iz pepe pig i fifi, te jedan zgodan magnet za frižider koji je mali dječak tirolac. Želi medu ( plastičnog i tvrdog) koji može stajati i hodati ( a to baš nisam vidjela da ima za kupiti).
Igra se s kuhačama, cjedilima za čaj, lijevcima, poklopcima, lončičima.....
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 10:10   #19
Quote:
deniKID kaže: Pogledaj post

PS što ne valja sa sadašnjom ponudom? previše se guraju brandovi? čega nedostaje?

ok, onda odgovaram za svu svoju djecu

igraju se između ostalog i igračkama, a često ih dobivaju i naslijeđuju jedni od drugih tako da svojoj djeci najmanje kupujem igračke, češće kupujem drugoj djeci kao prigodan poklon (božić, rođendani i slično). tada se orijentiram prema dobi, interesima djeteta, stavovima roditelja, te onome što je u trenutno u trendu.

iako, grozno mi je doći u neki specijalizirani dućan s igračkama, a nema nego tri vrste trendovskih setova za igru, kojima je napuhana cijena koja ne opravdava kvalitetu. previše je sličnih igračaka, (npr. deset vrsta lutkica koje su samo poredane po cijenovnom rangu, a nema niti jedne kvalitetne glazbene igračkice, ili npr. globusa, atlasa tijela, životinjskih setova i slično). osim toga reklame su nerealne i djeca se često razočaraju kad vide da ta igračka ne radi iste stvari kako je prikazano na reklami. napravljene su tako da brzo dosade i da nema mnogo mogućnosti istraživanja i igranja. previše se forsira prodaja, a premalo se obraća pozornost na stvarne interese i potrebe djeteta.
to govorim u globalu koje su loše strane, ima naravno i dobrih igračaka. eto
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 10:28   #20
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
ok, onda odgovaram za svu svoju djecu

igraju se između ostalog i igračkama, a često ih dobivaju i naslijeđuju jedni od drugih tako da svojoj djeci najmanje kupujem igračke, češće kupujem drugoj djeci kao prigodan poklon (božić, rođendani i slično). tada se orijentiram prema dobi, interesima djeteta, stavovima roditelja, te onome što je u trenutno u trendu.

iako, grozno mi je doći u neki specijalizirani dućan s igračkama, a nema nego tri vrste trendovskih setova za igru, kojima je napuhana cijena koja ne opravdava kvalitetu. previše je sličnih igračaka, (npr. deset vrsta lutkica koje su samo poredane po cijenovnom rangu, a nema niti jedne kvalitetne glazbene igračkice, ili npr. globusa, atlasa tijela, životinjskih setova i slično). osim toga reklame su nerealne i djeca se često razočaraju kad vide da ta igračka ne radi iste stvari kako je prikazano na reklami. napravljene su tako da brzo dosade i da nema mnogo mogućnosti istraživanja i igranja. previše se forsira prodaja, a premalo se obraća pozornost na stvarne interese i potrebe djeteta.
to govorim u globalu koje su loše strane, ima naravno i dobrih igračaka. eto
super!

da, imaš pravo, forsiraju se brandovi i nekakve instant zvijezde među igračkama...

često idem u te trgovine (jer ganjam legiće ) i nekako mi je dojam da više ne postoji igračka koja nema popratnu marketinšku analizu iza sebe i još k tome to nije odrađeno kako se spada i onda ja na polici moram gledati nekog plišanca koji predivno izgleda a nema ono nešto
deniKID is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:21.