Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2012., 09:19   #261
tnx..gledala ovo.. ja čekam nešto neodgledano da stitluju..ipak, hvala a trudu i dobroj volji ))
Baxsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 22:01   #262
eto da ukratko i ja prokomentiram taj "AA debunked" - nisam gledao a ni neću.

Sve se to svodi kao i na teoriji zavjere o slijetanju ljudi na Mjesec (ai o ostalim zavjerama da ne trkeljam o njima ovdje) - hrpa kontra argumenata da bi se umanji značaj takvog potvhata.
Ista stvar i sa ovim AA "debunked"

tko misli i vjeruje da je to "lako i zabavno štivo" za naivne ovce nek ne gleda i nek čita "Mein Kampf" "Darvinove teorije" "Knjihu postanka" i sl.

EDIT: vjerujem da će uskoro niknuti i cijeli serijal "Debunked" - počevši od "11.9.2001." "WW2", "komunism", "Napoleon", "Kolumbus trips", pa i cijelog Svemira...
__________________
američka serija "Ancient aliens" prikazuje ljudsku civilizaciju u povijesti na puno realniji način od sekte zvana Crkva - preporuka za pogledati!!!
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 22:43   #263
je.. tak se i meni nekako čini.. samo se pojača konfuzija..
Baxsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 13:18   #264
Quote:
lampion kaže: Pogledaj post
eto da ukratko i ja prokomentiram taj "AA debunked" - nisam gledao a ni neću.

Sve se to svodi kao i na teoriji zavjere o slijetanju ljudi na Mjesec (ai o ostalim zavjerama da ne trkeljam o njima ovdje) - hrpa kontra argumenata da bi se umanji značaj takvog potvhata.
Ista stvar i sa ovim AA "debunked"

tko misli i vjeruje da je to "lako i zabavno štivo" za naivne ovce nek ne gleda i nek čita "Mein Kampf" "Darvinove teorije" "Knjihu postanka" i sl.

EDIT: vjerujem da će uskoro niknuti i cijeli serijal "Debunked" - počevši od "11.9.2001." "WW2", "komunism", "Napoleon", "Kolumbus trips", pa i cijelog Svemira...
Tako je, upravo to. Ako imaš neko uvjerenje uvjetovano vlastitom inteligencijom i objektivnom logikom, onda te neće nikakve debunked, rebunked, redrunked niti drekbunked pričice (koje, opet napominjem, isto rade u nečijem interesu - u ovom slučaju za jedan dio znanstvenog establishmenta) zaustaviti na tvom putu prema otkrivanju prave istine....
Kurtz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 13:53   #265
ma sva "nasilna" uvjeravavanja u nešto kod mene odma prave suprotan učinak..nikakvu tlaku ne volim, imam sasvim dost godina da mogu sama odlučit šta drži vodu a šta ne.. al ok..ima nas svakakvih, nemome valjda trbebaju i takve serije )
Baxsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 16:08   #266
Quote:
Baxsy kaže: Pogledaj post
ma sva "nasilna" uvjeravavanja u nešto kod mene odma prave suprotan učinak.
točno to kod mene izazivaju AA-ova nasilna uvjeravanja...
__________________
my common sense is tingling...
juggalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 20:24   #267
čisto mi je žao što se ne mogu sjetiti emisije koju sam gledala sa jednim arheologom, ako je samo polovina točna, a imam filing da je , onda ovaj AA je čisti produkt znanstvene zajednice koja silom tupi odavno iznesene ideje, a koje bi definitivno trebalo ponovo proučiti i dati drugo mišljenje, nažalost, bit će da je dosta naše povijesti zbog manjka zapisa ili nemogućnosti da ih se pročita još uvijek obavijeno tajnom, ali meni se čini da je tu i ključ, dajte ljudima slobodnijeg duha da se pozabave, možda njihovi zaključci na kraju urode plodom, fascinirala me recimo info da se dost tog skriva u muzejima jer neznaju niti protumačiti niti objasniti.. ali bitno je skrivanje jer je povijest napisana, i nema se šta ko tu miješati.. taj primitivizam me izluđuje..
Baxsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 20:46   #268
AA serijal je čista razbibriga, puna mana, ali zanimljivo sklepana. Hoće li netko u to povjerovati, to je čisto individualna stvar, ali jednostrano inzistirati da se to prihvati kao činjenica i istina i da se netko time ozbiljnije bavi, je ipak previše.
Ord Mantel is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 20:54   #269
Quote:
Ord Mantel kaže: Pogledaj post
AA serijal je čista razbibriga, puna mana, ali zanimljivo sklepana. Hoće li netko u to povjerovati, to je čisto individualna stvar, ali jednostrano inzistirati da se to prihvati kao činjenica i istina i da se netko time ozbiljnije bavi, je ipak previše.
to si u pravu,svak bira sto i kako ce o necemu mislit,a ne slazen se da ne triba istrazivat i dalje,ne samo zbog "misterije"nego i znanosti,a ja ne virujem da sam nasta od majmuna,odnosno ne virujem u darwinovu teoriju.
trogir31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 21:15   #270
ja sam spremna prihvatiti sve osim darwinske torije..to mi ima smisla samo jedan dio.. ovo sa majmunima ne mogu provarit..al nikako
Baxsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2012., 00:15   #271
Quote:
trogir31 kaže: Pogledaj post
to si u pravu,svak bira sto i kako ce o necemu mislit,a ne slazen se da ne triba istrazivat i dalje,ne samo zbog "misterije"nego i znanosti...
Pitanje je svrhe istraživanja, jer se AA serijal ne bazira na dokazima, nego na prezentaciji dijela materijala. Npr: od dijela službenih NASA snimaka Marsa (a ima ih) možeš složiti slike i priču o postojanju civilizacije na njemu, uvedeš još par likova/naratora-komentatora sa nekim titulama ispred imena (samo ih natitluješ), spomeneš još kojeg ubijenog tehničara NASA-e koji je htio odati tajnu i složiš mockumentarac za kojeg bi se otimale TV kuće. A garant, masa ljudi bi i u to povjerovala (nije prvi put), ako ti je prezentacija uvjerljiva.

Zadnje uređivanje Ord Mantel : 16.10.2012. at 01:01.
Ord Mantel is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 11:39   #272
Svaka obitelj ima svojih tajni,od financija,zdravlja,problema itd,i ne da to svatko zna,gradonacenik nekog grada,zaposli svoje ljude mimo natjecaja,pogoduje nekim poslovima,i ne zeli da to svatko zna,svaka drzava ima svoje, tajne,drzavne,vojne,obavjestajne i ne da svatko zna,i sad misliti da neke velike korporacije,ustanove,a jedna od njih je I NASA zeli da mi sve znamo,e ne ne ne,varamo se i te kako.Koliko bi se mozda povijest promijenila da (ako imaju podatke)pokazu,i rece sluzbenoA ONI SU NAS POSJECIVALI ODAVNA
trogir31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 17:44   #273
sa tom spoznajom bi prvo pale vjerske institucije..ili možda čak presanje da se ne otkrije kreće od njih.. tko će znati..
Baxsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 17:56   #274
zasto bi pale vjerske institucije?ne razumin ovo pitanje,ne razumin ga jer nema smisla!znaci po tvoome ako ima negdi jos ineligencije u svemiru,to automatski znaci da nema Boga!
trogir31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 17:56   #275
A zašto bi (ako je to istina) davne razvijene , matematicki, astronomski, i veliki znalci od ljudi uopce izmislili termin "religija" i "bog"
kad su vjerovatno bili pametniji od nas i znali su da nikakve sile bogova ne postoje

Ako su to stvarno bili vanzemaljci, ekstraterastralna rasa, ili pak humanoidi s drugog planeta, zasto su ljudi na zemlji govorili lazi da su oni nekakvi bogovi, biblija je prešminkala njihovo znacenje u "anđele i demone"

Netko tko je pametan u skladu 21. stoljeca zna da su religije, bogovi i bogohuljenje obicne budalaštine, a pogotovo obredi, žrtve obreda itd....

ako su vec bili pametniji i to daleko izvan naše komprehenzije i shvacanja, zbog cega su se toliko odavali bogovima ?










I da , btw da svijet nestane na 200 godina, sve sto bi od ljudske civilizacije ostao je par kamenih blokova i par blokova od armiranog betona (uglavnom bunkeri i cvrste tvorevine) (svaki komad tehnologije, plastika, metal, silicij) sve bi se raspalo



s toga mozda su civilizacije prije 10 000 godina imale letece aute i svemirske brodove na warp pogon, ali materijal se jako brzo degradira i korodira


a ja se kladim da je ostao neki artefakt duboko negdje zakopan, mislim da arheolozi trebaju malo kopati dublje i malo se bolje angazirati, nisu samo puste piramide, grobnice i obicno kamenje jedino sto su civilizacije iz prijasnjih perioda ostavile


a ima i dokaza o ciklicnom ponavljanju vanzemaljskih rasa, i tzv "bogova" kroz zadnjih 300 000 godina



I sam covjek je produkt genetickog inzinjeringa, jer se dobrih 1.5% razlikujemo od ostalih humanoida i primata, a tih 1.5% je neobjasnjivo, nepovezivo niti se po ikojoj logici moze zakljuciti normalni prirodni tok evolucije, tj. da se tih 1.5% prirodnim putem razvilo u evolucijskom smislu

(a to su sve osobine koje danas znamo koje nas i razlikuju od ostatka zivih bica)
spiksy_st3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 18:15   #276
Quote:
trogir31 kaže: Pogledaj post
zasto bi pale vjerske institucije?ne razumin ovo pitanje,ne razumin ga jer nema smisla!znaci po tvoome ako ima negdi jos ineligencije u svemiru,to automatski znaci da nema Boga!
ja nisam ništa tvrdila, nego sam samo predpostavila da možda vjerskim zajednicama takvo otkrivenje ne bi odgovaralo, jer onda bi kako je netko napisao gore povijest dobila drugi tok.. zamisli.. pazi, naglašavam da je ovo samo moje razmišljanje, dakle, zamisli sad samo koliko ima ljudi koji bibliju, toru ili kuran doživljavaju kao dogmu i ne priznaju ništa drugo, zamisli sad kad bi crkva recimo, javno objavila da 10 božjih zapovjedi nije mojsiju izrecitirao Bog nego neki vanzemaljac koji je ovdje bio po ko zna kojem zadatku, ja osobno vjerujem da je Biblija jedno jedinstveno djelo na svijetu, da možda i nismo svjesni koliko je bitno ono u njoj opisano, ali si dajem za pravo da bez obzira što vjerujem u nju smijem razmišljati i malo drugačije..
Baxsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 18:23   #277
vodis temu u krivom smjeru!idemo svi bukvalno odma kroz zid,zasto ne bi postojali neka druga bica na nekom drugom kraju svemira,koja su takodjer stvoreni iz nekog raloga?pa ne znaci ako priznamo da postoje vanzemaljci da su nam oni dali 10 zapovijedi,da su nas oni stvorili itd itd?zasto ne mozemo prihvatit jednostavno cinjenicu da i oni zive u nekom svom suncevom sustavu?ovo provjeri,mislim da se i u samoj bibliji spominje braca iz svemira,e sad neznan koji dio,ako te toliko zanima pitaj nekoga,ja nisan siguran!
trogir31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 18:30   #278
ja to mogu spremno prihvatiti, nemam nekih problema oko toga, moj post je bio odgovor na tvoje pitanje, ja čak mogu zamisliti i da vanzemljaki imaju svog Boga, nebi mi to bilo niti najmanje čudno, zašto ne.. možda i oni propituju svoje postojanje i teže ka božanskom.. al odosmo previše u SF..
Baxsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 21:45   #279
pa eto, zašto onda ideja/teorija da smo mi ljudi neka vrsta experimenata od nekih drugih oblika života ili iz nekih drugijh dimenzija nije opće prihvaćena??

"netko" se sjetio exprerim. sa atomima ugljika, vodom i UV zrakama i došao do zaključka da se stanice počnu same razmnožavati. I našao mjesto u dijelu Svemira gdje ima i UV zraka i vode i poslao organske molekule. Sa ciljem praćenja razvoja tih jednostvnih oblika stanica. Kao što mi pratimo razvoj biljaka i životinja a da oni sami to ne mogu shvatiti.

Al taj exper. nije išao kako su oni mislili (ili možda je) pa su "poslali" meteore i komete da jednim potezom unište tadašnji život na Zemlji.
Pa su krenuli dalje i danas imamo ljude kao najdominantniju vrstu. I možda smo mi cijelo vrijeme pod strogim nadzorom. I možda se i nama sprema nešto da bi nastao novi oblik života ovdje nakon nas.
No pošto smo mi do sad najinteligentnija vrsta, došli smo do nekih spoznaja o tim "bićima" (o tome govori serija - vanzemaljci), al pošto svatko ima zasebnu svijest i razum, nikako se ne možemo usaglasiti pa tu i nastaju svađe i ismijavanja kao u ovoj temi.
__________________
američka serija "Ancient aliens" prikazuje ljudsku civilizaciju u povijesti na puno realniji način od sekte zvana Crkva - preporuka za pogledati!!!
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 13:41   #280
Gledam ovaj Acient aliens na Historyju i ne znam jesu li ti ljudi siroti i ludi, samo glupi ili su pokvareni prevaranti. Emisija je sramotno napravljena, a to što ovi blebeću je nemoguće provariti.
William Morgan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:08.