Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2017., 00:20   #881
Quote:
BlaireWhiteFan kaže: Pogledaj post
znaci covjek kaze kako zele ukloniti rijeci "mama" i "tata" jer su to rijeci(obicne rijeci pazi!!) koji neke ljude ("rodno ne-banirane") diskriminira, a tvoj odgovor je o bojama? Lol

I naravno ne spadaju svi pod tu kategorijom da se psihicki osjecaju onako kako su bioloski rodeni, ali cinjenica jest da da su to, statisticki, 0,03% populacije koji imaju rodnu disforiju, stoga cemu potreba da se djeca odgajaju "rodno neutralno" ili suprotno od njihovih rodova kada je to za 99% populacije savrseno i nemaju nikakvu disforiju ili problema sa rodnim identitetom. Muski i zenski mozgovi su psihicki razliciti, i to je cinjenica da kemijski razlicito funkcioniraju, to ne znaci da ce to svima odgovarati, ali opet jako je mala vjerojatnost da ce netko imati rodnu disforiju, i kad bude, onda ce se uz pomoc psihijatra raditi na tome da si umanje taj problem, najcesca i jedina opcija za to je tranzicija, iz jednog roda u jedino drugu koje psihicki postoji u bioloskom pogledu, u drugi, suprotni rod.

Što se 'mama, tata' tiče, mene to ne izbezumljuje. Neće mi dvije riječi poremetiti cijeli svijet. Kada na rodno disforične dodamo sve koji nemaju i oca i majku i tome slično, nije čak ni loša ideja da negdje stoji "roditelji" ili "obitelj" ili što je već prikladno umjesto "mama i tata". Zamisli koja tragedija, da ne bi slučajno uvrijedili sirotu većinu koja ima i oca i majku.

Druga stvar, ja ne zagovaram nikakav rodno neutralni odgoj pa mi ničija briga po tom pitanju ništa ne znači. Uopće ta distinkcija riječi 'rod' i 'spol' je, mislim, prolazna, tj. može poslužiti tome da se neke predrasude uoče i razbiju, ali dugoročno je sasvim nepotrebno. Spol je biološka kategorija, a onima kod kojih postoji disforija treba omogućiti da se u miru i bez pritiska bave svojim problemom i riješe ga na način koji će se pokazati najboljim. A ne da se tu prosipaju nekakve dogme i bombe o nemoralu i slično. Ono, nema problema s kojim se ljudi danas ne suočavaju, kod nekih je spolna disforija u pitanju, sad ih još treba kamenovat i dobro im utuvit u glavu da nisu normalni, da im ne bi palo na pamet proturat se među čestit narod. Lol...

Muški i ženski mozgovi jesu različiti i to je nadalje pitanje nadležne znanosti da to proučava, ali tijek vremena i saznanja dovode do toga da se razbijaju barijere i da svatko radi ono što može, sukladno kapacitetima. Gdje će nas to odvesti vidjet ćemo, ali to ne znači da se opet treba zabarikadirati u nekakvu prizmu muževnog i ženstvenog iz 15. stoljeća.
Globinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 00:29   #882
Quote:
Globinho kaže: Pogledaj post
Što se 'mama, tata' tiče, mene to ne izbezumljuje. Neće mi dvije riječi poremetiti cijeli svijet. Kada na rodno disforične dodamo sve koji nemaju i oca i majku i tome slično, nije čak ni loša ideja da negdje stoji "roditelji" ili "obitelj" ili što je već prikladno umjesto "mama i tata". Zamisli koja tragedija, da ne bi slučajno uvrijedili sirotu većinu koja ima i oca i majku.

Druga stvar, ja ne zagovaram nikakav rodno neutralni odgoj pa mi ničija briga po tom pitanju ništa ne znači. Uopće ta distinkcija riječi 'rod' i 'spol' je, mislim, prolazna, tj. može poslužiti tome da se neke predrasude uoče i razbiju, ali dugoročno je sasvim nepotrebno. Spol je biološka kategorija, a onima kod kojih postoji disforija treba omogućiti da se u miru i bez pritiska bave svojim problemom i riješe ga na način koji će se pokazati najboljim. A ne da se tu prosipaju nekakve dogme i bombe o nemoralu i slično. Ono, nema problema s kojim se ljudi danas ne suočavaju, kod nekih je spolna disforija u pitanju, sad ih još treba kamenovat i dobro im utuvit u glavu da nisu normalni, da im ne bi palo na pamet proturat se među čestit narod. Lol...

Muški i ženski mozgovi jesu različiti i to je nadalje pitanje nadležne znanosti da to proučava, ali tijek vremena i saznanja dovode do toga da se razbijaju barijere i da svatko radi ono što može, sukladno kapacitetima. Gdje će nas to odvesti vidjet ćemo, ali to ne znači da se opet treba zabarikadirati u nekakvu prizmu muževnog i ženstvenog iz 15. stoljeća.
...ovaj tvoj argument o tome kako neki nemaju mamu i tatu... nema smisla onome sto sam ja govorio...

nadalje, mislim da se svi slazemo oko toga da ne treba dehumanizirati osobe koje se bore sa svojim mentalnim problemom, vec se dovoljno s tim muce i naravno da bi se trebalo prozvati ljude koji ih omalovazavaju, ali to nema nikakve veze s onim sto je kranjski janez rekao, lijepo ti je napisao u svome citatu sljedece:
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
DA - protiv osuđivanja ili bilokakvog nasilja i diskriminacije kontra LGBT ljudi
I cemu sada sva taj histerija? radis hiperbolu iz nicega.

I opet, jasno sam rekao da ne spadaju svi u svoju feminine i masucline barijeru, i nebi trebali. Ali cinjenica jest da vecina ljudi ne pronalaze problema u tome sto su musko ili zesnko.
BlaireWhiteFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 00:37   #883
Quote:
BlaireWhiteFan kaže: Pogledaj post
...ovaj tvoj argument o tome kako neki nemaju mamu i tatu... nema smisla onome sto sam ja govorio...

nadalje, mislim da se svi slazemo oko toga da ne treba dehumanizirati osobe koje se bore sa svojim mentalnim problemom, vec se dovoljno s tim muce i naravno da bi se trebalo prozvati ljude koji ih omalovazavaju, ali to nema nikakve veze s onim sto je kranjski janez rekao, lijepo ti je napisao u svome citatu sljedece:


I cemu sada sva taj histerija? radis hiperbolu iz nicega.

I opet, jasno sam rekao da ne spadaju svi u svoju feminine i masucline barijeru, i nebi trebali. Ali cinjenica jest da vecina ljudi ne pronalaze problema u tome sto su musko ili zesnko.
Nisi ništa ovime rekao. Nemam ti što odgovoriti.

A što se tiče njega (kranjskog janeza) nije ništa 'lijepoga' napisao nego iščuđavanje jeli napredno da si ljudi biraju spol, jeli napredno da žena može dobiti dijete bez muškarca i tako dalje. Dakle, tipični konzervativac iz čije se izjave jedino da iščitati da bi mu bilo valjda drago da smo se zaledili davne tisuću i sedamnaeste.

Na to ja jedino mogu replicirati i minimum ga educirati o pitanju transrodnosti, a po pitanju svega ostaloga reći da se ne slažem (npr. moji rođaci pokušavaju dobiti dijete umjetnom oplodnjom, jer drugačije ne mogu i nemam sumnje da će to biti najdivnija stvar) i još k tome moram propitati što je 'umjetno' u redu, ako namještanje kuka jest a oplodnja nije itd.
Globinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 02:40   #884
Quote:
Globinho kaže: Pogledaj post
Nisi ništa ovime rekao. Nemam ti što odgovoriti.

A što se tiče njega (kranjskog janeza) nije ništa 'lijepoga' napisao nego iščuđavanje jeli napredno da si ljudi biraju spol, jeli napredno da žena može dobiti dijete bez muškarca i tako dalje. Dakle, tipični konzervativac iz čije se izjave jedino da iščitati da bi mu bilo valjda drago da smo se zaledili davne tisuću i sedamnaeste.

Na to ja jedino mogu replicirati i minimum ga educirati o pitanju transrodnosti, a po pitanju svega ostaloga reći da se ne slažem (npr. moji rođaci pokušavaju dobiti dijete umjetnom oplodnjom, jer drugačije ne mogu i nemam sumnje da će to biti najdivnija stvar) i još k tome moram propitati što je 'umjetno' u redu, ako namještanje kuka jest a oplodnja nije itd.
A zašto baš 1017-e godine? Mah, svijet je oko 900 godina kasnije prije onog atentata Gavrila Principa još dosta normalno funkcionirao. Čak u ranim 60. godinama 20. stoljeća na zapadu su stvari uglavnom štimale, a onda se nešto kolektivno pomutilo u mozgovima dobrog djela novih generacija, a stariji su pogriješili, da su dopustili prelazak u pogrešne socialne revolucije, permisivni odgoj, antikulturu, promiskuitet i eksperimetiranje drogom.

Nemam ništa protiv umjetne oplodnje za one sa medicinskom indikacijom. Dakle za heteroseksualne stabilne parove, koji žele dijete, ali imaju dokazane poteškoče sa prirodnom oplodnjom. Samska žena ili lezbijka nema šta tražit oko tih postupka. Nije ginekološka klinika trgovina, gdje se naručuje ili kupuje dijete.
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 08:44   #885
Da, stariji su krivi, oni najbolje znaju, mladi ne znaju i trebaju slušati starije, i slične konzervativne baljezgarije....
Svijet je baš divno funkcionirao kroz srednji vijek do 1. svj. rata, prekrasno mjesto.

Ako je taj strogi odgoj tako divan, kako je moguće da su tako dobro odgojeni odmah prešli na permisivni?
Droge su znači otkrivene početkom 60-ih godina?
Valjda su i droge uzrok socijalne revolucije?
Što je ginekološka klinika po tebi, mjesto gdje se tebi podnose zahtjevi za dijete, pa ih onda ti odobravaš ili odbijaš?

Moraš me naučiti, ti si stariji, a ja mlad, pa ne znam.
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 09:02   #886
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Posebno kad je ubijalo vještice i naplaćivalo oprost grijeha


Tako je bilo i u jugi. Ljudi su proglaseni informbiroovcima da bi im se mogle oteti nekretnine.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 11:39   #887
Pukli su ko kokice.

Polish President Andrzej Duda vetoes controversial judicial reforms that prompted huge street protests.
https://twitter.com/AFP/status/889418916946223105
Buka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 12:00   #888
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Tako je bilo i u jugi. Ljudi su proglaseni informbiroovcima da bi im se mogle oteti nekretnine.


Sent from my iPhone using Tapatalk
a ako se sutra "otme" imovina sanaderu,cobankovicu,bandicu...
i to ce sigurno biti politicki obracun...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 12:06   #889
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Ako misliš drugačije, onda nisi liberalan, nego nazadni zatucani katoliban ili čak fašist.

Dovoljno sam star da se sjećam sličnog sustava rezoniranja i sličnih etiketa iz razdoblja komunizma.
E pa ovo će biti još gore od tog razdoblja komunizma...
Ovo će biti "demokratski mrak" koji će gutati neistomišljenike
SwissChoco is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 12:25   #890
Quote:
roxin kaže: Pogledaj post
Ne, ti trolaš.

Kanonsko pravo je nemjerljivo utjecalo na razvoj europske pravne stečevine, počevši od ideja jednakosti i sloboda, kao najviših vrednota, pa do konkretnih pravnih instituta građanskog prava. Većinu toga što danas smatramo normalnim pravnim porecima, zapravo jest plod utjecaja kanonskog prava i njihovog shvaćanja "prirodnog prava", tj. bogom danih vrijednosti koje postoje same po sebi. Recimo sloboda ili život. Što misliš zašto KKK mrzi katoličanstvo? Ideje jednakosti i sloboda su njima bile velika opasnost.

Ne kažem da civilizacija ne bi došla do tog shvaćanja bez kanonskog prava, ali je kanonsko pravo dalo prvi obod tomu.

I sada se Poljacima predbacuje jer traže da se "sudi temeljem kršćanskih vrijednosti", a ja u tome ne vidim baš ništa lošeg. Što ima lošeg u jednakosti, slobodi, životu, zdravlju...?
Zato sto to nisu krscanske vrijednosti. Krscanske vrijednosti su npr. diskriminacija homoseksualaca. Diskriminacija ljudi koji ne zele u brak. Sve je super dok si i ti krscanin. Cim si malo drugaciji, diskriminacija. Pa u Bibliji imas unistenje citave populacije planeta koja se nije drzala jednog nacina zivota. Pa imas unistenje dva (plus 2) grada koji su bili esencija dobrog provoda, neobaveznog (homoseksualnog) seksa i zabave, cemo danas tezimo u zapadnom svijetu. Cim si drugaciji, meta si.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 12:27   #891
Quote:
SwissChoco kaže: Pogledaj post
E pa ovo će biti još gore od tog razdoblja komunizma...
Ovo će biti "demokratski mrak" koji će gutati neistomišljenike
Ovo ce biti demokracija u nazivu, a zapravo totalitarizam netolerantnih i zadrtih, koji to mogu proglasiti demokracijom zato sto ih ima vise, a po onoj, dva vuka i ovca demokratski odlucuju sto je za veceru.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 12:33   #892
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
A zašto baš 1017-e godine? Mah, svijet je oko 900 godina kasnije prije onog atentata Gavrila Principa još dosta normalno funkcionirao. Čak u ranim 60. godinama 20. stoljeća na zapadu su stvari uglavnom štimale, a onda se nešto kolektivno pomutilo u mozgovima dobrog djela novih generacija, a stariji su pogriješili, da su dopustili prelazak u pogrešne socialne revolucije, permisivni odgoj, antikulturu, promiskuitet i eksperimetiranje drogom.

Nemam ništa protiv umjetne oplodnje za one sa medicinskom indikacijom. Dakle za heteroseksualne stabilne parove, koji žele dijete, ali imaju dokazane poteškoče sa prirodnom oplodnjom. Samska žena ili lezbijka nema šta tražit oko tih postupka. Nije ginekološka klinika trgovina, gdje se naručuje ili kupuje dijete.
To je tvoje misljenje. Ja cu se uvijek boriti za dekonstrukciju nametnutog 'morala' koji zabranjuje poligamne veze, surogat majcinstvo, umjetne oplodnje, promiskuitet, droge.

60 godina je tek krenulo oslobadjanje iz dikrature straha svih oblika klera koje su ugnjetavale ljude tisucljecima.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 14:04   #893
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Europska civilizacija , kultrne i moralne vrijednosti su - kršćanske vrijednosti.
Cesta tvrdnja koja mi nije sasvim jasna.

Moderni zapadni i Europski politicki sustav se razvio kroz otpor apsolutistickoj feudalnoj vlasti, razvoj parlamentarizma, cesto revolucije i slicno, pri cemu je crkva cesce bila (ako ne i ekskluzivno) uz cvrste autoritarne sustave dok su gradjanski pokreti nerjetko bili i antiklerikalni.

Nije crno-bijelo i ovisi o konkretnoj zemlji i situaciji, ali bas a sve to pociva na krscanstvu ne znam... ima mozda neke izvore u intelektualnim prethodnicima skolastika ili nes slicno, ali to je opet razvijeno na aristotelijanskom antickom nasljedju koje je takodjer imalo u startu otpor u crkvi (pa je i sada velepostovani Toma imao problema...).

Mislim, neka me isprave bolji poznavatelji povijesti, ali menit to vise djeluje kao anti-krscansko nego krscansko
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 16:10   #894
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Zato sto to nisu krscanske vrijednosti. Krscanske vrijednosti su npr. diskriminacija homoseksualaca. Diskriminacija ljudi koji ne zele u brak. Sve je super dok si i ti krscanin. Cim si malo drugaciji, diskriminacija. Pa u Bibliji imas unistenje citave populacije planeta koja se nije drzala jednog nacina zivota. Pa imas unistenje dva (plus 2) grada koji su bili esencija dobrog provoda, neobaveznog (homoseksualnog) seksa i zabave, cemo danas tezimo u zapadnom svijetu. Cim si drugaciji, meta si.
Tako ti mogu odgovoriti kako je i revolucionarni genocid u Vandeji za vrijeme francuske revolucije primjer uvođenja prosvjetiteljskih vrijednosti... da ne nabrajam dalje...
Samo, nema smisla na takav način suprotstavljati prosvjetiteljstvo i kršćanstvo, ne znam mogu li očekivati od tebe da to razumiješ.

Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
To je tvoje misljenje. Ja cu se uvijek boriti za dekonstrukciju nametnutog 'morala' koji zabranjuje poligamne veze, surogat majcinstvo, umjetne oplodnje, promiskuitet, droge.

60 godina je tek krenulo oslobadjanje iz dikrature straha svih oblika klera koje su ugnjetavale ljude tisucljecima.
Nakon što si dekonstruirao, što si konstruirao ?

Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Cesta tvrdnja koja mi nije sasvim jasna.

Moderni zapadni i Europski politicki sustav se razvio kroz otpor apsolutistickoj feudalnoj vlasti, razvoj parlamentarizma, cesto revolucije i slicno, pri cemu je crkva cesce bila (ako ne i ekskluzivno) uz cvrste autoritarne sustave dok su gradjanski pokreti nerjetko bili i antiklerikalni.

Nije crno-bijelo i ovisi o konkretnoj zemlji i situaciji, ali bas a sve to pociva na krscanstvu ne znam... ima mozda neke izvore u intelektualnim prethodnicima skolastika ili nes slicno, ali to je opet razvijeno na aristotelijanskom antickom nasljedju koje je takodjer imalo u startu otpor u crkvi (pa je i sada velepostovani Toma imao problema...).

Mislim, neka me isprave bolji poznavatelji povijesti, ali menit to vise djeluje kao anti-krscansko nego krscansko
Izjednačavaš službenu crkvenu hijerarhiju sa mnogim pokretima koji su išli protiv feudalnog reda, a bili su u XV. i XVI. stoljeću odreda religioznog štiha.

Antiklerikalizam se javlja sa francuskom revolucijom... građanski pokreti XIX. stoljeća bili su često antiklerikalni, ali, zanimljivo je koliko ta usmjerenost protiv jedne nije značila usmjerenost i protiv druge, 'svjetovne' hijerarhije.

U Latinskoj Americi bilo je vrlo zanimljivo vidjeti tu 'naprednost' liberala koja je često željela uglavnom prigrabiti crkvene posjede, i to je bilo manje više sve... kao što su njemački protestantski plemići bili 'napredni' sa grabežom posjeda KC u XVI. stoljeću... ili Henrik VIII. u Engleskoj.

S druge strane, niti američka revolucija niti veći dio građanskog establišmenta u V.Britaniji nije bio uopće antiklerikalan u tom, europsko-kontinentalnom smislu.
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 20:30   #895
Quote:
Buka kaže: Pogledaj post
Pukli su ko kokice.

Polish President Andrzej Duda vetoes controversial judicial reforms that prompted huge street protests.
https://twitter.com/AFP/status/889418916946223105
Aha, street protests...A kako je ono išlo, njihove inicijative proizlaze iz volje naroda.
Izgleda da poljski narod baš i nije tako sasvim lobotomiziran. Ili su ovo orjunaši.

Treba pitat onu natapiranu spodobu u Visokpantovčaku.
Globinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 20:42   #896
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
A zašto baš 1017-e godine? Mah, svijet je oko 900 godina kasnije prije onog atentata Gavrila Principa još dosta normalno funkcionirao. Čak u ranim 60. godinama 20. stoljeća na zapadu su stvari uglavnom štimale, a onda se nešto kolektivno pomutilo u mozgovima dobrog djela novih generacija, a stariji su pogriješili, da su dopustili prelazak u pogrešne socialne revolucije, permisivni odgoj, antikulturu, promiskuitet i eksperimetiranje drogom.

Nemam ništa protiv umjetne oplodnje za one sa medicinskom indikacijom. Dakle za heteroseksualne stabilne parove, koji žele dijete, ali imaju dokazane poteškoče sa prirodnom oplodnjom. Samska žena ili lezbijka nema šta tražit oko tih postupka. Nije ginekološka klinika trgovina, gdje se naručuje ili kupuje dijete.
Ok, znači 1917. godina je ta u koju bi se trebalo vratiti.

Da sad ne nabrajam jedno po jedno, s ničim se ne slažem od navedenog, niti da su se dogodile pogrešne socijalne revolucije, niti da je svijet nekulturniji ili promiskuitetniji nego što je bio, eksperimentiranje drogom wtf to je neki posebni entitet?! Također, umjetna oplodnja za samce ili parove ne vidim ništa loše ni u jednom ni u drugom. Ništa, ništa.
Globinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 20:56   #897
Demonstracije u Poljskoj, Duda stavio veto na dva zakona
http://rs.n1info.com/a285937/Svet/Sv...va-zakona.html
-----------

Duda je pokleknuo pritiscima iz inozemstva.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 20:57   #898
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Europa je od francuske revolucije do danas odbacila kršćanske vrijednosti i uvela prosvjetiteljske vrijednosti

Jer ako čitaš Biblju vidjet ćeš Boga koji naređuje ubijanje male djece i cijelih naroda i gdje Isus kaže da trebamo mrziti svoje roditelje.

Sve sreća da smo to odbacili i krenuli civliziranim putem
Trebaš shvatiti da se previše često događa da, ako prevedeš nešto doslovno, da tada naprosto ne uneseš pravi DUH teksta kojeg prevodiš.

Semitsi jezici su nezgodni jer se izražavaju jako oštro i nasuprotno. Tako da bi mnogo točniji prijevod dijela o mržnji spram roditelja bio: - ""Tko više voli svoje roditelje nije mene dostojan"".
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 07:24   #899
Poljska razmatra traženje reparacija od Njemačke za Drugi svjetski rat.
https://archive.is/RZ3mj
__________________
Politically Incorrect - And Always Right
Hugh Mungus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 09:07   #900
Quote:
Hugh Mungus kaže: Pogledaj post
Poljska razmatra traženje reparacija od Njemačke za Drugi svjetski rat.
https://archive.is/RZ3mj
Pa bilo je i vrijeme!

Ne znam sto su cekali 70 godina...
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:13.